Skocz do zawartości

Instalator tj. nie widzi dysków


MikeTrucker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Mam problem z instalacja systemu win 8.1 w wersji pro 64x

gdy instaluje z poziomu windowsa to na koniec wyskakuje mi to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Probowalem tez zainstalowac z poziomu biosu, wybralem swoj nosnik instalacyjny usb w biose ale niestety nie pomoglo

wyskakuje mi cos takiego jak tutaj:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

MOBO: asus z170-p 

CPU: i5 6600K

GPU: asus gtx 1070 strix 8gb

PSU: BeQuiet 550w 

SSD:Kingston SUV300S37A240G 240gb

HDD: Toshiba HDWD110 1TB

Windows 10 Home 64x

 

Z gory dziekuje za  Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak i gdzie chcesz instalować czy to ma być drugi system na drugim dysku? Jak masz podzielone dyski na partycje? chcesz zainstalować samą ósemkę? Na której partycji jest obecny system. kolejność instalacji systemów też ma znaczenie. Daj jak najwięcej informacji. Jeśli na SSD ma być to jeden system to podczas instalacji wyjmij drugi dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega @INSIDER zauważył - coś nie halo z opisem i screenami - pierwszy screen i opis od Win 8.1, a drugi screen od Win 7.

Kolega @zdzisiek24 dał już linka wg którego wszystko ustawisz. Jeśli to ma być Win 8/8.1, to już nie ma żadnych więcej przeszkód i jak dobrze ustawisz i bios i do niego dopasujesz sposób wykonania bootowalnego pendrive, to możesz instalować z poziomu biosu oraz z portu USB 3.0

Jeśli chciałbyś tam zainstalować Win 7, to czeka cię trochę więcej pracy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przeczytaj cały temat i zdiagnozuj dobrze jaki masz dysk SSD - model i typ interfejsu. Masz 6 gen Intela Skylake, a tu już z Win 7 nie jest prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalować 8.1 z poziomu 10 brawo za pomysłowość hehe :)

Czy mi sie wydaje czy próbujesz zainstalować win 7 z usb 3.0 tak najwyraźniej wynika ze screena

Nie tylko podalem przyklad bo mi sie nie chcialo robic screena :D

Ale mam dokladnie taki sam komunikat

Instaluje z usb 2.0 probowalem nawet z 3.0

Dobrze kolega @INSIDER zauważył - coś nie halo z opisem i screenami - pierwszy screen i opis od Win 8.1, a drugi screen od Win 7.

Kolega @zdzisiek24 dał już linka wg którego wszystko ustawisz. Jeśli to ma być Win 8/8.1, to już nie ma żadnych więcej przeszkód i jak dobrze ustawisz i bios i do niego dopasujesz sposób wykonania bootowalnego pendrive, to możesz instalować z poziomu biosu oraz z portu USB 3.0

Jeśli chciałbyś tam zainstalować Win 7, to czeka cię trochę więcej pracy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przeczytaj cały temat i zdiagnozuj dobrze jaki masz dysk SSD - model i typ interfejsu. Masz 6 gen Intela Skylake, a tu już z Win 7 nie jest prosto.

1 screen to jest z mojego pulpitu po prostu wrzucilem to na painta a pozniej zapisalem jako plik png :D

jesli chodzi o drugi screen to tylko podalem jako przyklad ale mam dokladnie taki sam komunikat

Wczesniej instalowalem windowsa 8.1 na 10 i wszystko bylo cacy a teraz co nie chce sie zainstalowqac i zonk

ach te win 10.....moim zdaniem najgorszy syf bo u mnie sa zawsze jakies problemy

a z win 8.1 bylo cacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wszystko napisane i podane:

- jak ustawić bios

- jak wykonać bootowalnego pendrive.

Win 8.1 instalujesz z USB 3.0 bez żadnych problemów na 6 gen.

Masz już to wyżej, ale przypomnę - wyjmij na czas instalacji drugi dysk.

 

P.S. Czasem zdarza się upierdliwy pendrive - użyj innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie