Jump to content
WinClub

Qrdziel

Użytkownik
 • Content Count

  49
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About Qrdziel

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. gdzie ta opcja?? w biosie wyłączyłem, a w windows też coś takiego jest? event viewer nie pomaga - czasem przy botowaniu się wyłączy, czasem po 5min a czasem po 5h
 2. temperatury przetestowałem: https://www.ocbase.com/ i nic jakiś pewny sposób na zasilacz??
 3. win 10 64bit zaczął mi się samoczynnie restartować. jak znaleźć winnego? podejrzewam aktualizację lub jakiś program w windows lub co gorsza zasilacz. przetestowałem już pamięć - memtest 86 - i wszystko jest OK zanim przeinstaluję system chciałbym wykryć winowajcę. Kiedyś był taki program który zapisywał co komputer wykonuje - i kiedy się wysypał - wystarczyło przejrzeć logi i było wiadomo co ostatnie uruchamiał - nie pamiętam nazwy ale był łatwy w obsłudze i wszystko monitorował
 4. Qrdziel

  Piaskownica

  ciekawe pytanie - czy oprócz ciekawości są jakieś problemy z tego tytułu?? z tego co pamiętam to enterprise ma kilka dodatkowych funkcji, ale to chyba nie problem??
 5. na płycie są sterowniki do płyty głównej. i jakieś dema programów pewnie - proponuję wejść na stronę producenta płyty głównej i pobrać najnowsze wersje tych sterowników. A to że nie może odczytać danych i zapisać na twardym to mogą być dwa problemy 1. nie może odczytać 2. nie może zapisać ad 1 - uszkodzony napęd lub uszkodzona płyta (porysowana, zabrudzona, źle wyprodukowana) - jeśli odczyta ją na laptopie - to możesz przekopiować np. na pendrive i z pendrive przenieść do kompa ad 2. problem z twardym dyskiem lub (raczej nieprawdopodobne) problem z pamięcią, mostkiem lub procesorem ps. ja też bym sobie darował tworzenie ISO napisz jaki model płyty głównej bo np. MSI ma program do aktualizacji sterowników i wtedy nie potrzeba żadnej płyty - rzekłbym, że używanie płyty jest zabronione ze względu na przestarzałe oprogramowanie.
 6. niestety rufus nie widzi tak emulowanego dysku idealnie by było gdyby jeszcze można było emulować producentów np kingston 64gb
 7. czy znacie może program emulujący pendrive - ale tak, żeby go rufus widział jako pendrive oraz diskpart? coś jak daemon tools.
 8. witam jakiego programu używacie do nagrywania ekranu?? najlepiej aby byl free i portable??
 9. moze to pomoze: albo inne filmy z tego kanału
 10. ale niestety program nie obsługuje polskiej czcionki - mam krzaczki
 11. Witam. Znajomi bardzo często mnie pytają czy warto kupić ten laptop/ komputer lub jaki jest warto. Fachowiec po opisie może szybko określić czy to dobra maszyna, czy złom. Ale jak laik może określić czy jest to coś warte? Ja stosuję program na usb: PerformanceTest firmy PassMark. Testuje wszystkie podzespoły i w przybliżeniu pokazuje ich moc. A wy co stosujecie - wążne aby były portable i free, oraz nadawały się do nowoczesnego sprzętu i do starszych modeli.
 12. Może w BIOSie wyłącz opcje, że się uruchamia po braku zasilania. Nie pamiętam dokładnie, ale może tam znajdziesz rozwiązanie.
 13. startujesz z usb, ale podczas instalacji usun wszystkie dyski i utworz nowe
 14. Pozwoliłem sobie nagrać malutki pomocnik dla kolegi - może komuś też się przyda.
×
×
 • Create New...

Important Information