Jump to content
WinClub

rasoir0591

Użytkownik
 • Content Count

  55
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About rasoir0591

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

594 profile views
 1. Zrób zdjęcia ustawień napięcia w UEFI, sprawdź instrukcję chłodzenia czy jest możliwe odpowietrzenie układu. Sprawdź jak napisał wiktorynek napięcia innymi programami.
 2. Wyłącz Turbo Boost i przetestuj.
 3. Znajdz Enhanced Turbo(ET) lub Multicore Enhancement(ME) w UEFI i spróbuj wyłączyć.
 4. Jeżeli skacze to może masz ustawiony Intel Speed Step(? poprawcie mnie jeśli się mylę). Zaczął bym od aktualizacji biosu a następnie sprawdził ustawienia mnożnika. Potem opcję Intel Speed Step lub odpowiadającą za Turbo Boost.
 5. W CPU-Z masz informację że mnożnik procka jest ustawiony na 47. Uaktualnij bios (UEFI), znajdź w biosie zakładkę do OC i sprawdź mnożnik. Jeśli nie działa przywracanie ustawień domyślnych w biosie spróbuj ustawić sam mnożnik i zapisać profil. @edit Daj fotke z biosu z zakładki do OC.
 6. Dzięki za pomoc. Bez specjalnego sprzętu nie poradzę sobie
 7. To nie mój lapek Nie ma tam takiej opcji.
 8. Stara bateria trzymała bardzo krótko dlatego kupiona była nowa (zamiennik), ale sprawdzam lapka na samym oryginalnym zasilaczu. W przypadku startu komputera bez obrazu wentylator rozpędza się do 100% i nie miga dioda zajętości dysku, wtedy wyłączam go z przycisku i przy próbie uruchomienia jest objaw mignięcia przez 2 sek diody zasilania i diody uruchomienia. Czasami uruchomiają się na dłużej. Jeśli faktycznie to mogą być zimne gluty to nie poradzę.
 9. 1. Martwi mnie to, że przy stresie w OCCT go nie wywala. Przez 2h niesprawny zasilacz dawał odpowiednie napięcie? Mało prawdopodobne. 2. Niesprawna grafa nie powodowała by raczej problemów z samym uruchomieniem. 3. Gdzie?
 10. Bateria padła, nowa (zamiennik) się nie ładowała. Nie mam innej ładowarki, ale coś spróbuję ogarnąć. Ogólnie to przycisk reaguje. Nie ma tak, że go muszę dusić kilka razy, wciskam raz i już jest reakcja. Jakaś reakcja jest zawsze, choćby mrugnięcie. Gniazdo zasilania jest wlutowane w power board odłączaną od MOBO.
 11. Hey, mam lapka koleżanki model Asus k52jt - Intel® Core™ i3 350M, 8 GB Hynix, HD 6370M. Objawy były takie, że wyłączał się losowo w trakcie użytkowania, po czym nie od razu można było go włączyć. Wyczyszczony, zmiana pasty, sprawdziłem napięcie zasilacza - ok. Udało mi się go zbootować i uruchomić Hiren's, test HDD - ok + zerowanie. Następnie memtest i wszystko ok. Potem postawiłem Win 7 i sprawdziłem w OCCT cpu przez 1h i GPU przez 1h. Wszystko było ok lapek działał, zacząłem instalację truck simulator. W trakcie instalacji wyłączył się i nie chciał uruchomić. Odpiąłem ładowarkę, przytrzymałem przycisk prawie 1 min, wentylator startował, diody led się świeciły, ekran czarny. Podłączyłem kompa do TV kablem HDMI obrazu brak (wciskanie fn + f8 nie dawały żadnych zmain). Wymieniłem baterię biosu, nadal to samo. Czasami się zbootuje i uruchomi a czasami nie reaguje (np objaw j/w lub po wciśnięciu przycisku włączenia diody mrugną i zdycha). Czy to może być problem z chipem biosu czy raczej z zasilaniem MOBO?
 12. 8.1 od sromotnika działa na tym sprzęcie dobrze. Polecam, czekam na 10 od niego zobaczymy czy będzie lepiej. Ktoś na forum miał jeszcze zrobiony kernel pod ten model procesora dla ArchLinuxa.
 13. Pobierałem przez megadownloadera ale spróbuję tym. @edit udało się
 14. Można jakiś reupload? 5 razy pobierałem i sumy mi się nie zgadzają.
×
×
 • Create New...

Important Information