Skocz do zawartości

phx84lbn

Użytkownik
 • Zawartość

  11
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O phx84lbn

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

89 wyświetleń profilu
 1. No i nie zgodzę się z Tobą, ale coż... Wg mnie rozwiązanie z TEMPem, Moimi Dokumentami, plikiem wymiany poza C: jak najbardziej ma zastosowanie jeśli masz niewielki SSD i w 100% przeznaczasz go na system (tandem SSD + HDD). Bardzo fajnie sprawdza się również w konfiguracji bez SSD. Dzielenie partycji? Nie jest identycznie. Jeśli masz czysty dysk i chcesz utworzyć nową partycje na system z poziomu instalatora Windows to tworzą się jakieś mniejsze i wieksze ukryte partycje w przypadku GPT. Przy MBR tworzy się jedna systemowa (ok. 100MB) dodatkowo i już dalej Twoja oczekiwana partycja. Dla Ciebie może nie, ale dla mnie ma to znaczenie... Ilość partycji? Maksymalnie 4 podstawowe - to fakt. Ja tam jednak jestem zwolennikiem starej szkoły gdzie można zawsze założyć partycję rozszerzoną a na niej już znacznie więcej partycji logicznych. Tak wiec kryterium 4 partycji mnie nie przekonywuje. Bezpieczeństwo? Nie wiem, nie zabiorę zdania... Może jestem wybitnie odporny na wiedzę i nowinki techniczne, ale ja nie lubię takiego bałaganu w partycjach jaki powstaje w przypadku GPT. Póki nie muszę korzystac z takiego rozwiązania to nie korzystam.
 2. Napisz dokładnie jaki masz model płyty głównej - producent, model, rewizja * Jeśli nie masz dysków powyżej 2TB to nie potrzebujesz GPT. Chodzi o pojedyncze urządzenie a nie sumę pojemności. * AHCI najlepiej włączyć, ale to już bezpośrednio PRZED instalacją nowego Windowsa * IMHO jeśli już stawiać nowszą wersję systemu to poprzez nową instalację, zamiast aktualizacji. * Dobrym nawykiem jest przenieść TEMP, Moje Dokumenty, Plik Wymiany poza dysk C:. Wtedy partycja systemowa wystarczy 50GB nawet w przypadku Windows 10. No i nie musisz martwić się o kopię danych przed formatem. Nie ma absolutnie żadnych różnic w wydajności między GPT a MBR. Po prostu MBR obsługuje dyski (nie partycje) o maksymajnej pojemności 2TB. Ponadto MBR jest łatwiejszy w obsłudze jeśli chodzi o dzielenie dysku na partycje. Tak więc instaluj system w trybie MBR. Chyba, że upierasz się przy GPT. Ale AHCI włącz, dzięki temu dysk może wykorzystać wiele więcej funkcjonalności, które dostał od producenta.
 3. phx84lbn

  Windows XP SP3 kwiecień 2014

  Jakiego archiwum?? Tu masz gotowe ISO - pobierasz i nagrywasz...
 4. phx84lbn

  Office 2016 - temat zbiorczy

  Od 04-05-2015 dostępna jest do testów dla szerszego grona kolejna wersja Preview MSO 2016: Klik: Office 2016 Preview - instalka ściąga pliki z serwerów MS, aktywacja na 180 dni.
×

Powiadomienie o plikach cookie