Jump to content
WinClub

dzikiws

Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dzikiws

 1. Witam. Przepraszam ale 2 i trzecia podpowiedź mnie w****** i przestałem czytać. Muszę po tych dodatkowych , kolejnych podpowiedziach dodać: jest to stacjonarny po modyfikacjach, płyta Asus P5QL SE, proc Q9450, 4GB ram, GTX 670, tak w skrócie. Opiszę moje boje z problemem, największy problem, który nie dawał mnie spokoju to Matrix Intel Storage, czyli błąd przy od montowaniu USB (dysku czy flash), objawiało się to tak: system informował iż można odłączyć, a diody w urządzeniu się paliły, nawet nie migły podczas odłączania. Dobre odłączanie USB działało w XP, ale ja używałem win 7 zarówno 64 jak i 32, efekt taki sam, dlatego zacząłem testować inne systemy i tak na "10" po "ugrade" z "7" efekt taki sam, dopiero windows 8.1 pracuje prawidłowo zarówno w 64 jak i 32, tu działanie USB jest prawidłowe, rozłączanie następuje szybko i diody w urządzeniach USB poprawnie informują o rozłączeniu. Dlatego pisałem o programie do śledzenia startu systemu i jego historię abym po okresie zamrożenia mógł wejść w historię plików uruchamianych przez system i je przeanalizować. Jestem bardzo skrupulatny jeśli chodzi o działanie sprzętu, a błędy w systemach w szczególności mnie zawsze zajmowały, tylko takiego przypadku jeszcze nie miałem. A teraz zostało tylko wychwycić jaki to program blokuje system, bo w tym czasie nic nie można otworzyć ani uruchomić.
 2. Witam , nie zrozumiałeś mojej intencji, miałem tylko na myśli podpowiedź o programie który jest darmowy i potrafi podpowiedzieć z czym mam problem, a co do sprzętu, stany dysku i ilości procesów o tym nic nie pisałem, z bardzo prostego powodu, sam to potrafię sprawdzić.
 3. Zastanawia mnie brak podpowiedzi, czyżby nie było programu który startuje razem z systemem i ma podgląd na uruchamiane aplikacje w tle i ich obciążenie dla systemu, podając to w jasny i czytelny sposób do odczytania, nie chodzi o programy czytające "autostart", ale dodatkowo o ich obciążenie dla sprzętu.
 4. Witam. Mam drobny problem z Windows 8.1, a mianowicie po uruchomieniu często jest martwy przez około 2 do 3 minut, domyślam się co się dzieje, chodzi o dostęp do internetu czy on jest czy nie, ale moje pytanie brzmi: jaki jest darmowy program do śledzenia startu windowsa, który będzie podawał, który program zużywa najwięcej mocy procka lub blokuje jego działanie. Dzięki.
 5. Witam. Nie do końca jest to prawda: 1. problem z "NX" - zgadza się - po wyłączeniu (disabled) pozycji " CPU Execute Disabled Bit" - okienko o braku "NX" nie wyskakuje i instalacja przebiega do końca. 2. jeśli chodzi o plik setup.exe - tu jest nie zgodność - po uruchomieniu pliku setup.exe z katalogu "source" - instalacja się zatrzymuje i informuje, iż nie może przebiegać dalej, ale tu jest dobre rozwiązanie, mianowicie, wybrać płytę, lub inny sposób instalacji, która w swojej nazwie ma "update" , w ten sposób instalacji nie nadpisujemy żadnych plików startowych i w dwóch katalogach jest zapisany poprzedni system, który można usunąć przez oczyszczenie dysku. Tak dodatkowo : jeśli chodzi o zainstalowanie dwóch systemów obok siebie na dysku to: 1. dwie wersje "siudemki" można instalować jako instalacja i oba systemy pracują poprawnie. 2. dwie "ósemki" lub "dziesiątki" - żeby je zainstalować obok siebie trzeba to zrobić jako "update" - systemy te instalują w sektorze startu systemu swoje dane rozruchowe. To tak, po moich bojach z instalacjami systemów.
 6. Witam. Dystrybucja Mageia w momencie wejścia na rynek była na pierwszym miejscu w/g strony o "linuksie" https://distrowatch.com/. Jak dobrze pamiętam już od trzeciej wersji wydania silnie spadała w dół, a dzisiaj jest na 19 miejscu, ja osobiście "linuksa" używam od (chyba) 94, kiedy to wyszły pierwsze dystrybucje na płytach CD w pismach komputerowych, a były to Suse i Red Hat, wtedy samo zainstalowanie i uruchomienie to był cud. Większość dzisiejszych dystrybucji używa systemd, który jest trudniejszy w konfiguracji, usługi uruchamiają się dynamicznie, ale jest jedna dystrybucja (choć nie tylko) naprawdę bardzo łatwa w obsłudze, a mianowicie PCLinuxOS, bardzo ładny graficznie i używa SysV, który w bardzo łatwy sposób pozwala na konfigurację wszystkich usług, ale najlepiej samemu spróbować, powiem tylko iż linux wcale nie jest taki łatwy w opanowaniu jak często się o nim opowiada, w moim przypadku od 10 lat tylko Fedora potrafiła prawidłowo zainstalować i uruchamiać po restarcie systemu, drukarkę HP LaserJet 1020, większość jak uruchomi ją podczas instalacji, to po restarcie już nie uruchamiała drukowania. Wszystko zależy co ktoś oczekuje lub chce wykonać na "linuksie", lub do czego będzie używany.
 7. Prawy przycisk myszy i rozwijalne menu - wybierz co chcesz - kasować,usuwać, zmienić klasyfikację pliku, na wykazie listy plików .
 8. Dzięki Wiktorynek - prosto i przyjemnie - bez zbędnych rad - ale mam pytanie odnośnie pamięci, spotkałem na allegro pamięci DDR2 ale w opisie podają DDR3, z taktowaniem 1333MHz, czy takie w ogóle były produkowane, bo z 1066 MHz to spotkałem ale z 1333 jako DDR2 to już nie.
 9. Witam. Nie będę zakładał nowego wątku, bo temat ten sam, mam MSI 7345 Platinium, procek E6550, dokupiłem Q9450, teraz pytanie - jak ustawić taktowanie czy mnożnik CPU, a jak ustawić pamięci typu PC2-6400 Geil DDR2 x 2 (para), chodzi o taktowanie, aby powstała najlepsza wydajność, komp używany tylko do internetu i użytków, chociaż w starsze gry można pograć na Nvidii GTX 260 OC, Jak poustawiać w biosie taktowania aby było najwydajniej? Pozdrawiam. I proszę bez uwag typu staroć zmień na nowszy - ten mnie wystarcza - a po drugie, mam też wydajnego lapka.
 10. Witam, nie mogę znaleźć usługi, mówiąca o "wstępnym ładowaniu do pamięci" - albo jestem ślepy i nie widzę, jak się teraz nazywa?
 11. Witam, potwierdzam tak ja zrobiłem i wszystko jest dobrze.
 12. Witam. Od kilku dni mam kłopot z dwoma plikami - przez windows update - KB4041994 z błędem 0x80070643 oraz KB4088776 z błędem 0x800f0922, nie wiem czy ma coś wspólnego użycie skryptu w trybie "high", cały czas instaluje i odinstalowuje te poprawki. Czy jest na to rada. Plik host wstawiłem oryginalny, ale nic to nie daje. Pozdrawiam.
 13. Ja to zrobiłem po zainstalowaniu i skonfigurowaniu systemu, w tym okienku podałem tylko swoje imię.
 14. to trzeba było od razu napisać, że poszukuję program z "krakiem" - a takich porad nie powinno być. A tak na poważnie są programy (po polsku też) za 200 zł, z licencją dożywotnią, więc cena nie jest zaporowa.
 15. Jak miałem kompa z 10 lat temu (piszę o jego podzespołach), bo mam nadal ale z nowszymi elementami, to win 2000 był dla mnie najbardziej stabilny przy użytkach oraz grach - ale nie używałem ich wiele, oczywiście mam na myśli chipset Intela i grafika Nvidii.
 16. Witam. Trochę macie mylne pojęcie o Win 2000, system ten w normalny sposób nie posiada DOS-a, jest to system NT, sterowniki nowsze np. do Nvidii też nie obsługują win 2000, muszą być dużo starsza kata graficzna, po za tym wszystkie inne elementy kompa czy laptopa też muszą mieć po parę lat.
 17. Witam. Dobrze widzicie i próby robicie - tak - kodek "HEVCI" H-265 - dokładnie - połowa wielkości pliku wynikowego bez pogorszenia jakości, również btrate jest dużo mniejsze. Ja mam zakupiony kodek do programu przy montażu wideo. Kodek robi wrażenie.
 18. Witam. Nie będę się z nikim spierał - jeśli tego nie stosowaliście tak jak ja - zawsze we wszystkich systemach window-a wyłączałem wszelkie usługi MS z dodtępem do internetu, przynajmniej te o których wiem, błąd przy zainstalowankiu KB3020369 - nr 0x80070422, to ostatnia na win 7_64, ale i tak żadem nie odpowiedział które usługi mają być włączone, lub które mają wpływ na zainstalowanie. Pozdrawiam.
 19. Witam. To ja dorzucę moje przygody, mam oryginał Win 7_64 zespolony z SP1, po zainstalowaniu i skonfigurowaniu całości, wgraniu programów, ustawienie usług, wszystko cacy, ale - po podłączeniu neta i uruchomieniu windows-update, szuka, szuka,szuka - i nic nie znajduję, po przeczytaniu na tym forum i nie tylko opisów błędnych działań windows-update na różnych systemach, pobrałem KB3020369, KB3172605, próbuję zaintalować pierwszy - wyświetla komunikat - bram możliwości uruchomienia usługi - myślę znowu to zrobili (MS) włączyłem zapowę windowsa, i znowu uruchamiam - znowu zonk - brak możliwości uruchomienia usługi - Teraz moje pytanie - czy chodzi o Centrum zabezpieczeń - że trzeba włączyć?. Czyżby MS chciał coś przemycać i dlatego chce całkowity dostęp przez swoje programy do internetu. Używam wszystkie systemy windows, na obecną chwilę, najpierw wprowadzono wymóg włączenia zapory w Win 10, po jakimś czasie w Win 8 - 8,1, teraz widzę iż w win 7 jest jesczcze lepiej, oczywiście chodzi w pracę windows-update. Używam zewnętrznych programów do bezpiecznej pracy na każdym windows, stąd u mnie te usługi są wyłączone. Pozdrawiam.
 20. Witam. Ja przy "10" miałem ostatnio inny problem ze sterownikami, mam Win 10_64 home, potrzebowałem wyłączyć samoczynne instalowanie sterowników przez windows, miałem problem z działaniem programu do obróbki video, chciałem samoczynnie zainstalować nowsze sterowniki do Intel HD 4600 i Nvidia GTX 860, o ile z nvidią nie było większego problemu to z intelem -"upgejd" nic nie dawał - wywalał błąd - i koniec pracy instalatora, po od instalowaniu sterownika, nowszy się instalował ale po restarcie i około minuty wracał do swojego oryginalnego, i tak w kółko, dopiero w internecie znalazłem sposób aby wyłączyć na stałe instalacje sterowników - zmiana wpisu w - HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ DriverSearching - zmienić 1 na 0 - to dopiero po tym zabiegu i restarcie można było instalować sterownik i nic już windows nie nadpisywał. Pozdrawiam.
 21. Witam. Ja tak mam - oba systemy nawet po kilku miesiącach działają bez problemu, 8.1 uaktualniałem około 1 m-c temu i wróciłem do 10. Mam zrobiony obraz dysku z 8.1 i 10. Pozdrawiam
 22. Witam. Po pierwsze zrobiłeś podstawowy błąd używając "bootloadera" windowsa , będziesz miał zawsze problemy z uwagi na inwazyjność systemów windows, oba zainstalowane systemy nie mogą się widzieć wzajemnie,należy użyć "bootloadera" zewnętrznego, aby ukrywać partycję drugiego systemy nie uruchomionego, wtedy będziesz mógł używać dwóch systemów nie zależnie i żaden nie będzie ingerować w drugi. Pozdrawiam.
 23. Witam. Właśnie przerabiam ten temat na lapku od kumpla, nie stety ale nie do końca wasze porady są poprawne, oto moje problemy. Lapek to Lenovo Y 510P, oryginalny system to Win 7_64 Ultimate, posiadam tą wersję instalacyjną ( nie pamiętam skąd mam) - instaluje się - aktywuje - i to jest koniec poprawnego działania, nie można wgrać sp1 - wyświetla błąd windows update, zrobiłem tak jak opisują w internecie i dalej kicha - nie przyjmuje w żadnej formie instalacji sp1, myślę może płyta modyfikowana, mam drugą win 7_64 Pro , usunąłem z iso plik ei.cfg , opis na Waszym forum, otworzyły się wersje z Ultimate do zainstalowania, i co - kicha - wyświetla aby podać kod licencji - nie przyjmuje oryginału, czyli jest jakaś różnica w płytach między wersją Pro a Ultimate i aktywacji nie przyjęło. Następnie pobrałem płytę instalacyjną win 7_64 z sp1, ten sam efekt , nie można aktywować na oryginalnym kluczu aktywacyjnym. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information