Jump to content
WinClub

TomHard

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

About TomHard

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. Pytanie głównie ( lecz nie tylko) do użytkownika 'Franc' ponieważ on używa zapory simplewall. Czy instalując simplewall należy wcześniej zablokować/wyłączyć całkowicie usługę windows firewall ? Według informacji podanej w linku: https://portable.info.pl/simplewall-portable/ na końcu artykułu (w zielonym prostokącie) mamy taką informację: "Wymagane jest wyłączenie zapory systemu Windows. Czy jest to kompatybilne z Windows Firewall? Tak. Instalacja programu i konfiguracja własnej platformy do filtrowania WFP (ang. Windows Filtering Platform) nie zmienia żadnej konfiguracji zapory systemu Windows, ale filtry zapory systemu mają wysoki priorytet i są przetwarzane w pierwszej kolejności, dlatego trzeba wyłączyć zaporę systemu Windows." Jeśli tak, to jak to skutecznie zrobić w tej wersji systemu? I kiedy - przed instalacją simplewall, czy można po.
 2. Moim zdaniem nie potrzeba dodawać przeglądarek. Każda z nich to dodatkowe 50mb. Każdy ma własną sprawdzoną/ulubioną przeglądarkę i na pewno ma jej instalkę. - compact OS - osobiście wolałbym bez kompaktowania systemu - ograniczenie svhost - uważam za zbędny - optymalizacja SSD - tak - remove spy - tak (już wdrożone w system ) za najważniejsze jednak uważam to czy w systemie będą obecne, czy usunięte: -cortana -search -defender firewall -defender antyvirus -Smart screen -Edge -sklep i jego apki -Xbox i pochodne - ...... i inne "śmieci".
 3. Próbowałem zainstalować simplewall zaraz po instalacji systemu. Od tego momentu co chwilę zaczęło wyskakiwać takie oto okienko: Simplewall się zainstalował, jednak nie mozna ustawić go do uruchamiania razem ze startem systemu. Zamiast "dopisać" go do autostartu windows pokazuje to okno. Restart nie pomaga. Wersja full i lite tak samo.
 4. Może upload na mega się wysypał. Poczekamy na odzew autora w tej kwestii. Dzięki Blinku za sprawdzenie.
 5. wersja 07.02.2020 x64 Rozmiar ISO z na 1 stronie :2.75GB Rozmiar ISO na mega :2.52GB pobrałem z mega i nie zgadza się md5, ktoś jeszcze pobierał i sprawdzał ?
 6. panie Blinku... sprawdziłeś juz czy zainstalowanie OpenShellSetup_4_4_142 i zmianę menu z win10 na win7 rozwiązuje problem z panelem sterowania? Chciałbym zainstalować tego moda i Twoje sprawdzenie tej hipotezy byłoby jakąś wskazówką. Interesuje mnie wersja 64bit.
 7. Mod wydaje się być całkiem OK. Drobne uwagi z mojej strony do autora dotyczące wersji z 16.01.2020: 1- proponowane (w folderze tweaki) programy są nieodpowiednie dla 1909. - SpyBootAntiBeacon wersja 1.6 pochodzi z 2016roku. https://www.safer-networking.org/products/spybot-anti-beacon/version-history/ -WinAeroTweaker wersja 0.15.1 jest z lipca 2019r i jest wynikiem pojawienia się windowsa 1903. Dopiero wersja 0.16. "obsługuje" 1909. Najnowsza wersja to 0.16.1 z grudnia 2019 i taką jest sens używać. https://winaero.com/blog/winaero-tweaker-0-16-is-available-with-windows-10-version-1909-support/ 2- nie wiem czy pozostawienie aktywnej Cortany było zamierzonym działaniem, jednak ona jako jedna z pierwszych chciała się połączyć z internetem. 3- ilość procesów zaraz po instalacji systemu (jeszcze bez żadnych sterowników) wyniosła u mnie 102. 4- Czy zaproponowane przez Ciebie skrypty są "kompatybilne" z tą wersją systemu ? Pozdrawiam i czekam na coraz lepsze wersje.
 8. Napisz na której wersji są problemy. Według opisów/nazw systemów z linków, wersja x64 jest z 7 lutego, a wersja x86 z 30 stycznia.
 9. Poproszę kogoś, kto zainstalował ten system o podanie, ile GB zajmuje na dysku ten windows po zainstalowaniu. (wersja Home 32 bit) Posiadam stary tablet Kiano Intelect 8" MS. Chciałbym przeprowadzić czystą instalkę, a tablet ma tylko 16GB pamięci wbudowanej. Obecnie tablet chodzi na Win 8.1 Bing i jest tylko 4 giga wolnego miejsca dla użytkownika.
 10. Dziękuję autorowi za wstawke i poproszę o podanie sum kontrolnych md5 (crc) aby zweryfikować poprawność pobranego pliku.
 11. Zamiast Defendera i firewall'a windows polecam " simplewall ". Kompatybilny z win10. https://www.henrypp.org/product/simplewall
 12. Czy będzie aktualizacja tej (biurowej) wersji ? Nie jestem graczem, więc taka odmiana win10 jest dla mnie najlepsza. Nawet nie trzeba oryginalnej wyszukiwarki (są przecież inne programy wyszukujące), ani żadnej cortany, żadnego sklepu i jego apek. Typowo do zastosowań biurowych, żeby drukarka działała, skaner i wifi. Wersja Home i Pro jak dotychczas mile widziana. No i zdrowych, spokojnych świąt przy okazji.
 13. czy aktualizacja już "wleciała" ? .
 14. Można zastosować Blackbird. "https://www.getblackbird.net/" . On wyłącza wszelkie zbędne telemetrie i szpiegi :). Można zejść z procesami do ok. 80 zarówno z pełnej wersji windows jak i modowanej. Ale uwaga program zmienia część interfejsu ( np. znika nam centrum powiadomień, wyszukiwanie). Aktualnie obsługuje wersje 1903 i wcześniejsze. Po zastosowaniu win10 staje się baaardzo "spokojny". Program oferuje zrobienie backupu ustawień na początku, także można przywrócić jak się komuś nie spodoba jego działanie. Ja używam i jest ok.
 15. Metoda na bootowanie i instalowanie tej wersji z frameworkiem na VirtualBox. 1-otwieramy w PowerIso (może być portable) obraz w wersji bez frameworka (który nie miał problemów z bootem i instalacją na VB) 2- usuwamy wszystkie pliki i katalogi z obrazu (do czysta) 3- dodajemy(kopiujemy) wszystkie pliki i katalogi z zamontowanego normalnie (pod jakąś literką w systemie) obrazu iso z frameworkiem 4- w Poweriso dajemy 'zapisz jako', nadajemy nazwę i mamy nowe ISO. U mnie zadziałało.
×
×
 • Create New...

Important Information