Jump to content

mar_ko

 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. To granie to raczej 5% czasu spędzonego przy komputerze. Chodzi mi o sprzęt biurowy - system i aplikacje mają działać jak błyskawica. A nie będzie zmiana na AM4 bardziej "przyszłościowa"? Tzn. za jakiś czas zamienię Ryzena 3 na np. Ryzena 5.
 2. Moja obecna konfiguracja: Intel Pentium G4560 ASRock H110M-HDV GeForce GTX 1050 Komputer używany głównie do pracy biurowej, sporadycznie jakieś gry (stary już jestem, ale FarCry Primal i The Long Dark mnie urzekły :-) Internet - jednocześnie otwarte ~30 zakładek. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem "ulepszenia" sprzętu. Wymyśliłem sobie coś takiego: Ryzen 3 3100 - nowy Gigabyte b450 aorus m https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-b450-aorus-m-CID99-IDH2bbV.html SSD M.2 2280 WD Green 240GB Sata III https://www.olx.pl/oferta/nowy-dysk-ssd-m-2-2280-wd-green-240gb-sata
 3. Znalazłem rozwiązanie w sieci - wyłączyłem w Windowsie fast shutdown a robiąc obraz zaznaczyłem opcję "Wyłącz komputer po zakończeniu". Mam plik widoczny na dysku.
 4. Wypróbowałem Acronisa. Odpalony z pendrive (przez Ventoy) - działa. Wykonałem obraz partycji i kazałem go zapisać na drugiej partycji. Po uruchomieniu systemu obrazu brak na dysku (przynajmniej ja go nie widzę - ukryte pliki i pliki systemowe "odsłonione". Po ponownym odpaleniu Acronisa i wydaniu polecenia "Recovery" obraz jest dostępny. Coś robię źle, czy obraz ma być dla użytkownika niewidoczny?
 5. Dobry wieczór. Sytuacja wygląda następująco: mam kilka laptopów (identyczna konfiguracja). Na każdym muszę dokonać takich samych zmian (konta, różne ustawienia, instalacja softu itp. itd.). Chciałbym to zrobić na jednym i sklonować dysk na pozostałe - jakiego softu najlepiej użyć w tym celu (bez fizycznego wyciągania dysków, najlepiej coś jak dawny Ghost - obraz dysku/partycji stworzony na jednym komputerze i odtworzony na innym, idealnie byłoby, gdyby soft tworzył przy okazji bootowalnego pendrive'a). Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information