Skocz do zawartości

Biuletyn ...


adamkon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zbliża się koniec Windows 7. Microsoft przypomina o kończącym się wsparciu  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Windows Core OS coraz bliżej. Nowe informacje dostrzeżono w dokumentacji Microsoftu    [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux 5.3 dostępny. Wśród nowości wsparcie dla AMD Navi   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Nowy monitor HP pozwoli na przenoszenie plików między telefonem a komputerem  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

HP Elite Dragonfly - pokazano nowego, ultralekkiego laptopa z 16 GB RAM  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

No ale cena  1549 dolarów, czyli około 6070 złotych bez podatku  :L   chyba ich powaliło ! .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Chrome dostanie kilka nowości. W tym usprawnienia dla zarządzania kartami  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

ADATA wprowadza moduły DDR4 o pojemności 32GB  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 i Server 2008 R2 z poprawkami bezpieczeństwa po zakończeniu oficjalnej pomocy technicznej   -  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

"  Większość firm i wszystkich klientów domowych nie będzie w stanie oficjalnie przedłużyć wsparcia. Firma zajmująca się bezpieczeństwem 0Patch [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 21 września 2019 r., Że wkroczy i „przyjmie zabezpieczenia” Windows 7 i Windows Server 2008 R2 w celu tworzenia i dystrybucji poprawek bezpieczeństwa dla tych wersji systemu operacyjnego po styczniu 2020 r.  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 na dobrej drodze do przekroczenia bariery miliarda instalacji  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

:L

nic  dziwnego  bo przez 4 lata tego bubla  każdy  go instalował przynajmniej  kilkakrotnie !.

 

Ma 89 lat, a bez problemu radzi sobie z GTA V i Skyrim. "Gry pozwalają zachować jasność umysłu"  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

:good3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner umieszczony na czarnej liście Microsoftu   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

:doh:

zachowanie MS tak jakby  lustro z naszego podwórka .

 

Android 10 Go już tej jesieni. Ma być szybki i bezpieczny  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

" Ma uruchamiać aplikacje o 10% szybciej w porównaniu do Androida Pie "   testując  A 10  nie zaobserwowałem  takiego  przyspieszenia  ( może okulary mam za słabe !? )  jak na razie więcej błędów niż pozytywów ( czterech liter nie urywa ) , moim zdaniem A-Pie jest lepszy  - czas pokaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Intel i Microsoft mają problemy - iOS równie dziurawy i niemożliwy do załatania: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zawyżanie cen procesorów wg Intel: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Koniec pamięci TLC w dyskach SSD oraz bliski koniec QLC - nadchodzi PLC: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft wyjaśnia, jak uczenie maszynowe usprawnia aktualizacje dla Windows 10  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Chiny opracowały super kamerę 500 MP, która może śledzić tysiące osób jednocześnie  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 ma problem z drukowaniem. Microsoft proponuje próbować do skutku  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]    :laie_67::doh:   uśmiałem się do łez  jaja  sobie robią  z ludzi !  to tak  jak by  kupił  ktoś  samochód  z salonu  i nie mógł  zmienić  biegu na wyższy , a producent  polecałby  próbować aż do skutku :OI  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu oni tak perfidnie kłamią? A w ogóle był najważniejszy? Kiedy?  Pewnie wtedy gdy Billy G. trzymał dyskietki z napisem MS-DOS przed kamerami i krzyczał: MS-DOS nie jest już dla nas najważniejszy, nadchodzi nowa era, era okienek, teraz będzieta mieli Windows. 

I kurna, facet miał rację... bo Windows istniał...  ale to było w czasach gdy na 80486DX100 mówili rakieta a 2 x 32MB EDO RAM kosztowało tyle co pół Fiata 126p....

 

@m4s

Jak myślisz, pralki, kuchenki, lodówki ... z logo Microsoft byłyby spoko, nie? 

Systemu operacyjnego nie umieją zrobić...

Smartfonów nie umieli ...  (Lumia)

Dobrych i za uczciwą kasę tabletów też nie...

 

Cholera, może z lodówkami im się uda?

Ciekawe jakby wyglądała lodówka MICROSOFT INSIDER PREVIEW BETA w czasie pobierania aktualizacji ...  :biggrin3:

 

Windows 10X, piszą że NOWY hahahhaha a piszą jeszcze:

cyt. Wiemy również, że Windows 10X zapewni zgodność z klasycznymi programami Win32. Jednak będą one musiały być podpisane."

 

Czyli bez zgodności ??? 

Osobiście myślę że MICROSOFT w czasie najbliższej dekady rozdupcy całkowicie rynek oprogramowania i systemów. Skończy się sielanka znana dotychczas. Za 10lat przestaną istnieć komercyjne softy i M$ zacznie władać światem. Oni ku temu idą....  Dzisiaj być może to śmieszne słowa ale ... M$ od kilku lat umiejętnie wydupca z rynku małych developerów. Połowa softu działającego na W2K i XP dzisiaj na W10 nie działa, chodzi o soft pisany do pracy z maszynami itp. (programatory, sterowniki i inne). Próbowałem na W10 odpalić soft do kalibracji ploterów, soft pisany na W2K/XP. Niestety, komunikacik: ten program został zablokowany w Windows 10 i nie będzie działać. Skontaktuj się z dostawcą i uzyskaj UPDATE. Za 10lat będzie tak ze wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy one takie cacy? 

Mam Lumię 640 Dual SIM i Lumię 640 LTE. Mam też Lumię 625. Obecnie wszystkie z Windows10 (zabawy testowe). Zarówno na Phone 8.0 czy Win8.1 czy 10 działały identycznie. 

A jak działają? Przy 1GB RAM śnić idzie o połowie WWW na EDGE, low memory i nie ma na to rady.

Przy Lumii 625 i 512MB RAM internet nie istnieje, każda przeglądarka działająca pod W8.0/8.1/10 robi resety nawet przy jednej stronie OLX. 

Telefony trupy, były zresztą trupami od początku. 

W porównaniu z HTC Wildfire S z Andkiem 4.2.2 po roocie - Lumie szans nie maja a HTC ma dodatkowe 768MB RAM na SD postawine (Cyanogenmod 10).

Lumia obłąkana jest, tnie się równo nawet gdy szybko przewijasz menu a o pisaniu MMS/SMS już nic nie mówię bo.... ehh, szkoda słów.

 

Zobacz, każdy z systemów na Lumię nie miał Videorozmów w UMTS. Ani jednej apki ... a telefony zwały się przecie MICROSOFT LUMIA. 

Skajp z kamerą przednia? Śnić idzie!

GPS?  Też śnić idzie bo Windows nie obsługiwał niczego prócz chorych HERE MAPS. 

 

TO samo było na tablecie Kiano Intelect 3G MS z Windows 8.1. Tablet miał GPS, instalowałeś AUTOMAPĘ i zero widoczności portu COM!

To jest właśnie Windows który wszystko ma a nic nie działa!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam  mam  Lumii 635 i 512MB RAM z win 10  ( prawie nówka  lekko chodzona )  leży w szufladzie  jako eksponat muzealny  ,ale do dzwonienia daje radę .

Wiadomo że  512MB RAM  to paranoja  ( tylko  te  jełopy z MS mogły to zaakceptować :OI  )    porównując  z moim nowym  to nie  Syrenka ani Mikrus ta Lumia  i Lumia  nie jest MS  tylko ją wykupili przez plajtę.

 

PS.

internet też działa bez problemu  tak jak pisze  wiktorynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, user1 napisał:

A jak działają? Przy 1GB RAM śnić idzie o połowie WWW na EDGE, low memory i nie ma na to rady.

Dziwne, bo mam 640 LTE i 640 XL LTE, żona i córka mają 640 LTE i bez problemu wiele kart przeglądarki i jeszcze nigdy nie widziałem komunikatu low memory - mało tego jeszcze nigdy użycie RAM nie przekroczyło połowy - stoi jak skała na 525MB.

Nic mi się nie tnie, wszystko działa zadziwiająco płynnie i gładko. Bateria trzyma 3-5 dni w zależności od użytkowania.

10 minut temu, user1 napisał:

GPS?  Też śnić idzie bo Windows nie obsługiwał niczego prócz chorych HERE MAPS.

Obsługuje kilka różnych map. Bez problemu działa wiele aplikacji opartych o gps. Same mapy HERE mają swoje zalety i wady w stosunku do AutoMapy.

12 minut temu, user1 napisał:

o pisaniu MMS/SMS już nic nie mówię bo.... ehh, szkoda słów

Tu już nie wiem do czego się doczepić - wszystko działa wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wiktorynek napisał:

i jeszcze nigdy nie widziałem komunikatu low memory - mało tego jeszcze nigdy użycie RAM nie przekroczyło połowy - stoi jak skała na 525MB

Dziwna sprawa albowiem przy Windows10 moje Lumie 640 pokazują iż tylko na sam system użytko 600-650MB i zostaje zaledwie 350-400MB wolnej pamięci. 

11 godzin temu, wiktorynek napisał:

Tu już nie wiem do czego się doczepić - wszystko działa wzorowo.

U mnie niestety nie, pomimo poprawnych konfiguracji od operatora nagminnie dostaję SMS o otrzymaniu MMS + link do pobrania. Telefony z automatu nie chcą odbierać MMS. Walczyłem z tym ponad rok i dałem na luz. 

11 godzin temu, wiktorynek napisał:

Nic mi się nie tnie, wszystko działa zadziwiająco płynnie i gładko. Bateria trzyma 3-5 dni w zależności od użytkowania

Tutaj jest lepiej, nowa bateria (oryginał) działa od 6 do 8dni bez wyłączania na noc, to znaczy w nocy w trybie samolotowym a na dzień telefon tylko w 2G ręcznie. Nie używam 3G bo zasięg słaby wewnątrz budynków. Bateria to najlepsze co siedzi w tych telefonach. 

 

No i jest jeszcze jedna przykra sprawa, za każdym razem kiedy przywracamy ustawienia fabryczne to tracimy takowe jak kalkulator, kalendarz i masę innych. Microsoft zapomniał dodać do softu i za każdym razem po resecie fona trzeba to pobierać ze sklepu. 

PS. Kolega ma windows10 w tych telefonach w najnowszej kompilacji czy starszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, user1 napisał:

Kolega ma windows10 w tych telefonach w najnowszej kompilacji czy starszy?

Na trzech Lumiach 640 LTE mamy Windows 8.1 Phone up2 zaktualizowany system i aplikacje (już prawie wszystko umarło - jeszcze tylko aktualizuje się aplikacja Transportoid i mapy).

Na Lumii 640 XL LTE mam Windows 10 Mobile zaktualizowany system i aplikacje (też już prawie wszystko umarło - jeszcze tylko Office, mapy i Transportoid aktualizują się). Największym problemem tego systemu na Lumiach 640 jest aparat (były nawet tematy na forum lub rozmowy na SB). Obecnie nie działa mi w ogóle aplikacja Aparat (pokazuje żeby zmienić ustawienia prywatności - co nic nie daje), natomiast działa Office Lens i przez niego mogę robić zdjęcia. Może znasz sposób naprawy aplikacji Aparat?

 

P.S. Windows 8.1 Phone nigdy nie był przywracany do ustawień fabrycznych. Działa 4 lata bez problemu na wszystkich telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

Obecnie nie działa mi w ogóle aplikacja Aparat (pokazuje żeby zmienić ustawienia prywatności - co nic nie daje), natomiast działa Office Lens i przez niego mogę robić zdjęcia. Może znasz sposób naprawy aplikacji Aparat?

Z czym  jest to związane ?  odpaliłem  swoją " rakietę "  posprawdzałem wszystko ( zdjęcia robi ale jakość  wiadomo )  i działa bez problemu  co jedyne to już nic nie aktualizuje.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Telefon włączam  z  trzy - cztery razy na miesiąc  jak  mnie nie ma  w domu  a żona  papla  przez swój  telefon  to  mogę przez ten dodzwonić się do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie