Jump to content

rasoir0591

 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rasoir0591

 1. Full ma być zoptymalizowana i jak najmniej wycięta, a Lite niech będzie kastratem. Jak ktoś chce WU i defendera i xboxy oraz inne bajery niech instaluje sobie wersję Full... @srom-otnik Jak będziesz tak dopytywał userów co gdzie ma być to się nie wyrobisz do wyborów prezydenckich następnej kadencji.
 2. Przykro mi jeszcze nie testowałem i nie wiem jak szybko uda mi się znaleźć czas na nową instalkę
 3. A miałem Linuxa postawić... co ja teraz zrobię? xD Dzięki!
 4. Podbiję ten temat. Jak jest z licencją dla w/w systemów? Czy ktoś tego używał na jakimś słabym sprzęcie?
 5. Ściągnij system raz jeszcze, sprawdź sumę kontrolną, zainstaluj z pena USB2 i sprawdź MTKV bez jakichkolwiek innych aktywatorów i kluczy. Instalowałem ten system kilka razy i zawsze działał.
 6. Pod prawoklikiem masz Optymalizator Usług. To on zadaje jako pierwsze pytanie czy system zainstalowany jest na SSD. W sumie nic więcej nie trzeba, ale raczej nie klonował bym systemu z HDD na SSD.
 7. Dokup do 32 GB i pokuś się wtedy o spory ramdisk. Niektóre programy oferują do 4GB ramdysk za free.
 8. ChromeOS nie wymaga zakupu licencji? RAM można wymienić kość do max 2 GB więcej nie ma sensu. Nawet jeśli jakiś linux będzie działał sprawnie to z przeglądarką i tak pewnie będzie problem.
 9. Z Xpkiem jest problem z samą instalacją z pena.
 10. Co z tego, że ma złom? On o tym wie, pyta czy istnieje coś co będzie na tym działać jako tako, a nie co ma z tym zrobić. Mniej jadu więcej pomocy, chyba że nie po to jest to forum. Do napisania czegoś na kolanie w samochodzie mu wystarczy. Może nie ma teraz $ nawet na używkę za 600 zł. Troszkę pokory, ale w końcu to Ty tu jesteś moderatorem, na pewno znasz lepiej regulamin. Wracając do tematu, to bez sporego nakładu pracy nie przejrzysz na tym neta dobrze nawet. Nie szukaj przeglądarek typu midori czy innych mnie zasobożernych bo to nie pomoże. Z tego co pamiętam po optymalizacji i
 11. Na tym procesorze praktycznie nic nie działa komfortowo. W dodatku tylko 1 GB RAM. Jeżeli chcesz coś z Windows to jedynie : Ostrzegam jednak komfortowo nie będzie. Żeby Office działał prawidłowo trzeba go zoptymalizować (polecam poradniki na askvg), do tego w/w Win jest mocno okrojony, więc ma problem z niektórymi rzeczami typu odtwarzanie filmów. Na pewno na tym sprzęcie nie obejrzysz na YT nic w 720p. Żeby korzystać z przeglądarki również trzeba wyłączyć wszelkie wodotryski (poradniki askvg). Na pewno nie instaluj na tym PuppyLinuxa bo tnie. Może ten UP ewentualnie spróbuj z ArchL
 12. Zrób zdjęcia ustawień napięcia w UEFI, sprawdź instrukcję chłodzenia czy jest możliwe odpowietrzenie układu. Sprawdź jak napisał wiktorynek napięcia innymi programami.
 13. Wyłącz Turbo Boost i przetestuj.
 14. Znajdz Enhanced Turbo(ET) lub Multicore Enhancement(ME) w UEFI i spróbuj wyłączyć.
 15. Jeżeli skacze to może masz ustawiony Intel Speed Step(? poprawcie mnie jeśli się mylę). Zaczął bym od aktualizacji biosu a następnie sprawdził ustawienia mnożnika. Potem opcję Intel Speed Step lub odpowiadającą za Turbo Boost.
 16. W CPU-Z masz informację że mnożnik procka jest ustawiony na 47. Uaktualnij bios (UEFI), znajdź w biosie zakładkę do OC i sprawdź mnożnik. Jeśli nie działa przywracanie ustawień domyślnych w biosie spróbuj ustawić sam mnożnik i zapisać profil. @edit Daj fotke z biosu z zakładki do OC.
 17. Dzięki za pomoc. Bez specjalnego sprzętu nie poradzę sobie
 18. To nie mój lapek Nie ma tam takiej opcji.
 19. Stara bateria trzymała bardzo krótko dlatego kupiona była nowa (zamiennik), ale sprawdzam lapka na samym oryginalnym zasilaczu. W przypadku startu komputera bez obrazu wentylator rozpędza się do 100% i nie miga dioda zajętości dysku, wtedy wyłączam go z przycisku i przy próbie uruchomienia jest objaw mignięcia przez 2 sek diody zasilania i diody uruchomienia. Czasami uruchomiają się na dłużej. Jeśli faktycznie to mogą być zimne gluty to nie poradzę.
 20. 1. Martwi mnie to, że przy stresie w OCCT go nie wywala. Przez 2h niesprawny zasilacz dawał odpowiednie napięcie? Mało prawdopodobne. 2. Niesprawna grafa nie powodowała by raczej problemów z samym uruchomieniem. 3. Gdzie?
 21. Bateria padła, nowa (zamiennik) się nie ładowała. Nie mam innej ładowarki, ale coś spróbuję ogarnąć. Ogólnie to przycisk reaguje. Nie ma tak, że go muszę dusić kilka razy, wciskam raz i już jest reakcja. Jakaś reakcja jest zawsze, choćby mrugnięcie. Gniazdo zasilania jest wlutowane w power board odłączaną od MOBO.
 22. Hey, mam lapka koleżanki model Asus k52jt - Intel® Core™ i3 350M, 8 GB Hynix, HD 6370M. Objawy były takie, że wyłączał się losowo w trakcie użytkowania, po czym nie od razu można było go włączyć. Wyczyszczony, zmiana pasty, sprawdziłem napięcie zasilacza - ok. Udało mi się go zbootować i uruchomić Hiren's, test HDD - ok + zerowanie. Następnie memtest i wszystko ok. Potem postawiłem Win 7 i sprawdziłem w OCCT cpu przez 1h i GPU przez 1h. Wszystko było ok lapek działał, zacząłem instalację truck simulator. W trakcie instalacji wyłączył się i nie chciał uruchomić. Odpiąłem ładowarkę, przytrz
 23. 8.1 od sromotnika działa na tym sprzęcie dobrze. Polecam, czekam na 10 od niego zobaczymy czy będzie lepiej. Ktoś na forum miał jeszcze zrobiony kernel pod ten model procesora dla ArchLinuxa.
 24. Pobierałem przez megadownloadera ale spróbuję tym. @edit udało się
×
×
 • Create New...

Important Information