Jump to content

Wili

 • Posts

  272
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

Recent Profile Visitors

1,224 profile views
 1. Pobaw się tym programem i jeśli stwierdzisz że robi to czego oczekujesz to kupuj sprzęt o lepszych parametrach. https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/System_Font_Size_Changer.html
 2. Mógłbys podpowiedzieć jaki system, jaka maszyna wirtualna itd itp. Dzięki Przejrzyj w poradnikach Oracle VM VirtualBox - Instalacja systemu na VHD albo VMware Workstation
 3. Inna opcja. 1-zainstaluj jakiś niewielki system windows na maszynie wirtualnej 2-zrób sobie kopie tej maszyny za pomocą 7zip 3-na oryginale maszyny wirtualnej zainstaluj swój program 4-kiedy się skończy możliwość korzystania z niego usuń tą maszynę, rozpakuj kopie i instaluj potrzebny program na nowo….
 4. Sklep można odinstalować jeśli już nie potrzebny.
 5. jarexpol Uruchom system z tego pena > wejdź w Zarządzanie dyskami i sprawdź czy dyski są Online. Jeśli nie to ustaw na Online.
 6. A czy jak odpalisz powiedzmy przeglądarkę z pendrajwa z pod tego systemu to nie zapisuje ci tych zakładek i historii ? Jeśli będzie zapisywane to w takim razie wydziel z tego dysku SSD oddzielną partycję i tam trzymaj swoje programy portable. Nie jest to może to co byś chciał osiągnąć ale myślę że może ci takie rozwiązanie wystarczy.
 7. Poczytaj trochę..... http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/usb-30-usb-31-usb-typ-c-roznice-miedzy-poszczegolnymi-wersjami.html
 8. Może być i ten a kiedyś może się przydać też do ładowania smartfona.
 9. Czyli że jeśli przy dysku nie było kabelka to musisz sobie dokupić.
 10. Wymiana dysku na SSD nie powoduje utraty gwarancji. Możesz zadzwonić do serwisu i się zapytać.
 11. Nie ma co żałować na dysk SSD bo zawsze można go wyjąć jakby co. Sam mam lapka Lenovo S20-30 z podobną specyfikacją który był kupiony z pełną świadomością jako awaryjny lub mobilny. I tez wymieniłem w nim dysk na SSD Szału nie ma bo lapek ma tylko sata2 ale i tak różnica jest duża. Po za tym przy normalnym użytkowaniu Lapek praktycznie się nie grzeje (tylko wtedy kiedy procek wchodzi na 100%) wiadomo że nie zrobi się na takim sprzęcie za wiele ale do internetu i jako awaryjny jest w sam raz. Można go Kablem HDMI podłączyć do większego monitora czy telewizora i działa przy znikomym poborze prądu. Ostatnio też kombinowałem z systemami ale w końcu wylądowała na nim najnowsza 10.
 12. Ja na Twoim miejscu żeby sobie uprościć sprawę zainstalowałbym jakikolwiek taki sam system jaki masz w kopii z odpowiednim podziałem na partycje żeby była przynajmniej dodatkowa na kopie (chociaż nie koniecznie) ale jak robić podział to bardziej logicznie niż było. Następnie odpalasz Acronisa z płytki lub pena wskazujesz swoją kopie na penie czy dysku USB i przywracasz na odpowiednią partycje tego nowego dysku. Z tym że czasem nie usuń za wcześnie tej swojej kopii bo gdyby coś ci nie wyszło jeśli nie bawiłeś się tym to najwyżej będziesz kombinował dalej. A jeśli masz Acronisa Disk Directora na płytce czy penie to można ręcznie poustawiać wielkości partycji ale myślę że jednak instalując system i przywracając powinno być łatwiejsze.
 13. Jeśli zrobiłeś kopie w postaci install.wim to można podmienić i jeśli jest wszysko dobrze zrobione to powinno działać. A dla zmniejszenia wielkości można przekonwertować install.wim na install.esd
 14. Też uważam że foldery systemowe lepiej pozostawić na swoim miejscu a tylko programom najbardziej objętościowym zmienić lokalizację. I korzystać z programów portable które spokojnie mogą być na innej partycji. Tylko w sumie poco dysk SSD - chyba tylko do szybszego uruchamiania systemu.
×
×
 • Create New...

Important Information