Skocz do zawartości

P1O

Moderator
 • Liczba zawartości

  1 850
 • Posty z Chatbox

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

O P1O

 • Tytuł
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Urodziny 1983.06.17

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1 221 wyświetleń profilu
 1. VHD daje się skompresować, choć i tak nie uzyskamy rozmiaru DVD, jednak zawsze coś. Biorąc pod uwagę rozmiary i ceny dzisiejszych nośników USB, rozmiar nie robi wrażenia. Można przygotować sobie system w wersji Home i w przypadku konieczności instalacji Pro - wpisać tylko klucz Generic Pro, a potem swój własny. Faktycznie gorzej jest z udostępnieniem online.
 2. To ustawienie dotyczy wyłącznie HDMI. Niektóre TV nie potrzebują tego, bo pewnie same sobie skalują, gdy wykryją różne formy sygnału. Akurat mój dziadek (SONY KDL40EX401) wymaga ręcznej zmiany. Dla PC i Chromecasta "pole wyświetlania" musi być ustawione na "wszystkie piksele", aby nie ucinało ekranu, a dla dekoderów TV (miałem Polsat i Orange) musi być "normalny", żeby obraz zajmował cały ekran. Żadnej awarii od 10 lat, tak więc ...a żona nie ma głosu zdania.
 3. Zgadza się, ale chodzi o samą świadomość tego, że telewizory mają (mogą mieć) funkcję ręcznego dopasowania obrazu z wejścia HDMI w zależnosci od tego, czy podłączamy dekoder, czy PC.
 4. https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r5-series/amd-radeon-r5-300-series/amd-radeon-r5-m330
 5. Kolega ogarnięty. Aż miło poczytać.
 6. Potwierdzam słowa przedmówcy, choć do tej pory zdarzało mi się to wyłącznie przy niektórych laptopach.
 7. PC Speaker to ten głośniczek, który pika przy włączaniu komputera - tak dla jasności.
 8. @samsung1985 Opcja 1: Poszukaj w ustawieniach telewizora, w opcjach HDMI czegoś takiego jak "pole wyświetlania". Tak ta opcja nazywa się w moim Sony i do wyboru mam "normalne" - dla dekoderów - oraz "wszystkie piksele" - dla komputerów. W innych TV może być mniej/bardziej podobnie. Niedawno działałem z tym samym u teścia na nowym Samsungu i (nie pamiętam, czy tak samo się to nazywało, ale) również znalazłem to gdzieś w opcjach HDMI, czy opcjach formatu obrazu. Nie chodzi jednak o sam format (bo jest to sygnał cyfrowy i odbiornik "wie", z jakim formatem obrazu ma do czynienia), tylko konkretnie o pole wyświetlania. Opcja 2 (gdy TV nie pozwoli na opcję 1): Zainstaluj pełny pakiet sterownika Catalyst i w nim pobaw się opcjami skalowania obrazu. Pamiętam, że miałem tak na Radeonie R7 260X podłączonym przez HDMI do TV Thomsona. Nie chciałem instalować wszystkich tych bzdur od AMD i na etapie instalacji sterownika odznaczyłem wszystko poza samym sterownikiem. Efekt był taki, jak ten opisany przez Ciebie. TV nie miał związanych z tym ustawień, więc zainstalowałem pełny pakiet sterownika z softem i dopiero wtedy zaczęło banglać.
 9. Myślałem dzisiaj o wrzuceniu tego artykułu, jednak zabrakło czasu. Dobrze wiedzieć, że cały szum na temat "DX12 - tylko Win10" okazuje się bełkotem. Zresztą chyba nikogo to nie dziwi. "...to i tak najlepsze możliwe efekty uzyskamy na Windows 10."
 10. Na 100% błąd w pliku ISO. Trudno stwierdzić, na którym etapie się wkrada (pobieranie, zapis na dysku, ingerencja innego softu), jednak już w pierwszym poście piszesz, że nie zgadzają się sumy. Zacznij od próby pobrania obrazu inną przeglądarką, a później innym komputerem. Mało prawdopodobne jest, aby obraz zmodyfikowany/napisany został w chmurze, ale tego wykluczyć też nie można.
 11. Próbowałeś może skanowania dysku w poszukiwaniu błędów?
 12. Atom 230... Ja miałem N260 i nie kulał specjalnie na jakiejkolwiek wersji W7. Różne procesy systemowe można wyłączyć dla szybszego działania Eksploratora, jednak nie zrobimy nic z odtwarzaniem filmów online. Na moim sprzęcie filmy z YT odtwarzane były płynnie pod W7 dopiero przy 360p, a pod WXP przy 720p. Celowałbym raczej w to:
 13. Jo, jo, Panie Moderator... Ja tylko upewnić się chcę, czy nie ma tam jakichś "microhacków"... takich "dla lepsiejszości", bo wrzucając to komuś jako oficjalny release (na leniwo, bo z aktualizacjami), chcę mieć pewność, że nikt nie wróci do mnie z pretensjami o zablokowane/wyłączone/dodane coś, co nie występuje przy instalacji z oryginalnego obrazu. P.S. Czytam opisy, jednak są tu systemy, które z założenia mają być zgodne z założeniami MS, a ostatecznie okazuje się, że czegoś nie mogę uruchomić, stąd protekcjonalne moje pytanie.
 14. @GT500s system jest zgodny z MS? Tzn. nic nie wycinane, tylko wgrane aktualizacje? Aktualizacje do ręcznego wgrania pobierają się automatycznie po podłączeniu do sieci? Zmieniałeś jakieś ustawienia systemowe?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie