Skocz do zawartości

Intel Serial IO Driver


Gość 44xXXx44

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to sterownik wejścia/wyjścia szeregowego, który odpowiada za chipset i dobrze by było, żebyś to zainstalował.

 

Nie musisz dziękować, możesz zieloną strzałkę wcisnąć pod moim postem.

SZKODLIWA PORADA ...

(Jaki sterownik ?, Do jakiego chipset'u ?)

Osobiście daję CZARNĄ strzałkę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jaki sterownik ?, Do jakiego chipset'u ?)

 

:L

 

1) Tu jest czysty przykład z strony producenta (pisze czarno na białym)

YXkGm1d.png

 

2) Zanim będziesz nabijać posty, poczytaj troszkę w Google, jeśli nie jesteś pewny swoich wypowiedzi a krytykujesz innych.

 

PS, nie daje się spacji przed znakami interpunkcyjnymi. Zawiało gimbusiarstwem, sry.

 

A tak na zakończenie "wejścia smoka":

 

JitqXfm.png

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 44xXXx44

Wszystko fajnie, ale Intel Serial IO mam w BIOSie w dziale Integrated Periphials i w najnowszej wersji BIOSu dla mojej płyty głównej ta funkcja jest domyślnie wyłączona. Czyli można się domyślić, że NIE JEST wymagana.

 

Po włączenie tej funkcji w menedżerze urządzeń w dziale urządzenia systemowe pokazuje się UARTi I2C i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele sprzętów ma w ogóle tą funkcję w biosie i ten sterownik. Pytanie podstawowe - czy w biosie miałeś to zawsze wyłączone, a sterowniki nie były zainstalowane? Skoro producent daje ten sterownik to do czegoś on jest. Czy sobie tylko chcesz potestować ustawienia?

 

P.S. Poryłem trochę - specyficzne zastosowania - jeśli w biosie jest wyłączony domyślnie to nie instalować. Oficjalne stanowisko Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 44xXXx44

Konretna odpowiedź, dzięki.

 

EDIT: W najnowszym BIOSie dla mojej płyty głównej opcja ta jest wyłączona, we wcześniejszych z tego co pamiętam była domyślnie włączona. Swoją drogą mam BIOS, który nie jest jeszcze załadowany na oficjalną stronę MSI (znalazłem problem związany z HPET występujący we wcześniejszych wersjach, zgłosiłem MSI i podesłali mi poprawioną wersję BIOSu). Kiedy opcja jest wyłączona w BIOSie, kontrolery Serial IO nie są wyświetlane w menedżerze urządzeń. Jeśli się je włączy, już po pierwszym uruchomieniu zainstalowane są windowsowe stery do trzech z czterech kontrolerów, tak więc i tak trzeba doinstalować. Chodziło mi tylko o ustalenie czym owy sprzęt/sterowniki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo.

 

Być może się mylę, ale wyda je mi się, sterownik Intel Serial IO Driver, to po prostu sterownik obsługujący prehistoryczny już port szeregowy (czyli tzw. RS 232) i dlatego w BIOS-ie jest domyślnie wyłączony, bo mało kto w dzisiejszych czasach korzysta z tego portu.

Oczywiście to czy jest włączony w BIOS-ie czy nie, nie ma (moim zdaniem) absolutnie żadnego znaczenia i nie wpływa kompletnie na nic.

 

Co więcej, żeby z niego skorzystać, to trzeba po prostu podpiąć do płyty fizyczny port, bo na płycie jest tylko samo złącze (i słusznie zresztą).

Prawdopodobnie producenci płyt głównych zostawiają ten port na nowych płytach tylko dlatego, że koszt jest prawie zerowy, a może się przydać w niektórych przypadkach, czyli np. w obsłudze starszych urządzeń (przemysłowych) i programatorów wszelkiej maści które jeszcze są  sprawne i posłużą jeszcze jakiś czas, a komunikować się z nimi można jedynie przez archaiczny interfejs, czyli właśnie port szeregowy (RS 232)

 

Reasumując, jeśli nie korzystacie z tak archaicznego już interfejsu, to wyłącznie jego obsługi w BIOS-ie wydaje się po prostu sensowne, ale też zupełnie nic się nie stanie jeśli obsługa tego interfejsu będzie włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie