Skocz do zawartości

dzikiws

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O dzikiws

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

197 wyświetleń profilu
 1. dzikiws

  Aktualizacja win10 1703/09 do 1803 z płyty

  Witam, potwierdzam tak ja zrobiłem i wszystko jest dobrze.
 2. Witam. Od kilku dni mam kłopot z dwoma plikami - przez windows update - KB4041994 z błędem 0x80070643 oraz KB4088776 z błędem 0x800f0922, nie wiem czy ma coś wspólnego użycie skryptu w trybie "high", cały czas instaluje i odinstalowuje te poprawki. Czy jest na to rada. Plik host wstawiłem oryginalny, ale nic to nie daje. Pozdrawiam.
 3. U mnie ta wersja windows po skonfigurowaniu i aktualizacji wywaliła: Driver_Power_State_Failure z adresem 0x0000009F, wywalało nie regularnie, ale z 10 razy, myślałem, że laptop nawalił, ale win 8.1 działa bez problemów z tymi sterownikami i oprogramowaniem, pobrałem obraz 1607 cała instalacja od początku, pełny "upgrade" systemu i sterowników, wgranie wszystkich moich programów, obecna wersja to 1709, i nic, wszystko śmiga bez problemów, żadnych niebieskich ekranów i niech tak zostanie.
 4. dzikiws

  Ustawianie nazwy komputera w OOBE Windows 10 1803

  Ja to zrobiłem po zainstalowaniu i skonfigurowaniu systemu, w tym okienku podałem tylko swoje imię.
 5. dzikiws

  Program do domowej obróbki Video

  to trzeba było od razu napisać, że poszukuję program z "krakiem" - a takich porad nie powinno być. A tak na poważnie są programy (po polsku też) za 200 zł, z licencją dożywotnią, więc cena nie jest zaporowa.
 6. Jak miałem kompa z 10 lat temu (piszę o jego podzespołach), bo mam nadal ale z nowszymi elementami, to win 2000 był dla mnie najbardziej stabilny przy użytkach oraz grach - ale nie używałem ich wiele, oczywiście mam na myśli chipset Intela i grafika Nvidii.
 7. Witam. Trochę macie mylne pojęcie o Win 2000, system ten w normalny sposób nie posiada DOS-a, jest to system NT, sterowniki nowsze np. do Nvidii też nie obsługują win 2000, muszą być dużo starsza kata graficzna, po za tym wszystkie inne elementy kompa czy laptopa też muszą mieć po parę lat.
 8. dzikiws

  H.265 - 79% różnica rozmiaru w stosunku do H.264

  Witam. Dobrze widzicie i próby robicie - tak - kodek "HEVCI" H-265 - dokładnie - połowa wielkości pliku wynikowego bez pogorszenia jakości, również btrate jest dużo mniejsze. Ja mam zakupiony kodek do programu przy montażu wideo. Kodek robi wrażenie.
 9. dzikiws

  Aktualizacje nowo postawionego systemu

  Witam. Nie będę się z nikim spierał - jeśli tego nie stosowaliście tak jak ja - zawsze we wszystkich systemach window-a wyłączałem wszelkie usługi MS z dodtępem do internetu, przynajmniej te o których wiem, błąd przy zainstalowankiu KB3020369 - nr 0x80070422, to ostatnia na win 7_64, ale i tak żadem nie odpowiedział które usługi mają być włączone, lub które mają wpływ na zainstalowanie. Pozdrawiam.
 10. dzikiws

  Aktualizacje nowo postawionego systemu

  Witam. To ja dorzucę moje przygody, mam oryginał Win 7_64 zespolony z SP1, po zainstalowaniu i skonfigurowaniu całości, wgraniu programów, ustawienie usług, wszystko cacy, ale - po podłączeniu neta i uruchomieniu windows-update, szuka, szuka,szuka - i nic nie znajduję, po przeczytaniu na tym forum i nie tylko opisów błędnych działań windows-update na różnych systemach, pobrałem KB3020369, KB3172605, próbuję zaintalować pierwszy - wyświetla komunikat - bram możliwości uruchomienia usługi - myślę znowu to zrobili (MS) włączyłem zapowę windowsa, i znowu uruchamiam - znowu zonk - brak możliwości uruchomienia usługi - Teraz moje pytanie - czy chodzi o Centrum zabezpieczeń - że trzeba włączyć?. Czyżby MS chciał coś przemycać i dlatego chce całkowity dostęp przez swoje programy do internetu. Używam wszystkie systemy windows, na obecną chwilę, najpierw wprowadzono wymóg włączenia zapory w Win 10, po jakimś czasie w Win 8 - 8,1, teraz widzę iż w win 7 jest jesczcze lepiej, oczywiście chodzi w pracę windows-update. Używam zewnętrznych programów do bezpiecznej pracy na każdym windows, stąd u mnie te usługi są wyłączone. Pozdrawiam.
 11. dzikiws

  Windows 10 i problem z podpisem sterowników.

  Witam. Ja przy "10" miałem ostatnio inny problem ze sterownikami, mam Win 10_64 home, potrzebowałem wyłączyć samoczynne instalowanie sterowników przez windows, miałem problem z działaniem programu do obróbki video, chciałem samoczynnie zainstalować nowsze sterowniki do Intel HD 4600 i Nvidia GTX 860, o ile z nvidią nie było większego problemu to z intelem -"upgejd" nic nie dawał - wywalał błąd - i koniec pracy instalatora, po od instalowaniu sterownika, nowszy się instalował ale po restarcie i około minuty wracał do swojego oryginalnego, i tak w kółko, dopiero w internecie znalazłem sposób aby wyłączyć na stałe instalacje sterowników - zmiana wpisu w - HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ DriverSearching - zmienić 1 na 0 - to dopiero po tym zabiegu i restarcie można było instalować sterownik i nic już windows nie nadpisywał. Pozdrawiam.
 12. dzikiws

  Klon dysku z Windows 8.1

  Witam. Ja tak mam - oba systemy nawet po kilku miesiącach działają bez problemu, 8.1 uaktualniałem około 1 m-c temu i wróciłem do 10. Mam zrobiony obraz dysku z 8.1 i 10. Pozdrawiam
 13. Witam. Po pierwsze zrobiłeś podstawowy błąd używając "bootloadera" windowsa , będziesz miał zawsze problemy z uwagi na inwazyjność systemów windows, oba zainstalowane systemy nie mogą się widzieć wzajemnie,należy użyć "bootloadera" zewnętrznego, aby ukrywać partycję drugiego systemy nie uruchomionego, wtedy będziesz mógł używać dwóch systemów nie zależnie i żaden nie będzie ingerować w drugi. Pozdrawiam.
 14. dzikiws

  Windows 7 32bit Ultimate nie moge SP1 zainstalować

  Witam. Właśnie przerabiam ten temat na lapku od kumpla, nie stety ale nie do końca wasze porady są poprawne, oto moje problemy. Lapek to Lenovo Y 510P, oryginalny system to Win 7_64 Ultimate, posiadam tą wersję instalacyjną ( nie pamiętam skąd mam) - instaluje się - aktywuje - i to jest koniec poprawnego działania, nie można wgrać sp1 - wyświetla błąd windows update, zrobiłem tak jak opisują w internecie i dalej kicha - nie przyjmuje w żadnej formie instalacji sp1, myślę może płyta modyfikowana, mam drugą win 7_64 Pro , usunąłem z iso plik ei.cfg , opis na Waszym forum, otworzyły się wersje z Ultimate do zainstalowania, i co - kicha - wyświetla aby podać kod licencji - nie przyjmuje oryginału, czyli jest jakaś różnica w płytach między wersją Pro a Ultimate i aktywacji nie przyjęło. Następnie pobrałem płytę instalacyjną win 7_64 z sp1, ten sam efekt , nie można aktywować na oryginalnym kluczu aktywacyjnym. Pozdrawiam.
 15. dzikiws

  Brak menu z prawego "klika" myszy

  Witam. Sam znalazłem przyczynę braku menu w prawym kliku myszy, mianowicie przez wiele lat była podawana informacja o usunięciu strzałek w ikonach na pulpicie przez usunięcie w rejestrze w gałęzi HKEY_CLASSES_ROOT / w pozycji LNKFILE i PIFFILE należało usunąć klucze o nazwie LsShortcut, po restarcie ikony nie miały strzałek, usunięcie tego wpisu posiada również negatywne działanie w postaci braku menu w prawym kliku myszy, przywróciłem wpisy i menu się pokazało, natomiast usunięcie strzałek zrobiłem przez program "winaerotweaker". Temat rozwiązany. Pozdrawiam
×

Powiadomienie o plikach cookie