Jump to content

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Content Count

  9626
 • Posty z Chatbox

  357
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wiktorynek

 1. Wszyscy zapomnieli o systemowym narzędziu do oczyszczania systemu (zwłaszcza w wersji zaawansowanej) od którego należy zacząć porządki i które daje najlepsze efekty?
 2. Oczywiście, że trzeba instalować wufuc jeśli chcesz pobierać aktualizacje na 7 gen wzwyż. MS założył blokadę.
 3. Typowy lejek, gdy brakuje przepustowości dla wszystkich użytkowników. Inni zjadają Twój transfer.
 4. Nie sądzisz, że raczej niemożliwe? Sterowniki instaluje się ręcznie, bo to co idzie z WU ma jakość aktualizacji.
 5. No cóż. Z braku pozytywnych doniesień, trzeba wrzucać te negatywne. Kolejny wielbłąd w Win 10: https://www.dobreprogramy.pl/windows-10-przywracanie-systemu-0xc000021a,News,101990.html
 6. Znaczący spadek wydajności procesorów Intel: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wplyw-poprawek-bezpieczenstwa-na-wydajnosc-procesorow-intel-i-amd.html AMD nokautuje z drugiej strony: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/plyty-glowne-amd-300-i-400-z-obsluga-pci-express-40.html
 7. Najgorsze programy w historii: https://www.purepc.pl/retro/najgorsze_programy_i_systemy_ktore_przeszly_do_historii W podsumowaniu Windows 10.
 8. Musisz wejść do biosu: Pożycz lub kup najtańszego Celerona/Pentium 8 gen.
 9. Ja ci gwarancji nie dam czy nie będzie problemów. Bios z niewłaściwym procesorem może w ogóle nie działać. Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma tą płytę.
 10. Jeśli masz stary bios obsługujący tylko 8 gen, to najpierw musisz zaktualizować bios do najnowszej wersji obsługującej 9 gen.
 11. Wszystko jest uzależnione od chipsetu płyty głównej. Sterowniki do Win 7 i Win 8.1 są do płyt z chipsetami Z370, B365, H310 R2.0 Możesz śmiało wymieniać procesor nawet na i9 9900K. Admin forum miał niedawno i9 9900K + Z370 i bez problemu Win 7 i Win 8.1 Mam nadzieję, że znasz wymagania, aby zainstalować Win 7 na tych płytach i ewentualnie dyskach NVMe? Tu masz wszystko - temat długi, bo rozwijany stopniowo: Na końcu najaktualniejsze wpisy.
 12. To nie GPT decyduje o szybkości rozruchu, tylko hybrid boot (szybki rozruch) wbudowany w systemy od Win 8 wzwyż. Szybki rozruch działa również na MBR. Ten szybki start, to jednak nie jest pełen boot - to stan głębokiego uśpienia, dlatego nie można wejść do biosu w tradycyjny sposób. Systemy na SSD ze schematem partycjonowania MBR i wyłączonym szybkim rozruchem potrafią startować w 6 sekund. Kolejna kwestia, to wbudowany w niektóre płyty główne sprzętowy przyspieszacz startu tzw Fast Boot - podczas zamykania systemu, wczytuje do nieulotnej pamięci częściowy nowy rozruch. P.S. Ogólnie na SSD nie ma praktycznie znaczenia czy mamy włączony czy wyłączony szybki rozruch. To narzędzie najwięcej daje na HDD. Szybki rozruch wiąże się z koniecznością utrzymywania włączonej hibernacji.
 13. Grunt to czytać ze zrozumieniem. Obsługa techniczna to pomoc online ze strony MS. Wsparcie w postaci aktualizacji będzie do 2025 roku albo dłużej. Wszystkie wersje je mają łącznie z wcześniejszymi 1507 i 1511.
 14. Gdzie o tym czytałeś, albo słyszałeś? MBR nie nadaje się do SSD, albo GPT do HDD?
 15. Przecież od dawna nie ma osobnych tylko zbiorcze. Napisałem ci jakie są osobne - do IE11 i do NET.
 16. Przecież napisałem. Wszystkich po grudniu 2017. Możesz sobie zaktualizować IE11 i dowolną wersję NET osobnymi poprawkami.
 17. https://technogadzet.pl/naukowcy-tworza-komputer-odporny-na-hakerow/ a propos zabezpieczeń sprzętowych: https://www.dobreprogramy.pl/Ulepszone-wersje-atakow-na-procesory-zignoruja-sprzetowe-zabezpieczenia,News,86128.html Haswelle odporne? https://www.purepc.pl/cyberbezpieczenstwo/w_procesorach_intela_odkryto_nowe_luki_bezpieczenstwa http://www.benchmark.pl/aktualnosci/zombieload-fallout-ridl-odkryto-luki-bezpieczenstwa-w-procesorach.html
 18. I nie wierzcie w te pokrętne tłumaczenia, że w procesorach 8 i 9 gen luki zostały częściowo załatane sprzętowo. g***o prawda, a jak cokolwiek poczynili, to odbiło się, to na wydajności. Tej architektury nie można załatać. I w tym momencie posiadacze AMD też niech się nie cieszą zbytnio. Ich procesory są na ten moment ciut mniej podatne, ale czas pokaże jakie tam dziury znajdą. Kukułcze jajo zostało podrzucone. Teraz wszyscy hakerzy świata wiedzą już gdzie szukać dziur. P.S. Zwykłemu Kowalskiemu i jego pecetowi domowemu te dziury spływają jak pot po plecach do "rowa" na pupie. A żeby pecet nie przymulił przez pseudo łaty, to należy zakończyć aktualizowanie systemów na łatach z grudnia 2017. Można nadal aktualizować IE11 i wszelkie wersje NET. Najważniejsza jest aktualna przeglądarka z aktualnymi dodatkowymi zabezpieczeniami, zapora sprzętowa, zapora systemowa i dla zwykłego użytkownika włączony UAC na koncie użytkownika bez uprawnień administratora. Dopiero na końcu aktualny antywirus - i nie ma co tutaj wyliczać czy produkt X ma przewagę wykrywalności na poziomie 0,01% na produktem Y.
 19. Osoby chcące zainstalować Win 7 lub Win 8.1 na nowym sprzęcie mają do wyboru następujące opcje: - laptop max 7 gen Intela - PC nawet 9 gen, ale płyta z chipsetem Z370, B365, H310 R2.0 i korzystanie z karty graficznej - nie działa integra w procesorach 8 i 9 gen - PC na platformie AMD z procesorami Ryzen z wyjątkiem procesorów G Raven Ridge P.S. Win 8.1 zdecydowanie gorzej na platformie AMD, gdyż zakończyli wydawanie sterowników pod ten system. Istnieją pewne możliwości z instalacją Win 7 na płytach H370 i B360, ale są problematyczne i nie dają komfortu korzystania.
 20. Oczywiście, że nie. Rażąca dysproporcja i nie powołasz się na nieświadomość. Za 50 pln też raczej nie, ale tu może być wyjątek akurat w przypadku Win 8 OEM, ponieważ ten system można dowolnie odsprzedawać i kupując od klienta indywidualnego czy firmy używkę, nie ma ceny minimalnej czy zdrowo rozsądkowej. Możesz go dostać nawet za darmo.
 21. Odinstaluj wszystkie NET Frameworki 4.x i zainstaluj najnowszy 4.8: https://dotnet.microsoft.com/download/thank-you/net48-offline Po restarcie WU powinno pobrać poprawkę oznaczoną również 4499406 lecz inny składnik 4495626 lub pobierz go ręcznie i zainstaluj.
 22. Dlaczego brak dobrych informacji? https://www.dobreprogramy.pl/windows-10-aktualizacja-KB4494441-instalacja,News,101877.html P.S. Łatkę mikrokodów dla 1809 - KB4494174 usunęli z serwerów MS. Za dobra była. Łatała na amen.
×
×
 • Create New...

Important Information