Skocz do zawartości

Problem z kontem "Gość" w Win 7


37linx3

Rekomendowane odpowiedzi

System Windows 7 Ultimate, Komputer stary - płyta Abit IS7, proc.Pentium4 3,4GH, karta GeForce FX5200 (poprzednio Radeon HD3850 AGP)

Padła mi karta graficzna. Usterkę ustaliłem na zasadzie kolejnej podmiany podzespołów. Po zainstalowaniu starej karty graf. komputer ruszył, lecz ku mojemu zdziwieniu uparcie loguje mnie na koncie gość, w trybie awaryjnym także.

Próbowałem w trybie awaryjnym z wiersza poleceń aktywować ukryte konto Administratora lecz wyrzuca mi "Błąd systemu 5", "odmowa dostępu". Przywracanie systemu - wyskakuje okienko kontroli konta użytkownika z aktywnym tylko przyciskiem "nie".

Użyłem przywracania systemu z kopii przez Ashampoo Backup Pro 10, lecz problem pozostał.

Brak mi wiedzy i dalszych pomysłów.

Proszę o pomoc!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie ActiveBootDisk. Tam masz program do resetowania haseł. Jeżeli zresetujesz hasło dla wbudowanego konta administratora to jednocześnie odblokujesz sobie to konto. Z tym że ja bym tu podejrzewał jakąś infekcję ale z konta gościa trochę będzie ciężko cokolwiek zdziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą partycję "C" przeskanowałem Kasperskim z bootowalnej płyty i Malwarebytes Anti-Malware - system czysty. Ja nie miałęm zabezpieczonego systemu hasłem t.z. przy instalacji nie podawałem jakiegokolwiek hasła, ani nie zabezpieczałem hasłem swojego konta. Cały  problem, że nie mogę uruchomić z konta "gość" czegokolwiek. Gdyby udało się utworzyć konto na uprawnieniach administratora lub aktywować ukryte konto administrator było by po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ze zrozumieniem. Jeżeli z ActiveBootDiska zresetujesz hasło (nie ma znaczenia czy to hasło jest ustawione czy nie) dla wbudowanego konta administratora to to konto zostanie odblokowane. Możesz się później na nie zalogować utworzyć nowe konto z pełnymi uprawnieniami, zablokować konto gościa a na końcu zablokować wbudowane konto administratora. 

A z innej beczki próbowałeś po zalogowaniu na to twoje konto gościa opcji wyloguj albo przełącz użytkownika. Może wtedy pojawi się reszta kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie