Jump to content
WinClub

P1O

Moderator
 • Content Count

  2142
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About P1O

 • Rank
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Birthday 06/17/1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1998 profile views
 1. ...i nie jest zalecany dla Windows 7. Ogólnie stosuję GPT wszędzie, gdzie się da, niezależnie od pojemności dysku. Bardziej podoba mi się logo producenta podczas ładowania systemu, niż ten microsoftowy trapez. Nie znam jednak powodów do instalowania Win7 na GPT. Może jeden - instalacja systemu na partycji większej niż 2 TB, a jako że HDD na system nadaje się dziś słabo, to... przyznać się, kto ma SSD powyżej 2 TB?
 2. Niby fajne to, ale bez filtra zasyfi się w miesiąc. Kupiłem do serwisu metalowe sitko do zlewu. Przyklejam je na taśmę dwustronną do obudowy lapka, chwytam miniszlifierkę wysokoobrotową z zamontowanym wiertłem trochę mniejszym od otworów w sitku... i wio! otwory są regularne (dzięki czemu wygląda to ładnie), małe (dzięki czemu działają jako filtr) oraz nie osłabiają konstrukcji obudowy jak ta wielka dziura. Poza tym przez taką dziurę można przez przypadek zatrzymać wentylator. Zauważone przeze mnie różnice są na poziomie 15-20 stopni, więc sporo. Szkoda, że nie dokumentowałem tego. Jak trafi mi się kolejny pacjent, zobaczycie go w tym temacie. Swoją drogą szacun wiki za wstawione efekty własnej pracy. Pewnie mógłby się ktoś przyczepić o to, że radiatory w środku nie odprowadzają ciepła na zewnątrz, tylko zwiększają ogólną temperaturę wewnątrz obudowy, jednak nie wydaje mi się, by miało to negatywny wpływ na pracę innych podzespołów, a udowodnione zmniejszenie temperatury GPU i CPU tylko potwierdza skuteczność takiego rozwiązania.
 3. Nie wiem, czy ktokolwiek bawi się w modyfikacje systemów serwerowych. Serwer powinien być stabilny na 101% i w pełni zgodny ze wszystkim, co przewidział Microsoft. Wszelkie modyfikacje systemów, na których stoją firmy - systemów nieprzydatnych w domu - nie są pożądane i/lub nikomu nie chce się w to bawić. Korzystam z 2008 R2 w firmie i instalując go niejednokrotnie wolę użyć oryginalnego iso i poświęcić trochę czasu na aktualizacje po to, by nie okazało się kiedyś, że wsparcie MS nie potrafi udzielić mi pomocy, bo na moim serwerze jest coś, czego nie powinno być.
 4. Nie pamiętam, jak było pod XP, ale już od Win Vista dyski HDD na domyślnych ustawieniach zarządzania energią Windows są wyłączane, gdy nie są używane przez ustalony czas. Na pewno można to zauważyć, gdy w kompie - oprócz systemowego - znajduje się inny fizyczny dysk, na który nie zostały przeniesione jakiekolwiek pliki systemowe (temp, cache, itp.). Nie jest to żaden błąd ani awaria. Po odniesieniu się do czegokolwiek znajdującego się na drugim dysku (gdy ten jest w spoczynku), słychać ponowny rozruch talerzy i jest to normalne zachowanie dysku. Spoczynkowe kręcenie się talerzy HDD wymaga większej ilości energii, niż typowa praca SSD, dlatego wtedy (kiedy HDD były jedyną opcją) potrzebny był sposób na zmniejszenie poboru energii, zwłaszcza w laptopach. Tym sposobem jest wyłączanie HDD po ustalonym czasie. Z mojego punktu widzenia nie ma to związku z zamieszczonym BSODem.
 5. Chciałem napisać coś od siebie, ale po znalezieniu zacytowanych wypowiedzi stwierdzam, że nie wniosę nic więcej do tematu. Kwestia dodania sklepu do LTSB/LTSC (nawet jeśli możliwa) zaniża poziom kontentu forum, dlatego proszę o zgłaszanie takich tematów/postów zanim dany wątek wypełni się zbędnymi wypowiedziami. Nie chodzi mi o ostrzeżenia i kary, tylko o usuwanie shitu i uświadamianie zainteresowanych, że temat dodania sklepu do LTSB/LTSC ma taką samą wartość co "One man, one jar".
 6. Aplikacja X-plore ma opcję serwera plików. Daje dostęp do wszystkich pamięci masowych w telefonie przez przeglądarkę na każdym urządzeniu w sieci lokalnej. Korzystam. Polecam. Do przenoszenia danych mimo wszystko częściej używam pena z wtykiem USB-C.
 7. BSOD spowodowany inną konfiguracją sprzętową to jeszcze inne zagadnienie i nie musi mieć tej samej przyczyny co BSOD przy uruchamianiu instalatora. Spróbuj zainstalować/uruchomić system na innym kompie. Następnie otwórz folder C:\Windows\system32\sysprep i w pasku adresu wpisz sysprep /generalize Wybierz opcję zamknięcia systemu i poczekaj kilka minut. Kiedy wyłączy się, przełóż dysk. Jeśli teraz się nie uruchomi, to na ten sprzęt już nic nie pomoże.
 8. You've made my day!
 9. Ufff... Jak miło jest przeczytać o tym, że w 2020 roku nadal istnieją ludzie niezarażeni chorobą Chromoidalną.
 10. Jak popapranym trzeba być, żeby zrobić stronę z takim odliczaniem?
 11. Od Win 8 w górę nie robi problemów, a może pomóc unieruchamiając zmodyfikowany kod startowy, gdy ten został zmieniony przez malware. Tak np. działają niektóre ransomware szyfrujące dyski poprzez uruchomienie podstawionego, zmodyfikowanego chkdsk przy starcie kompa. Z drugiej strony - nie wiem, jak to jest z mocno zmodyfikowanym systemami i kastratami. Tak czy inaczej - jeśli Secure Boot zablokuje coś, to otrzymujemy jasną o tym informację na ekranie.
 12. Po co? Co to da? Albo w czym przeszkodzi włączony Secure Boot?
 13. Wszystko się zgadza, tylko w tym konkretnym przypadku chciałem zwrócić uwagę na złącze USB-A zamiast Micro oraz na uchwyty na "męczący" kabelek.
 14. Większości tych wad nie posiadają dyski/obudowy Silicon Power Armor A30.
×
×
 • Create New...

Important Information