Skocz do zawartości

WinToolkit


Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w przebudowanym poradniku o nazwie: Wintolkit.

Program do tworzenia modyfikacji windows dla 7 i dla 8.1 .   Ja obecnie stosuje do integracji łat  dla7 i 8.1.  Windows 10 i windows 11  aktualizuje poprzez sysprep na virtualbox.

 

I.) Przygotowanie

A.) Pobieranie ISO

Obrazy ISO można pobrać z następujących portali:

ü  Windows 7

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

ü  Windows 8.1

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

B.) Aktualizacje

 

Aktualizacje do systemów jakie przygotowałem na podstawie innych tematów z forum min od Wiktorynka i innych.

Wyszukujemy aktualizację tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

·        Windows 7

- Gotowy [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Kompletna lista aktualizacji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

·        Windows 8.1

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

C.)Programy

 

Oczywiście program: Wintolkit 

Programy jakie przygotowałem do dogrania do pliku ISO to:

- start is back dla windows 8.1

- Edge dla wersji 8.1

- Edge dla wersji 7

- direct web installer

- efi.cfg

 

D.) Struktura katalogów:

 

Wszystkie operacje przeprowadzam na partycji dyskowej z literą:  „D:/” . Tworzę następujące katalogi:

- rob ( skrót od roboczy ). Do tego katalogu wypakowuje program Wintoolkit w wersji 1.7.0.17

- rob1 – wypakowuje obraz windows 7 PL – 32 bitowy

- rob2 – wypakowuje obraz windows 7 PL – 32 bitowy

- rob3 - wypakowuje obraz windows 8.1 PL – 32 bitowy

- rob4 - wypakowuje obraz windows 8.1 PL – 64 bitowy

- r1a - pobrane aktualizacje dla windows 7 PL  –32 bitowy

-r2a - pobrane aktualizacje dla windows 7 PL – 64 bitowy

-r3a – pobrane aktualizacje dla windows’a 8.1 PL – 32 bitowy

-r4a - pobrane aktualizacje dla windows’a 8.1 PL – 64 bitowy

 

II.) Montowanie obrazu

Uruchamiam program Wintoolkit, następnie klikam na narzędziu: All in One Integrator.

Następnie klikam na przycisk: Browse (przeglądaj) i pierwszą opcję: Browse for DVD / Folder ( Przeglądaj na dvd lub folderze ).

Wybieram katalog: D:/rob1. Klikam na przycisk: Wybierz folder.

Klikam zakłądkę: Select ( wybierz ) i z listy wybieram edycję: Select  i wybieram np. Home Premium (64 )

Potem pojawi się ono dzięki któremu potem można załadować ustawienia do programu wintoolkit. Zamykam je.

Obraz ostał wybrany.

III.) Integracja Aktualizacji

Każdą edycję Windows w programie integrujemy osobno. Czyli:

- z katalogu D:/rob1 – usuwam plik z data aktualizacji z rozszerzeniem.ini

- z katalogu D:/rob – usuwam podkatalogi:  Logs , Last Sessions i plik .ini.

 

Po wybraniu edycji np HomePremium 64 PL, pojawia się okno, w którym można załadować ustawienia. Dzięki temu, że zapisałem ustawienia dla danego systemu aktualizowanego przy użyciu wintoolkit czyli 7 i 8.1, nie musisz dodawać poprawek od wiktorynki, każdej z osobna i tracić przy tym czasu.

Ładujesz poprostu pllik.ini, który zawiera kolejność integrowania aktualizacji, a robi się to tak:

Klikasz na lmport( importuj ustawienia ), wczytujesz plik dla danego systemu, edycji.  Wybierasz wszystko z listy i klikasz na przycisk: Load Preset ( Załaduj ustawienia ).

Po załadowaniu ustawień zarówno dla 8.1 czy 7, sprawdzasz czy kolejność się zgadza z listą aktualizacji od kolegi. Jeżeli tak klikasz na przycisk start. Potem klikasz na przycisk zielonej fajki proces uruchamia się.

 

IV.) Export / Ipmport Edycji

1.)             Export – dotyczy wyodrębnienia określonej edycji windowsa np.  w 1 pliku install.wim mamy Core i Pro.

Uruchamiam program Wintoolkit, przechodzę do zakładki: Intermediadate, a następnie klikam na narzędziu: WIM Manager

Następnie klikam na przycisk: Browse (przeglądaj) i pierwszą opcję: Browse for DVD / Folder ( Przeglądaj na dvd lub folderze ).

Wybieram katalog: D:/rob1. Klikam na przycisk: Wybierz folder.

Zaznaczam daną edycję, klikam na niej, następnie klikam i rozwijam zakładkę:.Image ( obraz ), i z listy wybieram ( klikam na ) Export Image ( exportuj obraz ).

Nadaję mu nazwę np: HP64PL. Program domyślnie daje rozszerzenie: ".wim", więc nie trzeba go wpisywać ręcznie po nazwie. Klikam na przycisk: Zapisz. Czekam aż obraz zostanie wyexportowany

 

2.)             Import Edycji – Mamy w obrazie wyodrębnionym tylko jedną edycję a chcemy mieć dwie .

Jak wspomniałem przy procesie importowania, aby importować inne edycje do edycji 32 bitowych, należy użyć narzędzia wim manager. Następnie podać źródło czyli katalog gdzie znajduje się plik install.wim danej edycji i kliknąć wybierz.  

Po dodaniu aby scalić edycję, klikam na przycisk: Create ( stwórz ). Kilka edycji tego samego systemu, z tą samą architekturą zostały scalone w jednym pliku .install wim

 

V.)    AIO  dwóch architektór ISO 32 i 64

VI.)Tworzenie obrazu ISO.

Klikam na zakładkę Make ISO, podaje nazwę iso np: W7AIOPL , zapisuje np w katalogu D:/Roboczy 5 o nazwie: W7AIOPL, naciskam na przycisk: Make ( utwórz ) i czekam aż ISO zostanie zbudowane. 

Gotowe ISO najpierw testuje na VirtualBoxie / Vmare w celu sprawdzenia czy nie ma błędów podczas instalacji, użytkowania, a dopiero potem wypalam na pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nietypowe pytanie i prośbę.

Na początek 2 zdania o sobie, dzięki temu łatwiej zrozumieć moją prośbę.

Jestem osobą niewidomą i używam programu do odczytu ekranu.

Niestety nie wszędzie mogę się dostać i odczytać różne opcje w programie.

Podobnie nie jestem w stanie odczytać grafiki.

Posiadam Windows 7 pro.

Mam takie pytanie czy przy użyciu Wintolkit mogę ustawić nazwę użytkownika, nazwę komputera i hasło.

Tak by Windows 7 pro zainstalował się bez wpisywania tych danych.

Jeśli tak to gdzie mogę to wprowadzić.

Ewentualnie czy ktoś podjął by się stworzenia takiej modyfikacji pod moje potrzeby.

Jednak musi być możliwość uruchomienia setup.exe z płyty.

Kupę lat temu używałem Windows XP JG, zdaje się srom-otnika.

Wówczas można było instalować bez problemów, tzw instalację nienadzorowaną.

Obecne modyfikacje srom-otnika są niesamowite, aż chciałoby się taką posiadać.

Niestety są do uruchomienia automatycznego z bios, nie ma możliwości uruchomić setup.exe z płyty. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

 

Krzysztof
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie