Jump to content
WinClub

wazelina

Użytkownik
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. wazelina liked a post in a topic by srom-otnik in Win JG7 x64 Final   
  Sam chciałbym mieć to już z głowy, ale poczekajmy jeszcze na marcowe łatki. Zobaczymy, czy w ogóle M$ będzie chciał naprawić ostatni błąd w lutowej łatce. 
  JG7 Final MUSI mieć gwarantowaną jakość "surowca". Na nim ma powstać JG7 Lite, którego jeszcze z oczywistych względów nie ma. Dwa tygodnie nas nie zbawią.
  Najważniejsze, że jest to najlepsze moje wydanie W7 jakie kiedykolwiek udało mi się wykonać. Zero moich bugów, świetna wydajność i szybkość pracy, oby tylko M$ jeszcze poprawił, co spierniczył i będzie prawdziwy FINAL.
  PZDR!
 2. wazelina liked a post in a topic by Hannibal in Usługi Nvidia   
  1. Tak*.
  2. Nie*.
   
  * Wyłączenie i rezygnacja z instalacji nie odbiją się w żaden sposób na efektywności pracy karty.
 3. wazelina liked a post in a topic by bractwostali in Usługi Nvidia   
  u mnie tylko wyłączone jest nvidia telemetry container i żadnych problemów  nie ma
 4. wazelina liked a post in a topic by k3vin in Usługi Nvidia   
  Przez początek powstania GE Experience instalowałem z sterami z ciekawości.
  Nie wiem, czy dużo się zmieniło, ale wtedy sprawdzał jakie są najnowsze sterowniki i można było pobrać odpowiednie pliki konfiguracyjne do danej gry pod swój sprzęt.
  Pierwsza opcja słabo u mnie działała, a druga też szału nie robiła wtedy.
  Więc krótka była przygoda z tym programem i teraz tylko czyste stery.
   
  Usługi wszystkie wyłączone.
 5. wazelina liked a post in a topic by srom-otnik in Win JG7 HP&Pro x64 v2018 - archiwum   
  Linki i obraz iso skasowane, wątek archiwalny
 6. wazelina liked a post in a topic by tatuś in Windows 10Pro MINI by PioMa   
  Ja mam w planach stworzyć program który będzie aktualizował system. To nie jest tak że nowy MOD będzie całkowicie pozbawiony opcji zabezpieczeń dlatego chcę zrobić system w taki sposób by w miarę spokojnie,
  szybko i łatwo można było chwilowo przywrócić jego ustawienia np. do celu aktualizacji. Mały programik który wystartuje spod Windows, dokona restartu i resztę odwali poza środowiskiem Windows.
  W taki sposób działa np. MiniTool Partition Wizard gdy utniecie sobie partycję na której stoi system by ją np. zmniejszyć to wtedy Wizard resetuje kompa i tnie partycje w małej aplikacji która uruchomi się
  po restarcie. Chcę zrobić coś identycznego by na chwilę przywracało stare nazwy Windowsowych aplikacji, włączało Update, Defendera i resztę, aktualizowało system poprawkami które zapodamy i na koniec wszystko ponownie
  wyłączało dlatego nie jestem zwolennikiem usunięcia z systemu wszystkiego. Z tą aplikacją jednak trochę mi zejdzie.
  Co do reszty to jestem tego samego zdania. Użytkownik który używa MODowanych Windows jest użytkownikiem który wie co robi. To nie są laicy którzy potrzebuja komunikatów Defendera gdy uruchamiają cracka czy Keygena.
  To nie są laicy którzy nie kapną się że w usługach mają jakieś śmieci po użyciu w/w. dlatego zamulacz Defender jest tu zbędny.  Sam defender jednak nie szkodzi. Odpowiedzialnym za zamulanie jest Antimalvare.
  To jest przekleństwo dla wszystkich słabszych PC (dysków).
   
  Co do modyfikacji samego Windows to w 98% przypadków są one robione na zasadzie USUŃ, odinstaluj...
  Systemy po czasie się krzaczą bo wiele osób popełnia ten sam błąd. Apka, aplikacja, program - usunięto ale co z plikami sterującymi?? Zostały, prawda?
  I teraz Windows w confiach/ plikach INI ma gdzieś namazane że ma kopie tego czy tamtego gdzieś w WinSxS i zaczyna tego szukać. Samo wykastrowanie Windowsa 10 Pro z pełnej komercyjnej wersji, odchudzenie, powyłoczanie tego czy tamtego trwa u mnie juz zaledwie 2h i gotowe. I taki system w prwdzie działa ale nie ma prawa działac dłużej jak miesiąc. Wysypie się tak jak i inne gdy tylko zaczniemy włączać WU i podobne.
  Ludzie robią modyfikacje ale nie znalazłem na forum jeszcze obrazu który ochronę plików miał by wyłączoną! No kochani! Co jest
  Przecież to właśnie Ochrona Plików odpowiedzialna jest nie tylko za PRZYWRACANIE, KOPIE ZAPASOWE i PUNKTY PRZYWRACANIA.
  Najważniejszą zabawką w Windows są dwie rzeczy. Rejestr i folder którego wszyscy się boją czyli WinSxS. Bez tykania obu z nich nie ma co brać sie za robotę. Niestety.
  WinSxS posiada kopie całego Windows.  Rejestr natomiast odnośniki do tych kopii i sterowanie dlatego już teraz wiem że z mojej strony pierwsza wersja Win10 Pro MINI pojawi się powiedzmy już w poniedziałek, wtorek.Będzie to wersja nadal BETA tak byśmy wspólnie mogli coś podziałać. Natomiast wersja gotowa pojawi się najwcześniej za miesiąc czy dwa. Postaram się zrobić to jak najszybciej bo mam zimową przerwę w budowlance (prowadzę małą firemkę budowlaną) i sezon zaczyna mi się na koniec marca więc mam 2 miechy na zabawy. Przekopać cały rejestr klucz po kluczu + cały ProgramFiles/ProgramData/Windows i resztę niestety trwa. To nie jest tak że zasiadamy do PC, 48h i gotowe.Modyfikację szkieletu chcę zrobić ręcznie bez posiłków programów trzecich a robię to przede wszystkim dla siebie bo wiem że na W10 będę siedział bardzo długo i musi to działac z Autocadem i podobnymi.
  Wspomniał kolega też o Windows Store. Dla mnie to żenada. Windows Store nie ma nic w sobie co mogło by przyciągnąć choć by lekko zaawansowanego informatyka. Taka jest prawda.
  Kolejna sprawa to sprawa gier. Jestem ich wrogiem z racji wieku. Ja mam 4 dychy z kawałkiem. Ostatnie gry odpalałem na Commodore 64 i było to w czasach w których 90% z Was jeszcze w planach nie było :-)
  Sorry za słowa prawdy ale niestety tak jest. Mam dwie córki i syna. Brygada w wieku od 13 do 16lat. Dziciaki chowane bez internetu i gier. Gierki mają na wakacje i ferie. Cały rok bez zabaw tego typu.
  Po wychowaniu dzieci bez XBOXA na modowanych Windowsach i pilnowanym necie sam sobie łapę podaję bo dokonałem cudu. Dzieciaki już dziś spokojnie moga przystąpić do matury i zdadzą ją bez problemu!
  W ubiegłym roku dwa razy robiliśmy sobie w domu sztuczne egzaminy i zostały zdane. Dzieciaki mówią w trzech językach. Angielski, Niemiecki, Rosyjski. Mówią na tyle biegle że bez problemu sie dogadują.
  To jest właśnie brak smartofnów za 3000 + brak internetu 24/24 z komputerami wyposażonymi w mega mocne karty graficzne, internet bez limitu + zakichany XBOX.
  Mój syn ma 16lat i zna Autocada w 100%. Od 1,5 roku pomaga mi na budowach przy budowie poszyć i dachów. Gdyby miał pomocników bez problemu postawi każdy dach.
  Kolejna sprawa: XBOX i reszta to ściśle zintegrowany szajs z Windows. To tez przymula i zamula i dobrze że jestem do tego na anty nastawiony. W moich modach nie pogracie :-)
 7. wazelina liked a post in a topic by tatuś in Windows 10Pro MINI by PioMa   
  Na dniach tj. w czasie do 2,3 tygodni światło dzienne ujrzy następna modyfikacja Windows 10 Pro. Tym razem z mojej stajni. Już dziś mogę się pochwalić iż system działa bardzo stabilnie.
  Od 9 dni testuję na kilkunastu komputerach ową modyfikację i sprawuje się wyśmienicie.
  W planach na najbliższy miesiąc mam wydanie czterech wersji modyfikacji które będą różniły się od siebie standardowymi oznaczeniami MINI, MIDI, STD i MAXI.
  Na bank wydane zostaną odmiany x86 i x64 a taże PRO i HOME.
  Na chwilę obecną kończę już zabawę z wersją PRO MINI która wygląda tak:
   

   
  Walczę jeszcze z wieloma folderami (przede wszystkim WinSxS) i dokończenie prac jeszcze trochę zajmie czasu ale już dzis jest genialnie.
  Na systemie stablinie pracuje wszystko (net 3.5 i 4.6 załączone) prócz jednej aplikacji. Strasznie gryzie się Visal Studio Community 2017 ale mam jeszcze czas by to dopracować.
  Obecnie system pamięci RAM to chyba już nie będzie potrzebował ... 
  no bo po co?
   

   
   
  a z wyłączonym plikiem stronicowania nic się nie krzaczy!  Bez stronicowania i podobych spokojnie uruchomię coś z pakietu Adobe CS-LS czy tak jakiegoś Corela albo Autocada.
   

   
   
  4,5GB na dysku to super wynik a ja nawet nie ruszyłem jeszcze tzw. PODSTAW czyli zostały jeszcze do ukatrupienia choć by takie jak C:\Windows\Media i masa innych zbędnych śmieci.
  Myślę że wykoszę jeszcze minimum 0,8GB z systemu.
  Windows jest obecnie testowany na 6 konfiguracjach:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  
  We wszystkich przypadkach nie ma najmniejszych problemów. Oczywiście system jest prawie że zmodyfikowany do granic możliwości czyli nie istnieją defendery, jakies tam animalvare, update, sklepy i wszystko to co moim zdaniem w systemie nie powinno istnieć bo i tak szajsem jest!
  Na dniach zapodam wersję BETA na forum to sobie potestujecie. Jeszcze ją składam.
  Pamiętam doskonale czasy Windows 2000 Pro. Wgrywałeś system i zapominałeś o jego istnieniu. Mam zamiar zrobić to samo na W10 i przyznam że jest znacznie łatwiej z 10-tką jak z poprzednikami. Tak fajnie się jeszcze nie modyfikowało systemu ale to tylko moje prywatne zdanie.
   
  Nie wiem ile będzie miał obraz. Sądzę że około 2,5-3,0GB w formie ISO bo będę chciał każdą wersję uzbroić w standardowe zestawy najnowszych sterowników (xhci,sata, msata, chipsety intela itp. itd.) oraz zmodyfikować zaporę na bazie WindowsFirewallControl, menu, szatę grficzną, ikony, logo startowe oraz troszczekę poprawić spolszczenie systemu bo mnie już szlak trafiają takie napisy jak ZAPRASZAMY, MODYFIKUJEMY TO, PRACUJEMY NAD TYM.  Oni?? Kto to jest Oni???  Przygłupy z M$?? 
   
  Chciał bym Was prosić tutaj o opinie związane ze wszystkim modyfikacjami z jakimi się spotkaliście. Czego Wam w systemie brakowało, co wnerwiało, co było fajne itp. itd. Wszelakie uwagi naprawdę mile widziane.
  Dodam tylko iż pierwsza wyjdzie ode mnie wersja MINI zatem nie ma tu nawet XBOXA   Kompletnie zbajerzonym systemem będzie STD
 8. wazelina liked a post in a topic by razor1995 in Win10 która wersja   
  Gadają że 1607 jest 'stabilna'. Chociaż dla mnie to jedno i to samo, każda ma telemetrię i swoje problemy.
 9. wazelina liked a post in a topic by m4s in Skanowanie systemu   
  Eset się nada
 10. wazelina liked a post in a topic by Franc in Skanowanie systemu   
  Najczęściej używam Dr.WEB CureIt! i AdwCleaner, czasami Malwarebytes, od czasu do czasu inne skanery av - na razie spokój
 11. wazelina liked a post in a topic by k3vin in AAct Portable   
  Sprawdź, czy masz wł. usługę Windows Update.
  Tak chyba wskazuje oznaczenie błędu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], a aktywator może z tej usługi korzysta.
 12. wazelina liked a post in a topic by m4s in Toshiba Sattelite C660-170   
  Witam
   
  Trafił do mnie laptop wspomniany w tytule  o następujacej specyfikacji:
   
  CPU: i3-370M
  RAM: 3 GB
  HD LED 15,6 ''
  WiFi : 802.11 B/G/N
  HDD: zgon -338 bad sektorów
  Windows 7 64bit Home
   
  Laptop w całkiem bardzo ładnym stanie, wyposażony tylko w dwa porty USB 2.0 złącze LAN ,VGA
   
  Jako że jego zadaniem jest odtwarzanie bajek /32'' TV/ przeprowadziłem konserwację układu chłodzenia,
   
  ponieważ klawiatura po kilku minutach była już dość intensywnie nagrzana / grzał się układ CPU z powodu starej pasty/.
   
  Laptop od dnia zakupu w 2010 roku nie miał żadnej konserwacji...
   
  Taki kwiatek: W procesie montażu fabrycznego laptop dostał naklejkę z kodem kreskowym nalepionym około 2mm na rdzeń CPU ...
   
  Procesor został dokładnie wymyty ze starej pasty i nałożona została pasta MX-2
   
  Na chwile obecną ciepło jest beż żadnych przeszkód usuwane z wnętrza laptopa.
   
  W spoczynku wentylator w ogóle się nie włącza
   
  Cały laptop wymagał demontażu na czynniki pierwsze, nie zastosowano tam klapy serwisowej ułatwiającej konserwację.
   
  Bez chwili wahania zamontowałem w nim posiadany dysk SSD INTEL 520 60 GB - SSDSC2CW06A.
   
  Zainstalowałem system Windows 10 x64 Home, obsługa laptopa nie sprawia żadnych problemów pomimo 3GB RAM.
   
  Wybór padł na Win10:
  - mam licencję / naklejka /
  - zajmuje najmniej miejsca na dysku C z stosunku do do Win7 i Win8.1
   
  - znam taki fajny skrypt RemoveSPY....  i nie zawahałem się go użyć
   
  - Wyłączyłem po ostatniej aktualizacji /na czas instalacji/ Windows Update
  - zawszę mogę wrócić do Win7
   
   
  Jako nośnika instalacyjnego użyłem iso utworzonego przez Media Creation Tool,
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Przed Optymalizacją Windowsa:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   

  Po odpowiedniej optymalizacji wygląda to tak jak na zrzutach ekranu poniżej:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
   
  Planowany upgrade RAM do 6GB, być moze też CPU na i7 / jeśli chłodzenie da radę /
   
  oraz kieszeń w miejsce napędu DVD na dysk HDD jako magazyn.
   
  P.S.
   
  Sterowniki dociągnięte po instalacji Windows przez Windows Update:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]     [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]     [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]     [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   Reszta sterowników zainstalowana przeze mnie z pliku inf.   Chipset / USB / SATA
 13. wazelina liked a post in a topic by annonying_anoni in Spotify   
  Android: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (Sprawdzone ,działa)
  Pc: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (Najlepsza metoda)
 14. wazelina liked a post in a topic by M4T in Windows 8.1 x86 EasyLift   
  Bardziej wycięty już jest ale to wersja 32bit i to experymentalna 
  Na "żywym" sprzęcie:
   

 15. wazelina liked a post in a topic by darkowal in Laptop do 400zl   
  Za Dellem mają solidną konstrukcję jeśli chodzi o żywotność i matryca matowa
   
  [ Wysłane z satelity Falcon9 ]
 16. wazelina liked a post in a topic by M4T in Laptop do 400zl   
  za 400zł możesz znaleźć coś pokroju i3/i5 pierwszej lub drugiej generacji 
 17. wazelina liked a post in a topic by wiktorynek in Laptop do 400zl   
  Lenovo:
  T400, X200, T61, X61, R61, R500, 3000 n500, G550, W500 - wszystko na Core 2 Duo
  T410 - 1 gen Core Intela
 18. wazelina liked a post in a topic by DanieI in Laptop do 400zl   
  Tak jak koledzy piszą, biznesowy Dell na i5 pierwszej generacji, jakbyś troszeczkę dołożył to znajdziesz i na drugiej.
 19. wazelina liked a post in a topic by urban in Usługa w systemie   
  Wystarczy odinstalować KMS'a i usunąć zaplanowanie zadanie w harmonogramie zadań.
 20. Danyo liked a post in a topic by wazelina in Instalacja W10   
  Witam. Myślałem zainstalować sobie Windows 10 na starszy komputer. Niestety nie ma sterowników do plyty głównej (asus p8h67m) i karty graficznej (hd4770) czy sterowniki z windows update będą ok? Nie zaniżają wydajności? Jaka jest najlepsza kolejność instalacji? Myślałem zrobić to tak:
   
  1. Instalacja sytemu
  2. Instalacja poprawek i sterowników z WU
  3. Użycie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  4. Użycie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  5. Użycie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  6. Instalacja programów
   
  Czy tak będzie dobrze? Dzięki za odpowiedź!
×
×
 • Create New...

Important Information