Jump to content
WinClub

morfeusz

Użytkownik
 • Content Count

  67
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About morfeusz

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 1. Dlatego się pytam bo nie wiem. Właśnie czytam na ten temat, ale dużo czytania a mało konkretów.
 2. A dlaczego pierwsza pozycja, możesz to wyjaśnić? Czy nie jest tak, że jeżeli zaznaczę ODF i będzie zapisywane w tym formacie, to nie będzie problemu otworzenia dokumentu np. programem Libre office, bo będą ze sobą kompatybilne?
 3. Plik pobrany. Sorki, nie wiedziałem że to się czeka do końca odliczania. Przy instalacji pojawiła się taka informacja i nie wiem co zaznaczyć.
 4. W wersji Home i Pro lite są minimalnie różnice jeżeli chodzi o zjadanie zasobów (tak wynika z wcześniejszych screenów). Niby Home jest uboższy, więc teoretycznie powinien być wyraźnie lżejszy, ale tak nie jest. W takim razie wg. subiektywnej opinii który lepiej instalować z powyższych? Interesuje mnie lekkość, ale nie kosztem szybkość i dopracowanie.
 5. Potrzebuję link do Startera 64bit. Najlepiej bez logowania się na serwer. Może ktoś udostępnić?
 6. Ściągnąłem obie wersję W7 od Sromotnika (Win JG7 ThinPc v 2019, Win JG7 HP&Pro x64 v2019) i zastanawiam się która z tych wymienionych wersji byłaby najlepsza dla mego leciwego laptopa Asus K50ij z 4 GB Ramu (nie patrząc na to, co zostało wycięte w systemach). Chodzi mi o jak największą szybkość, najlepszą stabilność i żeby te 4GB pamięci wystarczyło na swobodnie i szybkie korzystanie z internetu czy oglądanie filmów. Jeżeli np. wersja 64 bit, to pełna czy lite? Dużo się różnią pod względem zużycia ramu, zajmowanego miejsca na HDD czy szybkości, bo nie mogłem znaleźć porównania. Czy obie wersje 64 bit (pełna i lite) są na bazie W7 Pro?
 7. Mając złącze Thunderbolt 3 będę mógł do niego podłączyć USB 4.0? Jeżeli tak, to czy parametry takie jak np. szybkość transferu, prąd itp. będą takie same?
 8. Mam pytania. Rozumiem że teraz ta wersja jest także na system 64 bitowy, bo wyrywkowo przeczytałem że była tylko na 32. Aktualizacja systemu jest na rok 2018 czy 2019? Edit. Chciałem szybko zainstalować bez czytania całego wątku. Ok. przeczytałem, już wiem.
 9. Czy ten office starter offline sam się nie aktualizuje a po pewnym czasie nie wyłącza się i nie krzyczy o brak licencji? Czym różni się od innych wersji jeżeli chodzi o world i excel? Jakieś funkcje może zostały okrojone?
 10. Witam, Zainstalowałem parę dni temu nowy system: https://winclub.pl/topic/9789-win-dreamos-new-extreme-x86-x64-2k17/ który jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Ale przypadkowo zacząłem czytać taki o to temat: https://winclub.pl/topic/6938-utrzymanie-systemu-w-dobrej-formie-jakie-programy-po-formacie/page-2 i pomyślałem sobie żeby zainstalować programy na ile jest to możliwe w portable, choć nigdy tego nie robiłem. Mam parę pytań: 1. Chciałbym aby programy były jednak na dysku systemowym "C", ale w utworzonych do tego specjalnie folderach. Po prostu nie chcę aby softy były zintegrowane z systemem i robiły tam bałagan jak to bywa w normalnej instalacji. Czy jest możliwe, czy jednak usb lub dysk "D" lub inny zewnętrzny? Ale jeżeli instalowałbym je np. na dysku "D", to nie byłoby tam wszystko porozwalane, jakieś rejestry czy inne dodatkowe pliki które się same tworzą z czasem? 2. Które programy (jeżeli posiadają wersję portable) instalować, a które jednak integrować w system?: - Vivaldi - Airytec Switch Off - Revo Unistaller - Skype - Sumatra PDF - Java portable wraz Pale Moon - Libre office - CCleaner - Picasa (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - 360 Total Security (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - Ad Muncher (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - Keyscrambler (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - F.Lux (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - Unchecky (jest wersja portable, bo nie znalazłem?) - Wise Registry Cleaner (dział bez problemu na 64 bit?) 3. Czy wtyczka uBlock Origin też może być portable czy jednak ją instalować normalnie w systemie, czyli na dysku "C"? 4. Czy programy portable można aktualizować? Jeżeli tak, to gdzie jest to zapisywane? 5. W programie Sumatra PDF podczas uruchamiania pojawia się okienko "uruchom", takie jak podczas instalacji. Jeżeli chcę otworzyć pdf uruchamiam Sumatre i szukam ścieżki do pliku który chcę otworzyć. I tak za każdym razem. Czy jest to normalne? Nie można przypisać program na stałe do otwierania pdf-u? Kiedy chcę przypisać, programu nie ma na liście proponowanych. 6. Czy można robić skróty programów na pulpicie (dysk C) aby mieć szybszy dostęp do ich uruchamiania? 7. Pytanie trochę z innej beczki. Od kiedy powstał Office MS to go używałem. Teraz przeniosłem się na Libre office ale nie jest automatycznie kompatybilny z tym od MS a jednak ten od giganta jest w większości używany w firmach, urzędach. Czy ktoś zna sprawdzony sposób aby zapisując pliki w Libre office można je było później otworzyć np. w wordzie. Chodzi mi o to, aby za każdym razem przed zapisaniem nie trzeba było zmieniać typ pliku "Odt" na np. "Docx", bo nie zawsze się o tym się pamięta. Jak sobie z tym radzicie?
 11. Chciałem tak zrobić wcześniej ale w obecnej wersji Windowsa tę funkcję mam chyba usuniętą a przynajmniej nie dam rady uaktywnić. Pewnie w tym tygodniu będę instalował coś nowego i wtedy sprawdzę.
 12. Więc chyba zostanie jak jest. Laptop jest stary i raczej nie opłaca się ładować w niego kasy aby tylko zegar dobrze chodził. A samemu rozgrzebywać nie mając pojęcia co robić nie uśmiecha mi się. Dzięki za pomoc.
 13. Aktualizacja biosu nic nie dała, zegara w takim samym stopniu przyspiesza. W biosie nigdzie nie mogę znaleźć czegoś, co jest związane z "Virtualization".
 14. Dzięki Renatan. Nawet nie wiedziałem że w ten sposób aktualizuje się bios. Pewnie dlatego go nie ruszałem aby nie posiać kompa. Aktualizację zrobiłem. W biosie jest napisana wersja 218. W instrukcji obsługi którą wysłałeś jest na końcu coś takiego: "Po wejściu do ustawień BIOS, w podmenu EXIT wybierz “Load Setup Defaults“. Potem zapisz i opuść ustawienia, aby zakończyć procedurę aktualizacji." W moim laptopie jednak jest coś innego: Load User Defaults Load Manufacture Defaults Wybrac którąś z tych opcji czy już zostawić jak jest?
 15. Więc aktualizować do najnowszej? Skąd pobrać aby nie namieszać i którą wersję? Ze strony Asusa wersję 218?
×
×
 • Create New...

Important Information