Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulamin forum / Forum Rules


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   Mr.T

Mr.T

    Prezes

  • 4253 postów
  • Czas online: 719d 23h 49m 45s
Reputacja: 7608

Napisano 02 kwiecień 2013 - 10:14

Regulamin witryny:Poniższe zasady obowiązują każdego użytkownika forum, bez wyjątków. Zasady te powinny być przestrzegane aby zachować porządek na forum oraz w innych jego usługach.

1. Wstęp:


a. Ten regulamin wchodzi w życie z dniem 10.12.2015 roku.


b. Regulamin dotyczy wszystkich użytkowników forum, bez wyjątku na ich status i pozycję. Jego przestrzeganie będzie bezwarunkowo egzekwowane.


2. Uprawnienia oraz przetwarzanie danych:


a. Dostęp do forum WinClub.pl wraz z możliwościami czytania otwartych podforów jest możliwy dla każdego, zarejestrowanego użytkownika.
Niektóre funkcje/usługi (np. pobieranie rzadkich plików) mogą być dostępne jedynie dla wybranych użytkowników, zgodnie z zasadami przyjętymi w tym regulaminie.


b. Dostęp do forum z możliwością czytania jest możliwy dla każdego Internauty. Jednakże pisanie w jest możliwe tylko dla zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja jest otwarta dla każdego Internauty, który zgadza się z niniejszym regulaminem.


c. Dostęp do niektórych sekcji forum bądź dodatkowych usług możliwy jest jedynie dla użytkowników posiadających stosowne uprawnienia. Te kwestie zostaną omówione w dalszej części niniejszego regulaminu.


d. Użytkownik ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo ich poprawienia lub uzupełnienia. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i nie są udostępniane innym podmiotom. Nie ma możliwości usunięcia konta danego użytkownika na jego prośbę.


e. Użytkownik ma prawo dostępu do swoich wpisów na forum wraz z możliwością ich edytowania w dowolnym czasie. Administracja ma prawo nieznacznie modyfikować lub usuwać treść postów użytkowników.


f. Użytkownik poprzez umieszczenie materiałów w serwisie wyraża zgodę na wykorzystanie tych materiałów przez innych użytkowników we własnym zakresie. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za wpisy poszczególnych użytkowników. Użytkownicy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za wpisy łamiące prawo Rzeczypospolitej Polskiej, pod warunkiem, jeśli taki wpis zostanie zgłoszony do Administracji przez odpowiednie organy państwowe. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie pliki rozpowszechniane niezgodnie z przeznaczeniem czy licencją przez użytkowników.

 

g. Każdy z użytkowników odpowiada za tresc wpisów publikowanych na portalu, zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych firm czy podmiotów.


3. Nakazy i zakazy:


a. Na forum istnieją określone działy i podfora - dla zachowania porządku użytkownicy zobowiązani są przestrzegać obowiązującego podziału. Posty niezgodne z tematyką wątku (offtopic) będą usuwane lub przenoszone do adekwatnego działu przez Administrację bez ostrzeżenia.


b. Zabrania się pisania kilku swoich postów pod rząd (multiposting). Nowy post pod swoim poprzednim postem może zostać zamieszczony dopiero po 24 godzinach (jeden dzień) bez odpowiedzi ze strony innych użytkowników. W innych wypadkach użytkownicy zobowiązani są do edycji swoich poprzednich postów i zamieszczania nowych treści w ich obrębie. Zabrania się także dublowania tematów i wpisów na ten sam temat w różnych miejscach. Zanim napiszesz temat – przeczytaj FAQ oraz użyj wyszukiwarki. Wielce prawdopodobnym jest, że ktoś miał już podobny problem i poruszył go na forum.


c. Wszystkie posty są czytane przez osoby gotowe do odpowiedzi, nie ma konieczności opisywania swoich problemów w prywatnych wiadomościach (PW) wysyłanych do Administracji forum, z prośbą o pomoc. Takie prośby będą ignorowane, a użytkownik zostanie odesłany do opisania swojego problemu na otwartym forum. W wypadku nagminnego łamania tego punktu regulaminu, użytkownicy będą karani ostrzeżeniem.

 

d.Jesteśmy w miejscu publicznym, wysłane przez nas wypowiedzi są przeglądane przez wielu Internautów i bardzo ważne jest posługiwanie się poprawną polszczyzną. Jeżeli użytkownik ma z tym trudności, jest zmuszony do korzystania z narzędzi do wcześniejszego sprawdzania pisowni. Argumenty typu „piszę z telefonu”, „nie działa sprawdzanie pisowni” w nagminnych wypadkach będą karane ostrzeżeniem. Staramy się pisać bez błędów, z poprawnymi zwrotami.


e. Wyrazy należy składać w całe zdania, aby czytający zrozumiał bez wysiłku i za pierwszym razem, o co chodzi. Posty muszą być merytoryczne. Zabrania się obrażania innych użytkowników forum.

 

f. Zabrania się rozmów na tematy związane z polityką czy religią. Jesteśmy na forum informatyczno-technicznym.


g. Użytkownicy proszeni są o zgłaszanie wszelkich postów zawierających błędy, bądź niezgodnych z powyższymi postanowieniami przez funkcję "Zgłoś".


h. Zabrania się używania słów i zwrotów uznawanych powszechnie za wulgarne (w ostateczności używamy gwiazdek lub innych znaków specjalnych).


i. Avatary (zdjęcia) muszą mieć rozdzielczość 200x200px. Każdy użytkownik powinien posiadać niepowtarzalny avatar (zdjęcie profilowe).


j. Pliki można udostępniać poprzez przesłanie odnośnika do pliku na dowolnym serwerze lub użycie wbudowanej w forum funkcji załączników. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za pliki umieszczane przez użytkowników. Zabronione jest udostępnianie plików chronionych prawem autorskim.


k. Nick (nazwa użytkownika) nie może zawierać w sobie adresu strony www, adresu e-mail oraz słów uznawanych za wulgarne, bez sensu, wciśnięte przypadkowe klawisze lub inne tzw. idiotyzmy. Nowe konta zatwierdzane są przez administratorka kilka razy dziennie (podziękujcie swoim kolegom, którzy nawet w nickach musza zaistnieć słownictwem a jest to nagminne)


l. Zabrania się rejestrowania jednej osoby pod więcej niż jedną nazwą użytkownika (tzw. multikonta). Wszystkie konta jednej osoby zostaną w takim przypadku zbanowane.


m. Zabrania się używać tekstu koloru czerwonego i zielonego w postach. Są one zarezerwowane dla obsługi forum. Podpisy, posty i wiadomości muszą być formatowane w sposób czytelny, w widocznych kolorach.


n. Nie akceptowane są posty np. w jaskrawym kolorze z dużą czcionką. Takie posty będą modyfikowane lub usuwane.


o. Na forum obowiązującym jest język Polski, jednakże istnieje również możliwość posługiwania się językiem Angielskim.

 

p. Zabrania się reklamowania konkurencyjnych stron na forum.

 

r. Zabrania się warezowania gier oraz filmów publicznie na forum. 


4. Podejmowanie decyzji i kary:


a. Wszelkie decyzje muszą zostać podjęte przy większości głosów obsługi forum, chyba, że wymagane jest podjęcie bezzwłocznej decyzji. Głosowania mogą mieć charakter jawny bądź tajny. Za personalne decyzje uważa się m.in. nadawanie rang/uprawnień oraz przydziały do grup.


b. Użytkownik, łamiący postanowienia niniejszego regulaminu, za jeden post może otrzymać maksymalnie jeden punkt ostrzeżeń. W wypadku uzbierania pięciu (5) punktów ostrzeżeń, użytkownik zostaje zablokowany (zbanowany) na 24 godziny. W szczególnych wypadkach użytkownik ma prawo odwołania się od decyzji Administracji poprzez kontakt z jej przedstawicielem.


5. Regulamin ShoutBox’a:


a. Zabrania się wysyłania więcej niż pięciu (5) wiadomości pod rząd.


b. Zabrania się opisywania problemów w shoutboxie. W takich wypadkach pytanie zadajemy na forum. W wypadku niestosowania się do tego punktu użytkownik otrzyma ostrzeżenie.


c. Pozostałe kwestie są regulowane wyżej zamieszczonym regulaminem forum.


d. Zbyt daleko posunięte prezentowanie "tez światopoglądowych" i innych uznanych przez Użytkowników i Administrację za niewłaściwe będzie skutkowało otrzymywanie ostrzeżeń przez osoby prezentujące te treści. Jeśli i to nie poskutkuje, osoby takie będą karane banem.e. Shoutbox dostępny jest dla użytkowników posiadających konto na forum co najmniej 7 dni i mających powyżej 10 zatwierdzonych postów.Każdy z użytkowników ma prawo zgłaszać swoje uwagi, dotyczące niniejszego regulaminu.


  • 36

WvFIq6w.gif


PC - CPU: Intel Core i7-6950X 4000 MHz || MOBO: Asus Rog Strix X99 || RAM: G.SKILL Ripjaws V Series 32GB DDR4 2800

SSD: 2 x Samsung 960 PRO 512GB NVMe PCIe; Samsung 850 PRO 1TB || COOLER: Cooler Master Nepton 240M

PSU: PC Power & Cooling Silencer MK III 1200W || GPU: EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

MONITOR: HP Pavilion 27VX FullHD IPS LED || CASE: FRACTAL ARC MIDI R1

 

MOBILE - Dell Latitude E7250 

CPU: Intel® Core I7-5600U ||  RAM: 16 GB DDR3

SSD: mSata Crucial M550 256 GB|| GPU: Intel® HD Graphics 5500 Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych