Skocz do zawartości
wiktorynek

Najlepsze dyski SSD dla Kowalskiego (1)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a jaki dysk ssd 1tb polecacie, zastosowanie na filmy, zdjecia itd. chce wymienić w laptopie. System smiga na osobnym m.2.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się,że któryś z nich były wystarczająco dobrym wyborem.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram przedmówcę, jak 1TB na twoje preferencje, to może być bez problemu TLC, i tu odrzucam ADATA, Patriot, GoodRAM. Zdecydowanie Cruciala MX500 bym brał. Samsung Evo pewnie trochę lepszy, ale drogi, nie opłaca się moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uchowaj Panie przed QLC: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

" Samsung SSD 860 QVO przy zapełnieniu w 80% dobrze wypada... w syntetycznych programach do testowania wydajności. Niestety, testy praktycznie pokazują coś zupełnie innego - nośnik bardzo szybko się "kończy" gdy bufor TurboWrite ulega zapełnieniu. Pozbawiony tego oręża, Samsung SSD 860 QVO notuje nawet trzykrotny spadek czasu wykonywania operacji."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.02.2019 o 19:55, wiktorynek napisał:

Test na czasie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Bezsprzecznie najlepszym tanim dyskiem TLC jest Crucial MX500.

Mam taki w dekoderze SAT , działa  bardzo dobrze.

Miałeś coś takiego w rekach ?  Silicon Power 1TB 2,5'' SATA SSD A55  - muszę kupić  do laptopa na dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego Samsung by ludzie nie sapali QLC nie zrobi mniejszych niż 1TB, co można przeczytać. A kiedy kowalski zapełni 1TB w swoim lapku za 1k? Ale będzie mówił, że ma 1TB SSD i się cieszył. Na razie cena nie jest powalająco lepsza od TLC, ot trzeba jeszcze bardziej uważać co się kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o dyskach Intenso z tego co się zorientowałem to są dwa rodzaje na TLC o pojemnościach 120, 250, 500 i MLC 128, 256, 512 interesują mnie te na MLC. Czy miał ktoś z nimi do czynienia.  Cena jest dobra niby to niemiecka firma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, brygada69 napisał:

Witam

Co sądzicie o dyskach Intenso z tego co się zorientowałem to są dwa rodzaje na TLC o pojemnościach 120, 250, 500 i MLC 128, 256, 512 interesują mnie te na MLC. Czy miał ktoś z nimi do czynienia.  Cena jest dobra niby to niemiecka firma.

Mam nadzieje że widziałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wynalazłem w internetach Intenso Top (MLC) jest w trzech wersjach 128, 256 i 512gb

Wersja 128gb ma cache 256MB

Wersja 256-512gb ma cache 512MB

Niestety co do TBW nie mam info

Kontroler: Phison PS3108

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, wiktorynek napisał:

Kto oferuje?

Sprawdziłem na morelach, i wychodzi na to, że to przedłużona gwarancja producenta. Może tutaj kryje się sekret tak niskiej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi