Skocz do zawartości
M4T 

Internet LTE bez limitu to MIT

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to zależy od serwera, więc nie dziwne że na speedteście jest inaczej :L Zależy od pingu do Google Drive, wykorzystania łącz pp ich stronie itd.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jasne wiem to ale dziwi mnie jak Speedtest pokazuje 4MB a pobiera 1.5Mb/s :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne wiem to ale dziwi mnie jak Speedtest pokazuje 4MB a pobiera 1.5Mb/s :D

a mnie nie dziwi bo jak robię speedtest z najbliższym nadajnikiem to mam prawie 100mbs a jak robię z nadajnikiem hen hen gdzieś za górami i lasami to mam mniejsze prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M4T to znajdz mi w regulaminie FM mobile że abonament z internetem za 89 zł miesięcznie ma nałożony limit, bo mam i wiem że niema limitu a ktoś kto uważa że w każdej sieci jest tak samo nie czytając regulaminów danej sieci niech się lepiej nie wypowiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

M4T to znajdz mi w regulaminie FM mobile że abonament z internetem za 89 zł miesięcznie ma nałożony limit, bo mam i wiem że niema limitu a ktoś kto uważa że w każdej sieci jest tak samo nie czytając regulaminów danej sieci niech się lepiej nie wypowiada.

Albo źle czytam albo internet kłamie te 100gb + lte bez limitu czyli bez limitu prędkości gdzie i tu jednak limit jest 

• LTE Advanced do 300 Mb/s

Poza tym w zasięgu sieci LTE a nie wszędzie jest ten zasięg :)

Wiem mogę się mylić ale tak wnioskuje po opiniach w sieci i samej stronie FM mobile

f74b4c1a92e74b42b1ab694c2e9854b5.png

Nie każdy ma zasięg LTE i to już jest sporym limitem

Poza tym kwota za 100gb i nie wszędzie zasięg lte w tym jednak max 150Mbs to jednak wole po kablu internet :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tam internet nie ma wcale limitów ? :) 

Jak wygląda sprawa z obniżaniem prędkości bo wątpie że jest całkiem nielimitowana nigdzie nie ma LTE bez całkowitego limitu zawsze gdzieś jest albo że po 100GB albo po nieokreślonym w przypadku dużego użycia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez obrazy, ale większość postów wnosi tu tyle, ile wyjąć można [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Może napisze ktoś w końcu, skąd ma internet, jaki ma pakiet/abonament (oczywiście mówimy o nielimitowanym i w zasięgu LTE - zgodnie z umową), jakie ma transfery w nowym okresie rozliczeniowym, po jakim czasie/ilości danych (niezgodnie z regulaminem) zmniejsza się prędkość, jakie transfery ma po spadku.

Korzystam z Internetu w CP w najniższym abonamencie bez limitu i wygląda to tak, że niezależnie od technologii (2G, 3G, 4G), najpierw wykorzystywana jest ilość danych opisana w umowie. Po tym czasie ucinany jest transfer 3G i 2G (choć w tym drugim niewiele to zmienia). Będąc stale w zasięgu 4G (LTE) najpierw wykorzystuję limit opisany w umowie, a później korzystam z nielimitowanego LTE... czyli właściwie nic to nie zmienia.

Dzwoniłem do nich kilka razy, by za każdym razem od innego konsultanta usłyszeć, jak to jest naprawdę. Każdy mówił to samo - w zasięgu LTE, po wykorzystaniu umownego pakietu, prędkość nie jest obniżana. Nie odczułem jeszcze skutków ograniczeń, o których nie ma mowy w umowie. Od 2015 r. jest tak, jak mówili. Pobieram sporo obrazów, często oglądam YT w FHD. Serwisowane kompy jadą po mojej sieci (aktualizacje, sterowniki). Do tej pory nie miałem zastrzeżeń.

Niczego nie reklamuję. Po prostu bojkotuję cały ten temat, póki nikt nie przedstawia jasnych dowodów.

Nie każdy ma zasięg LTE i to już jest sporym limitem

Poza tym kwota za 100gb i nie wszędzie zasięg lte w tym jednak max 150Mbs to jednak wole po kablu internet :)

Temat dotyczy internetu LTE. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Internet 4G LTE Formula Unlimited 59,99 + modem razem (79.99) umowa podpisana w 03.2015 modem jaki posiadam to huawei e5377-s32 Mifi 
Zasięg to jakieś 3 kreski na 5 możliwych czyli niby nie tak źle transfer to jakieś 8-10 Megabitów i upload to 3.
Co do zwolnienia nie mam w umowie jako takiego limitu, najczęściej dostaje lejek jeśli mam przekroczone 150gb po czym pobieram duże pliki w godzinach "szczytu".
Prędkość po zwolnieniu jaka jest w umowie i w rzeczywistości to 2 Megabity.
Teraz czas na moje odczucia : Drugi raz tego internetu nie wezmę ze względu na słabą stabilność transferu do wymiany leci również modem który nie nadaję się do korzystania z lte poza miastem gdzie jest kilka kilometrów od nadajnika wprawdzie antena pewnie by coś dała ale wydawać ponad 100 na coś co wymienię w tym albo następnym tygodniu to raczej słaby interes.
Teraz w play przy chęci wzięcia nowej oferty nielimitowanej jest 100GB a później prędkość jest zwalniana do 1Mb.

Pasma na jakich korzystam to LTE 1800 (dalszy nadajnik) albo LTE 800 ( bliski) 
Od jakiś 4 dni internet wywala co kilka minut nie jest to wina samej sieci bo mój brat ma internet z play wzięty jakoś we wrześniu i nie ma takich problemów podejrzewam modem albo to że umowa mi się kończy chodź nie wiem czy to ma coś wspólnego może ktoś coś więcej wie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisze że po wyczerpaniu limitu danych  prędkość internetu spada do 1 Mb/s a Areo2 ma prędkość 512 Kbit/s i mam kolegę co z Areo2 korzysta. Ja sam mam kartę Areo2 ale nie korzystam z niej na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisze że po wyczerpaniu limitu danych  prędkość internetu spada do 1 Mb/s a Areo2 ma prędkość 512 Kbit/s i mam kolegę co z Areo2 korzysta. Ja sam mam kartę Areo2 ale nie korzystam z niej na stałe.

Pisałem że spada do 1Megabita a nie megabajta a ta różnica żeby otrzymać megabajty musisz podzielić megabity na 8 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi