Jump to content

samson4x

 • Posts

  151
 • Joined

 • Last visited

 1. https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Windows-11-wkrotce-trafi-do-kanalu-Beta
 2. Wiadomo coś jak długo Win 11 będzie wspierany? Wiem wiem ze nawet jeszcze nie wyszedł, ale są jakieś (mniej lub bardziej) oficjalne informacje czy będzie wspierany tj. dotychczasowe systemy - około 10 lat?
 3. Win 11 ma wymagać UEFI z Secure boot, a co jeśli ja mam CSM?? Na jednym dysku mam Arch Linux a na drugim W10. Mam ustawione CSM i nie chcę tego zmieniać. Zadziała w tym trybie? Trzeba będzie coś wykombinować żeby to obejść? Druga sprawa to kwestia sterowników. Jeżeli dotychczasowe płyty główne mają stery tylko pod W11 to czy producenci wypuszczą wersje pod W11 czy stery z W10 będą w pełni kompatybilne z W11?
 4. Jeżeli 24 czerwca oficjalnie potwierdzi się informacja o Win 11 to mnie zastanawia kwestia sterowników na nowych sprzętach (np. LGA 1200). Czy producenci sprzętu (np. sprzed 2-3 lat i obecne) wydadzą stery pod nowa windę? Czy może sterowniki Win 11 będą te same do 10?
 5. Czy to jest ten build iso? Może ktoś sprawdzić?: https://mega.nz/file/wXxi0aYK#URAP1qSJ-HM2A5qNQTZeyqVTEMopn-3qQycX136HW94
 6. Załóżmy, że postawię wirtualny czysty system a na nim uruchomię owy program NTLite w celu zrobienia moda w formacie ISO... To skąd mogę mieć dalej pewność czy ten utworzony mod będzie czysty?
 7. Intel wprowadza nowe tajemnicze procesory 10nm: https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_wprowadzil_tajemnicze_procesory_core_11xxx_b_10_nm_willow_cove_wyzsze_taktowania_i_bga-16392.html
 8. 21H1 oficjalnie już do pobrania: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO
 9. Panowie, po co ta cała dyskusja "widzimisię"? Jeśli komuś się podoba Edge to niech ma, jego prywatna sprawa, równie dobrze ktoś inny może jej nie chcieć, i lepiej chyba darować sobie "umoralnianie" typu "co ci to przeszkadza...?". Każdy powinien mieć prawo wyboru. Ja osobiście nie chcę Edge i przy ostatniej aktualizacji postanowiłem wypier.... ją w kosmos, poprostu, nie podoba mi się polityka wciskania czegoś komuś na chama. Jedno zapytanie wujka google i jest rozwiązanie, sprawdziłem, działa: https://www.techradar.com/how-to/how-to-remove-microsoft-edge-from-windows-10
 10. Jeśli w systemie można mieć tylko jeden program antywirusowy, to czy nie ma jakichś konfliktów pomiędzy wbudowanym Defenderem a innym zainstalowanym antywirusem? I w jaki sposób sam system to rozwiązuje?
 11. Nawet instalując Win10 na jednej tylko partycji na jednym dysku, to sam system i tak utworzy dodatkową partycję, wystarczy wejść w "Zarządzanie dyskami": https://imgur.com/q10FiXN Skoro tak, to nie ma przeciwwskazań do partycjonowania esesdeka. Na swoim kompie też mam SSD spartycjonowane i działa dobrze.
 12. @MARCIN_ZIOMEK @wiktorynek dzięki, zadziałało W NTLite w sekcji Komponenty zintegrowałem .NETFr a następnie w WinToolkit updates. Utworzyłem iso, zainstalowałem system na VBox, doinstalowałem "Setup Complete" i Windows Update znalazł jedynie definicje Defendera i telemetrie.
 13. Jeżeli najpierw trzeba zintegrować .NetFramework, to rozumiem że najpierw odpalić NTLite (i tam zintegrować .NET) a potem dopiero Win Toolkit i w nim zintegrować wszystkie aktualizacje? Darmowa wersja NTLite wystarczy? Jak zintegrować .NETFr w NTLite gdzie szukać tej opcji?
×
×
 • Create New...

Important Information