Skocz do zawartości
M4T 

Upgrade starego PC. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż mam starą stacjonarkę (parametry na zamieszczonych zdjęciach) Dodatkowo dopowiem że zasilacz to szczęsny nieszczęsny Fell 500W, monitor philips kwadraciak 17cali ale płaski :D aha system 32bity bo lepiej chodzi niż 64 mimo że 4gb ramu :P
No cóż dziś dla testów zainstalowałem na nim cs:go i mojemu zdumieniu na niskich uzyskałem 25-60fps przy karcie 512mb i tu moje pytanie czy warto modernizować ten sprzęt jeśli tak to co dokładnie i jakim kosztem, mam nadzieje że jak najniższym :P

e09455400b894b69afdd5d71725b0a7b.png
4815000736b94e72b8c3f115d58ee712.png

P.S. Odpuście teksty wsadź w to ssd będzie śmigał, nie dzięki testowałem na nim ssd i sata2 jakoś mi sie słabo widzi z ssd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wiesz jakie to są rozważania. Najtaniej Xeon na LGA775 i LGA1366, ale to z kolei już niewiele cenowo do LGA1155 i core i5 2500K gdzie juz mocno zyskujemy na wydajności. Bez wątpienia najtaniej jest kupić cały zestaw: procesor, płyta, ram. Zasilacz i karta graficzna podejdą bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze poszukasz to P5Q wyrwiesz w tej cenie. Xeon E5410 z adapterem z LGA771 to koszt 32 zł a dobre cztery rdzenie są :) I potencjał do OC - spokojnie idzie na 3GHz, miałem :) RAM pisałeś że masz, więc to nie problem. No i mimo wszystko SSD. Możliwa zamiana grafiki, obecnie 1GB 750Ti latają po 300 zł.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tu planuje w 300zł całkowity upgrade zrobić dać sie da bo widziałem jak pod gry pc składają za 500zł 

np 

Da sie coś z tego zrobić ??
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź programem MSI Afterburner, co jest bardziej obciążone w czasie grania (CPU/GPU) i jaki zapas ma to drugie. Tu masz instrukcję:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeśli procesor ma zapas, a grafika jedzie na 100%, można pomyśleć o innej grafice. Jeśli jednak to procesor ma 100%-owe obciążenie w czasie rozgrywki, to upgrade polegać może jedynie na zmianie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W cenie 600 zł można kupić i5 2500k + mobo + 8GB RAM, zestaw nadal bardzo wydajny jak na swoje czasy, tyle że raczej już bez gwarancji  :))

Ewentualnie chcąc mieć poczucie czegoś nowego i co najważniejsze gwarancje to można kupić Pentiuma G4560 + mobo na H110m + 2x 4GB RAM DDR4 w sklepie za około 750 zł i macie nówke sztukę, na prawdę ciekawą platformę na Kaby Lake o podobnej wydajności jak i5-2400 bądź i3-6100. 

Potem wystarczy zmienić CPU na i5/i7 i sprzęt na kolejne kilka lat.

Podobny zestaw mam obecnie, w sygnaturce napisane dokładniej.

Za 450 zł kupisz i3-3220 + mobo + 8GB RAM, do neta i średnio wymagających gierek też się nada.

W LGA 775 nie ma ŻADNEGO sensu się pchać.

W 1 generacje Inteli raczej też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi