Jump to content
WinClub

PannaAnna

Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About PannaAnna

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona

Recent Profile Visitors

416 profile views
 1. @srom-otnik jak postępy z systemem? Jakieś info nowe? wena wróciła?
 2. Używałam do tej pory potplayer. Standardowe kodeki windowskowskie na skladaku sromotnika działały. Teraz zainstawałam wersję Mr.T i tnie. Nie wiem skądże toto więc pytam. Próbowałam instalacji wszystkich możliwych sterowników, zktualizacji sterowników karty graficznej - nic.
 3. Czy Wam też system tnie video? Próbowałam już wszystkiego. Od aktualizacji sterów grafiki, po kodeki K-lite Mega, CCCP, 007 Shark, Real ALternative etc. Nie idzie. Tnie MKV. i mp4. Reszta zdaje się chodzić normalnie. Jakieś pomysły dlaczemu?
 4. Ok, myślałam, że to był argument ad personam. A wracając do sprawy, mówiłam konkretnie o 3 takich informacjach pojawiających się w ostatnim czasie: https://www.prawo.pl/biznes/bank-odda-pieniadze-ktore-z-konta-wyprowadzili-hakerzy,345781.html Na szczególną uwagę zasługuje tłumaczenie banku: do transakcji doszło z winy rażącego niedbalstwa klienta. I teraz niech jeden z drugim się szarpie, udowadniając w naszym kochanym systemie sądownictwa, czym jest "rażące niedbalstwo". Czy brak świadomego aktualizowania systemu to już niedbalstwo? Czy posiadanie modyfikowanego Windowsa (bo wtedy nie ma "wsparcia" firmy MS) etc. Inna rzecz to zderzenie się z bankiem — molochem, który ma rzeszę prawników, wsparcie speców IT i odpowie np. "a pan Kowalski miał starego, niepołatanego Win10, mimo że aktualizacje są darmowe". No i po pieniądzach, a przynajmniej zamrożeniu ich na lata w boju o zwrot (bo przecież tyle trwają sprawy w naszym papierowym państwie). O to mi chodziło.
 5. Nic nie jest bezpieczne w 100%. Zdefiniuj "siano w głowie" proszę, skoro oceniasz już po 1 poście co ktoś ma w głowie. Czekam Sherlocku. Nie każdy musi być hackerem i nie każdy musi się znać na komputerach do tego stopnia, by umieć kroić system czy dobrze go zabezpieczyć. Np. Koledze kilka postów wyżej zależy na systemie do gier i prosi o pomoc - proste. Dlatego uprzedzam, że o kilku akcjach z tłumaczeniami banków czytałam i wolę dmuchać na zimne. A o Linuksie nie pisałam w kontekście bezpieczeństwa tylko stabilności pracy. Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 6. Warto nie warto. Ta organizacja terrorystyczna, jaką jest Microsoft, wstrzymuje wsparcie sterowników etc. dla starszych wersji. Poza tym, no co tu ukrywać — jest dziurawa i trochę strach na tym złomie niezaktualizowanym działać. Zrobisz przelew — coś pójdzie nie tak, złożysz zażalenie do banku, to Ci napiszą, że winda była bez wsparcia, dziurawa i sam sobie jesteś winien, że Cię shackowali. Ostatnio kilka takich spraw już było... No więc aktualizujesz ten syf i z wersji na wersję jest coraz gorzej. Ja czekam na wersję od MrT. Jak nie pyknie to albo wezmę sobie Hackintosha, albo Kubuntu i rzucam to dziadostwo w pi2du.
 7. Znam Twój problem. U mnie nowa winda po prostu wykańcza dysk. Cały czas przy usypianiu coś rzęzi jakby próbował wystartować/pójść spać i nie może. Dlatego tak z niecierpliwością czekam na moda od MrT, bo może w końcu po powycinaniu tego syfu przesyłowo-dostępowego zacznie to wszystko jakoś działać.
 8. Ciężko Ci będzie znaleźć moda ze sklepem. Jak już ktoś zaczyna kastrować, to właśnie wycina się te rzeczy, które zbędnie obciążają system.
 9. Czekanie teraz nie ma sensu. To nie czasy, że SP wychodził jeden na 2 lata. Teraz Winda działa bardziej jak macos i nic z tym nie zrobisz. A zakładająć (z dużą dozą prawdopodobieństwa) że słynny wrześniowy pack będzie dziurawy jak poprzednie, to poczekamy 2x tyle żeby zrobić coś normalnego z tego. Obstawiam, że MrT powinien robić na tym co jest w miarę nowe, ale sprawdzone. Poza tym już czekano na tym forum od miesięcy na moda sromotnika, który napisał ostatnio, że mierzi go komputer i nie za szybko zobaczą moda. Więc raz jeszcze: lepiej na stabilnym i mieć coś w miarę świeżego, niż czekać na opowieści o mchu i paproci.
 10. Ten teges, skromnie przypominam, że już mamy połowę sierpnia dziś
 11. Pakiet office ze skype dla firm. Albo spróbuj uruchomić w trybie zgodności z Win7 jako administrator.
 12. Cześć, miałam to samo. Poinstalowałam inne sterowniki bt zgodnie z VID i PID no i ikona się pojawiła... ale bt nie działa. Niestety to jest mod kastrat. Nie wszystko będzie działać...
 13. Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy faktycznie office 19 uruchamia się i pracuje wolniej od 16?
 14. Dwa błędy znalazłam u siebie w zainstalowanej wersji CORE - może ktoś będzie mógł pomóc lub coś takiego miał u siebie: 1) win po zamknięciu i uruchomieniu nie odświeża dobrze, muszę zrestartować i dopiero zaczyna działać. 3 razy po zamknięciu systemu zdarzyło się, że nie chciał odpalić - błąd rozruchu. Już myślałam, że będę musiała od nowa instalować, ale na szczęście za którymś resetem odpalił. Teraz już go nie wyłączam tylko odsyłam w stan uśpienia. 2) doinstalowałam języki w których piszę oprócz dwóch bazowych - nie było problemu ALE... nie mogę ustawić w nich klawiatur. Rosyjski w ogóle nie wyświetla klawiatury (pole w ustawieniach jest puste - tylko klawiatura bez nazwy. To samo słowacki i esperanto). Z paska systemowego w ogóle nie mogę wybrać tych języków doinstalowanych. Wyświetla się tylko POL i ENG przy próbie wyboru. Ma ktoś jakąś poradę na to?
 15. Powiem tylko tyle - jak w 3 części Władcy Pierścienic - powrót króla. Jedyne kastraty, których używałam od XP aż po 10 to kastraty sromotnika. Niby były inne, nawet z tego forum, ale co i rusz jakieś problemy, blue screeny, boot-loopy etc. Teraz używam Twojego LTBS od opublikowania i póki co - nawet najmniejszego problemu. Bolączką jest tylko to, że nie chce mi Net. Frameworka zainstalować nowszego jako "aktualizacji", no ale dla sprawności systemu jestem w stanie to przecierpieć. - @srom-otnik ogromne dzięki za wysiłek i za powrót do grona żywych!
×
×
 • Create New...

Important Information