Jump to content
WinClub

netrot

Nowicjusz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

About netrot

 • Rank
  Nowicjusz

Recent Profile Visitors

243 profile views
 1. Testy wszystkie pomyślnie, żadnych problemów z programami typowo szkolnymi itd. Komputery nieużywalne z czystym systemem pracują szybko i stabilnie, aż miło popatrzeć i posłuchać komentarze w stylu: komputery działają lepiej niż jak były nowe, (podziękowanie dla użytkownika konuss). Od sfery użytkowej brak wyszukiwania plików, nie sądziłem, że tak wiele osób z tego korzysta. Zamiennie poradziłem sobie instalując aplikację Everything 1.4.1.935. Ma ktoś pomysł jak doinstalować indeksowanie plików i uruchomić wyszukiwarkę plików? ps. Wprowadzam na dużą skalę, dam znać jak wystąpią problemy. ps.2 instalacja systemu poprzez odtwarzanie obrazu jest w windows 10 bezbłędna dla różnych sprzętów.
 2. Witam. Podzielił byś się opisem twojego podrasowania? Chodzi o zachowanie różnych aplikacji np. dla pedagoga do których już nie wiadomo gdzie są płytki.
 3. Temat sieciowy jest ok i łatwy do zrealizowania, jednak problemem jest lokalizacja komputerów np. bibliotek w 6 różnych lokalizacjach i w różnych sieciach itd. Postanowiłem, że wykonam obraz dysku programem dmde. 1. Wymontowanie dysku, wyczyszczenie komputera z kurzu + wymiana past termo-przewodzących. 2. Odzyskanie dysku z kopii z wszystkimi ustawieniami podłączonego przez złączkę USB do laptopa. (czas około 5 minut) 3. diskmgmt.msc powiększenie partycji do całej powierzchni dysku. Dodatkowo każdy obraz po instalacji ma skonfigurowanego office, antywirus i inne programy. Zaoszczędza to mnóstwo czasu. Zapowiada się to jako najlepszy plan chyba na ten moment. Przetestowany na 3 różnych konfiguracjach w tym INTEL i AMD. Myślę o tweakach już cały dzień i im więcej wiem tym bardziej czuję, że jest jeszcze dużo do opanowania przez te wszystkie relacje i zależności miedzy usługami, itd ... ogrom informacji. Może Pan opisać co miał na myśli? Poleca Pan jakieś gotowe zestawy dla moich rozważań? Dziękuję za szczerą opinie, niestety różnica w działaniu czysty system, a np. Pańskiego autorstwa różnica jest na tradycyjnych dyskach nie do opisania. W ogóle tam gdzie jest mało pamięci ram + hdd, a i nawet ssd. Podejmę to ryzyko, zwłąszcza, że zawsze w miesiąc dam radę się wycofać. Uważam, że będę w stanie przymknąć oko na błędy i nad nimi szybko zapanować, gdyż przenoszę tylko katalog użytkownika, odzysk z obrazu i nie zastanawiam się co było nie tak. Aktualizacje o dziwo psują się równie często na czystych systemach, dlatego czuję, że ilość pracy i wkłądanego serca będzie znacznie mniejsza. Odczekam jeszcze kilka dni, może ktoś się wypowie. Następnie będę wprowadzał w małych grupach i obserwował. Małych testerów liczę w setkach ps. jestem na L4 mam kilka dni na naukę i będę testował, jak nie opiszę żadnych problemów to oznacza to że odniosłem same sukcesy.
 4. Czy testował ktoś opcję uaktualnienie z Windows 7 do Windows 10 za pomocą tego obrazu?
 5. Witam. Muszę przeinstalować systemy na Windows 10 Home/Pro w salach komputerowych, bibliotekach, laptopach nauczycieli/bibliotekarzy. Wymagania to obsługa: odtwarzania filmów, pakiet office, przeglądarka. Komputery w dużym rozstrzale od core 2 quad do nowych intel i5 1 do 8 generacja, większość posiada 4 GB ram(w dalszej części postu:mocny zestaw). Niestety jest kilka sal o konfiguracji core 2 duo, 2-4 GB Pamięci ram, ale z od 60 do 120gb SSD. (w dalszej części postu:słaby zestaw). Chcę uniknąć instalowania czystej wersji z Microsoftu. Niestety muszą działać Aktualizacje Systemu Windows. Czytając forum wybrałem wersję dla wszystkich zestawów użytkownika kredacz (serdeczne wielkie dzięki, za świetną pracę) na drugim miejscu użytkownika konuss. lub Proszę o opinie czy idę w dobrym kierunku. Może doradzicie coś innego lub podzielicie się jakimś doświadczeniem na co uważać? Którą z obu modyfikacji byście zainstalowali? ps. Mam ponad 100 maszyn do instalacji, jakieś metody na wykonanie tego szybko? ps2. Czy testował ktoś opcję uaktualnienie z Windows 7 za pomocą powyższych obrazów ?
 6. Witam. Świetna praca wszystko chodzi stabilnie i szybko na 3 różnych komputerach PC- AMD oraz Intel. Instaluje się na vmware esxi i działa szybko, poprawnie. Dziękuję za świetną pracę. ------------------------- Czy testował ktoś opcję uaktualnienie z Windows 7 do Windows 10 za pomocą tego obrazu?
×
×
 • Create New...

Important Information