Skocz do zawartości

Najlepsze dyski SSD SATA (2,5' mSATA, M.2) MLC dla Kowalskiego


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie ten jest aktualnie hitem na Allegro: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jego spec: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Gość na Allegro sobie kiesko opisał, a społeczeństwo mamy jakie mamy i prawie nikt nie kuma co to za dysk, a gdzie żeby sprawdzić po kodzie. :lol:

"Podobnie jak wcześniejsze dyski, Crucial nadal jest marką domową Micron, podczas gdy dyski OEM będą sprzedawane pod nazwą Micron.
To tylko kwestia marki i nie ma żadnych różnic między dyskami detalicznymi a OEM, oprócz dodatkowego modelu 64 GB dla producentów OEM."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2017 o 15:51, wiktorynek napisał:

Dobre uwagi, wyleciały mi z głowy jak sobie układałem listę - edytowałem pierwszy post.

 

 

 

Zrobię osobny temat.

 

Być może jeszcze dam temat o średniej klasy dyskach w przyzwoitej cenie, jakości, osiągach z rozróżnieniem na MLC i TLC(z uwzględnieniem 3D NAND).

Ewentualnie temat o dyskach których unikać.

TLC(z uwzględnieniem 3D NAND) mam seagate iron Wolfa 

Niezawodność MTBF
2 000 000 godz.

A co sądzisz o SLC np adata tanio widze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niezawodność MTBF
1 500 000 godz 
JAk to wytlumaczyc do np crucial mx500  ktory ma rodzaj pamieci tlc i 1 800 000 godzin
CZEKAM NA TEMAT ODNOŚNIE DYSKÓW BO JEST CIEKAWY I SIĘ ZAGŁĘBIŁEM
Myśle że każdemu się przyda taka wiedza
Pytanie zasadnicze jaki rodzaj pamieci najlepszy ?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 19:23, wiktorynek napisał:

GoodRam CL100 kosztuje 199pln za 480GB, GoodRam CX400 kosztuje 219pln za 512GB: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nic lepszego nie potrzeba do tego laptopa.

 

Dzięki Kolego, poszedłem za Twoją radą i kupiłem GoodRam CX400  512GB za 219pln i właśnie postawiłem na nim system :)

Niestety nie obyło się bez komplikacji ze starym dyskiem. Tylko go wymontowałem i podpiąłem przez przejściówkę pod USB.

System zaczął krzyczeć o format dysku. Na tę chwilę straciłem partycje i dane na nich. W zarządzaniu dyskami widziany jest jako RAW.

Przy okazji poprosiłbym o link do tutka z odzyskiwaniem partycji z danymi.

Ps. Póki co dysku nie ruszałem, nie formatowałem ani nie nadpisywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 09:26, uzupelniacz napisał:

Miałem już problem z używkami po tzw "odnowieniu"

Miałem taki dysk OCZ Vertex 2 - nowy padł i w ramach gwarancji dali odnowiony - działa już 8 lat. Te odnowione przez producenta są z reguły lepsze - wyposażają je w poprawiony soft, firmware, komponenty.

Analogicznie kupiłem kilka pendrive SanDisk Refurb - działają znakomicie.

Można kupić odnawiane klawiatury, konsole i wiele innych. Polecam.

W dniu 14.08.2019 o 09:26, uzupelniacz napisał:

krótka gw. mówi sama za siebie

Przyjrzałeś się dobrze? - to gwarancja sprzedawcy, a nie producenta i to nie są odnowione dyski tylko używki z demontażu.

W dniu 15.08.2019 o 10:13, desmoRR napisał:

W 2014 kupiłem Plextora M5 Pro.

Kontroler Marvell 88SS9187

Kości pamięci 19 nm MLC NAND

 

Przez 5 lat nic złego się nie dzieje. Do dzisiaj zero problemów.

Bardzo dobry dysk - analogiczny do Crucial M500.

W dniu 15.08.2019 o 15:02, RemixPL1994 napisał:

Posiadam Plextora M6 Pro i także sprawuje się super

Jeszcze lepszy - analogiczny do Crucial/Micron M550.

W dniu 16.08.2019 o 08:14, laryflinta napisał:

2 000 000 godz.

Mało istotny parametr.

W dniu 16.08.2019 o 08:14, laryflinta napisał:

mam seagate iron Wolfa

Dysk serwerowy nastawiony na "wytrzymałość" (wśród TLC) ze wszystkimi wadami TLC. Kiepska wydajność zapisu nawet jak na TLC. Kto szuka dysku o podwyższonej wytrzymałości niech kupi konstrukcję na MLC lub SLC.

W dniu 16.08.2019 o 10:51, M4T  napisał:

SLC>MLC>TLC>QLC

A za QLC mamy już PLC: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czas mega szajsu nadchodzi.

W dniu 16.08.2019 o 17:02, bodo2 napisał:

Tylko go wymontowałem i podpiąłem przez przejściówkę pod USB.

Nie wiem jak to jest możliwe. Jeszcze nigdy nie widziałem takiego zdarzenia. Chyba, że upadł.

A zrobiłeś klona?

