Jump to content

TomHard

 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

595 profile views
 1. Mam problem z uruchomieniem na VM. Ustawione na Win10 x64. Czy jest to możliwe dla tego systemu?
 2. Jeśli autor lub inna osoba ma taką możliwość to poproszę o wrzucenie na MEGA. Z dyskiem googla mam jakieś problemy i po jakim czasie przerywa pobieranie. Mam wolne łącze 1Mb , pobieram przez 3G w telefonie.
 3. Dobry mod. Wszystko działa jak należy.
 4. Co sądzicie na temat Office typu portable. Podaję link do wersji 2019 i 2016 portable. https://thehouseofportable.com/2459/microsoft-office-2019-portable/ https://thehouseofportable.com/508/microsoft-office-2016-pro-plus-portable/ niektórzy piszą że działa i dziękują za wstawkę, inni że nie działa. U mnie na W10Pro od sromotnika żadna z powyższych nie chce działać. Wystakuje okno z błędem. Może na waszych konfiguracjach odpali. Podzielcie się wynikami prób Edit. hasła do rozpakowania rarów są na dole strony, rozpakowują się poprawnie, używałem WinRara5.80
 5. Kiedy pojawi się wersja "super lite ultra fast extreme core speed game" ?
 6. Pytanie głównie ( lecz nie tylko) do użytkownika 'Franc' ponieważ on używa zapory simplewall. Czy instalując simplewall należy wcześniej zablokować/wyłączyć całkowicie usługę windows firewall ? Według informacji podanej w linku: https://portable.info.pl/simplewall-portable/ na końcu artykułu (w zielonym prostokącie) mamy taką informację: "Wymagane jest wyłączenie zapory systemu Windows. Czy jest to kompatybilne z Windows Firewall? Tak. Instalacja programu i konfiguracja własnej platformy do filtrowania WFP (ang. Windows Filtering Platform) nie zmienia żadnej konfiguracji zapory systemu Windows, ale filtry zapory systemu mają wysoki priorytet i są przetwarzane w pierwszej kolejności, dlatego trzeba wyłączyć zaporę systemu Windows." Jeśli tak, to jak to skutecznie zrobić w tej wersji systemu? I kiedy - przed instalacją simplewall, czy można po.
 7. Moim zdaniem nie potrzeba dodawać przeglądarek. Każda z nich to dodatkowe 50mb. Każdy ma własną sprawdzoną/ulubioną przeglądarkę i na pewno ma jej instalkę. - compact OS - osobiście wolałbym bez kompaktowania systemu - ograniczenie svhost - uważam za zbędny - optymalizacja SSD - tak - remove spy - tak (już wdrożone w system ) za najważniejsze jednak uważam to czy w systemie będą obecne, czy usunięte: -cortana -search -defender firewall -defender antyvirus -Smart screen -Edge -sklep i jego apki -Xbox i pochodne - ...... i inne "śmieci".
 8. Próbowałem zainstalować simplewall zaraz po instalacji systemu. Od tego momentu co chwilę zaczęło wyskakiwać takie oto okienko: Simplewall się zainstalował, jednak nie mozna ustawić go do uruchamiania razem ze startem systemu. Zamiast "dopisać" go do autostartu windows pokazuje to okno. Restart nie pomaga. Wersja full i lite tak samo.
 9. Może upload na mega się wysypał. Poczekamy na odzew autora w tej kwestii. Dzięki Blinku za sprawdzenie.
 10. wersja 07.02.2020 x64 Rozmiar ISO z na 1 stronie :2.75GB Rozmiar ISO na mega :2.52GB pobrałem z mega i nie zgadza się md5, ktoś jeszcze pobierał i sprawdzał ?
 11. panie Blinku... sprawdziłeś juz czy zainstalowanie OpenShellSetup_4_4_142 i zmianę menu z win10 na win7 rozwiązuje problem z panelem sterowania? Chciałbym zainstalować tego moda i Twoje sprawdzenie tej hipotezy byłoby jakąś wskazówką. Interesuje mnie wersja 64bit.
 12. Mod wydaje się być całkiem OK. Drobne uwagi z mojej strony do autora dotyczące wersji z 16.01.2020: 1- proponowane (w folderze tweaki) programy są nieodpowiednie dla 1909. - SpyBootAntiBeacon wersja 1.6 pochodzi z 2016roku. https://www.safer-networking.org/products/spybot-anti-beacon/version-history/ -WinAeroTweaker wersja 0.15.1 jest z lipca 2019r i jest wynikiem pojawienia się windowsa 1903. Dopiero wersja 0.16. "obsługuje" 1909. Najnowsza wersja to 0.16.1 z grudnia 2019 i taką jest sens używać. https://winaero.com/blog/winaero-tweaker-0-16-is-available-with-windows-10-version-1909-support/ 2- nie wiem czy pozostawienie aktywnej Cortany było zamierzonym działaniem, jednak ona jako jedna z pierwszych chciała się połączyć z internetem. 3- ilość procesów zaraz po instalacji systemu (jeszcze bez żadnych sterowników) wyniosła u mnie 102. 4- Czy zaproponowane przez Ciebie skrypty są "kompatybilne" z tą wersją systemu ? Pozdrawiam i czekam na coraz lepsze wersje.
 13. Napisz na której wersji są problemy. Według opisów/nazw systemów z linków, wersja x64 jest z 7 lutego, a wersja x86 z 30 stycznia.
 14. Zamiast Defendera i firewall'a windows polecam " simplewall ". Kompatybilny z win10. https://www.henrypp.org/product/simplewall
×
×
 • Create New...

Important Information