Jump to content

Najlepsze dyski SSD SATA (2,5' mSATA, M.2) MLC dla Kowalskiego

wiktorynek
 Share

Recommended Posts

Iridium Pro
ADATA SP920

Iridium pro - Maksymalnie 2 miliony godzin średniego czasu między awariami oraz najlepsza w swojej klasie wytrzymałość do 500 GB/dobę przez 5 lat – oto nowa definicja niezawodności wśród SSD.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

No właśnie zależy mi na jak najmniejszej awaryjności bo dysku będę używał jako główny.

To w takim razie szukam tego GoodRama, 5 lat gwarancji też dobra sprawa.

Chociaż:

380 zł, cenowo wychodzi całkiem spoko

Akurat 500GB zapisu danych na dobę, to taka średnia wartość dla wszystkich w miarę porządnych dysków MLC. Tego parametru w ogóle nie warto brać pod uwagę. Krótka zywotność SSD została już dawno obalona. Żaden HDD nie ma najmniejszych szans wytrzymać tyle co SSD na MLC(o SLC nie wspomnę). Producenci podają swoje wartości zapisu z bardzo dyzym marginesem bezpieczeństwa, aby jakiś Amerykanin nie pozwał ich przypadkowo do sądu.

Dopisałem do listy dyski Corsair Neutron XT i XTI. Model XT to klon dysków GoodRam Iridium Pro. Ten sam kontroler Phison S10, te same kości Toshiba 19nm, taka sama ilość pamięci cache. Nawet cena modeli 480GB zbliżona. XTI to nieco nowsza konstrukcja na kościach 15nm i dodatkowo model o pojemności 1920GB. Kontroler również Phison S10.

witam

tam gdzie chce złozyc kompa polecanych tu dysków  (120GB do 270 zeta) nie ma (tzn w cenniku są ale fizycznie brak) - czy taki zamiast SU920 albo  GoodRam Iridium Pro będzie ok? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ew. co z ich oferty (120GB) bys polecił w takiej kwocie?

z góry THX i pozdrawiam

Upierając się na zakup w jednym punkcie raczej nigdy nie kupisz dobrze, a ta firma nie oferuje żadnego dobrego dysku.

Przesadzasz i to mocno wspomniany Transced 370s jest dobrym dyskiem nawet bardzo dobrym, kości MLC 3 lata gwarancji niezła cena.

Oczywiście są lepsze jak choćby Plextor M6S Pro ale 128GB kosztuje tyle co niezły 240-256 i to na MLC.

@autor

Chyba miałeś na myśli Adata SP920 a nie SU920, tak?

Czyli firma ESC sprzedaje wirtualny towar, wpadka i tyle aby tylko ściągnąć klienta a to ponoć niezły sklep.

Dawno sie tak nie uśmiałem lepiej już dołożyć te 100 pare złotych i kupić goodrama iridium pro

Pewnie że lepiej, ale założenie kupującego było jasne dysk do 270 złotych.

Nie widzę nic śmiesznego w moim wpisie, inna sprawa to czy założenia kupującego są rozsądne ale to nie mój problem.

Za 270 złotych ten Transced to bardzo dobry wybór.

Pewnie że lepiej, ale założenie kupującego było jasne dysk do 270 złotych.

Nie widzę nic śmiesznego w moim wpisie, inna sprawa to czy założenia kupującego są rozsądne ale to nie mój problem.

Za 270 złotych ten Transced to bardzo dobry wybór.

dzięki - tak jak piszesz, mam tyle kasy na dysk i tego się trzymam, pewnie ten Iridium lepszy ale przekracza mój budżet - skoro piszesz że ten Transcend jest OK to biore. Co do sklepu esc to faktycznie troszke lipe robią z tą ofertą ale nie znam jakiegoś porównywalnego sklepu  - jeśli macie jakieś spradzoone miesce to prosze o info

X-kom

Morele

Komputronik

i wiele innych

W dzisiejszych czasach przy ograniczonym budżecie trzeba wszystko dobrze na spokojnie skalkulować. Czasem opłaca się kupić z wielu źródeł. Podstawa, to nie kupuj całego komputera jako gotowca tylko wszystkie podzespoły osobno - każdy ze swoją gwarancją i fakturą.

Co do Transcend 370s, to przyzwoity dysk - klon Crucial BX100 - te same kości, ten sam kontroler. Jedyna wada, to przy pojemności 128GB wolny zapis. Rozumiem założenia kupującego i w tej cenie nie kupi nic lepszego nowego - jedynie używki np: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Za cenę 270 otrzymujemy dysk 256GB o parametrach z górnej półki wydajnościowo/jakościowej.

Jest sposób żeby było jeszcze taniej  340-350 zł

Sposób płatności:
Visa Checkout na oleole i rtv euro

mógłbyś rozszerzyć - zasymulowałem zakup w rtv euro z tą opcja płatności (Visa Checkout) i dalej mam 399 w jaki sposób wiec mogę uzyskać cenę o której piszesz?

ADATA SX930 jest szybszym dyskiem - kości MLC te same Micron 16nm. Różnica w kontrolerze i w ADATA zastosowano bufor pseudo SLC.

mógłbyś bardziej łopatologicznie :) - rozumiem że lepiej kupic Adate?

Panowie prosze - musze kliknac teraz ten albo ten :)

mógłbyś bardziej łopatologicznie :) - rozumiem że lepiej kupic Adate?

Panowie prosze - musze kliknac teraz ten albo ten :)

No dobra wziołem ADATE

dzięki i pozdro

Ale w tym samym morele.net jest Adata premier pro 128GB za 209 złotych a to bardzo dobra cena, kości MLC na dobrym kontrolerze i 128GB a nie 120.

No dobra wziołem ADATE

dzięki i pozdro

Nie wstyd Ci za taką pisownię, tak po ludzku pytam to już nawet pisać nie umiesz przecież jest poprawianie pisowni i błędy podświetla na czerwono.