Skocz do zawartości
redbull90

Jaki Router do LTE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się że jestem w zasięgu LTE nju mobile ( nawet do 60.mbps Down )

Szukam sprzętu do tej sieci.

Mam TP LINK 3420 v1 i 3020 + Huawei E3131

Routery są stare .Mają kłopot z pradożernoscia modemu .

Co polecacie kupić ? Raczej więcej niż 300 zł nie chce wydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Ja polecam Huawei b593s-22. Jeden mam w domu już od dobrych dwóch lat, a kilka pozostałych na lokalizacjach zdalnych. Każdy z tych routerów pracuje wyśmienicie i bezproblemowo. Do dwóch są podłączone zewnętrzne anteny gdyż trzeba było wyjść na dach (kable 5m) i jest git. Sprzęt godny polecenia, cztery porty lan itp. Ważne aby to był huawei b593s-22, a nie s-12 itp gdyż oferują one gorsze parametry. Nie wiem jak Orange (nju), ale na kartach z play i z plusa jest czasami nawet więcej niż 60mbps down. No i niestety w tej cenie to tylko używany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co kto uważa za słabą. Moja osobista ma ponad rok i w pełni naładowana bateria wystarcza na 6-8h do przeglądania internetu. Podczas intensywnego pobierania 3-4h. Po ponad roku czasu zachowuje pełną sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] + [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] .

Polecam na router zainstalować to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie, ładnie - taki czy inny ruter w domu, to dobra rzecz, bo na pewno zasięg i pokrycie lepsze od tego małego rutera(który i tak ma całkiem przyzwoite - w praktyce przetestowane). Natomiast najistotniejsza jest moc odbioru sygnału i szybkość transferu pobieranego. Tu musi sie wypowiedzieć ktoś kto ma taki ruter z wbudowanym modemem. Jesli zaś chodzi o dopięcie do rutera przez USB modemu LTE jak prezentowany wyżej E3372 i podobne modele, to nie mają żadnych szans z ruterami typu E5573 i E5373. Testowałem to w praktyce - rutery Huawei są średnio ok 20Mb/s szybsze od każdego modemu Huawei o podobnej specyfikacji czyli down 150MB/s, up 50Mb/s.

P.S. Jeszcze tak na koniec, czysto do rozważań - tam gdzie jest dostepny zasięg LTE można w niedalekiej przyszłości pomyśleć o ruterze/modemie LTE ULTRA(Advanced) class 6 lub class 9 - na razie ceny są wysokie, ale szybko spadną, a transfer rzędu 250Mb/s kusi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P.S. Jeszcze tak na koniec, czysto do rozważań - tam gdzie jest dostepny zasięg LTE można w niedalekiej przyszłości pomyśleć o ruterze/modemie LTE ULTRA(Advanced) class 6 lub class 9 - na razie ceny są wysokie, ale szybko spadną, a transfer rzędu 250Mb/s kusi.

Wersja bez brandu class 6 - 300 mb/s [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] :rolleyes: Z tego co wiem to tylko Cyfrowy Polsat i Plus mają lte advanced.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli zaś chodzi o dopięcie do rutera przez USB modemu LTE jak prezentowany wyżej E3372 i podobne modele, to nie mają żadnych szans z ruterami typu E5573 i E5373.

A wiesz dlaczego ? Być może jest to wina prądu na USB a raczej jego zbyt małej ilości ?

Hmmm no i sam.nie wiem. Z jednej strony kusi taki MiFi bo mogę go ze sobą zabrać a. Drugiej strony właśnie myślałem że jednak one mają słabsze osiągi... A cena ? Taki jak Twój to pewnie koło 300 zł czyli tyle ile zestaw.

Ja mam MR3420 I 3020,ale V1 i boję się że nie będą chciały pracować z 3372

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@redbull90: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Używka: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tu najtańsze rozwiązanie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LTE Advanced: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cat.11: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na twoim miejscu brabym ten zestaw co ja dałem.

Choćby dlatego że lte cat 6 i wyższe nie jest wszędzie ,a zanim będzie to czas upłynie a routery potanieją. Druga sprawa to że ten mój zestaw jest 3x tańszy od routera lte advanced.

A jak na mój router wgrasz soft który ci podesłałem to na noc możesz do routera podłączyć dysk i router może ci pobierać pliki ,podczas gdy pc jest wyłączony :) tego nie oferuje np. taki huawei. Przydatne jeśli masz coś w stylu noce bez limitu ;) Pozatym lte advanced mają tylko CP i plus :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś stać mnie na max 350 zł koledzy, taki mam budżet więc po za tą kwotę nie wyjdę.

Czyli e3372 + Asus będzie ok ?

Tylko cena za e3372 normalnie to 200 zł a tu jest mniej w tym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko miej świadomość, że już na starcie ten modem E3372 czy podobny ograniczy ci max transfer. Jeśli decydujesz sie na rozwiązanie stricte stacjonarne, to kup ruter stacjonarny z wbudowanym modemem LTE. Na drugim miejscu ruter MiFi - do domu i w podróż. Wg mnie(subiektywna ocena) - ruter + modem LTE to najgorsze rozwiązanie.

P.S. Osobiście miałem modemy E3272 i E3372 oraz ruter E5373 - testowałem siedząc w jednym miejscu(dwie lokalizacje - dom i praca) na kartach SIM wszystkich operatorów, przekładając karty pomiędzy urządzeniami. Tak jak pisałem wcześniej ruter jest szybszy średnio o 20Mb/s co przy internecie mobilnym uważam za pogrom i różnicę niebagatelną. Sam osobiście rozważam zakup rutera LTE Advanced - tu kolejne bariery zostają zniesione - wifi 300Mb/s 2,4GHz + 5GHz + standard AC oraz LAN 1Gb/s. Wcześniej LAN był 100Mb/s i dawało się odczuć(kilka Mb/s) w dół w stosunku do wifi 150Mb/s. Moim zdaniem to są kwestie ważne przy internecie mobilnym, który jak wiadomo nie jest za szybki w stosunku do przewodowego i ma ograniczenia związane z zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego zmieniłem modemy na ruter. Pierwszy miał kolega w pracy, dostał w abonamencie do Cyfrowego Polsatu. Testowaliśmy od razu na mojej karcie SIM i jego na przemian. Wyniki były jak wyżej. Kupiłem ruter i ponowiłem testy równiez na kartach SIM innych operatorów. Wyniki potwierdziły się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi