Jump to content

P1O

Moderator
 • Content Count

  2,333
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About P1O

 • Rank
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Birthday 06/17/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,760 profile views
 1. Już od Visty nośnik jest uniwersalny i instaluje edycję zgodną z wpisanym kluczem. Płyta OEM (w większości przypadków) nie ma znaczenia. Istotny jest klucz produktu. Jeśli wpisałeś klucz Home Premium, to taka edycja zostanie zainstalowana. Nie nośnik ma znaczenie, a wpisany klucz.
 2. Używam do tego MiniTool Partition Wizard. Darmowy i robi wszelką potrzebną robotę. Opcja "Disk copy" przenosi na inny dysk wszystko łącznie z ukrytymi partycjami i danymi rozruchu.
 3. Pliki utworzone/zmodyfikowane/skopiowane na jednym systemie będą bezproblemowo odczytywane przez inny system, jeśli opcja "Szybki start" w ustawieniach zasilania Windows będzie wyłączona. Dotyczy Win 8 i Win 10. Ogólnie lepiej jest ukryć jeden system przed drugim, żeby nie ingerowały niczym w siebie nawzajem. Najłatwiej usunąć literę dysku z systemem "A" z poziomu systemu "B" i na odwrót. Dane przechowujemy na osobnej partycji i wtedy każdy system będzie zainstalowany na swoim własnym "dysku C", a dane każdy będzie widział na dysku - powiedzmy - D. Dzięki temu skróty do elementów n
 4. Było by dobrze, gdybyś miał inny zasilacz na podmiankę do testów. Nie zamykam. Czekamy na wieści z frontu.
 5. Czytałem gdzieś o telefonicznej diagnozie złamania kości w czasie pandemii, jednak nikt zdrowy na umyśle nie zdiagnozuje Tobie sprzętu na odległość. Bez części zamiennych i prób na nich możemy jałowo gdybać.
 6. Jeśli to jest dla Ciebie "za dużo roboty", to nie wróżę sukcesu. Osobiście używam do tego X-plore, który daje możliwość włączenia w telefonie serwera plików przez www z poziomu ikonki po spuszczeniu górnej belki. Wtedy każdy sprzęt w tej samej sieci WiFi ma dostęp do plików na telefonie przez przeglądarkę. Można wysyłać i odbierać. Jeśli nie jestem w zasięgu domowej sieci, włączam hotspot, łączę komputer z telefonem przez WiFi i mam to samo. Nie wiem, czy można prościej. Chyba tylko kablem.
 7. Sterowanie wentylami w cywilnym sprzęcie z poziomu softu to historia. Wszystkim włada BIOS/UEFI i tylko tam można coś zdziałać.
 8. i3 z 4 GB RAMu będzie pracować miło pod warunkiem istnienia SSD jako dysk systemowy. Jeśli na tym sprzęcie jest Win10, to nie ma zmiłuj. Win 10 nie ma litości dla HDD. 4 GB RAM wystarczy. Konieczny tylko jest dysk SSD.
 9. Założenie i działanie w większości przypadków spoko. Miałem jednak kilka sytuacji, w których Ventoy uruchamiał instalkę UEFI w jakimś dziwnym trybie graficznym, z którym grafika nie radziła sobie i na ekranie miałem tylko poetycki artefakt. Powróciłem do Rufusa i jednej instalki na USB. Jest (lub był) tu inny temat o Ventoy. Chyba nawet udzielałem się w nim. Niestety, przelotna miłość. Oczywiście, kibicuję twórcom i czekam na produkt RTM. Spacje i coś jeszcze. Chyba nawiasy.
 10. Cholera, zacząłem instalację Win10 na VM MBR, by pokazać, jak niewiele trzeba do uruchomienia go po prostej konwersji do GPT, jednak olałem to, gdy odwiedził mnie szwagier i teraz zajmują mnie inne tematy. Zatem zrobię to... ale później. Co do pozostałości po starych sterownikach, rejestru i innych śmieci... zapewne osobę świadomą zniechęci to i będzie miała skuteczny pomysł na nową instalację i przywrócenie całej funkcjonalności systemu, do której doszedł właściciel po kilku latach instalowania softu. Osobiście wolę przenosić istniejący system na nowy sprzęt wraz z
 11. Dwa programy - MiniTool Partition Wizard oraz EasyUEFI. Pierwszym konwertujemy MBR do GPT spod uruchomionego systemu. Automatycznie utworzy on partycję ESP i zapisze w niej prawidłowe dane rozruchu. Przed przystąpieniem do działań dobrze jest ustawić bezpieczny rozruch (tryb awaryjny) za pomocą msconfig. Pozwoli to uniknąć BSODa spowodowanego starym sterownikiem SATA podczas rozruchu na nowym sprzęcie. W 99% przypadków to wystarcza i na nowym sprzęcie Windows wstaje bez problemu. Opcja secure boot w UEFI jest bez znaczenia dla systemów Win 8 i nowszych. W 1% przypadków wymagana może być napraw
 12. P1O

  Przeglądarka

  Jak dla mnie tylko Opera. Wbudowany adblock i VPN. Prosta obsługa. Fajnie rozwiązane karty.
 13. EasyUEFI - jedyna znana mi obecnie opcja rozwiązująca problem. Dostępna z WinPE Strelca.
 14. Nie przesadzajcie. Jak często w warunkach domowego użycia wykorzystujecie w pełni bufor 7 GB na dysku systemowym?
×
×
 • Create New...

Important Information