Jump to content
WinClub

Polikon

Mega użytkownik
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

About Polikon

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik
 • Birthday 01/01/1960

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 1. Ale to nie ty masz administrować ich system !!! Microsoft będzie za ciebie to robił. Ty nie kupiłeś systemu tylko ewentualnie opłaciłeś licencję na używanie tego systemu. Więc w czym problem
 2. M$ cały czas próbuje utworzyć jakieś kanały w naszych łączach aby żadne programy nie wychwytywały przesyłanych danych z naszych komputerów na serwery M$. A znając ich fachowe podejście do tematu nie dziwne że zawsze coś spie....ą.
 3. Nikt nie wie skąd się bierze to dziesięciominutowe opóźnienie w wykonaniu zaplanowanego zadania. Gdy włączy się komputer po zaplanowanej godzinie wykonania tego zadania ? Bo przecież jest w ustawieniach "uruchom szybko zadanie, jeśli pominięto zaplanowane uruchomienie."
 4. Spróbuję. Wczoraj włączyłem historię i okazuje się że zadanie uruchamia się zaraz po starcie systemu tylko napotyka na jakiś błąd. Ale o tym błędzie w necie cicho Nie ma nawet jednej strony o tym błędzie. Jak będę w domku to wstawię zrzutkę tego błędu. Ale nawet jak pojawia się błąd to dlaczego następne uruchomienie zadania następuje po dokładnie 10 min a nie po 1 min jak jest ustawione ???? Teraz dwa zżuty. Na tym widać jakiś błąd. I tutaj widać że jako "Użytkownik" widnieje System i dopiero "Komputer" to jest moja nazwa użytkownika. Tak to wygląda po 10 min i gdy tapeta się zmieniła. Tam gdzie jest zamazane na czerwono zamiast użytkownika "System" jestem ja jako użytkownik. A Komputer pozostaje bez zmian.
 5. Teraz mam tak ustawione i po włączeniu komputerka po godzinie ustawionej w harmonogramie zmiana tapety następuje dopiero po 10 minutach. Jest to pewien postęp ale zawsze to 10 minut zwłoki.
 6. Ty wiesz ile takich "porad" w necie znalazłem Każdy kto nie wiedział co podpowiedzieć zasłaniał się taką odpowiedzią. Czy wyczuwasz różnicę zmiany tapety o określonej godzinie a co jakiś nie określony czas ??? Bo nie ustawisz konkretnej godziny tylko co np,. 1 godz i to liczoną od uruchomienia komputera. Tak właśnie podchodzą pewnie do tematu w M$. A ja chcę aby tapeta zmieniała o tej godzinie którą ja sobie wybiorę a nie aby "ktoś" mi wybierał kiedy będę miał na monitorku to czy tamto. Więc nie wiem czy to są "otwarte drzwi". Ja by powiedział "zamknięte specjalnie drzwi" Jeśli chodzi o skrypty to ja na początku próbowałem z tym. Dodam że ten skrypt bez problemu zmienia tapetę ( co widać w rejestrze ) ale nie odświeża "użytkownika" i nie następuje widoczna zmiana tapety. REG ADD "HKCU\Control Panel\Desktop" /V Wallpaper /T REG_SZ /D "adres tapety" /f (tapeta tylko i wyłącznie w bmp.) RUNDLL32.EXE USER32.DLL, UpdatePerUserSystemParameters ,1 ,True A teraz stosuję taki. C:\SetWallpaper.exe "adres tapety" (tutaj nie ma znaczenie bmp czy jpg) Próbowałem też tak i działa. Oczywiście tylko jak komputer jest uruchomiony. Pozostaje problem gdy komputer jest uruchomiony po określonym czasie
 7. Ustawiałem już tak i żadnych efektów. Coś mi się zdaje że jest to celowe działanie M$. Bo z tego co zauważyłem to są wielkie problemy z ustawieniem automatycznej zmiany tapety o określonej godzinie. Ludzie stosują jakieś skrypty ale one raz działają a raz nie. Dla przykładu. Stosowałem jeden skrypt który działał, ale tylko trzy uruchomienia i jakby system go zablokował. Po trzech dniach intensywnych poszukiwaniach w necie i korzystania z innych wyszukiwarek niż googel znalazłem malutki program (40kb) który bez problemu zmienia tapetę. No ale teraz powstał problem aby jakoś go automatycznie uruchamiać. To znaczy, jeśli komputer jest włączony to te uruchomienia następują zgodnie z harmonogramem ale problem pozostaje gdy komputer jest włączany po ustalonej godzinie w harmonogramie. A może jest jakiś mały program do uruchamiania programów o określonej godzinie???
 8. Ale tam nie ma nic więcej niż to co wstawiłem. Tak jak wcześniej pisałem wszystko działa ale jest problem gdy komputer zostanie włączony po ustalonej w harmonogramie godzinie. Nawet gdy w samym harmonogramie uruchomię zadanie "ręcznie" to wszystko działa poprawnie. Więc nie jest to wina samego uruchamianego procesu. Właśnie dzisiaj zauważyłem że jak mam ustawione uruchomienie zmiany tapety o 9 a komputer włączyłem o 11 to tapeta zmieniła się o 11:45. Pomimo że jak widać mam włączoną opcję "Uruchom szybko zadanie, jeśli pominięto zaplanowane uruchomienie" No, chyba że dla M$ 45min to jest szybko ??? Bo jak tak to wszystko działa poprawnie
 9. Witam. Mam problem z ustawieniem zadań w harmonogramie zadań. Po przejściu problemów z ustawieniem zmiany tapety o określonej godzinie i bez wylogowania się powstał problem z ustawieniem w harmonogramie zadań. Po ustawieniu dwóch zadań do uruchamiania skryptu zmiany tapety, zmiana tapety następuje, ale tylko jak jest włączony komputer, ale jak włączę komputer po określonej godzinie zmiany tapety to już ta zmiana nie następuje. Chyba coś źle robię, ale co ???
 10. Jak kupowałem swojego laptopa to zwracałem uwagę aby miał Win8 PRO (z win 7 takich laptopów nie było) A powód bardzo prosty, z win8 pro można się cofnąć do win7 a z win8 standard już nie. Więc jest różnica pomiędzy Standard, HP i PRO.
 11. Normalnie wymiękam. Co za różnica czy autko ma cztery czy jedno koło ważne że jedzie. Jest różnica gdy ktoś pisze takie brednie Cytat. „MS nie zintegrował sterowników USB 3.0 w instalce Win 7, bo w momencie premiery nikt nie słyszał o USB 3.0 Intel w 6 gen porzucił wsparcie chipsetu dla USB 2.0 - czy słusznie?” Nie zintegrował i instalacja przebiega pod USB.2. Ale stwierdzenie że Intel zrezygnował ze wsparcia chipsetu dla USB.2 rozłożyło mnie całkowicie. I teraz pozostaje wywalić na śmietnik wszystkie urządzenia z USB.2 bo przestaną działać bo nie posiadają pinów od USB.3. Mało tego, skoro Intel zrezygnował ze wsparcia USB.2 to dlaczego te urządzenia działają na najnowszych chipsetach Intela bez dodatkowych sterowników. Kompatybilność USB.3 z USB.2 jest tylko umowna. Tylko i wyłącznie umowna.
 12. Muszę sobie zapisać tą twoją wiedzę. A zwłaszcza to "Dodatkowe piny w USB 3.0 przeznaczone są do urządzeń pod USB 3.0 w celu dostarczenia dodatkowej energii (0,9A vs 0,5A w USB 2.0)." Przy każdej nadarzającej się okazji będę wyprowadzał ludzi z błędu jak będą dyskutować na temat USB3. I tu kończę z tobą wszelką rozmowę. Bo z taką wiedzą jesteś pewnie jakimś Guru informatyki. Mam prośbę nie udzielaj się w wątkach które nieraz "nagryzmolę" A tu przykład jakie bzdury wypisują "pseudo" specjaliści informatyki o dodatkowych pinach w gniazdach i wtyczkach USB.3. Ale to są prości ludzie i nie wiedzą co piszą. Muszę ich skierować do ciebie po wiedzę w tym temacie. :) Cytat opisu pinów USB.3 z PC World "W porównaniu do USB 2.0 wtyczki interfejsu USB 3.0 mają pięć styków więcej. SSTX+ i SSTX- służą do transmisji danych z hosta do urządzenia zewnętrznego, zaś SSRX+ i SSRX- są przeznaczone do przesyłania danych w odwrotnym kierunku, a więc z urządzenia zewnętrznego do hosta. Ponadto jest dodatkowy przewód masowy GND."
 13. No nie !!! Jestem normalnie w szoku. Zanim coś nabazgrolisz to się zastanów co będziesz bazgrolił. Nie dołożone 2 dodatkowe piny tylko 5 nowych pinów jeden to masa cztery do przesyłania danych w USB3 a USB2 wykorzystuje tylko dwa piny do przesyłania danych. Więc o jakiej kompatybilności piszecie. I koniec na tym w tym temacie.
 14. Właśnie się dokształciłem. I teraz podłącz piny USB2 pod piny USB3 i zobaczymy tą kompatybilność wsteczną nowego interfejsu. No nie następny nawiedzony Kidy nauczycie się odróżniać całkowicie nowy interfejs (chyba bardzo zbliżony do sATA) od rekonstrukcji samego gniazda USB2 poprzez dołożenie dodatkowych pinów nowego interfejsu USB3. I to samo jest we wtyku USB3 gdzie są piny zarówno do USB2 i USB3. Jeszcze nie słyszałem o tym co napisał "wiktorynek" czyli o tylko USB3. Każde gniazdo USB posiada piny USB2 i USB3. I jeszcze raz piny z zaznaczeniem pinów USB3. Nawet w całkiem nowym gniazdku i wtyku USB-C są osobne piny dla USB2 i USB3.
 15. Człowiecze o czym ty piszesz. Jaka kompatybilność wsteczna. USB 3 to całkiem nowy interfejs, tylko wciśnięty w gniazdo USB 2. Jedynie złącza zasilania są te same a piny danych są dla każdego interfejsu są inne. To może uzgodnisz sam ze sobą czy to wina braku sterów do USB3 czy do chipsetu obsługującego dyski. Bo zewnętrzne DVD pracują wyłącznie na USB 2 ?!?!?!?!?!? O jakiej popularności Win10 piszesz ???? Bo jakoś do mnie nie dociera określenie popularności systemu wciskanego na siłę. Ciekawe że jak przestali go wciskać to ta niby popularność leci na łeb na szyję.
×
×
 • Create New...

Important Information