Jump to content
WinClub

JKoz

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

About JKoz

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 1. Dokładnie tak. Przewaliłem internet i również znalazłem tego typu poradniki jeden a dokładnie jego część jest na chwilę obecną powiedzmy że "odpowiednia" na mój problem. A mianowicie chodzi o 3 część - edycja rejestru. Przed tym musiałem nadać dla konta prawa administratora i dopiero wtedy edytowałem klucz ale NIE ten "HKEY_LOCAL_MACHINE –> Software –> Microsoft –> Windows –> CurrentVersion ->Explorer" jak mówi wszystkie poradniki, bo tyczy się całego systemu a "Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer" dodając klucz NoDrives i dla niego wartość wszystkich partycji jakie chciałem ukryć. Dzięki temu mam wygląd do wszystkich partycji a inny usere teoretycznie ma ukrytą zawartość. Szkodnik dalej może odpierdzielić bałagan w systemie i zaszyfrować pozostałe dyski a tego bym nie chciał. Więc muszę działać dalej. Znalazłem jeszcze taki poradnik: https://www.poradykomputerowe.pl/bezpieczenstwo-komputera/ukrywanie-dyskow-przed-wybranymi-uzytkownikami-w-windows-vista-7.html Utworzyłem zadanie, które za jednym razem ukrywało wszystkie partycje i niestety ale nie startuje na tamtym koncie - mimo przypisania zależności logowania się konkretnego użytkownika. Właśnie... Odmontowanie partycji konkretnie dla tego jednego usera byłoby najlepszym rozwiązaniem. Tylko jak to zrobić :\ PS Jeszcze odmówiłem konkretnemu użytkownikowi uprawnień do poszczególnych partycji.
 2. Z tego co widzę to tylko (domniemam) iż "Hide My Disk" spełni moje założenia. Ukryje już dostępne partycje na dysku. Nie tworząc przy tym Bóg wie czego. Martwi mnie jedynie data 2010 rok to dość stary program i nie wiem czy poradzi sobie z Windows 10. Jeszcze zastanawiam się nad opcją szyfrowania danych dysków/partycji. Jak mocno spowalnia dysk SSD a jak HDD po zaszyfrowaniu danych?
 3. Hej Poszukuje dobrego i sprawdzonego sposobu na ukrycie partycji dla drugiego użytkownika systemu. Kobietka ma swoje konto na Windows 10 z uprawnieniami tylko Usera. Gdy chce może się logować i korzystać z PC. Ale są tam na tyle ciekawe dane że przez jej nieuwagę może wszystko pierdyknąć. Również nie chcę aby coś spierdzieliła z systemem gdy ktoś coś jej podeśle i będzie lipa... Poznałem sposób na ukrywanie wszystkich partycji w "lokalnym edytorze zasad grupy" -> gpedit.msc problem z tym jest taki że i mój użytkownik traci wszystkie partycje. Wejść na nie mogę ale muszę wszystko robić z palca, system nic nie podpowiada. Znacie jakiś inny sposób, albo program który automatycznie ogarnie ten pierdzielnik?
 4. Aplikacje: 1Password, AIDA64, Dropbox, Logitech SetPoint, VNC, Razer Synapse, nVidia G Experience, Windows Firewall Controler, ISCT, Intel Rapid, itd... Zamknę co pozwoli, pozabijam co się da i sprawdzę czy zadziała. Zauważyłem że system usypiania działa gdy wyloguje się z systemu. I jestem na ekranie logowania. //edit To nie pomogło. Musi to byź jakaś usługa. W międzyczasie sprawdzę sieć i ruch sieciowy. //edit Wyłączenie sieciówek również nie poskutkowało.
 5. Windows 10 instalowany na 8.1 z usunięciem wszystkich starych plików. Tak jak w tytule. Windows 10 nie przechodzi samoczynnie w stan uśpienia. Po ówcześnie ustawionym czasie wyłączenia monitora czy uśpienia komputera, PCt cały czas działa normalnie i ma włączony ekran. Przeleciałem wszystkie ustawienia w zarządzaniu energią, sterowniki wszystkie są zainstalowane, udostępnianie mediów wyłączone. Komputer nie chce przejśc samoczynnie w stan uśpienia, jeśli klikne to przejdzie ale sam po XX minutach nie potrafi. Żeby było tego mało non stop działa monitor. Czy ktoś miał podobny problem albo wie jak go rozwiązać?
 6. Potwierdzam - metoda zadziałała. Wrzuciłem Win 8.1 wersja Home i od razu po starcie winda była aktywny. Nie było trzeba żadnego klucza wyciągać.
 7. Więc tak Puściłem format i zainstalowałem świeży Win 8.1. Teraz gdy chce aktywować mam błąd 0x8007007B Coś muszę zrobić, wyciągnąć klucz z BIOSu? Niby jakiś klucz siedzi *****-9D6T9 nie wiem czy to ten z BIOSu czy dodawany automatycznie podczas instalacji, który później trzeba zmienić. //edit Cholera wiem gdzie jest problem zainstalowało mi wersję PRO. Nie wiem czemu. Powinna być HOME. Nie wiem ale chyba USB z Win 8.1 miał jedną wersję i właśnie padło na PRO. Czyli pobieram raz jeszcze. Tym razem: pl_windows_8.1_with_update_x64_dvd_6051495.iso SHA1: DCD1EA4675C41C10452910F4CF9DFA1905DD26F4 i aktywacja zaraz po instalacji powinna ruszyć, mimo tego że pierwotnie zainstalowany był Win 8.0?
 8. Hej Lapek w robocie został tak zasyfiony przez nocne buszowanie dozorcy po stronach XXX że nie da rady uruchomić się Windows. System zatrzymuje się na pulpicie albo ekranie logowania - czarne/żółte tło i tyle. Nic nie widać. Nic nie działa. Widzę jedynie na pulpicie aplet - jakiś szmelc od Asusa do zarządzania szybkim startem. Chcę wykorzystując klucz USB z Windowsem mogę w jakiś sposób sczytać klucz? Wykorzystując do tego powershella albo coś innego co pozwoli mi załadować moduł awaryjny - muszę zainstalować system od nowa na sformatowanym dysku, wywalając cały szmelc. /nie mam klucza na naklejce - to Win 8.
 9. Policja ciśnie nie za Windows a za programy użytkowe. Za to są największe kary. //edit Pisząc post nawet nie raczyłem przeczytać co napisał przedmówca, ale TediPower ma 100% rację. Znajomy beknął za starego delphi. Życzliwy konfident doniósł że jego tandeta nie sprzedaje się, a jest konkurent, który robi lepiej szybciej i taniej. Po tym całym zamieszaniu, wspomina tylko jedno - jako przestrogę. Szyfruj dysk.
 10. Korzystam z systemu fApple OSX i mimo tego że ich EULA zabrania instalowania systemu na PC to nasze Unijne pokazuje im środkowy palec! I co mam płakać czy zachować się "godnie" i przepłacić za bezużytecznego Maca? Tylko po co skoro mam większa moc przerobową za mniejsze pieniądze. Allegro to nie portal nonprofit. Tam płaci się za każde wystawienie i sprzedany przedmiot. Dlaczego sprzedawcy wola sprzedać coś poza Allegro? Woli wydać na pozycjonowanie gdzie wynik w wyszukiwarce wskazuje jego sklep już na pierwszej stronie. Część osób nie ma pojęcia nic o ecommerce. Dlatego dziadowskie Allegro zabija tą gałąź na naszym rynku - jak widać wyżej. Jeśli nie jest na Allegro to frajer i ciamajda. Jak już pisałem, część osób lubi doszukiwać się dziury w całym. Nie pasuje nie kupuj. A najlepiej pokaz klasę i naślij na niego inspekcję - oooo taaaak to idealny pomysł, nie zapomnij pochwalić się wynikiem wiktorynek, co do stanów magazynów. Puściłbym to bokiem. Sądzę że tyle tysięcy nie maja ale zawsze to wygląda lepiej niż 3 sztuki czy 17 sztuk. Wygląda lepiej i staje się bardziej wiarygodne. Panowie, naprawdę. Jest tyle alternatyw. Nie pasuje nie kupuj. Oto doskonały przykład: http://www.ceneo.pl/32223475 http://www.ceneo.pl/38367191 http://www.ceneo.pl/19748394 itd. Zobaczcie ile mamy złodziei i oszustów. Pewnie sprzedają kradzione albo niedziałające! Nie ma co lepiej tam nie kupować a brać bezpośrednio u źródła. Salon firmowy! Dziwny cyrk się zrobił.
 11. Super że częśc osób zeszła na loadery i innego rodzaje aktywatory a temacie gdzie w tytule widnieje LEGALNY. Sprawa wygląda tak. Postaram się napisać dlaczego klucze są takie tanie. Klucze albo sa nowe (te droższe 450zł) albo z zestawów które trfiły na recykling (tańsze ~250zł). Zostały zutylizowane. To że obecnie OEM działa na trochę innych zasadach (jest już tak od 8) To od was zależy czy kupicie jeden czy drugi. Dalej mamy instalację Win 10. Microsoft wyraźnie powiedział że daje DARMOWA AKTUALIZACJĘ to tez pierwsza instalacja Win 10 musi odbyc się na starym Windowsie. Zalecam narzędzie MediaCreationToolx64 -> http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-installprzy jego pomocy dokonacie aktualizacji CZYSTEJ. tzn wszystkie pliki ze starego systemu zostaną usuniete. To zaoszczędzi wam czas aktualizacji 7/8 później usuwania systemu i raz jeszcze instalacji 10-tki. Osoba z tego sklepu przesyła fakturę, ceryfikat i naklejke (jeśłi kupisz wersje z naklejką). Na zakończenie opcja spiskowców: http://www.krs-online.com.pl/cyberuslugi-krs-1388222.html http://allegro.pl/my_page.php?uid=37674252 Data wpisu do rejestru ewidencji: 2009-06-01 Data rozpoczęcia działalności: 2009-06-01 To nie sklep który powstał wczoraj i chce się nachapać na lewym oprogramowaniu! Dziękuje rosomak34 za wskazanei sklepu, a reszcie życzę udanych zakupów.
 12. Kupiłem klucz Win 8.1 - wieczorkiem dostałem na maila. Fakturę, certyfikat i klucz. Wziąłem jeszcze jeden dla firmowego składaka, tylko z naklejką (kilka złotych więcej za kuriera), który powinien być na chodzie w przyszłym tygodniu.
 13. Naprawdę? NAPRAWDĘ? Sam go utworzyłem Sposób z Windows 7 OEM i później wykonanie aktualizacji do 10 jest jak najbardziej najlepszym sposobem taniego i kompletnie legalnego zdobycia Windowsa 10. A 190 zł to nie jest dużo, szczególnie że Win 10 będzie ostatnim systemem przed cykliczna aktualizacją. Coś na podobieństwo Apple - im to na dobre nie szyło (ale to firma która skupiła się na iZabawkach, w końcu ponad 80% dochodu z tego mają). Sklep jest OK. Nawet jeśli handlują kluczami z drugiej ręki - komputerów, które zostały zutylizowane to nic złego. To u nas w kraju rupiecie lądują na Allegro - na zachodzie nikt się z tym nie bawi i wszystko poddawane jest recyklingowi. Swego czasu pracowałem w Irlandii (właśnie w takiej firmie) to wywalano płyty główne z procesorami mobilnymi (wtedy na rynku najwyższy model był T7700) to wykręcałem je na handel (przyznaje się, nie takie rzeczy ludzie wynosili z roboty - jak pisałem u nas nie na recykling a jeszcze 3 razy zmieniłoby własciciela) działające T7200...T7600. Najlepsze w tym że to ciągnie się od lat. Dlatego kilkanaście tygodni temu można było przeczytać w mediach, informację gdzie Unia przypierdzieliła się do Polski o brak fabryk przetwarzania "zużytej" elektroniki (WEEE).
 14. Naszą domeną jest doszukiwanie się wałków jak cena jest zbyt niska. Tak jakby to godziło w nasze ego - NIE ZAPŁACĘ TAK MAŁO PEWNIE KRADZIONE ALE ZEPSUTE. Jeśli masz wszystkie papiery i osoba sprzedaje nie od wczoraj to czego się martwisz - jesteś czysty. Ale część osób zapomniało że Win 7 przestał być wpierany i jest pewnego rodzaju kulą u nogi. To samo co było z XP. rosomak34, a jak szybkość realizacji zamówienia w tym sklepie?
×
×
 • Create New...

Important Information