Jump to content
WinClub

wiktorynek

Mega użytkownik
 • Content Count

  12195
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wiktorynek

 1. System ze sterownikami oraz linki do tematów wyjaśniających wszystko: Sprawiłeś sobie złą płytę pod Win 7. Jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem i nie masz w sobie samozaparcia, to zapomnij o Win 7. Tylko Win 10. Wystarczy szybkie zerowanie. Niewłaściwe ustawienia biosu i/lub nie właściwie przygotowany pendrive. Zawsze odłączaj dyski podczas instalowania systemu na innym dysku, ponieważ boot sector wyląduje na niewłaściwym dysku.
 2. Ogólne łatki: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-i-Latkowy-Wtorek-wrzesnia-20-krytycznych-dziur-w-produktach-Microsoftu,News,111002.html i ta bardzo ważna: https://www.dobreprogramy.pl/Wazna-aktualizacja-dla-Windows-10.-Naprawiono-blad-ktory-skracal-zycie-dyskow-SSD,News,111022.html
 3. Standardowo 3 aktualizacje do każdej edycji: CU, NET, SS
 4. Zapomniałeś o IE11. Który akurat można wyłączyć we funkcjach. Odradzam siłowe odinstalowywanie starego Edge. Jest zintegrowany z systemem. To po co w ogóle instalujesz nowego Edge? Akurat tego można odinstalować.
 5. Bodajże miesiąc temu Intel obiecywał to samo: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-nowe-sterowniki-WiFi-Intela-do-pobrania.-Usunieto-problemy-z-BSODami,News,110961.html
 6. Bez znaczenia. Windows ma wbudowane 100000 sterowników. Działają tylko wykryte przez sprzęt i zainstalowane. One nawet miejsca na dysku zajmują tyle co kot napłakał i to dosłownie.
 7. Tak a propos, to nie instalują się żadne zbędne i niezgodne. Czy sobie dodacie 10 czy 1000 sterowników, to zainstalują się tylko te zgodne ze sprzętem. P.S. Ten obraz przeznaczony jest dla nowych sprzętów, a dla wszystkich starszych do 5 gen włącznie, proponuję zainstalować czysty Win 7 SP1 i poprawki w mojej listy.
 8. Nie ma znaczenia. Jeśli zaktualizujesz sobie tamten obraz, to wyjdzie na to samo.
 9. Wszystko w pierwszym poście jest opisane. Masz wybór - pobierasz ręcznie z MUC i instalujesz samodzielnie lub instalujesz Bypass v7 i korzystasz z WU.
 10. Możesz rozszerzyć RAM do 16GB (2 x 8GB) DDR3L 1600Mhz. Dysk na SSD obowiązkowo. Procesor na i7. Kartę sieciową wifi na AC jeśli takiej nie masz. https://www.shopfujitsu.com/pdf/notebooks/Notebook-computer-LIFEBOOK-E744-datasheet.pdf W takiej konfiguracji zawstydzi niejedną nową konstrukcję w cenie do 2500pln.
 11. Ja tu widzę normalne prędkości SSD na SATA II. Nic nie trzeba zmieniać w systemie, ani rejestrze. Sterowniki mają jakiś wpływ, ale nie większy niż kilka procent.
 12. Ten Acer z podpisu na dysku NVMe? - tak, ale na szybkim uruchamianiu (hybrid boot), czyli ściema.
 13. Niespodziewana wpadka Windows Defendera: https://www.dobreprogramy.pl/Jak-niepostrzezenie-pobrac-wirusa-Najlepiej-sprawdzi-sie-Windows-Defender,News,110920.html
 14. Na Intelu 3 gen i tanim SSD SATA Win 8.1 potrafi bootować 5-6 sekund. Bez szybkiego uruchamiania systemowego i sprzętowego oczywiście.
 15. Przecież dla kilku sekund wolniejszego startu nie warto rezygnować z NVMe.
 16. Bez znaczenia - każdy NVMe ma wolniejsze bootowanie od SATA.
 17. Dysk SSD NVMe startuje wolniej od SSD SATA.
 18. Płyta nie ma wyjść do monitora.
 19. Pobrałem, rozpakowałem, sprawdziłem sumy kontrolne - zgodne. Wypaliłem na pendrive. Bootuje w najlepsze. Instaluje się prawidłowo. Czas instalacji na SSD - poniżej 10 minut. Proponuję zmienić pendrive lub zmienić ustawienia w biosie.
 20. A używasz tych programów w wersji portable czy instalujesz?
×
×
 • Create New...

Important Information