Jump to content
WinClub
Miastowy

Mini poradnik | DriverStore Explorer - usuwanie zbędnych sterowników (2)

Recommended Posts

Pewnie nie każdy wie jak usunąć zbędne sterowniki z systemu, aby nie zalegały na partycji systemowej.
W tym krótkim poradniku opiszę krok po kroku:

1) Ściągamy program zwany DriverStore Explorer - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
2) Wypakowujemy go, po czym uruchamiamy go "jako administrator".
3) Ujrzymy takie coś:

R8qXdGa.png

4) Klikamy w "Enumerate", aby okazało pełną listę sterowników, które osiedliły się w naszym systemie:

LYTx9Ux.png

5) Ptaszkujemy zbędne sterowniki, po czym klikamy "Delete Package", wyjdzie informacja czy na pewno usunąć, klikamy "Ok". Gdyby wyszedł error, klikamy na "Force Deletion" i ponawiamy.
Gotowe! Możesz cieszyć się usuniętymi sterownikami.

Mała uwaga, proszę używać tego z głową, ponieważ jeden błąd skończy się ponowną instalacją sterowników. Mam nadzieję, że ten poradnik komuś się przyda.

Dzięki.

Lepszy jest USBdeview [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Panie Woźny - od kiedy USBdeview daje możliwość usuwania sterowników grafiki, kart sieciowych, chipsetu etc? :lol:

@annonying_anoni, błyszczysz wiedzą, a raczej jej brakiem i to po raz wtóry w ostatnim czasie :L Proszę Cię, zasięgnij informacji w sieci, zanim coś napiszesz, bo nieco komicznie wygląda, że moderator nie ma wiedzy o tak podstawowych zagadnieniach :trollface:

Musiałem :E

USBdeview nie pozwala na usunięcie driverów, tylko pokazuje ID urządzen podłączonych po USB :L

hh7MS2B.png

ale on pozwala na usuwanie driverów :P Przeczytaj tekst z obrazka do końca panie razor1995 :P

łyso ci teraz razor ,co nie :P

USBDeview also allows you to uninstall USB devices that you previously used, disconnect USB devices that are currently connected to your computer, as well as to disable and enable USB devices.

Widzę, nie znasz Angielskiego, to Ci przetłumaczę:

USBDeview pozwala również odinstalować poprzednio używane urządzenia USB, pozwala też odłączać aktualnie podłączone urządzenia oraz włączać i wyłączać je.

Odinstalować urządzenie, nie sterownik :L :L :L 

Mam Ci wyjaśnić różnicę między urządzeniem, a jego sterownikiem?

Prościej by Cię było wysłać na kurs czytania ze zrozumieniem. 

Nie masz racji, w dodatku nie przeczytałeś dokładnie tego, co napisałem i się wykłócasz :L 

urządzenie = driver

Łoo chłopie, teraz to błyszczysz jaśniej niż słońce narodu :L

Sterownik urządzenia – program lub fragment programu odpowiadający za dane urządzenie i pośredniczący pomiędzy nim a resztą systemu komputerowego.

a jao to zrobic na win 10 ? mam sporo jakoegos oprogrsmowania od asusa i intela jak sie toego pozbyc i skad wiedziec czego mozna?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, sasik007 napisał:

czy wszystjie te sterowniki musze instalowac?

Windows 10 wie za Ciebie lepiej, a i tak nie możesz tego zmienić bez konsekwencji.

21 godzin temu, sasik007 napisał:

mam sporo jakoegos oprogrsmowania od asusa i intela jak sie toego pozbyc i skad wiedziec czego mozna?

Jak wykorzenisz wszystko co zbędne skutecznie, to... system nie wstanie. :L Uroki crapware.

Pisałem ci, ale nie słuchasz tylko od wielu dni męczysz bułę. Zaoraj wszystko i postaw czysty nowy system.

Teraz masz:

- nieaktualny system do zaktualizowania

- nieaktualne sterowniki do zaktualizowania

- mnóstwo zbędnego softu (często szkodliwego - to nie żart, poczytaj), które dodatkowo aktualizuje się, choć tego akurat nie chcemy

- zbędne partycje na dysku

Ten system możesz sobie oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. On już nigdy nie będzie działał sprawnie i bezbłędnie. To jest rzeczywistość i dotyczy wszystkich bez wyjątku komputerów kupowanych z zainstalowanym fabrycznie systemem. Tam jest wszystko źle.

NO ale zainstalowalem system od konussa i dalej jakos mam sporo tego dziadostwa ty piszesz o ltsc ale tam, nie ma sklepu a bez sklepu nie zainstaluje oprogramowania do touchpada (touchpad od asusa) 

2 minuty temu, sasik007 napisał:

a bez sklepu nie zainstaluje oprogramowania do touchpada (touchpad od asusa) 

A od kiedy sterowniki mają cokolwiek wspólnego ze Sklepem??? Poza tym kto ci każe instalować LTSC? Nie chcesz nie instaluj. Chcesz mieć Sklep zainstaluj system co go ma. W każdym razie nie ma on nic wspólnego ze sterownikami touchpada od Asus ani żadnymi innymi.

4 minuty temu, sasik007 napisał:

zainstalowalem system od konussa

I jeszcze jakiś mod.

WU pobierze ci na 99% wszystkie niezbędne sterowniki. Zdarza się że czegoś nie pobierze lub pobierze złe. Niestety musisz wtedy zainstalować ręcznie. Wszystko co brakuje masz na stronie producenta laptopa i na stronach producentów podzespołów.

akurat oprogramowanie do asusa tylko jest w sklepie microsoft jesli chodzi o screentouch a nazywa sie ono ScreenXpert  to samo jesli chcialbym My asus do zarzadzania.

Wiec jaki windows mam zainstalowac twoim zdaniem zeby to wszystko dzialalo a zarazem nie bylo tak nawalone syfu?? bo juz sie pogubiłem.