Jump to content

dstjr

 • Content Count

  272
 • Joined

 • Last visited

About dstjr

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

1,915 profile views
 1. Na Allegro jest dostępna TAŚMA MATRYCY LCD HP 250 255 G4 15-AC / V1 i TAŚMA MATRYCY LCD HP 250 255 G5 / V2: V1 i V2. Zdjęcie z Allegro. Napisałem wiadomość do sprzedawcy, która taśma będzie pasować do tego modelu laptopa.
 2. Kupię taśmę i sprawdzę to. Ciężko tę taśmę jest wymienić?
 3. Jak ruszam klapą ekranu to zmieniają się artefakty. Róg obudowy jest uszkodzony. Ale nie widzę, żeby kabel był przerwany. Matryca nie jest pęknięta. Takie artefakty pojawiają się na ekranie: @wiktorynek, @Miastowy, @Widzior Co o tym sądzicie?
 4. Cześć, Kolega ma laptopa HP 255 G5, na ekranie laptopa pojawił się taki objaw: Matryca nie jest pęknięta/uszkodzona. Jak naciska klawisze to pojawia się więcej pasków. Czy ten objaw oznacza, że padła matryca, czy raczej taśma matrycy? A może nie łączy się poprawnie taśma na płycie głównej? Może wypięła się z gniazda na płycie głównej? Kolega podpiął laptopa do telewizora i wczytał się pulpit.
 5. Windows 10 mocno schudnie – Microsoft obiecał wyrzucić blotware https://android.com.pl/news/391916-microsoft-usunie-blotware-z-windowsa-10/
 6. Tak, dysk został sformatowany, przecież napisałem, że udało mi się zainstalować Windows 10 1607, a później Windows 7 SP1 - Wpiąłem ten dysk do innego laptopa i instalacja Windows 10 20H2 v2 ruszyła i windows zainstalował się poprawnie.
 7. Niestety wciąż to samo. Pobrałem nawet Windowsa ze strony tb.rg-adguard.net i nagrałem na innego pendrive. @renatan Poprzedni dysk to również SSD i na tym dysku był nagrany Windows 10.
 8. WIN10ORG2009X64.sfv: OK: WIN10ORG2009X64.iso Błędy: 0 OK: 1, Nie znaleziono: 0, Błąd odczytu: 0, Błędna suma kontrolna: 0 Sony Vaio VPCF13Z8E
 9. W tym laptopie oryginalnie był Windows 7, ale sprzedający zainstalował Windowsa 10 i normalnie ten system działał. Później zmieniłem na Windows 7, ale ponownie wróciłem do Windows 10. A teraz na nowym SSD chcę ponownie zainstalować system Windows 10 i mam problem z zainstalowaniem tej wersji 2009. To znaczy, jak mam sprawdzić ISO?
 10. @jarexpol Też takie ustawienia w Rufusie zrobiłem i pojawiła się taka informacja:
 11. @jarexpol Nagrałem przez Rufusa z następującymi ustawieniami: Schemat partycjonowania MBR Docelowy system BIOS (lub UEFI-CSM) I niestety dalsza instalacja Win10 2009 nie wczyta się. Win10 1607 wczytał się i go zainstalowałem. Nie ma też problemu z instalacją Win7 SP1.
 12. Nagrałem prawidłowo tego Windowsa 10 2009 na pendrive, ale nie chce wystartować instalacja. Mignie logo Windows 10 i po lewej stronie miga kursor _ i nie chce wczytać się okno wyboru instalacji Windows. Normalnie zainstalowałem starszą wersję Windows 10 1607 - mam włożony nowy dysk SSD. Orientuje się ktoś, o co chodzi?
 13. @kitaro Nie zrobiłem pełnego skanu, ponieważ jak zauważyłem tyle czerwonych kwadracików i stan zdrowia to przerwałem robienie tego skanu. Może dałoby się naprawić ten dysk sposobem, który przedstawiłeś, ale myślę, że warto do tego laptopa kupić dysk ssd. Po którym skrinie to stwierdzasz?
 14. Podpiąłem ten dysk do swojego komputera i wygląda na to, że dysk uległ awarii. Przydatne porady: https://komputerowapasja.pl/sprawdzanie-kondycji-dysku https://techformator.pl/formatowanie-dyskow-i-nosnikow-wymiennych-w-diskpart/ https://inftechall.pl/windows/rozwiazanie-instalator-nie-mogl-utworzyc-nowej-partycji-systemowej/ http://it.a2z.com.pl/index.php/2019/06/13/nie-mozna-zainstalowac-systemu-windows-na-tym-dysku-wybrany-dysk-zawiera-tabele-partycji-mbr-w-systemach-z-interfejsem-efi-system-windows-mozna-instalowac-tylko-na-dyskach-gpt/
×
×
 • Create New...

Important Information