Jump to content

Masteralien

 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Reputation Activity

 1. MARCIN_ZIOMEK liked a post in a topic by Masteralien in Microsoft Toolkit - Official KMS Solution for Microsoft Products   
  Microsoft Toolkit v 2.6.4 - final  waga 55,51 MB
   
  link:   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 2. RobertL liked a post in a topic by Masteralien in CorelDRAW Graphics Suite   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  CorelDRAW Graphics Suite 2017 to profesjonalny pakiet graficzny do projektowania grafiki wektorowej. Program oferuje wygodne opracowywanie grafiki wektorowej i skład stron, wszechstronne narzędzia do rysowania i trasowania, profesjonalne funkcje edycji zdjęć oraz zaawansowane oprogramowanie do projektowania witryn internetowych. 
    Zawiera bogate materiały, profesjonalne narzędzia do projektowania grafiki i witryn internetowych oraz edycji zdjęć. Dzięki temu użytkownicy otrzymują wszystko, co niezbędne do prezentacji własnych pomysłów i uzyskują praktycznie nieograniczone możliwości twórcze.    Wbudowany system pomocy, szkoleniowe nagrania wideo i profesjonalnie opracowane szablony pozwalają szybko opanować obsługę pakietu. Potem można bez obaw realizować każdy projekt: od niepowtarzalnych logo i znaków po witryny i grafiki internetowe, billboardy, oznakowania samochodów, ulotki czy inne materiały.    W skład programu CorelDraw Graphics Suite wchodzą następujące komponenty: CorelDraw - ilustracje wektorowe i układy stron, Corel Photo-Paint - edycja zdjęć i tworzenie map bitowych, Corel Connect - oprogramowanie do znajdowania zawartości i zarządzania, Corel Capture - zaawansowane narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu, Corel Font Manager - moduł do zarządzania czcionkami.   Link :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   Wszystko co potrzebne znajduje się w środku.
 3. Masteralien liked a post in a topic by JedenBit in [CSM v1.8.1] CopyScanerMultimedia - youtube, alltube, cda, facebook... odtwarzanie - pobieranie   
  I jestem, prawie po roku nieobecności a dokładniej po 10 miesiącach. Wersja CSM v1.8 miała ukazać się jak wiecie po wakacjach, ale przy tego typu programach ciągle jest coś do roboty a do tego brak czasu... na szczęście wyrobiłem się przed nowy rokiem 2018.
   
  Zmian i ulepszeń w tej wersji jest mnóstwo, przez te 10 miesięcy wprowadziłem tyle zmian i ulepszeń że jak spojrzałem na listę roboczą gdzie sobie luźno punkt po punkcie zapisuje dokonywane zmiany, to odechciało mi się to wszytko wam opisywać, tego jest tyle że sobie daruję bo myślę że to raczej mało kogo interesuje a zaoszczędzi mi to mnóstwo czasu i energii, więc opiszę bardzo pobieżnie.

  CSM v1.8 [29.12.2017] + MListX v1.4 [19.12.2017]   

  - Odtwarzaj i zapisuj na dysk streamy live: mp3, m3u8, rtmp, rtmpt, rtmpe, rtmpte, rtmps.
  Możliwość zapisywania stream live na dysk np. z youtube.com, fotka.com/kamerki, radio.pl, fokus.tv/player (radia/telewizja/kamerki online):

  - Dodatkowy blok/opcja [Flash Player]
      Wyciąga linki do plików bezpośrednio z wtyczki Flash Player (tylko w wersji NPAPI) z przeglądarki.
        * NPAPI / Włącz - aktywuje opcję.
        * Kill FP Auto - Automatycznie ubija proces Adobe Flash Player, zatrzymując tym samym odtwarzanie filmu w przeglądarce internetowej.
        * Kill FP - Ubija proces Adobe Flash Player.
        * Info - Informacje o wtyczce Adobe Flash Player NPAPI.
   
  Jest to funkcjonalność przepisana i ulepszona z tego programu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] znajdziesz tu też opis obsługi.
  Przeglądarka musi korzystać z wtyczki Flash Player w wersji NPAPI, po uruchomieniu tej opcji w CSM v1.8 wystarczy otworzyć film w przeglądarce w Flash Player i nacisnąć [Ctrl+Shift] aby odtworzyć lub [Ctrl+Win] aby pobrać film na dysk.
   
   
  Program został bardzo mocno zoptymalizowany, tu w tej wersji postawiłem na to bardzo duży nacisk, dzięki czemu mimo zwiększenia swojej wagi i znacznej funkcjonalności program działa sporo szybciej. Zostało usuniętych też bardzo dużo błędów a silnik programu został mocno rozbudowany o nowe funkcje i bloki zwiększając tym samym kompatybilność.
   
  Jak wspomniałem zwiększyła się też znacznie waga programu, program zwiększył swoją wagę o 50MB w sumie tylko po to żeby móc obsłużyć głównie 3 strony: openload , streamango , streamcherry i to tylko dostępne na systemach nowszych niż WinXP, na tych serwisach opiera się bardzo dużo stron z filmami (zwłaszcza na openload). Na WinXP pozostaje jedynie obsługa tych stron poprzez funkcję [Flash Player] w CSM v1.8. O następne 20MB program zwiększył swoją wagę tylko po to żeby zapisywać streamy m3u8 na dysk. Tak jest to bardzo spory przerost "formy nad treścią", w następnych wersjach oczywiście będę starał się z tym uporać ale na razie na szybko zastosowałem takie "doraźne" rozwiązanie.

  MListX v1.4 [19.12.2017]  Niestety jeden z leprzych serwisów z mp3 czyli wrzuta.pl przestał istnieć, na szczęście pojawił się nowy bardzo ciekawy serwis z muzyką i filmami - trt.pl na którym również istnieją playlisty, wklejając taki link z playlistą z trt.pl np. - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - do MListX i klikając [szukaj] program wczyta i wyświetli wszystkie pozycje z tej listy.
   
   
  Program jest darmowy (bez reklam i złośliwego oprogramowania), tworzony w wolnych chwilach
  dlatego jeżeli podoba ci się ten projekt i chciałbyś go oraz mnie wspomóc a tym samym przyczynić się do
  rozwijania tego projektu, przekaż symboliczny datek [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

  Każda najmniejsza dodatkowa pomoc, bardzo się przyda. Dziękuję!
   
   
  Pliki do pobrania jak zawsze znajdziecie na pierwszej stronie tego tematu w pierwszym poście i oczywiście na stronie domowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  ps.Jeżeli piszecie do mnie np. na maila w sprawie jakiejś strony żeby wprowadzić kompatybilność do CSM, to podsyłajcie od razu jakiś przykładowy link! Często piszecie tylko luźną nazwę strony a ja muszę potem googlować i szukać.
   
  Chyba było krótko i treściwie? To by było na tyle, jestem zadowolony że udało mi się wyrobić jeszcze przed nowym rokiem 2018. Dajcie znać jak się spisuje program, zwłaszcza na nowszych systemach
   
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018, udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku!
 4. Masteralien liked a post in a topic by adamkon in Reg Converter   
  Reg Converter v1.1
   

   
  Reg Converter to program narzędziowy opracowany specjalnie, aby pomóc przekształcić plik rejestru na partię, VBS lub AU3 pozycji, za pomocą zaledwie kilku kliknięć. 
   
  Proste w obsłudze środowisko
  Interfejs, w którym się spotkasz, obejmuje bardzo prosty wygląd. W rzeczywistości wszystkie dostępne opcje są wyświetlane w oknie głównym wraz z kilkoma przyciskami i panelem, aby wyświetlić zawartość pliku rejestru lub pliku wyjściowego. Jest odpowiedni dla wszystkich typów użytkowników, zarówno początkujących, jak i wysoko doświadczonych. 

  Ustawienia konfiguracyjne i opcje dostrajania

  To narzędzie umożliwia przesyłanie elementów TXT lub REG za pomocą przeglądarki plików lub włączonej funkcji "przeciągnij i upuść". Jak wspomniano powyżej, można wyświetlić zawartość dodanego pliku w głównym oknie, a także w Notatniku.

  Zawartość wyjściowa może zostać skopiowana do schowka lub można je zapisać w niestandardowej lokalizacji na dysku twardym przy użyciu rozszerzenia BAT, VBS lub AU3. Oprócz tego należy pamiętać, że w oknie głównym można uruchomić Edytor rejestru. 

  Konkluzja i wydajność

  Całe zużycie procesora i pamięci jest niskie, a zatem wydajność komputera nie będzie utrudniać i można uruchomić ją razem z innymi programami bez napotykania na trudności. Interfejs jest dostępny, a wszystkie zadania są wykonywane dość szybko. Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy spokojnie powiedzieć Reg Converter to skuteczny program, dedykowany osobom zainteresowanym konwersją plików rejestru do innych formatów.

  Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Winsows Xp - (zarówno x86, jak i x64) 
  Obsługiwane języki: angielski, turecki, niemiecki
   
   
  Co nowego:
   
  Reg Converter v1.1 - Co nowego - (piątek , 18. Sierpień 2017) 
  1. [Naprawiono] - Reg_Dword nie jest w pełni obsługiwany 
  2. [Poprawiono] - Komentarze na końcu Klucza Rejestru lub wartości nie są obsługiwane 
  3. [Naprawiono] - Mniejsze błędy i słabość kodu 
  4. [Dodano] - Obsługa języków 
  5. [Dodano] - przejdź do funkcji klucza rejestru
   
  link :
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
   
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
   
  Jeśli ci pomogłem daj strzałeczkę, ciebie nie kosztuje mi zwiększa reputację.
  Dzięki !
 5. przemek1973 liked a post in a topic by Masteralien in CorelDRAW Graphics Suite   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  CorelDRAW Graphics Suite 2017 to profesjonalny pakiet graficzny do projektowania grafiki wektorowej. Program oferuje wygodne opracowywanie grafiki wektorowej i skład stron, wszechstronne narzędzia do rysowania i trasowania, profesjonalne funkcje edycji zdjęć oraz zaawansowane oprogramowanie do projektowania witryn internetowych. 
    Zawiera bogate materiały, profesjonalne narzędzia do projektowania grafiki i witryn internetowych oraz edycji zdjęć. Dzięki temu użytkownicy otrzymują wszystko, co niezbędne do prezentacji własnych pomysłów i uzyskują praktycznie nieograniczone możliwości twórcze.    Wbudowany system pomocy, szkoleniowe nagrania wideo i profesjonalnie opracowane szablony pozwalają szybko opanować obsługę pakietu. Potem można bez obaw realizować każdy projekt: od niepowtarzalnych logo i znaków po witryny i grafiki internetowe, billboardy, oznakowania samochodów, ulotki czy inne materiały.    W skład programu CorelDraw Graphics Suite wchodzą następujące komponenty: CorelDraw - ilustracje wektorowe i układy stron, Corel Photo-Paint - edycja zdjęć i tworzenie map bitowych, Corel Connect - oprogramowanie do znajdowania zawartości i zarządzania, Corel Capture - zaawansowane narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu, Corel Font Manager - moduł do zarządzania czcionkami.   Link :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   Wszystko co potrzebne znajduje się w środku.
 6. andre liked a post in a topic by Masteralien in CorelDRAW Graphics Suite   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  CorelDRAW Graphics Suite 2017 to profesjonalny pakiet graficzny do projektowania grafiki wektorowej. Program oferuje wygodne opracowywanie grafiki wektorowej i skład stron, wszechstronne narzędzia do rysowania i trasowania, profesjonalne funkcje edycji zdjęć oraz zaawansowane oprogramowanie do projektowania witryn internetowych. 
    Zawiera bogate materiały, profesjonalne narzędzia do projektowania grafiki i witryn internetowych oraz edycji zdjęć. Dzięki temu użytkownicy otrzymują wszystko, co niezbędne do prezentacji własnych pomysłów i uzyskują praktycznie nieograniczone możliwości twórcze.    Wbudowany system pomocy, szkoleniowe nagrania wideo i profesjonalnie opracowane szablony pozwalają szybko opanować obsługę pakietu. Potem można bez obaw realizować każdy projekt: od niepowtarzalnych logo i znaków po witryny i grafiki internetowe, billboardy, oznakowania samochodów, ulotki czy inne materiały.    W skład programu CorelDraw Graphics Suite wchodzą następujące komponenty: CorelDraw - ilustracje wektorowe i układy stron, Corel Photo-Paint - edycja zdjęć i tworzenie map bitowych, Corel Connect - oprogramowanie do znajdowania zawartości i zarządzania, Corel Capture - zaawansowane narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu, Corel Font Manager - moduł do zarządzania czcionkami.   Link :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   Wszystko co potrzebne znajduje się w środku.
 7. Masteralien liked a post in a topic by Mr.T in Dism ++ UEFI Firmware po polsku   
  Dism ++ UEFI Firmware po polsku

   

   

         

   

   

  Małe ale potężne narzędzie stworzone przez kolegów ze wschodu, ciągle rozwijane ma duże możliwości ale należy używać go z rozsądkiem i odpowiedzialnością, gdyż szkody są nieodwracalne, dlatego zalecam ostrożność. Tłumaczenie nie jest pełne i profesjonalne (jeżeli ktoś chce pomóc będę wdzięczny, pliki w innych językach są dostępne, można przejrzeć, poprawić, skorygować, podesłać sugestie) ponieważ nie ma odpowiedników i punktów podparcia po angielsku.

   

  Soft się sam na bieżąco aktualizuje

   

  Zawsze aktualna wersja do pobrania w linku

  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 8. sasza59 liked a post in a topic by Masteralien in Intel Driver Update Utility Installer   
  To wygodny w obsłudze program za pomocą którego wyszukamy pobierzemy brakujące lub przestarzałe sterowniki firmy Intel. Program przeprowadza analizę wszystkich podzespołów bazowych zamontowanych w komputerze, a następnie automatycznie wykrywa brakujące sterowniki i je pobiera. Pomoże nam również przy pobieraniu i instalowaniu sterowników do systemu operacyjnego.
   
  Link do pobrania programu :  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 9. Masteralien liked a post in a topic by k3vin in TeraCopy Pro   
  TeraCopy to małe narzędzie przeznaczone do szybkiego przenoszenia i kopiowania danych z jednej lokalizacji do drugiej.
    Szybkie wykonywanie wskazanych czynności jest możliwe dzięki wykorzystaniu asynchronicznej technologi wysyłania danych. W stosunku do modułu kopiowania wbudowanego w system operacyjny TeraCopy oferuje również szereg dodatkowych opcji. Wśród nich funkcja pauzowania kopiowania danych z możliwością kontynuacji w dowolnej chwili czy opcja pozwalająca ominąć dane, do których dostęp jest ograniczony.
  Co istotne, TeraCopy posiada pełne wsparcie dla Unicode i oferuje integrację z menu kontekstowym, tym samym może zastąpić w pełni funkcje kopiowania i przenoszenia danych oferowane przez Explorera Windows.
   

  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  TeraCopy Pro v3.2
  Waga: 4,27MB
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 10. Masteralien liked a post in a topic by darkowal in Microsoft wydał EMET (Enhanced Mitigation Experience Toolkit) w wersji 5.5 - SECURITY dla Windows 10   
  Bezpieczeństwo_IT, Ochrona_informacji, Windows
   
  Microsoft wydał nową wersję EMET, czyli darmowego zestawu narzędzi rozszerzonego środowiska ograniczającego ryzyko. Zestaw ten służy zapobieganiu wykorzystaniu luk w zabezpieczeniach oprogramowania. W tym celu w narzędziu EMET zastosowano technologie ograniczające ryzyko w zakresie zabezpieczeń. Zadaniem tych technologii jest tworzenie specjalnych osłon i utrudnianie działania osobom próbującym wykorzystać luki oprogramowania. Te technologie ograniczające ryzyko w zakresie zabezpieczeń nie gwarantują, że luki nie zostaną wykorzystane, jednak w maksymalnym możliwym stopniu utrudniają ich wykorzystanie.    Informacja o udostępnieniu nowej wersji oprogramowania EMET została zamieszczona na stronieTechNet w dniu 02.02.2016 r. Główne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji (5.2) to kompatybilność z Windowsem 10, lepsza ochrona przed exploitami, ulepszona konfiguracja za pomocą zasad grupy (GPO), wsparcie ustawień zabezpieczeń dla niezaufanych czcionek w Windows 10 (dotyczy to zarównoprzeglądarek jak i innych aplikacji) oraz poprawa wydajności, powiązana z mechanizmami ochronnymiEAF/EAF+.   Narzędzie EMET udostępnia także konfigurowalną funkcję przypinania certyfikatów SSL/TLS o nazwieCertificate Trust (Zaufanie certyfikatów). Ta funkcja służy do wykrywania ataków typu „man-in-the-middle” wykorzystujących infrastrukturę kluczy publicznych (PKI).   Zachęcamy do wypróbowania pakietu EMET, który może być dobrym i bezpłatnym uzupełnieniem mechanizmów bezpieczeństwa.
  Najnowszą wersję EMET 5.5 można pobrać ze strony Microsoft tutaj (25 MB): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] www.microsoft.com
 11. Masteralien liked a post in a topic by adamkon in Windows 10 Black Edition for Windows 10 (Theme)   
  Windows 10 Black Edition for Windows 10 (Theme)
   

   
  linki :
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
   
  --------------------------------------------------------------------------------------------
   
  Jeśli ci pomogłem daj strzałeczkę, ciebie nie kosztuje mi zwiększa reputację. Dzięki !
 12. Masteralien liked a post in a topic by M4T in Aero Glass for Win8.1+ [8, 8.1, 10]   
  Potwierdzam z rs2 sypie się i to srogo ;/
 13. Masteralien liked a post in a topic by M4T in [Luźna Rozmowa] Co nowego w 10 wersji okienek   
  waniajet rtm-em


 14. Masteralien liked a post in a topic by m4s in [Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows   
  Znalazłem taki temat:
   
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 15. Masteralien liked a post in a topic by m4s in [Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows   
  Dodam od siebie że insidery to kompletna klapa do testów - na starcie 111 procesów - potem się uspokaja do ..... tylko  89
   
  Lekki koszmar.... kij wie co działa w tle i pod maską
 16. Masteralien liked a post in a topic by m4s in [Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows   
  Za udział w ankiecie dziękuje bardzo - wprowadzona bez żadnego hałasu i tak doczekała się sporego odzewu.
   
  Chodzi mi po głowie nowy projekt dotyczący tego samego ale w innej formie:
   
  skrypt który będzie robił ..... skrypt pod Ciebie - czyli jakie sobie opcje wybierzesz taki skrypt dostaniesz ....
   
  np.
  Win10 / usuwam Telemetrie / usługi / Route / etc / etc ....
   
  Warte to wycierania literek na klawiaturze ????
 17. Masteralien liked a post in a topic by Miastowy in Mini poradnik | Usuwanie własnych tapet blokady ekranu z systemu Windows 8/8.1/10 (2)   
  No, trudno. Na gorsze to nie przyszło nikomu. Same zalety z tej operacji.
 18. Masteralien liked a post in a topic by m4s in [Windows Vista/7/8.1/10-skrypt] RemoveSPY_AIO - hosts, szpiedzy I telemetria won, optymalizacja Windows   
  Aktualizacja 14.03.2017 v15

   -/7/-/-
   - FIX  Usługa kopia Zapasowa Systemu Windows - nie będzie już wyłączana
  V/7/8.1/10
   - FIX  Poprawione wykrywanie systemów
   - FIX  Usunięcie blokowania regułami FIREWALL na korzyść ROUTE 
   - DODANO  Narzędzia /7/ Blokowanie ROUTE /O/
   - DODANO  /tryb ADV/ Nowe usługi do wyłączenia 
   - DODANO  /tryb ADV/ Narzędzia /7/ Czyszczenie Dzienników Zdarzeń systemu Windows /Z/
   - FIX  Porządki i Poprawki w kodzie skrytpu: zmniejszenie wielkości skryptu, oraz poprawa szybkości działania
  -/-/8.1/10
   -FIX  Poprawione działanie trybu HIGH /Powershell in CMD/ 
  -/-/-/10
   - DODANO  Narzędzia X / Windows :
   - DODANO  Usunięcie wszystkich APPS poza Windows STORE
   - DODANO  Odinstalowanie OneDrive z systemu
   - DODANO  Usunięcie Defendera z systemu /należy wykonać dwukrotnie/w tym jeden raz po restarcie/
   - DODANO  W trybie PRO / Faza eksperymentalna - używasz na własne ryzyko!!!/ 
   - USUWA z komponentów Windowsa: przedrostek REM- zapobiega usunięciu
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 19. Masteralien liked a post in a topic by RemixPL1994 in [.cmd] [x32/x64] [Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10] Skrypt - Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów by ®emix   
  Wyjaśnij na pw lub tutaj o co chodzi z tymi skrótami internetowymi, bo ja nie wiem za bardzo o co chodzi
 20. Masteralien liked a post in a topic by RemixPL1994 in [.cmd] [x32/x64] [Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10] Skrypt - Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów by ®emix   
  Nie mam pojęcia, jeśli znajdę sposób na to itp to dodam w v6 ale niestety nie wiem kiedy to będzie bo zostało kilka kwestii na których się zawiesiłem, a nie chcę dawać czegoś nie dokończonego w 100% bo v6 to będzie final
 21. Masteralien liked a post in a topic by P1O in [Skrypt] WOD - czyli Won, OneDrive!   
  Przedstawiam własny skrypt, którego zadaniem jest odinstalowanie programu OneDrive w systemie Windows 10 oraz usunięcie ikony z listy Szybki dostęp. Na koniec działania skryptu otwierany jest folder profilu użytkownika, by znaleźć i usunąć znajdujący się tam folder OneDrive.
   
  Nie korzystałem z tego, nie korzystam i korzystać nie planuję, dlatego po każdej instalacji systemu zmieniam w jego ustawieniach, by nie uruchamiał się wraz z systemem. Mimo to i tak startował podczas zapisywania jakiegoś dokumentu przez edytor tekstu. Znalazłem go na liście zainstalowanych programów i odinstalowałem, jednak powrócił wraz z aktualizacjami (a przynajmniej tak mi się wydaje). OK, mogę go co jakiś czas usuwać, nie ma problemu. Problemem są pozostałości w postaci nie działającego linku OneDrive na liście Szybki dostęp oraz folderu OneDrive w folderze profilu użytkownika.
   
  Skrypt załatwia zatrzymanie procesu, sprawdzenie wersji systemu (x86/x64) i uruchomienie właściwego deinstalatora, modyfikację rejestru w celu usunięcia ikony OneDrive z eksploratora oraz otwarcie folderu użytkownika w celu ręcznego usunięcia folderu OneDrive.
   
  Skrypt wymaga uruchomienia jako Administrator. Bez tego wykona jedynie odinstalowanie i wyświetli stosowny komunikat.
   
  Komendy do pracy skryptu wziąłem z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. Wpis rejestru zamieniłem na cmd z pomocą [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].
   
  Proszę o informacje o działaniu skryptu na Windows 8 i 8.1. Powinien działać tak samo, jednak nie dysponuję niczym z Ósemką i nie mogę tego potwierdzić.
   
  Dodatkowe informacje:
  Zadaniem skryptu nie jest całkowite wypatroszenie systemu z tej funkcjonalności. Odinstalowanie OneDrive nie usuwa go całkowicie z systemu. Nadal w różnych zakątkach dysku pozostają pliki instalatora, czy konfiguracyjne. Skrypt wyłącza program i usuwa widoczne śmieci po nim tak, by nie przeszkadzał nam w normalnym użytkowaniu. W razie potrzeby można go przywrócić.
  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 22. Masteralien liked a post in a topic by M4T in Przypinanie Dysku, Folderu do Paska zadań (win 7,8.1,10) (2)   
  Ja mam ikone Clovera więc info zbędne po samych komentarzach jak i po przypięciu ludzie zobaczą co z czym się je. Przeca to nic skomplikowanego minuta roboty
  Format nie potrzebny by odpiąć
 23. Masteralien liked a post in a topic by M4T in Przypinanie Dysku, Folderu do Paska zadań (win 7,8.1,10) (2)   
  Taka wada to niewielki koszt do szybkiej lokalizacji Ponieważ jest to skrót a nie bezpośrednia lokalizacja
×
×
 • Create New...

Important Information