Jump to content
WinClub

-RKI-

Mega użytkownik
 • Content Count

  238
 • Joined

About -RKI-

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 11/05/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

591 profile views
 1. W Winaero masz przecież opcję od tego. O dokładnie taką: Sprawdź, może zadziała.
 2. -RKI-

  W co gramy :)

  A ze znajomym zaczęliśmy sobie właśnie dziś giercować w Borderlands 3. Miłe odprężenie po niekiedy całym dniu roboty.
 3. Ciekły metal nie nadaje się do każdego rodzaju chłodzenia. Mój Fortis 3, nie jest jakoś słabym chłodzeniem a wyraźnie producent nie zaleca stosowania pod nim ciekłego metalu. Nie wiem dlaczego ale zapewne ma to jakiś związek z miedzianymi ciepłowodami bezpośrednio stykającymi się z IHSem (Nie ma on niklowanej powierzchni) Zaś skalp w wypadku praktycznie wszystkich nowych Ryzenów też nie jest możliwy i w zasadzie nie ma większego sensu ze względu na lutowany IHS. AMD chyba nawet nie stosuje tego słynnego "gluta".
 4. Nie uważam się ani za mało wymagającego ani za sknerusa, a tak się składa że PT-2 dostałem dołączoną do chłodzenia Fortis 3 które kupiłem od SPC i jej użyłem bo nie miałem nic innego pod ręką i mogę potwierdzić że jest niezła, choć na pewno są lepsze. Procesor w idlu rzadko kiedy przekracza 30 stopni (Jego norma to 25/27) Pod obciążeniem zaś z pełnym boostem do 4.2GHz to 60 stopni jeszcze nie widział.
 5. Mam Vero L2 600W, jest to mój pierwszy zasilacz jaki posiadam od SPC. Mam go jakieś dwa miesiące i ciężko mi cokolwiek powiedzieć na jego temat poza tym że działa i jest mega cichy. Wspominam o tym bo konstrukcyjnie od M3 różni go tak na prawdę jedynie lub AŻ zastosowanie konwertera DC-DC i modularność. Sam zdecydowałem się na tę firmę głównie po obejrzeniu kilku recenzji i ogólnych opinii pod produktem które były całkiem pozytywne, do tego przystępna cena - Czego chcieć więcej. Sam nieco żałuję że nie wstrzymałem się trochę bo nie długo po moim zakupie premierę miały właśnie modele M3 I L3 ale cóż, nie wiedziałem że tak to się potoczy. Co do napięć, u mnie wygląda to mniej więcej tak: Chyba jest wszystko w porządku choć nieco dziwi mnie parametr VDDP i szczerze nie mam pojęcia dlaczego jego wartość wynosi 0V.
 6. Mam kolejną propozycję rozwiązania problemu, aczkolwiek znów nie daję sobie ręki uciąć czy pomoże. Ostatnio gdy wystąpił u mnie freez, szukałem rozwiązania przez Google. Znalazłem taki wątek na forum AMD -> https://community.amd.com/thread/244175 Co prawda dotyczy on freezów na R5 2600 i Linuxsie aczkolwiek spróbować raczej nie zaszkodzi. Chodzi o opcję stanu "Idle" samego zasilacza czyli "Power Supply Idle Control" którą należy ustawić na "Typical Current Idle" przy okazji opcję "Global C-State Control" mając ustawioną na "Disable" Ogólnie manual mojej płyty głównej na temat tej funkcji mówi coś takiego: Może mieć ona duży wpływ na działanie CPU w momencie braku przejścia procesora w stan "CO" co jest bliżej nieokreślonym stanem oszczędzania energii (Mało info na temat tego stanu znalazłem ale rzekomo jest on powiązany ze stanem C6 który samo AMD określa jako "Zen State")
 7. Manual mojej płyty głównej mówi coś takiego: Czyli wyraźnie jest napisane że EPS i 24 pin są potrzebne. Nazwa zaś to MSI.ROM, no i pendrive sformatowany do FAT32. Black miał jakiś starszy model płyty pewno stąd różnice. Co do ustawień ramu to wróciły do domyślnych po aktualizacji. Już je przestawiłem na 3200MHz, działają na razie na domyślnych timingach 16-18-18-36 i napięciu 1.35V Nie używam XMP jak coś.
