Jump to content
WinClub

Pitreq

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About Pitreq

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 1. Próbowałem zrobić ISO przez Creation Tool, ale wgrało mi 1703, więc chyba nowy update nie jest tam jeszcze dostępny.
 2. Próbowałeś może użyć poleceń "sfc /scannow" i "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" w cmd?
 3. Niestety aktualizacji 2976978 nie udało mi się odinstalować nawet w trybie awaryjnym. Nie jestem pewien, ale chyba ta aktualizacja jest zintegrowana z obrazem ISO W8.1 with update 3, z którego instalowałem system, może dlatego jest tak zakorzeniona.
 4. Sam korzystam w dualboot z W8.1 i LM 17.1, mogę szczerze polecić że środowiskiem XFCE, jest bardzo lekkie, jest mocno konfigurowalne i nadaje się idealnie na starsze maszyny oraz laptopy.
 5. Przy kilku systemach trzeba za każdym razem korzystać z pełnego zamknięcia i najlepiej całkowicie wyłączyć zamykanie hybrydowe. Sam miałem podobny problem, bo Linux wcale nawet nie chciał montować partycji z danymi.
 6. Mi powyższy link się przydał, bo tak się rozpędziłem w usuwaniu wszelkiego Metrobadziewia, że nawet kalkulator odpłynął.
 7. W zależności od typu oprogramowania, ustawienia sa poukrywane w katalogach typu AppData, ProgramData, albo innych ukrytych miejscach, ciężko czasami wychwycić. Niestety katalogi instalacyjne najczęściej maja tylko pliki potrzebne do uruchomienia aplikacji, bez opcji konfiguracji. A tak z innej beczki, to aż tak czesto programy się wysypują w W10?
 8. Home i Home N są traktowane jako oddzielne systemy i posiadają różne klucze do aktywacji. Musiałbyś zainstalować dokładnie taką wersję, jaka będzie odpowiednia przy przejściu z W7 HP.
 9. Mi zadziałał sposób z ISO na oryginalnym kluczu 8.1. Po prostu instalator poprawnie wykrył go w zainstalowanym systemie. Z Windows Update dałem sobie wtedy spokój, nie dość, że pobieranie szło niemiłosiernie wolno, to jeszcze później zaczęło mi wywalać błędy i ostatecznie te kilka gigabajtów pobrane przez WU poszło na pierścień Saturna.
 10. Ja swojego Windows 10 wgrywałem przez opcję uaktualnienia z obrazu ISO i nie zawołał nawet o klucz, a po instalacji od razu się aktywował. Przechodziłem z Windows 8.1 Pro N. Jak później zrobiłem czystą instalkę z tego samego obrazu ISO, to z pominięciem wpisywania klucza po zalogowaniu się do systemu, aktywował się ponownie bez problemu.
 11. Antywirus lub pakiet IS - ESET is love. ESET is life. Przegądarka WWW - Slimjet (Przeglądarka na bazie Chromium. Jest trochę bardziej rozbudowana niż Chrome.) Pakiet Biurowy - Libre Office lub Office 2013 Pliki PDF - Acrobat Reader DC lub PDF-Xchange Viewer Nagrywanie plyt - Nero Portable lub PowerISO Odtwarzacz Filmow - VLC Odtwarzacz Muzyki - Foobar2000 Kodeki - Z VLC nie potrzeba kodeków. Archiwa - WinRAR Pliki ISO - WinCDEmu (Przydatne i przy tym bardzo lekkie narzędzie np. dla Windows 7, gdzie odtwarzanie plików ISO nie jest wbudowane tak jak w 8 i 10. Świetna alternatywa dla kobyły, jaką jest Daemon Tools.) Pliki torrent - uTorrent Komunikator - Nie korzystam :| Przeglądarka oraz Edytor Graficzny - Przeglądanie to tylko IrfanView, a edycja, to Adobe Photoshop CS6 Extended.
 12. Próbowałeś może wymusić instalację Windows 10 przez Media Creation Tool? http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media Ewentualnie, możesz spróbować pobrać obraz ISO i z poziomu Windowsa otworzyć instalator, tylko wybrać opcję uaktualnienia.
 13. Sprawdź, czy w usługach (services.msc) masz ustawiony Windows Search na Wyłączony. Jeśli tak, to zmień na Automatyczny.
 14. Osobiście, nigdy nie ufam tego typu programom do pobierania sterowników, bardzo kojarzą mi się ze śmieciami pokroju "Przyspiesz komputer", "Wyczyść rejestr za darmo", itp. Wolę polegać na stronach producentów, a jeśli tam nie ma tego, czego potrzebuję, to wolę wejść głębiej w Internet. Co prawda, nic się automatycznie nie zrobi i chwilkę trzeba przy tym spędzić, jednak jest pewność, że wgram odpowiedni sterownik, a nie jakieś barachło.
 15. Próbowałeś może zbootować jakąkolwiek dystrybucję Linuxa z USB? Nowsze buildy bez problemu radzą sobie z UEFI.
×
×
 • Create New...

Important Information