Skocz do zawartości

Pitreq

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Pitreq

 • Tytuł
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 1. Pitreq

  [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek

  Próbowałem zrobić ISO przez Creation Tool, ale wgrało mi 1703, więc chyba nowy update nie jest tam jeszcze dostępny.
 2. Próbowałeś może użyć poleceń "sfc /scannow" i "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" w cmd?
 3. Pitreq

  Legalne adware/spyware od M$ jak usunąć

  Niestety aktualizacji 2976978 nie udało mi się odinstalować nawet w trybie awaryjnym. Nie jestem pewien, ale chyba ta aktualizacja jest zintegrowana z obrazem ISO W8.1 with update 3, z którego instalowałem system, może dlatego jest tak zakorzeniona.
 4. Pitreq

  Windows 10 - aktywacja bez podawania klucza ?

  Sam korzystam w dualboot z W8.1 i LM 17.1, mogę szczerze polecić że środowiskiem XFCE, jest bardzo lekkie, jest mocno konfigurowalne i nadaje się idealnie na starsze maszyny oraz laptopy.
 5. Pitreq

  Dwa dyski dwa systemy i problem z danymi

  Przy kilku systemach trzeba za każdym razem korzystać z pełnego zamknięcia i najlepiej całkowicie wyłączyć zamykanie hybrydowe. Sam miałem podobny problem, bo Linux wcale nawet nie chciał montować partycji z danymi.
 6. Pitreq

  Normalny kalkulator

  Mi powyższy link się przydał, bo tak się rozpędziłem w usuwaniu wszelkiego Metrobadziewia, że nawet kalkulator odpłynął.
 7. Pitreq

  Windows 10 problem z programami

  W zależności od typu oprogramowania, ustawienia sa poukrywane w katalogach typu AppData, ProgramData, albo innych ukrytych miejscach, ciężko czasami wychwycić. Niestety katalogi instalacyjne najczęściej maja tylko pliki potrzebne do uruchomienia aplikacji, bez opcji konfiguracji. A tak z innej beczki, to aż tak czesto programy się wysypują w W10?
 8. Pitreq

  Windows 10 aktywacja

  Home i Home N są traktowane jako oddzielne systemy i posiadają różne klucze do aktywacji. Musiałbyś zainstalować dokładnie taką wersję, jaka będzie odpowiednia przy przejściu z W7 HP.
 9. Mi zadziałał sposób z ISO na oryginalnym kluczu 8.1. Po prostu instalator poprawnie wykrył go w zainstalowanym systemie. Z Windows Update dałem sobie wtedy spokój, nie dość, że pobieranie szło niemiłosiernie wolno, to jeszcze później zaczęło mi wywalać błędy i ostatecznie te kilka gigabajtów pobrane przez WU poszło na pierścień Saturna.
 10. Ja swojego Windows 10 wgrywałem przez opcję uaktualnienia z obrazu ISO i nie zawołał nawet o klucz, a po instalacji od razu się aktywował. Przechodziłem z Windows 8.1 Pro N. Jak później zrobiłem czystą instalkę z tego samego obrazu ISO, to z pominięciem wpisywania klucza po zalogowaniu się do systemu, aktywował się ponownie bez problemu.
 11. Pitreq

  Polecane programy przez uzytkownikow forum

  Antywirus lub pakiet IS - ESET is love. ESET is life. Przegądarka WWW - Slimjet (Przeglądarka na bazie Chromium. Jest trochę bardziej rozbudowana niż Chrome.) Pakiet Biurowy - Libre Office lub Office 2013 Pliki PDF - Acrobat Reader DC lub PDF-Xchange Viewer Nagrywanie plyt - Nero Portable lub PowerISO Odtwarzacz Filmow - VLC Odtwarzacz Muzyki - Foobar2000 Kodeki - Z VLC nie potrzeba kodeków. Archiwa - WinRAR Pliki ISO - WinCDEmu (Przydatne i przy tym bardzo lekkie narzędzie np. dla Windows 7, gdzie odtwarzanie plików ISO nie jest wbudowane tak jak w 8 i 10. Świetna alternatywa dla kobyły, jaką jest Daemon Tools.) Pliki torrent - uTorrent Komunikator - Nie korzystam :| Przeglądarka oraz Edytor Graficzny - Przeglądanie to tylko IrfanView, a edycja, to Adobe Photoshop CS6 Extended.
 12. Próbowałeś może wymusić instalację Windows 10 przez Media Creation Tool? http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media Ewentualnie, możesz spróbować pobrać obraz ISO i z poziomu Windowsa otworzyć instalator, tylko wybrać opcję uaktualnienia.
 13. Pitreq

  Windows 10 - po usunięciu appek brak wyszukiwania

  Sprawdź, czy w usługach (services.msc) masz ustawiony Windows Search na Wyłączony. Jeśli tak, to zmień na Automatyczny.
 14. Pitreq

  Skanowanie podzespołów/szukanie sterowników - jak, gdzie, czym?

  Osobiście, nigdy nie ufam tego typu programom do pobierania sterowników, bardzo kojarzą mi się ze śmieciami pokroju "Przyspiesz komputer", "Wyczyść rejestr za darmo", itp. Wolę polegać na stronach producentów, a jeśli tam nie ma tego, czego potrzebuję, to wolę wejść głębiej w Internet. Co prawda, nic się automatycznie nie zrobi i chwilkę trzeba przy tym spędzić, jednak jest pewność, że wgram odpowiedni sterownik, a nie jakieś barachło.
 15. Pitreq

  Windows 8.1 nie uruchamia się

  Próbowałeś może zbootować jakąkolwiek dystrybucję Linuxa z USB? Nowsze buildy bez problemu radzą sobie z UEFI.
×

Powiadomienie o plikach cookie