Skocz do zawartości

P1O

Mega użytkownik
 • Zawartość

  1537
 • Posty z Chatbox

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana P1O w dniu 30 Listopad 2016

Użytkownicy przyznają P1O punkty reputacji!

5 obserwujących

O P1O

 • Tytuł
  Pieśniarz, bard, poeta, kielniarz
 • Urodziny 17.06.1983

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

796 wyświetleń profilu
 1. P1O

  Win 7 : Win 10 FPS

  Nie wiem, co Wy macie z tą dychą. Jeżeli widziałem BSOD na którymkolwiek swoim sprzęcie, to tylko dlatego, że albo przegiąłem z podkręcaniem, albo na siłę próbowałem instalować niezgodny sterownik, albo klon systemu nie wstał prawidłowo. Pracuję na Win 10 od dnia premiery i chyba mam jakieś głupie sprzęty, bo system na nich nie chce się wykrzaczyć bez powodu, by potwierdzić Waszą teorię spiskową. Również uważam, że bezpodstawne BSODy Win 10 są w miażdżącej większości spowodowane sprzętem.
 2. P1O

  Instalacja win na komputerze z 2 dyskami, bez usb

  Wiemy, jak się za to zabierasz i jak to robisz... i że robisz to dobrze... i że nie masz takich problemów. Masz sposób na realizację tego bez większych problemów, dlatego jesteś tu względnie absolutnym guru w tym temacie (nie szydzę - szczerze potwierdzam). Jednak większość tego forum to osoby proszące o pomoc z uwagi na niewiedzę i brak znajomości sprzętu. No właśnie nie każdy potrafi. Niektórzy w swojej pracy muszą korzystać jednocześnie z softu działającego na różnych platformach i nie znają sposobu na odłączenie dysku, bądź nawet nie wiedzą, czym jest wkrętak... albo mają to po prostu gdzieś. Tak samo operator różnych kamer nie musi być ich serwisantem i tak samo kierowca różnych pojazdów nie musi być mechanikiem. Zatem twierdzenie, że jeśli ktoś czegoś nie potrafi, to z reguły nie jest mu to potrzebne... powiedzmy - trąci myszką. Ustalmy, że odpinanie dysków (tak by na każdym był jego własny MBR) jest sposobem najlepszym dla Ciebie ...i tylko dla Ciebie. Jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który nie ma problemu z konfiguracją windowsowych bootmanagerów po swojemu (porównując do serwisów samochodowych - jesteś tym jednym na tysiąc potrafiącym serwisować silniki Wankla). Nie wiesz jednak, czym jest PloP (wiem, bo błędnie opisujesz go jako "jakiś program", a uważam, że PloP jest obowiązkową pozycją w serwisowym świecie IT) i nie wiesz, jakie korzyści ze sobą niesie. Otwórz się na nowe rzeczy i testuj je, bo pozostawanie w przeszłości i głoszenie tych samych reguł przez wiele lat w szybko ewoluującym świecie komputerów jest domeną starców niegotowych na nowe rozwiązania. Wybacz, nie chcę Cię obrażać, ale od dawna czytając o bezwzględnym odpinaniu dysków, widzę łysiejącego hipisa z papierosem bez filtra w zębach, który do samochodu ze świecącą kontrolką serwisową podchodzi z młotkiem i kluczem francuskim, przeklinając i narzekając na diabelskie, nikomu nie potrzebne komputery w samochodach. Twoje rozwiązanie jest (nadal) dobre. ...ale nie jest tym jedynym i nie jest tym najlepszym.
 3. P1O

  Testy dysków SSD oraz HDD

  Silicon Power 480 GB, obok systemowego Plextora, robi za magazyn. Deklarowane prędkości producenta: 560R/530W. W praktyce wygląda to tak: Wstępnie chciałem jako magazyn pozostawić fabryczną Toshibę HDD 1TB 7200rpm, ale czas kopiowania między dyskami plików ~16GB przekonał mnie do zmiany.
 4. P1O

  Windows 7 iso z x64 x84

  Windows 7 AIO x86/x64 Grudzień 2017:
 5. Kolega @M4T dał Ci namiar na temat kolegi @wiktorynek w tym poście. Wszystko zostało już wyjaśnione. Musisz znaleźć sposób na podłączenie go do jakiegoś kompa jako drugi i wykonać Sanitize. Bez tego dalsza rozmowa jest jałowa.
 6. P1O

  Instalacja win na komputerze z 2 dyskami, bez usb

  Już sama instalacja drugiego systemu jest ingerencją i to zazwyczaj upośledzoną, bo instalator Windows umieszcza bootmgr w tylko sobie znanym miejscu. Jak napisałem wcześniej - nad tym po prostu trzeba umieć zapanować. Trzeba też rozróżnić cele takiego zabiegu. Jeśli mówimy o kompie, który robi za "serwisowy" i pokrywa obudowy raczej mu się nie zamyka z uwagi na stale zmieniane komponenty, to pełna zgoda - odpinany kabelek i naprzód. Wtedy jest nawet łatwiej. Jesli jednak mówimy o np. lapku, w którym mamy dysk m.2 + dysk SSD + dysk SSD w zatoce DVD... i są to dyski, które będą tam na stałe... i na każdym inny system... to odpinane czegokolwiek jest w tym przypadku prawidłowym sposobem dla nieumiejętnych lub po prostu masochistów.
 7. P1O

  Instalacja win na komputerze z 2 dyskami, bez usb

  Zdecydowanie polecam sprawdzenie i ocenę. Nie jest to rzecz łatko-naprawcza, tylko pełnoprawny bootmanager, znajdujący się w MBR.
 8. P1O

  Instalacja win na komputerze z 2 dyskami, bez usb

  Z takim podejściem faktycznie pozostaje tylko odpinanie. Prawdę mówiąc ścierwem jest windowsowy boot manager, który na ślepo uruchamia system z pierwszej napotkanej aktywnej partycji i kuniec. A tak na poważnie wystarczy umieć nad tym zapanować. Jeśli każdy z dysków będzie miał prawidłowo skonfigurowany Bootmgr (np. z pomocą Bootice) i aktywną partycję systemową oraz PloP na głównym dysku, to wszystkie razem i każdy z osobna działać będzie jak ta lala. Nigdy nie miałem z tym problemu. Dopiero na Winclub zacząłem czytać o odpinaniu dysków na czas instalacji innego systemu na kolejnym dysku.
 9. P1O

  Instalacja win na komputerze z 2 dyskami, bez usb

  ...i na tym dysku instalujemy zewnętrzny boot manager np. PloP i żonglujemy systemami z dowolnych dysków bez jakiegokolwiek odpinania. Mało tego, PloP na dysku 0 pozwoli na boot z USB nawet gdy płyta nie ma takiej opcji.
 10. P1O

  Wywala bluescreeny windows 10 pro

  Kto Ci zestaw składał? Może najpierw spróbuj uruchomić pamięci na 2666 MHz. Co nieco o Twoim procesorze... i co nieco o płycie... Jeżeli zadziała prawidłowo na 2666, zostawiłbym tak, ewentualnie próbując obniżyć CL do 14.
 11. P1O

  Konfiguracja BCD dla trzech systemów.

  Możesz też olać BCD i zainstalować PloP Boot Manager. Ładny prosty i skuteczny.
 12. P1O

  Konfiguracja BCD dla trzech systemów.

  Czy tak samo dzieje się, gdy zamykasz i gdy uruchamiasz ponownie system na drugim dysku? Chodzi mi o to, czy jest różnica pomiędzy: 1. zamknięciem i uruchomieniem systemu 2. ponownym uruchomieniem systemu Mówimy o tym na drugim dysku. Jesli po ponownym uruchomieniu jest OK, wyłącz Szybki start i hibernację w systemie na drugim dysku.
 13. P1O

  Nasze wyniki w CCSIO Benchmark

  Sprzedałem M8SeGN. Kupiłem M9PeGN...
 14. P1O

  Rennowacja płyty z windowsem

  Plamki na CD to znak czasu. Raczej nieodwracalny. Możesz jednak pobawić się programem Isobuster. Czasem pomaga.
×

Powiadomienie o plikach cookie