Skocz do zawartości

Czy da się wtopić napisy PL do filmu w H.265/HEVC ?


wojciech6799

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Ekipa z tej stronki [RMTeam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] fajną robotę i ich ripy w kodeku H.265/HEVC mają świetną jakość 1080p przy małym rozmiarze.

Czy do takiego pliku .mkv mogę bezpośrednio wtopić napisy PL na stałe przez jakiś program, czy najpierw bym musiał wtapiać napisy PL do innego formatu, a później przerobić go na H.265/HEVC ?

 

[np. ten release..... [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ].

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz faktycznie bawić się w enkodowanie to polecam ten program [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - prosty w obsłudze , napisy muszą być w formacie srt . Ale naprawdę to jest strata czasu i prądu - przed chwilą sprawdziłem ten jeden odcinek Prison Break wtopienie napisów trwałoby ponad dwie godziny . Jak nie masz parcia na ten nowy kodek HEVC to polecam stronę [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Masz już gotowe filmy z wtopionymi napisami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolega z exsite.pl co podałeś chyba to robi inny programem, bo jego napisy są inne (większe i grubsze), a ja w tym "VidCoder" nie widziałem jakiś dodatkowych opcji napisów (tylko opóźnienie w milisekundach").

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A żeby uniknąć tego typu sytuacji, że pod polskimi napisami są białe napisy z aktorami, reżyserami itd. (a dużo tego jest i wtedy jest trochę to wszystko nieczytelne), to czy da się zrobić jakimś programem napisy tak jak na YT? Na czarnym, 75% przeźroczystym tle ?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dzięki za chęci, ale Ty musisz otworzyć oczy. Ja potrzebuje sposobu jak dodać na stałe (wtopić w film) napisy takie jak na screenie wyżej do pliku .mkv. A Ty mi dajesz sposób jak dodać napisy do filmu na dysku google ;). Gdyby jeszcze była tam opcja przesunięcia napisów o daną ilość sekund (żeby odpowiednio zsynchronizować z filmem) to byłoby to nie głupie ;).    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wrzuciłem film w kodeku H.264, normalnie się odtwarza, dodałem napisy polskie i angielskie, na komputerze wszystko ładnie pięknie, ale gdy chcę to odpalić na iPhonie nie mogę dać na pełen ekran. Próbowałem różne przeglądarki i ciągle to samo. Mogę to zrobić przez aplikację z AppStore "VLC for Mobile", ale muszę się zalogować do swojego konta na dysku google (wtedy napisy się wyświetlają i jest pełny ekran), a chciałem to udostępnić znajomym, więc ten sposób odpada ;/.

Gdyby jeszcze jakoś z tym się uporać, to byłoby pięknie ;).

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

************************

EDYCJA:

Rozwiązanie, żeby był pełny ekran na iPhonie:

 

Trzeba pobrać tą przeglądarkę i przez nią to otwierać. Jest duży ekran i są napisy!

 

FREE Full Screen Private Browsing Web Browser for iPhone & iPad By SavySoda

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 
 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie