Jump to content
WinClub

BodziuRat

Użytkownik
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BodziuRat

 1. Masz zaśmiecony dysk, albo niekompatybilne sterowniki. Jeśli używasz pendrive do instalacji, to włóż go do slotu wersji USB 2.0, lub dograj sterowniki do USB jaki posiadasz. https://support.microsoft.com/pl-pl/help/324103/advanced-troubleshooting-for-stop-error-code-0x0000007b-inaccessible-b
 2. Tylko, że to jest wersja Enterprise i nie wiem czy przypadkiem nie blokuje ci bios aktualizacje na inną wersję.
 3. Może ma klucz zapisany na stałe w biosie/uefi? Zaktualizuj na nowo.
 4. Instalowałeś na podkręconym CPU? Najbezpieczniej jest w biosie/uefi ustawić optymalnie zegary jak i napięcia, a po instalacji bawić się w kręcenie. Po podkręceniu ustaw plan zasilania na najwyższą wydajność.
 5. Nie trzeba być biegłym w tych sprawach a jedynie ruszyć myślenie. Mnie też nikt nie uczył co i jak zrobić, dochodziłem do tego po swoich błędach, które popełniałem. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz. Moda możesz sam stworzyć, taki jaki TY potrzebujesz, wszystkie narzędzia i poradniki znajdziesz na forum. Niestety jest trochę czasochłonnej pracy nad tym i nie każdy docenia pracę Sromotnika, tylko narzeka, że coś mu nie działa. Mikrofon ci nie działa? Sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest widoczny. Jeśli nie, to zmień sterowniki, jeśli jest widoczny ale nie możesz przez niego mówić, to wejdź w panel sterowania/dźwięk/nagrywanie i sprawdź w właściwościach mikrofonu, czy "poziomy" masz ustawione na maksa, lub jak w moim przypadku w niestandardowych musiałem zaznaczyć "zwiększenie wydajności mikrofonu". U mnie w ustawieniach/prywatność/mikrofon jest wyłączony a jednak działa;] Posiadam słuchawki z mikrofonem i podczas uruchamiania systemu, losowo sterownik nie chce się uruchomić, więc sam go muszę ręcznie aktywować. Czy jest to wina Sromotnika i jego moda? NIE. Po prostu owy sterownik tak ma. Z tym pkt.3 sam sobie strzeliłeś "intelYgentnie" w kolano, bo dodawanie do menu kontekstowego skrótów programów to nie ingerencja, jak to jest w przypadku syfiastych programów. Jeśli boisz się, że coś zrobisz nie tak, wystarczy zrobić kopię zapasową rejestru, a potem JEDNYM kliknięciem powrócić do stanu przed przeróbką. Podam ci przykład. Sromotnik w optymalizatorze dodał pewne opcje do wyboru, które się na siebie nakładają, są współzależne. Wyłącznie niektórych opcji, bo nie są mi potrzebne, skutkuje wyłączeniem usługi dysku wirtualnego, przez co nie ma się dostępu do zarządzania dyskami w Zarządzaniu Komputerem. Po optymalizacji, sam sobie w usługach ustawiam tę usługę ręcznie i nic w systemie mi nie INGERUJE. Aby mieć CZYSTY system jak przykładowo Win7, używam programów takich jak DestroyWin10Spy, DoNotSpy10 oraz OOSU10, zaznaczam wszystkie opcje przez co kasuje mi wszelkie syfy i system śmiga jak szalony, a jak ktoś chce mieć dostęp do aplikacji, które oferuje Win10, to niech sobie zainstaluje pełną wersję od microsyfu! Przepraszam za mój sarkazm, ale niestety w dzisiejszych czasach "dzieci fajfona i fejzbuka" nie potrafią samodzielnie myśleć. Proszę pamiętać iż Win10 ma za dużo współzależnych od siebie usług, aplikacji etc. więc jest trudno każdemu dogodzić i tak jak wspomniałem wcześniej, można samemu sobie stworzyć moda dla własnych potrzeb. Proste. Pozdrawiam.
 6. Przecież możecie sami dodać skrót do programu w menu kontekstowym. Czemu sami robicie sobie problemy i czekacie aż ktoś za was coś zrobi? Na forum jest to gdzieś opisane, ale jak komuś NIE CHCE się szukać, to zapraszam tutaj ---> https://www.download.net.pl/jak-dodac-skrot-do-programu-w-menu-kontekstowym-windows/n/4584/
 7. Może wymień baterię na płycie głównej?
 8. Ile kości masz w kompie i czy testowałeś je osobno? Polecam program memtest.
 9. @srom-otnik mistrzu dziękuję serdecznie za LTSC, używam na co dzień LTSB od ciebie i jestem w pełni zadowolony. Przeraża mnie jedynie baza tego wydania czyli 1809, bo posiadam HDD i niestety mogą być spadki wydajności dysku. No nic, przetestuję i sprawdzę.
 10. Pokażcie swoje procesy to szybko się zweryfikuje o co tyle płaczu. Zakładam iż ogrom syfu tam będzie
 11. Czytasz wcześniejsze posty? Podałem jakie usługi trzeba włączyć.
 12. Dla maruderów od Xboxa i niedziałającym ich apkom- https://beta.support.xbox.com/help/Hardware-Network/connect-network/server-connectivity-xbox-app-displays-blocked . Ciekawi mnie czy komuś uda się samemu ustawić usługi czy nadal będzie jęczenie? Jeżeli komuś przy włączaniu usługi wystąpi błąd, wystarczy wejść w właściwości danej usługi i w zakładce "Zależności" uruchomić usługi z listy. Proste jak drut.
 13. Witam serdecznie. Pytanie zasadnicze: czy na wersji 1909 nie ma spadku wydajności dysku HDD w stosunku do wersji 1607 LTSB? Słyszałem iż nowsze windy potrafią "mocno" obniżyć pracę dysku HDD.
 14. Witam serdecznie. Mam pytanko odnośnie dysków HDD, czy na tej kompilacji 1809 nie ma spadków wydajności? Poprzednio miałem wersję 1809 PRO i przesiadłem się na 1607 LTSB, gdzie zauważyłem spory skok wydajności na HDD.
 15. I tu panie cię zaskoczę. Miałem win 7, 8.1 i 10 w wersji 1809 jak i teraz 1607, obecny system sprawuje się o niebo lepiej niż inne windy. Przede wszystkim używam do grania, gdzie mój leciwy komp [patrz opis] dostał skrzydeł na win10. Oczywiście sam go oczyściłem ze wszystkich sklepów, xbox [nie używam tej opcji], defendera itp. Aktualizacje tylko przeprowadzam przez wsus offline.
 16. Chwila, chyba coś źle napisałeś albo ja źle zrozumiałem. Jeśli BIOS nie widzi dysku m.2, to tym bardziej żaden system go nie będzie widział. Do bibliotek c++ polecam All in One Runtimes by Sereby a aktualizację wraz z frameworkiem przeprowadzić przez WSUS Offline .
 17. Ciekawe, że innym działa a innym nie. Może ktoś nie umie obsługiwać się modami Win 10 i to nie jest złośliwość z mojej strony, tylko stwierdzenie faktów. Win 10 ma bardzo dużo zależności między apkami i usługami, tak więc jak jedną się wyłączy, to druga nie działa. Wystarczy wejść w usługi i znaleźć tą która odpowiada np. za sieć WiFi. W tym przypadku jest to "Autokonfiguracja sieci WLAN", kliknąć na nią 2x, ustawić "Tryb uruchomienia" na "Automatyczny" , zatwierdzić i uruchomić. Gdy pojawi się komunikat, że nie można danej usługi włączyć, to trzeba pomyśleć i zobaczyć jakie są zależności do danej usługi i ją też włączyć. Czyli "Menadżer połączeń systemu Windows". Co do gier: ten system spisuje się u mnie idealnie, lepiej niż Win7 i proszę zobaczyć w moim opisie, jaki mam leciwy komputer a gram np. w Wieśka 3 na wysokich ustawieniach. Pozdrawiam.
 18. Wyłącz całkowicie WU a do aktualizacji użyj WsusOffline .
 19. Do gier zainstaluj sobie 1607 LTSB, powyłączaj wszystkie wodotryski z MS wraz z WU, a aktualizacje przeprowadzaj przez wsus offline. U mnie ten system sprawdza się wyśmienicie, a jak ktoś chce mieć w pełni system ze sklepem i innymi pierdołami, to niech instaluje oryginał.
 20. Do aktualizacji bibliotek polecam AIO Runtimes od sereby, a gdyby jakaś nie chciała się instalować, to wystarczy wszystko włączyć w optymalizatorze usług.
 21. Najprawdopodobniej masz USB 3.0 i nie widzi ci tego. Podepnij jak możesz pod 2.0. Gdzieś na forum był wątek o tym, jak zmodyfikować instalkę win 10 pod usb 3.0.
 22. @MikiRikiTiki Przecież po instalacji na pulpicie jest folder "Tunning" a w nim "Prywatność" i w tych skryptach wyłączasz WU.
 23. Narzędzia administracyjne / Usługi / Autokonfiguracja sieci WLAN Lub w Uruchamianie wpisujesz services.msc Gdyby usługa nie chciała się uruchomić, to trzeba jeszcze włączyć usługę- Menedżer połączeń systemu Windows
 24. Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy instalują modyfikacje systemu i narzekają... Ten system ma działać szybko i stabilnie a jak ktoś potrzebuje wodotrysków z microsyfu, to niech nie zawraca gitary i zainstaluje sobie "oryginał"! Czy tak ciężko poruszyć swoimi szarymi komórkami i zrozumieć, że "autor" owego systemu poświęcił swój własny czas i zapał aby system był o niebo lepszy od "normalnego"? A przecież robi to całkowicie za free dla NAS.
 25. Będzie trudno, ale polecam zrobić obraz systemu używając do tego np. Acronis True Image. Czy zadziała na innej konfiguracji, nie jestem pewien, na pewno niczego nie popsujesz.
×
×
 • Create New...

Important Information