Skocz do zawartości
Venosaur

Zestaw firmowy czy lepiej składany

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by było napisać do czego potrzebny jest komputer. Jeżeli pod gry to raczej składak. Pewnie doliczając system osobno przy mocniejszej konfiguracji i tak wyjdzie taniej. Powinieneś podać przeznaczenie komputera oraz budżet jakim dysponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z teorią, że firmowe bardziej dopasowane są i lepiej wszystko będzie działać ?

Teraz jest raczej na odwrót - składaki działają lepiej niż firmowe ,a pozatym są bardziej wydajne.

BTW byłem świadkiem jak z HP dym poleciał.... Zasilacze są do d... w hpkach..... A dell to nie wiem ,ale składak lepszy na pewno.

Za te cenę możesz mieć i7 kaby k + mobo z270 + gtx 1080 ,czyli wypas B)

A w takim dellu na pewno tego nie będzie. Jutro podam ci linka do części.

Tylko firmowe mają system w cenie ale kto by się przejmował takim szczegółem.

Nikt bo system org w pełni kupisz za 160 zł.....

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] tu jest w 100 % orginalny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z teorią, że firmowe bardziej dopasowane są i lepiej wszystko będzie działać ?

To chyba tylko czysta teoria marketingowa. We firmowych wszystko jest kiepskiej jakości albo jak dadzą coś dobrego, to reklamują na pierwszej stronie, natomiast reszta, to shit najgorszego sortu.

W tej kwestii jestem konserwatywny do bólu - komponenty osobiście wybierane, każdy ze swoją gwarancją(często dłuższą niż komplet firmowy) i samodzielne składanie. W razie wymiany można odsprzedać z oryginalnym pudełkiem i być może jeszcze gwarancją. A firmówka co? - podzespoły no name, bez opakowań i bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jest raczej na odwrót - składaki działają lepiej niż firmowe ,a pozatym są bardziej wydajne.

BTW byłem świadkiem jak z HP dym poleciał.... Zasilacze są do d... w hpkach..... A dell to nie wiem ,ale składak lepszy na pewno.

Za te cenę możesz mieć i7 kaby k + mobo z270 + gtx 1080 ,czyli wypas B)

A w takim dellu na pewno tego nie będzie. Jutro podam ci linka do części.

Nikt bo system org w pełni kupisz za 160 zł.....

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] tu jest w 100 % orginalny :)

nie zapomnij tylko o linku :) Link do obudowy takiej dobrej co najlepsza obecnie byłbym wdzięczny :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link do obudowy takiej dobrej

Zależy ile chcesz wydać..

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na zestaw masz gwarancję, na składaka, którego złożysz zam masz osobna gwarancję na każdy podzespół.

Ale - serwis Della jest bardzo sprawny, szybko przyjeżdża i dość dobrze eliminuje usterki.

Składaka możesz w każdej części dopasować pod siebie, zestaw od Della już taki nie będzie. Składaka łatwiej zupgradować, w zestawie już może być problem, bo coś będzie niekompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zestaw za 9k [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@wiktorynek co sądzisz ?

Kod na montaż i wysyłkę za 1 zł na morele: VXW8NJNXKE

Dzięki Wielkie :) 

czy ta obudowa należy do cichych?

czy bardziej opłaca się zamówić od razu w morele czy rozbić sobie na komponenty i samemu po kolei kupować i instalować już samemu w domu ? 

Na zestaw masz gwarancję, na składaka, którego złożysz zam masz osobna gwarancję na każdy podzespół.

Ale - serwis Della jest bardzo sprawny, szybko przyjeżdża i dość dobrze eliminuje usterki.

Składaka możesz w każdej części dopasować pod siebie, zestaw od Della już taki nie będzie. Składaka łatwiej zupgradować, w zestawie już może być problem, bo coś będzie niekompatybilne.

Razor1995 też uważasz, że składak złożony samemu jest lepszy niż taki Dell XPS ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ta obudowa należy do cichych?

wydaje mi się że tak ,ale niech ktoś potwierdzi

czy bardziej opłaca się zamówić od razu w morele czy rozbić sobie na komponenty i samemu po kolei kupować i instalować już samemu w domu ?

Jeśli dobrze rozumiem (pytasz o to czy kupić wszystko w morele czy każdy komponent osobno ?)

Kup w morele i użyj tego kodu co ci dałem - dostawa i złożenie kompa masz gratis ,a nie opłaca się kupować każdego komponentu osobno bo przesyłki drogo wyjdą :P

Windowsa kup tu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można zrobić aktualizację do 10 bez żadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ta obudowa jest ok ? czy można znaleźć bardziej cichą ? jak te komponenty są ok czy można jeszcze coś zmienić ? Te dyski trochę za duże bo używany będzie z NAS synology i tam siedzą 4 TB .

czy taki np jest ok na system -  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  ? 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi