Skocz do zawartości

P1O

Mega użytkownik
 • Zawartość

  1737
 • Posty z Chatbox

  97
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana P1O w dniu 17 Październik

Użytkownicy przyznają P1O punkty reputacji!

5 obserwujących

O P1O

 • Tytuł
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Urodziny 17.06.1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

942 wyświetleń profilu
 1. P1O

  Hiren's Boot DVD 15.2 Restored Edition 1.1 - Proteus

  Czy tylko ja mam problem z hasłem rar?
 2. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Procesor 7th Gen FX™ 9830P APU posiada zintegrowaną grafikę Radeon™ R7 Graphics. Kupując Omena napotkałem się na silną sugestię ze strony sprzedawcy oferującego mi jakiś lapek z CPU i GPU od AMD. Pobawiłem się na nim panelem "Radeon coś tam" i kojarzę, że była tam opcja (dla aplikacji 3D) użycia grafiki zintegrowanej (wyłącznie), dedykowanej (przełączanej), oraz - najlepsze - połączonego użycia obydwu tych grafik jednocześnie. Nie wiem, jak to działa, nie znam się na AMD... ale jeśli coś takiego widzisz w panelu sterowania Radeon, spróbuj jeszcze tu pokombinować.
 3. P1O

  Problem z instalacja. Win 7 z 10

  Acha... to mogę nie pomóc. Mój Omen i5-7300 GTX1050 nie akceptuje instalki Win7 niezależnie od ustawień BIOS/UEFI, MBR/GPT, niezależnie od użytego instalatora (CD/USB/Org/Mod) i sypie błędem jeszcze na etapie instalatora. Stacjonarki są trochę bardziej pobłażliwe, ale w laptopach jesteśmy zdani na wolę producenta - tak to widzę.
 4. P1O

  Problem z instalacja. Win 7 z 10

  1. Ten Acer jest na AMD, czy na Intelu (procesor) - najlepiej podaj dokładny model? 2. Instalkę robisz w GPT/UEFI, czy MBR/BIOS? [wrócę za pół godziny]
 5. P1O

  Problem z instalacja. Win 7 z 10

  1. Co to za laptop (dokładnie)? 2. Jaki system był tam fabrycznie? 3. Jaki system instalujesz (skąd jest obraz/płyta)? 4. Z czego instalujesz (urządzenie)?
 6. P1O

  Problem z instalacja. Win 7 z 10

  Problemów może być jakieś 65536. Nie musisz pisać, co dokładnie się wyświetla - do 2045 roku dojdziemy do tego bez szczegółów, które widzisz.
 7. Rozumiem Twoje podejście (po nocy z supermodelką brak entuzjazmu wracając do żony... mimo, że chętna ) i zgadzam się nim... choć nie w pełni (Autor tematu pewnie ani trochę). Budżet - słowo klucz. Łatanie - może brzmi brzydko, ale jeśli tylko tego oczekujemy - po co przepłacać? Taki żart... Zwracam tylko uwagę na to, że Autorowi chodzi wyłącznie o jeden tytuł, który działa zadowalająco poza konkretnymi sytuacjami, o których jest mowa i tylko w tym temacie odpowiadam.
 8. Zwróćcie uwagę na jedno zdanie. Autor nie pisze nic o chęci złożenia czegoś godnego, ani o zamulaniu systemu. Czytając pierwszy post w całości, zauważyłem, że fps stąd wnioskuję, że skoro ma 60 fps na minimalnych i nie wyraził niezadowolenia innego niż chwilowe dropy, to raczej nie pyta o nowy komputer, czy granie na ultra, tylko chce sposób na jakiegoś koksa dla obecnego sprzętu, by dropów nie było. Osobiście strzelam w procesor, ale na 100% potwierdzić to może MSI Afterbutner z monitorowaniem w czasie grania.
 9. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Poczekaj jeszcze. Daj sobie trochę czasu (chyba, że kupiłeś wysyłkowo, to natychmiast pakuj). Sprawdź jeszcze Win8.1, sprawdź jak działają inne gry, poszukaj, czy Tibia ma jakieś łatki pod AMD, aktualizacje lub modyfikacje plików konfiguracyjnych gry... nie wiem... innych użytkowników Tibii grających na AMD. //W ustawieniach gry sprawdź jeszcze pomiędzy OpenGL i DirectX (nie gram w to, ale forach czytam takie rzeczy jako rozwiązanie, przynajmniej u niektórych).
 10. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  To tłumaczy spadki fps, gdy na ekranie zaczyna się "coś dziać". Nie do przeskoczenia.
 11. Najpierw należy określić, co w tym kompie nie daje rady, co tak naprawdę jest w 100% obciążone podczas grania. Sprawdź to zgodnie z filmem poniżej.
 12. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Najpierw MSI Afterbutner i sprawdź, co dostaje w kość w momencie spadków fps. Procesor czy grafika? Jeśli procesor, to jakie jest obciążenie rdzeni - równomierne, czy jeden mieli, a reszta śpi?
 13. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Udaj się do Menedżera urządzeń i zobacz, kto jest wydawcą tego sterownika. Na świeżym systemie systemie nie widzę potrzeby DDU.
 14. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Jeśli nie ma możliwości zwrotu, nie przygnębiałbym Kolegi. Oczywiście, że można wymieniać kolejne laptopy, które w tej cenie będą lepsze, jednak Autorowi tematu w niczym to teraz nie pomoże. Raczej szukałbym sposobu na uzyskanie najwyższej wydajności z tego, co posiada.
 15. P1O

  Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .

  Grafika 1,5-letnia. Procek 2,5-letni... i to wszystko od AMD. Suche fakty. Resztę musisz sprawdzić sam - w praktyce. Na czas testów zainstaluj sobie MSI Afterbutner, żeby ocenić, co tak naprawdę jest wąskim gardłem, zgodnie z filmem poniżej.
×

Powiadomienie o plikach cookie