 8. Dokładnie tak jak pan kolega pisze. W razie *odpukać* gdyby coś nadal było nie tak, pewno napiszę oddzielny temat. Mam jednak szczerą nadzieję że nie będę musiał tego czynić. Czytam sobie właśnie na temat funkcji "Flashback" i w sumie dokładnie nie wiadomo do czego konkretnie ta funkcja miała być przeznaczona. Na jednej stronie ludzie piszą że miał być to zamiennik dla dual biosu Gigabyta, takie konkurencyjne "lepsze" rozwiązanie. Forma zabezpieczenia gdyby nastąpiło zbrickowanie podczas aktualizacji - Z tego co patrzę takie coś masowo występowało gdy ludzie próbowali robić aktualizację biosu z poziomu Windowsa, co dla mnie jest kompletnym nieporozumieniem. Drugie przeznaczenie to możliwość aktualizacji biosu dla niewspieranego procesora, dlatego też do takiej aktualizacji nie jest wymagany ani procesor w sockecie ani pamięci ram w slotach - Wystarczy wpięta wtyczka 24 pin i 8 pin eps. Biorąc to wszystko na ludzki rozum to skoro ma być to zabezpieczenie przez zbrickowaniem głównego biosu to zapewne działa to na jakimś oddzielnym chipie, ale ręki za to info uciąć sobie nie dam. Widziałem też na YT film na kanale blackwhite który pokazywał jak używać tej funkcji, był to film z 2016 roku, czyli ową funkcje MSI stosuje już od dłuższego czasu.
 9. A to niby w jakim celu? Mam w miarę świeżego W10 LTSC, od niecałych dwóch miesięcy. Mam w nim wszystko poustawiane do pracy i ogólnie nie mogę sobie pozwolić na format "od tak" u mnie to przedsięwzięcie raczej na wolną i do tego dłuższą chwilę. Co do sterowników też dbam bym miał zawsze najnowsze. Nawet wczoraj aktualizowałem sobie sterowniki od dźwięku bo zauważyłem że wyszły nowe. Sterowniki od chipsetu aktualne, od karty graficznej również. Nie bardzo rozumiem - Po wgraniu nowego biosu format jest obowiązkowy? Kurcze żebym to wiedział wcześniej to nie zabierał bym się za to od razu.
 10. Okej panowie więc sytuacja jest taka. Zdecydowałem się wgrać od razu najnowszy bios, wszystko zrobiłem narzędziem "M-Flash" bezpośrednio z poziomu płyty głównej i... Efekt jest taki. Screen zrobiony bezpośrednio po pierwszym uruchomieniu komputera świeżo po aktualizacji. No i jeszcze screen z CPU-Z, zaraz po pierwszym włączeniu się Windowsa. No i co? Chyba wszystko poszło okej. Powiem wam że bałem się trochę robić aktualizację wersja po wersji. Nie mam UPSa a zanik prądu mimo wszystko może się zdarzyć w najmniej oczekiwanej chwili. No i co dalej? W zasadzie nic. Z perspektywy czasu zobaczę jak komputer teraz będzie się sprawował.
 11. No ta niestety nie ma. Ma jedynie przycisk "Flashback" przy jednym z portów USB na tylnym panelu. Dzięki niemu można flashować bios bez potrzeby posiadania procesora w sockecie. Zawsze stanowi to jakaś formę "backupu"
 12. Ten patent z W7 to sprawdzę też chętnie u siebie ale to dopiero jak Toshibka P300 którą zamówiłem mi przyjdzie.
 13. Czytałem o tych błędach jeden niby jest związany z wyłączonym UAC a drugi dotyczy braku jakiś uprawnień dla usługi DCOM (https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4022522/dcom-event-id-10016-is-logged-in-windows) Nie wiedziałem jednak czy ma to jakieś przełożenie na system JG więc wolałem napisać tu i po prostu zapytać. Co do optymalizatora usług - Przed włączeniem domyślnych usług odpędza mnie skutecznie fakt działającego Windows Update w tle - Sam nie raz wspominałeś o tym że to właśnie w optymalizatorze znajduje się mechanizm blokujący WU, nie chciał bym by to ustrojstwo namieszało mi coś w tym systemie. Od lat z resztą wyznaję zasadę że na modyfikowanych systemach pierwsze co leci do wyłączenia to właśnie WU.
 14. A w razie *odpukać* gdyby coś poszło nie tak, można wgrać normalnie np. poprzedni bios w ten sam sposób w który się robi aktualizację tzn. mam na myśli wbudowane w płytę narzędzie "M-Flash"? Na Gigabycie którego miałem ostatnio po aktualizacji "nie było już powrotu" W ogóle nie szło wrócić do poprzedniego biosu. Pamiętam wbudowane narzędzie wyświetlało napis w stylu "This version cannot be installed" czy coś w tym stylu. Nie chciał bym takiej, lub podobnej przykrej niespodzianki.
 15. W stopce mam przecież. No ale tak czy siak, proszę to link -> https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX
×
×
 • Create New...

Important Information