Jump to content
WinClub

PanKracyk13

Nowicjusz
 • Content Count

  9
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

 1. Niestety instalka Frameworka zachowuje się tak jak poprzednie, instaluje się i cofa wypluwając błąd. Wcześniej próbowałem instalować łaty manualnie i pojedynczo, skończyło się na tym, że Windows po instalacji prosi o restart i po resatrcie wycofuje zmiany. Ten Cleaner coś namieszał i to konkretnie bo brakuje części systemu, np. Manager urządzeń się nie uruchamia i jemu podobne składniki. Zmarnowałem cały dzień na dochodzenie do powodu i na tym kończę, mam na szczęście regularnie zgrywane obrazy partycji systemowych więc dam sobie jakoś radę. Dzięki za rady.
 2. Wpierw spróbowałem .NET FRAMEWORK SETUP VERIFICATION TOOL, wersje 4.6 i 4.7 przeszły weryfikację pozytywnie. Potem .NET REPAIR TOOL, program zakończył zadanie bez błędu. Na koniec w/w .NET FRAMEWORK CLEANUP TOOL, który poprawnie wyczyścił wszystkie śmieci. Instalacja Frameworka w 4.7.1 wywala błąd jak wcześniej, instalacja 4.6.2 nawet się nie rozpoczyna: To są jakieś jaja.
 3. Mam dwie wersje Frameworka: 4.6 i 4.7. Wersja 4.6 dała się naprawić, 4.7 nie dała się naprawić (błąd). Tak więc postanowiłem odinstalować 4.7 i instalator wywalił mi... 4.6. 4.7 nadal jest, nie daje się naprawić i nie daje się odinstalować. Łatka od M$ oczywiście nadal wypluwa błąd przy próbie instalacji. //eidt Ręczna instalacja Frameworka w wersji offline 4.7.1 kończy się takim samym błędem. Instalacja idzie do przodu do 70% potem zaczyna się cofać i wypluwa błąd:
 4. Za każdym razem przy aktualizacji (od wczoraj): Rady z pomocy M$ sprowadzają się do niczego bo żadne linki nie są tam aktualne i prowadzą do pustych stron. Jakieś pomysły?
 5. Oj, myślałem, że będzie bardziej eleganckie wyjście... ale ok. Dla potomnych:
 6. Jest jakiś sposób by wymusić mapowanie dysków sieciowych przy starcie systemu dopiero po podłączeniu się do Wi-Fi. System się uruchamia i pierwsze co widzę to: Łindołs najpierw próbuje podmontować dyski (1), a dopiero potem łączy się z Wi-Fi (2). Muszę każdorazowo wejść w każdy zmapowany dysk by pojawił się jako dostępny.
 7. Tak, tylko R3 to nie jest R3G (trzeba mieć na uwadze, R3 ma słabsze parametry), który jak widać popyt wyśrubował do prawie 200pln. A wcześniej na Gearbest można go było kupić w promo nawet poniżej 120pln. https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_642436.html Ja kupowałem na Ali dwa miesiące temu za:
 8. Polecam Xiaomi Mi Router 3G znany w skrócie jako Mi-R3G lub jeszcze krócej jako R3G. Ten model kosztuje u Chińczyka ~130pln + karta AC ~60pln Intela (7260 - nie polecam) lub ~80pln Broadcoma (AW-CE123H - polecam). Zmieścisz się w budżecie. U mnie na łączu 100/50Mbit przy pełnym wykorzystaniu łącza na 1 kliencie procek pracuje z obciążeniem 8%. Przy 2-3 klientach podpiętych w sieci lokalnej będzie niewiele więcej. 80% RAMu wolnego (ma 256MB). HW NAT robi swoje. Po co przepłacać? R3G też jest dwuzakresowy, ma port USB 3.0 i WAN/LAN Gigabitowe (aczkolwiek LANy tylko 2). Na alternatywnym oprogramowaniu jest rewelacyjny (Padavan), można się też bawić w inne (LEDE) lub zostać na firmowym Xiaomi. Wszystkie opcje są znośne, ale Padavan jest IMHO najlepszy.
×
×
 • Create New...

Important Information