Jump to content

P1O

 • Content Count

  2,372
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About P1O

 • Rank
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Birthday 06/17/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,416 profile views
 1. Też nie, bo to nie jest złącze M.2, tylko mSATA. Fizycznie jest niezgodne. Jak napisał @wiktorynek, M.2 SATA 2230 lub M.2 SATA 2242. Szukaj dysków z takimi opisami. Nie mogą mieć w nazwie "PCIe", "NVMe", ani "mSATA".
 2. Dzięki za odpowiedź. Bardziej interesuje mnie jednak sposób partycjonowania pamięci USB przez MCT i sposób, w jaki jest widocznym urządzeniem rozruchowym dla nowszych komputerów z UEFI (GPT) i dla starszych z BIOS (MBR) jednocześnie i czy to faktycznie działa. Tworzę "prezent" dla szefa w postaci instalki USB działającej na wszystkim. Mój cienki net nie pozwala mi na testowanie każdej opcji, a poza tym nie jestem obecnie w posiadaniu kompa startującego z MBR i nie mogę w pełni sprawdzić takiego wszechmocnego pena przygotowanego przez MCT.
 3. Odnosząc się do wypowiedzi z innego tematu... ...chciałbym zapytać, w jaki sposób MCT robi taki multiboot? Instalka jest w formie rozpakowanej, czy jest to jakiś hybrydowy start typu Ventoy z obecnym obok pełnym plikiem ISO?
 4. Bezprzewodowy gamepad F710 szwajcarskiego Logitecha jest ciekawym i popularnym kontrolerem gier. Ma tylko jedną wadę - kiedy odbiornik USB nie ma połączenia z gamepadem (najczęściej po uruchomieniu komputera), nasz gamepad nie działa, a w Menedżerze urządzeń znajduje się w grupie "Inne urządzenia" i ma ikonę wykrzyknika. Dzieje się tak dlatego, że identyfikator sprzętowy odbiornika radiowego F710 nie jest zgodny z kontrolerami Microsoftu. Pomaga wtedy odłączenie i ponowne podłączenie odbiornika. Po tym odbiornik wymusza komunikację z padem, dowiaduje się o jego stanie i podłącza właściwe urząd
 5. Zapraszam do lektury. https://docs.microsoft.com/en-US/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/detect-enable-and-disable-smbv1-v2-v3
 6. Chyba nie tego dotyczyło pytanie. Zmienić Pro na Home można w ten sam sposób jak opisany w pierwszym poście, tylko należy użyć klucza Generic dla wersji Home: YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
 7. Aha... No w takim przypadku nie wiem, czy ktokolwiek ogarnięty poleci Tobie sprzęt inny niż ten, który akurat ma na sprzedaż.
 8. Zgadza się. Bo nie wiedzą, że wypadało by gdzieś to przenieść. Wiedzą, że dostęp do pliku mają np. poprzez pocztę, więc zapisują kolejna kopię przy każdym otwarciu pliku i nie raz w Pobranych mamy 100 razy ten sam plik z kolejną liczbą w nawiasie.
 9. Nie szukałbym gotowców, bo w razie awarii bywają potem problemy z odzyskaniem danych, gdy np. dysk ma zintegrowany kontroler USB na swojej płycie i nie daje żadnej możliwości innego połączenia, np. SATA. Na swoje dyski 2,5" do backupu wybieram modele łatwo dostępne, żeby mieć dojście do "dawców" na wypadek konieczności odzyskiwania w profesjonalnym serwisie. Takie tradycyjne, laptopowe. Do tego obudowa na dysk 2,5" z gniazdem USB 3 typu A - z uwagi na trwałość - i... Voila!
 10. ...koniecznie w układzie Dual Channel, bo grafiki zintegrowane w Ryzenach są na to bardzo wyczulone. Niekiedy różnica wynosi 100%.
 11. Dane na Pulpicie przechowujemy w sytuacji, kiedy jesteśmy noobami, leniami lub kiedy jest to komp służbowy, gdzie wiele osób korzysta z tych samych zasobów. W ostatnim przypadku pomagamy tak tym, którzy nie wiedzą, że oprócz Pulpitu są jakieś inne miejsca na dane. Koło się zamyka. W pozostałych sytuacjach nawet nie ma sensu przenosić folder systemowy Pulpit na inny dysk, bo w przypadku problemu z dostępem do drugiego dysku, Windows może zacząć sypac błędami, gdy nie ma dostępu do Pulpitu. Osobiście zauważyłem to, dla folderów Pulpit i Ulubione. Pozostałe (Muzyka, Obrazy, Wideo, Po
 12. Nie jest to powód do separacji elementów związanych z partycją systemową. Zresztą jakim problemem jest dziś back-up partycji 1TB, albo postawienie systemu na RAID1?
 13. Jeden fizyczny dysk na system, programy i gry instalowane w domyślnej lokalizacji. Jeśli jest to SSD, uzyskujemy najwyższą wydajność. Drugi fizyczny dysk na dane (dokumenty, zdjęcia, muzyka, filmy) i zawartość "nieinstalowaną". Jeśli jest to HDD, uzyskujemy najwyższe bezpieczeństwo. Program Files separują jedynie... separatyści. Takie zabiegi to druciarstwo i nie mam litości, kiedy widzę takie cuda na kompie, który trafia do mnie na serwis. Zwłaszcza kiedy Program Files jest na innej partycji, ale w ramach tego samego dysku. Kuriozum.
 14. Oto ostatni dd-wrt (z 13.01.2021) zainstalowany na moim TPLinku Wr740n (screeny góry stron - bez przewijania). Myślę, że mogą zobrazować co nieco możliwości dd-wrt w porównaniu z softem stockowym.
 15. Uruchomił to ktoś? Można to zgrać do wim?
×
×
 • Create New...

Important Information