Jump to content
WinClub

P1O

Moderator
 • Content Count

  2058
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About P1O

 • Rank
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Birthday 06/17/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1761 profile views
 1. W połowie przypadków pomagało mi przepięcie pena do innego portu (w tym momencie), cofnięcie kilka ekranów wstecz... i dopiero wtedy szło dalej.
 2. Przecenione na 0 zł aplikacje od PowerAudio Team -> LINK
 3. Nie zaznaczaj ukrywania podfolderów i plików. One nie powinny być ukryte. Odmowa dostępu ma związek z tym, że próbujesz zmienić atrybuty jakiegoś pliku wewnątrz, który jest aktualnie uruchomiony.
 4. Pobrane pliki jednak nie będą usuwane podczas czyszczenia dysku -> https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-pobrane-pliki-jednak-nie-beda-usuwane-podczas-czyszczenia-dysku,News,104742.html
 5. Wyłącz go w Menedżerze urządzeń.
 6. Klucz odczytany z BIOSU jest indywidualny dla każdej płyty. Osobiście aktywowałem takimi systemy na innych sprzętach.
 7. Piszę teraz o swoim Omenie od HP - po którejś aktualizacji Win10 zaczął się zacinać (znany problem Kaby Lake + Pascal + Win10). Gwarancyjna naprawa polegała na wymianie płyty głównej i wgraniu fabrycznie aktywowanej starej wersji Win10, na której tego problemu nie było. Uruchomiłem ten system - był aktywowany. Zatem następnym krokiem był format i czysta instalacja aktualnej wersji. Instalator zapytał mnie o klucz. Następnie wyświetlił listę systemów. Ostatecznie okazało się, że dla tej płyty nie ma licencji. WOFL pokazał pustkę w miejscu klucza. Wcześniej reklamowałem jakiegoś resetującego się Paviliona znajomego. Również wrócił z płytą bez klucza, jednak jego klucz miałem zapisany... choć ostatecznie i tak wymagał aktywacji telefonicznej. Stąd moja wiedza o tym, że takie rzeczy mogą się wydarzyć.
 8. Jeśli WOLF nie pokazuje klucza, to instalator na pewno wyświetla listę systemów do wyboru, i nie ma szans na aktywację czegokolwiek. Uprzednio zainstalowany Win8 miał klucz wpisany z palca lub potraktowany został różdżką lub też był preinstalowany, jednak na pewno nie został zaktualizowany do Win10, bo ten miałby już licencję zapisaną na serwerach i aktywowałby się teraz automatycznie. Uważam, że ten lapek był już w serwisie i mógł mieć wymienioną płytę lub BIOS i na nowo wgrany fabrycznie aktywowany system - dlatego klucz odczytany z poprzedniego preinstalowanego systemu nie przechodzi aktywacji online. Instalatory Win8 i 10 nie pytają o klucz, kiedy jest on zapisany w BIOSie. Bez znaczenia, czy to klucz W8, czy W10. Nowa płyta (lub BIOS) jest czysta, tzn. bez klucza, dlatego instalator prosi o klucz. Takie doświadczenia mam po kilku serwisach gwarancyjnych lapków HP, tak więc opowieść trzyma się kupy. W tej chwili zbawienny mógłby okazać się system, który był na tym dysku. Skąd w ogóle masz klucz, który wpisujesz? Można też zamówić nośnik Recovery z fabrycznym systemem. Powinien być aktywowany i bez problemu będzie można podnieść go do Win10 rezerwując licencję.
 9. Eksport gałęzi do pliku -> edycja pliku -> usunięcie gałęzi -> import gałęzi z pliku.
 10. Jako niepoprawny optymista uważam, że i tak jest dobrze, bo na forum nie ma modów edycji "S". Wyobrażacie sobie, co działo by się w takim temacie?
 11. Jakoś bardziej przekonuje mnie konwersja WIM do ESD. Nie twierdzę, że jest to jedyny słuszny sposób. Po prostu dla mnie - laika w temacie modyfikacji - najłatwiej jest skorzystać z NTLite i podmienić WIM na ESD w obrazie ISO. Będzie lipa, kiedy nawet ESD przekroczy 4GB. Wtedy będę musiał zacząć dzielić.
 12. P1O

  VPN a utorrent

  Do torrentów używam TORa. Może nie działa na 100% łącza, ale działa.
 13. Przecież widać, że 8 i 6 z przodu są dorobione. Abstrah.ując od SATA.
×
×
 • Create New...

Important Information