Jump to content
WinClub
razor1995

Wasze (i moja) opinie o Windows Vista ;)

Recommended Posts

W dniu 11.04.2017 o 15:32, razor1995 napisał:

Na koniec mój wniosek: Vista SP2 = Windows 7

Podpisuje się pod tym. Windows Vista SP2 + drobne kosmetyczne poprawki = Windows 7  

Natomiast czysta pierwsza vista miała troszkę problemu ze stabilnością to wszystko. Vista ciut ( ale bez przesady) wymagała potężniejszej maszyny ze względu na swój wygląd niż XP. Pewnie z tego powodu wylał się ten cały hejt. Jeszcze mogę od siebie dodać ponownie przytaczając moje słowa, vista potrzebowała nieco więcej zasobów komputera ze względu na piękne aero.. Win10  zaś ma te wymagania jeszcze większe bez wodotrysków typu aero a swoim stylem graficznym bardziej przypomina windowsa 98, aby już nie mówić 95 z kosmicznymi wymaganiami sprzętowymi i  to najlepiej koniecznie na dysku ssd.  Kiedyś wystarczyło 8bitów aby wysłac człowieka na księżyc a dziś potrzebujemy co najmniej 4 gigabajty aby uruchomić kanciastego windowsa... - postęp :smokeing:

2 godziny temu, WinXFan napisał:

A Google Chrome Frame?

A naciąłem się dawno temu. Wlazło tuto4, detta itp - tp  paczka wirusów - mój własny post w tej sprawie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Frame z tej paczki 9 zainstalowanych osobno programów - okazało się najgorszym do usunięcia.

Żeby mieć html5 - wystaczy do XP i do visty zainstalować LAV Filters - mój własny: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 11.02.2020 o 21:14, sahipp napisał:

Podpisuje się pod tym. Windows Vista SP2 + drobne kosmetyczne poprawki = Windows 7  

Natomiast czysta pierwsza vista miała troszkę problemu ze stabilnością to wszystko. Vista ciut ( ale bez przesady) wymagała potężniejszej maszyny ze względu na swój wygląd niż XP. Pewnie z tego powodu wylał się ten cały hejt. Jeszcze mogę od siebie dodać ponownie przytaczając moje słowa, vista potrzebowała nieco więcej zasobów komputera ze względu na piękne aero.. Win10  zaś ma te wymagania jeszcze większe bez wodotrysków typu aero a swoim stylem graficznym bardziej przypomina windowsa 98, aby już nie mówić 95 z kosmicznymi wymaganiami sprzętowymi i  to najlepiej koniecznie na dysku ssd.  Kiedyś wystarczyło 8bitów aby wysłac człowieka na księżyc a dziś potrzebujemy co najmniej 4 gigabajty aby uruchomić kanciastego windowsa... - postęp :smokeing:

Pamiętaj o Platform Update, bo dodawał DX11 do Visty.

49 minut temu, P1O napisał:

Chyba DX10. ;)

11: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - poprawka [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dziesiątka była "fabrycznie" w Viście. 

image.png.fe46d195cb6c7abc76e2af9a9e7c0bd9.png

VISTA z SP2 to była już 7 w 90%. Problem z Win VISA był tak iż w dniu swej premiery miał dość duże wymagania co do minimalnej sensownej konfiguracji na której chciał pracować w miarę stabilnie i jak to zwykle bywa z produktami wiadomej firmy był nie do końca dopracowany. Błędy wyeliminowały Service Packi a jak zmieniono Vistę w Win 7 to i w zasadzie większość sprzętów zaczęła spełniać wymagania systemu. Innymi słowy opakowano VISTĘ w nowe opakowanie dodano SP3  i nazwano to Wn 7. Chwyt marketingowy udał się rewelacyjnie. 

W dniu 14.02.2020 o 21:19, Mr.Straight napisał:

Wiele na ten temat nie mogę napisać ale pamiętam jak instalowałem viste na celeronie 2Ghz (1 Core) z 1.5 GB Ram DDR1 i MX 440.
Co dziwne stery z XP pasowały i dały się zainstalować po trybie zgodności i wykrywało system jako Windows Longhorn. 
Do tej pory nie pamiętam czy dało się odpalać gierki ale raczej w to wątpie.

Vista była dosyć bardzo kompatybilna z win xp. Pamiętam jak mojej siostrze instalowałem ( ona zawsze kupowała jakieś tanie graty rodem z biedry) vistę i problem stanowiła karta graficzna. Zainstalowałem stery od wina XP i wszystko wykryte, wszystko śmigało... Pomijając sam sprzęt który był no wyjątkowo za słaby na vistę wszystkie jego komponenty wykryte i zainstalowane i działało to prawidłowo, więc gdy również....

2 minuty temu, WinXFan napisał:

Udało mi się odpalić Aero w VBoxie.

Brawo :OL

Zwłaszcza, że wystarczy zainstalować Guest Additions i włączyć akcelerację 3D by je odpalić.

Wielki wyczyn, nie ma co :L 

Spróbuje zrobić jakiegoś skrinszota :)

Najprostszy sposób na jego włączenie:

1. Uruchom CMD.exe, przejdź do folderu z instalką Guest Additions

2.Wpisz VBoxGuestsAdditions-x86.exe /extract

3.Otwórz menedżer urządzeń

4.Wybierz urządzenie od grafiki

5.Zaaktulizuj sprzęt, wybierając "C:\Program Files/Oracle/VirtualBox Guest Additions/VboxWddm"

6.Uruchom ponownie i włącz Aero.

@WinXFan, serio, każdy nawet średnio rozgarnięty użytkownik na tym forum potrafi włączyć Aero na Viście.
Sterowniki też potrafi zainstalować.
Poza tym mamy 2020 rok, nie 2007 - Vista to już tylko ciekawostka historyczna.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Vista od początku do końca był nie udany. Największą porażką było to , ze nawet na mocnym sprzęcie jak na owe czasy był jak muł. Wolny, wolny i jeszcze raz wolny. Miałem go z ciekawości. w 2008r.Pomyślałem, że pobawię się nim z 2tyg. Po 4 dniach wywaliłem dziada. Powolny. Na tym samym sprzęcie zainstalowałem w 2010r win7. Też dla zabawy na 2 tyg. Był około miesiąca. A potem na Linuxa. 

Według mnie, Vista to dobry system operacyjny, jednak został wydany w czasach, gdy komputery jakie się spotykało w gospodarkach domowych, miały Celerony czy P4, zazwyczaj 512 MB RAM, w porywach do 1GB, i oczywiście XP, bo jak wydano SP2 to stał się tzw. jedynym słusznym systemem. 

XP działał? Działał. To się zostawało.

Niektórzy szli na całość i instalowali na swoich sprzętach Vistę która się po prostu dusiła, bo nie obsługiwała tych bajerów, np. Aero. W dodatku UAC nie było funkcją, która użytkownikom by się podobała.

W 2009-2010 ludzie docenili nowoczesne komputery i zaczęli instalować, ale Siódemkę.

Godzinę temu, Kermit101 napisał:

Niektórzy szli na całość i instalowali na swoich sprzętach Vistę która się po prostu dusiła, bo nie obsługiwała tych bajerów, np. Aero.

Tu żeś dowalił. :L

Windows Aero – graficzny interfejs użytkownika i standardowa kompozycja pulpitu systemów operacyjnych Windows Vista, 7, 8 i 10, wydanego przez firmę Microsoft w styczniu 2007 roku.

Typowe powiadasz? W 2007 roku kupiłem pc z XP a dual core. Do dzisiaj śmiga i często siadam przy nim. Obsługiwałby nawet system x64. Ale jest mu lekko, korzystam z modów na githubie, czyli przeglądarka mypal na najnowszym palemoonie, mpc-hc 17, LAV Filters 0.74.1 - obsłużyłby vistę, windows 7.

To był komputer dla dwojga rencistów na raty, więc nie był wypasiony z systemem XP i z office dla studentów, za 270 zł na trzy stanowiska.

Wcześniej, to były jednordzeniowce nawet dość silne.

2 godziny temu, Kermit101 napisał:

Chodziło mi bardziej o to że typowe specyfikacje sprzętowe w 2007 nie pozwalały na poprawną obsługę Aero.

Zgadzam się w 100%. Instalowali systemy na gf3/4 czy ati 9200 z 512 czy 1gb ramu i później płacz... o panie ale ta vista to g***o  bo sie tnie.  I mieli racje bo to nie był system na takie złomy. Na nowych pc z tamtych czasów działa jak należy