 

G77 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodo2

do odzysku partycji większość programów do zarządzania dyskami ma opcje tego typu. Do uwalonej tabeli partycji, odzysku z padniętych dysków, itp. mogę polecić program DMDE ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] nawet jest instrukcja PL polecam poczytać)

tylko najpierw wiadomo lepiej mieć kopię dysku (najlepiej sektor-sektor) i na niej ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za sugestie co do działań na dysku w zaistniałej sytuacji :)
Sam nie wiem jak to się stało, ale dysk na pewno mi nie upadł.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może po odpięciu zasilania (w tym i baterii) od laptopa dysk zbyt szybko wymontowałem. Pozostałe napięcie na kondensatorach mogło dysk uszkodzić.
Ponieważ czas mnie gonił, nie robiąc żadnej kopii odzyskałem co mi było potrzebne na szczęście bez szkody.
Teraz będę mógł się pobawić w naprawę partycji dysku.
Oprócz DMDE korci mnie zabawa TestDisk.
Jak się nie uda do zrobię mu zerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wiktorynek napisał:

Profesjonalizm dziennikarzy z dobrychprogramów - nie mają pojęcia o czym piszą: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Poziom dramat.

no chodzilo o " SK Hynix wprowadza do oferty pierwszy dysk SSD, który sprzedawany będzie bezpośrednio pod macierzystą marką. " B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bodo2 napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że może po odpięciu zasilania (w tym i baterii) od laptopa dysk zbyt szybko wymontowałem. Pozostałe napięcie na kondensatorach mogło dysk uszkodzić.

Niemożliwe.

43 minuty temu, bodo2 napisał:

Teraz będę mógł się pobawić w naprawę partycji dysku.
Oprócz DMDE korci mnie zabawa TestDisk.
Jak się nie uda do zrobię mu zerowanie.

Ale po co te zabiegi? Każde zerowanie usuwa tablice partycji, a inicjowanie spod windowsowego zarządzania dyskami lub podczas instalacji systemu tworzy nowe tablice partycji.

Użyj Diskpart lub MHDD lub Low Level Format Tool. Do naprawy tablic partycji wystarczy szybkie zerowanie.

17 minut temu, G77 napisał:

SK Hynix wprowadza do oferty pierwszy dysk SSD, który sprzedawany będzie bezpośrednio pod macierzystą marką.

Czyżby?

Przechwytywanie1.jpg

Przechwytywanie2.jpg

Przechwytywanie3.jpg

 

Przecież od dawna oferują swoje autorskie narzędzie SSD Toolbox  1.4.3:

EasyKit

Migration

FWUpdate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wiktorynek napisał:

Niemożliwe.

Ale po co te zabiegi? Każde zerowanie usuwa tablice partycji, a inicjowanie spod windowsowego zarządzania dyskami lub podczas instalacji systemu tworzy nowe tablice partycji.

Użyj Diskpart lub MHDD lub Low Level Format Tool. Do naprawy tablic partycji wystarczy szybkie zerowanie.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Jak już odzyskałem dane, chciałbym spróbować przywrócić dysk do stanu w jakim był gdy działał na nim system, czyli dysku z podziałem na partycje i bez utraty danych.
Byłaby to dla mnie kolejna nauka w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 10:37, wiktorynek napisał:

OK. W takim razie niemal dowolny program narzędziowy do zarządzania dyskami.

Chyba wyjaśniła się przyczyna awarii. Wyjaśnienie znalazłem tu:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tu fragment opisu wyjaśniający objawy jak w przypadku mojego dysku:

"Objawy

Jeśli partycja podstawowa przykładowego dysku zawierała system operacyjny, to przypuszczalnie nie uruchamia się on z powodu uszkodzonego sektora rozruchowego. Jeśli dysk był drugim napędem (dane) lub jeśli możliwe jest podłączenie go do innego komputera wykorzystującą drugi kanał (slave, zwykle napęd CD/DVD jest dołączany w ten sposób), to możliwa jest obserwacja następujących objawów:

    Eksplorator Windows or Zarządca Dysków wyświetla pierwszą partycję podstawową jako raw (niesformatowa) a Windows proponuje: Dysk nie jest sformatowany, czy chcesz sformatować go teraz?
    [Nigdy nie powinieneś tego zrobić bez dobrego powodu!]
    Partycja logiczna jest utracona. W Eksploratorze Windows nie pojawia się partycja logiczna. Konsola Zarządcy Dysków Windows wyświetla "niezaalokowaną przestrzeń" w miejscu, w którym znajdowała się partycja logiczna."

 

Tak jak wcześniej napisałem, dane już odzyskałem i dla nauki potraktowałem dysk TestDisk, pojawiły się partycje, ale nadal system krzyczy o ich sformatowanie, czyli brak systemu plików.
Z braku czasu tak na szybko uruchomiłem Linuxa live CD i tam zobaczyłem dysk podzielony na partycje NTFS, i że są na nim dane (chyba wszystkie) bo spróbowałem coś skopiować.
Co i czym mogę jeszcze zrobić aby dane były widoczne w Windowsie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie