Skocz do zawartości
Miastowy

Mini poradnik | Usuwanie własnych tapet blokady ekranu z systemu Windows 8/8.1/10 (2)

Rekomendowane odpowiedzi

Mini poradnik | Usuwanie własnych tapet blokady ekranu z systemu Windows 8/8.1/10

1) Uruchamiany konsolę uruchamiania (Win+R) i wpisujemy "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData".
2) Wyjdzie tabelka, że musimy nadać uprawnienia dla tego folderu. Klikamy na "użyj karty zabezpieczeń".
3) Klikamy na "Zaawansowane" po czym wchodzimy w "Zmień" pod lokalizacją folderu.
4) Znów klikamy w "Zaawansowane" i klikamy "Znajdź teraz"
5) W liście "Wyniki wyszukiwania" odnajdujemy swoje konto, w moim przypadku to będzie "Łukasz", czyli konto, którego używam.
Klikamy na to dwa razy, po czym dajemy ptaszka na "Zamień właściciela dla..." pod nasza nazwą.
5) Dajemy "Zastosuj", później "Tak" i mamy dostęp do folderu "SystemData".
6) Wchodzimy do folderu "SystemData" i widzimy dwa foldery, wchodzimy w "S-1-5-21...\ReadOnly"
7) Zobaczymy dwa foldery o nazwie "LockScreen_X"
8) Nadajemy każdemu po kolei uprawnienia klikając PPM na "Właściwości" po czym "Zabezpieczenia" i klikamy na swoje konto (w moim przypadku j/w "Łukasz") i klikamy "Edytuj". Teraz ponownie klikamy na swoje konto i klikamy "Pełna kontrola" - zaptaszkuje nam wszystko jako "zezwalaj" i dajemy "Zastosuj", "Ok" i znowu "Ok".
9) Teraz możemy śmiało usuwać niechciane tapety blokady ekranu.

UWAGA! Dzięki temu poradnikowi usuniemy tylko własne tapety, które z własnej woli ustawialiśmy jako ekran blokady, oryginalne zostają.
Zauważyłem, że po ustawieniu własnej tapety zaczyna dublować plik dla podglądów obrazu w ustawieniach etc, więc można i usunąć tapetę pulpitu, którą ustawiliśmy.
Wyszło jednak, że PODOBNO zmiana uprawnień usuwa logo bootowania, ale zaś zaleta - szybciej uruchamia się system, więc można powiedzieć, że "przyjemne z pożytecznym".

Metoda działa na systemach od 8 wzwyż.

yUlfEEA.png

Poradnik jest mojego autorstwa i nie wyrażam zgody na jego rozpowszechnianie. Cześć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie są po 3 foldery takie :E

Mała rada nie trzeba się pier..... z każdym z osobna, można zamienić kontenery i zabezpieczenia dla wszystkie już z poziomu edycji 1 folderu S.........

Tylko teraz nie wiem, czy zmiana uprawnień czy usuwanie czegoś, prowadzi do tego że ginie nam na stałe tapeta ekranu blokowania :E

i znikło mi logo przy bootowaniu :E

a usunąć można wszytkie, nie tylko swoje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale też nie wiem czemu, niemam wcale tego ekranu z kóleczkami gdzie było logo, mam tyle te kóleczki które pokazywały się po nim i system startuje szybciej, albo to głębokie :E czyszczenie w Wise Care to spowodowało :)

podeśli mi na PW (fb ma awarie) te twoje foldery, bo tera nie mam jak ustawić tła ekranu blokady :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ups, też mi usunęło, ale samo logo Windows a kółeczka mam. :E Tak czy inaczej nie wiem dlaczego, chociaż były tam same obrazy z tapet, które zostały ustawiane. :L Czyżby odkryłem lifehack na przyspieszenie systemu? :L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:L nie zwróciłem uwagi kiedy to się stało, bo wcześniej robiłem głębokie czyszczenie rejestru i wyłączyłem kompa.

Ale mam w msconfig teraz rozruch normalny, wcześniej zawsze przełączało się na te ostatnie, bootowanie w 10tce zwykle jest tak > logo z kółeczkami, a potem na chwile tylko kółeczka ale lekko pikselowate, i mi właśnie tamten etap z logo odpadł :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ważne, po operacji usuwania, trzeb wyresetować uprawnienia do tego folderu bo inaczej nie będzie możliwości ustawienia swojego tła

Wiersz poleceń jako Administrator

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można też wywalić swoje tapety w sposób bezpieczny tj. zmieniać tło ekranu blokady na systemowe tła, wtedy ustawione wcześniej obrazy użytkownika zostaną wymienione a stare znikną.

Aha i ekran bootowania nie znika jednak po zastosowaniu zmiany uprawnień do tego folderu, jedynie efekt uboczny nie da się ustawić swoich tapet jeśli są niesystemowe (do czasu resetu uprawnień)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi