Jump to content
WinClub

hottt

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

About hottt

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

453 profile views
 1. Przecież wiem, że to lewizna. Ciekawy byłem jak to wygląda. Office za paczkę fajek nawet na kilka miechów...
 2. Dzięki. Pasuje ten bo mam go właśnie, ale problem polega na tym, że trzeba się bawić w pobieranie polskiego języka i wtedy mam dwie wersje office'a. PL i ENG. Gdyby instalator nie mielił godzinę na pobieranie plików z sieci t było by OK. Przy okazji wyszło na jaw, że office jaki kupiłem za 12zł na allegro jest wersją studencką. I najprawdopodobniej wygaśnie za jakiś czas. Na aukcji było napisane jak byk, że dożywotnia subskrypcja na 5 stanowisk i 5TB onedrive. Miał ktoś z tym do czynienia?
 3. Witam, posiadam login i hasło w MS i mogę używać tego co w tytule. Problem polega na tym, że chcę zainstalować office na komputerze z bardzo wolnym internetem i wolałbym mieć plik iso do instalacji. Posiada ktoś taki obraz z polskim językiem? Dzięki i pozdrawiam.
 4. Witam, czasem przychodzi instalować systemy na różnych starszych/nowszych sprzętach i denerwuje mnie posiadanie kilku penów przeznaczonych tylko do tego celu. Czy można mieć na jednym penie np 7 AIO, który będzie mógł zainstalować system w uefi i legacy (mbr)?
 5. Teraz już wiem na 100%, że lenovo coś kombinuje. Instalowałem 7 w uefi na kilku PC (tym samym pendrivem co przy lapku) i tam bez problemu wszystko przebiegło.
 6. Jestem świeżo po testach. Po ustawieniu LEGACY, ale priorytet dla uefi instalacja wystartowała i co ciekawe system zainstalował się na GPT (nie musiałem formatować całego dysku do mbr, a i dane partycji D: zostały nieruszone). Po zainstalowaniu 7 i po przełączeniu z legacy na uefi ststem ciągle się restartował. Obraz wypaliłem na DVD (zwykła 4,7gb) bo obraz ma 4 z groszami, ale zachowanie identyczne jak na penie.
 7. Na infolinii lenovo dowiedziałem się, że nie możliwe jest zainstalowanie 7 w uefi bo "nie wspierają". Wystarczy wygooglować lenovo windows 7 uefi freeze i okaże się, że takich jak ja jest mnóstwo z lapkami lenovo... Trzeba chyba czekać aż pojawi się nowy bios i może wtedy da się ominąć to utrudnienie. U mnie w biosie wygląda to tak: Pendrive robiony wg Waszych wskazań i obraz zatrzymuje się na starting windows.
 8. Wszystkie warunki spełnione, o których wspomniałeś. Nie będę dalej drążył tematu bo nie ma sensu.
 9. Sam szukam przyczyny, ale nie widzę. Nie sądzę, że laptop ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie odnośnie innego systemu w uefi. Pliki, o których wspomniałeś wydobyłem z oryginalnego systemu pl_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676944
 10. Pomimo Twojego zaangażowania (za które dziękuję) również nie działa. Wystartował z pena, pojawiło się windows starting i tak stoi. Zamieszczam filmik, na którym jest identyczny problem (nawet przez ułamek sekundy są takie artefakty na górze). Niestety w nim koleś przełącza na legacy (a to nie o to chodzi przecież). https://www.youtube.com/watch?v=LkY7Zu9B6JY
 11. Jestem po testach i nadal nic. Obraz z 8.1 posiada plik install.esd, który usnunąłem i zastapiłem install.wim z 7. Proces wystartował, wszystko wyglądało jakbym instalował 8.1 i podczas wyboru systemu ujrzałem windows 7. Problem w tym, że po wyborze partycji i pierwszych oznakach sukcesu, system ciągle restartował się i pytał czy chcę 8.1 czy 7. Chociaż uprzednio sformtowałem partycję systemową. Poddaję się.
 12. Czyli tylko install.wim jest kluczowy, a reszta "taka sama"?
 13. Witam, temat dla mnie bardzo zagadkowy. Pobrałem czysty obraz iso 64bit, za pomocą rufus'a utworzyłem bootowalnego pena (próbowałem dla mbr, gpt... chyba wszystkie opcje). Na moim laptopie startuje instalacja, pojawia się "Starting Windows" i tak wisi i wisi.... W trybie legacy idzie instalacja bez problemu, ale wolę UEFI bo lapek szybciej startuje. Wszelakie "secure boot" wyłączone i nie mogę zainstalować siódemki w trybie uefi. Mieliście tak? Aktualnie posiadam 8.1 w uefi.
 14. Hehe, wyłącz aktualizacje, zainstaluj np essentiala (antywir od microsoftu), a Twoje oczy ujrzą aktualizacje na pokładzie "gotowe do zainstalowania".
 15. Posiadam dysk ssd 128gb i sami wiecie, że przy takiej pojemności każde zajęte 1gb jest na wagę złota. Mam dwie partycje i na system przeznaczyłem 48gb. Reszta to partycja D: Wszystko było super fajnie, system po zainstalowaniu sterów zostawił mi 18gb wolnego miejsca. Aktualizacje wyłączyłem zupełnie, a ten dziad i tak wczoraj pobrał sobie 82 aktualizacje i po instalacji zostało 13gb wolnego miejsca. Normalnie szok. Macie tak samo?
×
×
 • Create New...

Important Information