Jump to content
WinClub

P1O

Moderator
 • Content Count

  2019
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About P1O

 • Rank
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Birthday 06/17/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1655 profile views
 1. Tak padają SSD. Nie zdarzyło mi jeszcze zaobserwować stopniowego "kończenia" się takiego dysku. Zwykle zaczynało się od jakiego błędu (jak u Ciebie), a następnego dnia miałem problem z odzyskanie danych lub w ogóle się już nie dało. Blokowanie systemu, czy samej płyty głównej, niemożność sformatowania. Tak to wygląda. Nie wiem, czy to problem zużytych komórek, błąd kontrolera, czy wada produkcji, ale zaobserwowane przeze mnie przypadki są podobne do Twojego.
 2. Mam nadzieję, że masz kopię istotnych dokumentów, bo dysk właśnie pożegnał się z tym światem.
 3. Do jakiej zakładki? Start -> Ustawienia -> Prywatność?
 4. Ja widzę 6 stron rozmów na temat niczego, bo linki prowadzą donikąd. Zatem ja wyraźnie napiszę, że kolejne takie tematy będą znikać jak drzewa na Kaszubach w sierpniu 2017. Jesli jesteś w czasie prac nad nową wersją, to starą zostaw w spokoju. Nie zmieniaj nazwy tematu, nie ruszaj plików na serwerze, bo jedyne co w ten sposób tworzysz, to clickbait i zbędne komentarze. Masz gotowca - najpierw wrzuć go na serwer, potem pobierz i sprawdź, czy załadował się bez błędów i DOPIERO WTEDY MODYFIKUJ COKOLWIEK W TEMACIE. OK?
 5. Gdyby nie ostatnie zdanie, temat miałby już kilka stron.
 6. Mikrofale są szkodliwe i nie są - to zależy od mocy fal i lokalizacji urządzenia nadawczego. Na pewno fale telefonu trzymanego przy uchu są bardziej szkodliwe od fal nadajnika, który widzimy z daleka. Jednak nie są to fale (2G, 3G, 4G, 5G) jonizujące. Wi-Fi to są mikrofale (2,4 GHz) przy których jakoś nikt nie umiera na raka nawet nie wiedząc, że przeszywają go z każdej strony niezależnie od 5G. Dobrze mówisz... tylko tym nie przekonasz nikogo, bo ludzie nie wiedzą, czym jest moc i jak to się ma do innych urządzeń, z których korzystają. Usłyszą "to samo, co w mikrofalówce" i mózgi im wariują. Niezależnie od pojęcia mocy, której nie rozumieją. Ogólnie fal radiowych nie rozumieją. Nie pogadasz. Dla mocno zainteresowanych tematem mam to:
 7. W Menedżerze urządzeń karta jest zainstalowana i widoczna?
 8. Obraz z powyższego linku już możesz zacząć pobierać. Ja zacznę od ważnego pytania, bo dla mnie wciąż nie wszystko jest jasne, a tylko w ten sposób możemy przejść do ewentualnych linków i porad. Czy pliki, na sprawdzeniu których Tobie zależy, zniknęły, zostały (przypadkiem) usunięte, czy istnieją i są widoczne?
 9. Wiedzę, że zmieniłeś nazwę tematu i treść postów... i teraz rozumuję to tak, że chcesz po prostu odzyskać pliki, które były na tej macierzy, zostały usunięte, potrzebujesz ich, ale nie wiesz, czy przy przypadkiem miejsca po nich nie zostały nadpisane przez inne pliki i chcesz to zrobić z pomocą jakiegokolwiek zewnętrznego systemu. Czy tak? Jeśli tak, to czy nie lepiej będzie użyć jakiegos gotowego LiveCD (np. Strelec) z wgranymi już narzędziami do odzyskiwania?
 10. Niektóre komponenty czy usługi Windows nie są aplikacjami, które można sobie tak po prostu dograć. MS złożył je w całość, nazwał systemem operacyjnym i nie przewidział opcji "dogrania" czegoś, co zostało usunięte przez jakiegoś "moddera", bo nie przewidział tego, że jakiś szaleniec postanowi okroić ich produkt. Jakakolwiek modyfikacja obrazu instalacyjnego czy kastracja jest działaniem nieprzewidzianym, nieautoryzowanym, którego skutków nikt w MS nie bierze pod uwagę. Nie ma instalatora, który mógłby naprawić braki elementów których normalnie nie można usunąć. Te funkcje są, mają być... i koniec. To tak, jakby producent samochodów miał przewidzieć, że użytkownicy jego wózków będą usuwać katalizatory, mieszać coś z DPF, czy też w kompach i w związku z tym miał stosować jakieś rozwiązania dla problemów, które użytkownicy sami sobie sprawili. Analogia jest zrozumiała? Kastraty (moddowane systemy) są przeznaczone dla osób świadomych ograniczonych funkcjonalności systemu na rzecz wydajności. Jeśli chcemy, by na tym "szybkim kastracie" działało wszystko, co wchodzi w skład oficjalnego opisu systemu... to tak, jak byśmy chcieli, by w Passacie z 1998 roku kupionym za 2000 zł działało wszystko tak, jak opisywał to VW w reklamach i specyfikacjach, niezależnie od historii pojazdu. Kolejna analogia. Mam nadzieję, że zrozumiała. Kastraty nie są dla beginerów. Są dla osób przynajmniej średniozaawansowanych, świadomych ograniczonych funkcjonalności danego moda systemu. Funkcjonalności - które nie są i nie będą potrzebne twórcom moda. W każdej innej opcji polecam instalację czystego Win10 i wyłączanie niepotrzebnych aplikacji i usług... ale do tego nadal wymagana jest jakaś wiedza. Wiedza, której nie zastąpi umiejętność instalacji kastrata z forum.
 11. Formatowanie (i wszelkie inne operacje) jakiegokolwiek dysku w gnieździe USB 2.0 nie ma najmniejszego związku z późniejszym jego działaniem w gniazdach USB 3.x Format i struktura danych są takie same. Różnica polega jedynie na prędkości transferu. Problem (jakikolwiek u Ciebie wystąpił) ma źródło w czymś innym. Podaj trochę więcej informacji, np. co to znaczy "nie jest poprawnie odczytywany".
 12. Napisz dokładnie, o jakie "sprawdzenie nadpisania" chodzi. Jeśli szukasz softu, który wskaże Ci coś w stylu "ten.plik został nadpisany przez tamten.plik", to szczerze wątpię, byś znalazł rozwiązanie. Jeśli jednak chodzi Tobie o konkretne pliki, które znajdowały się na macierzy i zniknęły, to jest szansa na powodzenie... choć łatwo nie będzie.
 13. Ostatnia wersja FF, w której wszystko było "po staremu", to chyba 52.9.0esr, ale musisz sam sprawdzić. https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/
 14. Dobra. Nie znalazłem rozwiązania w ustawieniach Firefoxa, ale mam na to swój własny sposób. Jeśli chcę, by dana strona wyświetlała się jako pierwsza podpowiedź po wpisaniu jej pierwszej litery (czy dwóch) w pasku adresu, muszę przynajmniej raz wpisać jej adres (np. winclub.pl) i zatwierdzić Enterem nie korzystając z żadnej podpowiedzi. Używam Firefoxa i mam już go ułożonego tak, że wpisując "w" pierwszą podpowiedzią (do zatwierdzenia samym Enterem) jest winclub.pl. Chcę YouTuba, wpisuję "y" i naciskam Enter. Potrzebuję strony Microsoft - "m" i Enter itd.
 15. Nie stresuj się tak. Podpowiedzi paska adresu brane z historii TO TEŻ SĄ PODPOWIEDZI. Opcje -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Pasek adresu -> Historii [odznacz ptaszek] https://support.mozilla.org/pl/kb/podpowiedzi-paska-adresu#w_ustawienia-paska-adresu
×
×
 • Create New...

Important Information