Jump to content
WinClub

czesioanonim

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

About czesioanonim

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

799 profile views
 1. Sprawdzałem w BIOSIE i AIDA64 jest już tylko jeden ten SSD. Wiktorynek trafiłeś w sendno, tak najprawdopodobniej było z tym dyskiem. Dziękuję za odpowiedzi.
 2. Napiszę tutaj co mi się przydarzyło i może ktoś będzie w stanie mi to jakoś logicznie wytłumaczyć. Kupiłem nowy sprzęt - laptop LENOVO IdeaPad L340 Gaming. W specyfikacji był podany dysk SSD 240 Gb. Bootuję Windows 10 i patrzę, a instalator wyświetla dysk SSD 240 Gb, a pod spodem HDD 1000 Gb. Ucieszyłem się, że mam dodatkowy dysk 1000 Gb i wybrałem, żeby zainstalować system na SSD. Po instalacji systemu w "Zarządzaniu dyskami" klikam na te 1000 Gb, ale nie ma opcji Formatuj - wszystko niedostępne. Odpalam więc instalator jeszcze raz, tym razem zaznaczyłem ten drugi dysk i dałem Usuń i wiecie co się stało? Nie wyświetliło się "obszar niepodzielony na partycje" jak się spodziewałem tylko zniknął! Po prostu zniknął i żaden program do partycjonowania go już nie pokazuje. Czy ten dysk tam jest i czy można go przywrócić czy go zwyczajnie nie ma, ale w takim wypadku co to było, że się pokazywał?
 3. Jeśli kolega jest przyzwyczajony do MS Office 2007 to do plików ODT ODS i ODP sprawdzi się wtyczka ODF Add-in https://sourceforge.net/projects/odf-converter/files/ODF Add-in for Office/Release 4.0/ i wtedy Libre jest całkowicie zbędny.
 4. O dzięki za to cacuszko - będzie się przyjemniej ciachać.
 5. No rzeczywiście jest i to w najbardziej oczywistym miejscu - Google, ale ze mnie gapa Zastanawiające jest tylko dlaczego o pobranie nośnika do instalacji jest tak trudno bez kupywania. Oficjalnie Media Creation Tool nie pobierze pakietów Office, pół oficjalnie Windows ISO Downloader posiada tylko wersję japońską, nieoficjalnie wyciekły nośniki VL innych dystrybucji zarówno Windows jak i Office, a z Personal lipa. Nawet tutaj w generatorze https://hung1001.github.io/deployment/office-2019/ nie ma opcji 365 Personal, a chciałem się zabezpieczyć na każdą ewentualność posiadając jedynie nośnik z ProPlus, jednak przy ręcznym ustawieniu w Product ID="O365Personal" lub "O365PersonalRetail" po podmianie setup.exe na ten DeploymentTool wybija błąd. Muszę to sprawdzić na czystym systemie, bo podejrzewam, że takie odinstalowywanie i ponowne instalacje są tego przyczyną. Tak na marginesie fajnie by było gdyby jakiś programista, może ktoś z forum napisał apkę z listą rozwijaną instalacji do wyboru zamiast tworzyć przeszło 50 skryptów BAT oddzielnie. Coś jak "Office C2R Install" tylko rzeczywiście wszystkie wersje i Retail dla odmiany, bo na M$ już nie można liczyć - utrudniają zamiast pomagać, a osobiście nie umiem programować.
 6. Witam. Co to jest za licencja "Office365 Personal"? - https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/2579/microsoft-office-365-personal.html Przecież nie ma takiej edycji nigdzie do pobrania, skryptowo z ProPlus też instalator nie zainstaluje - sprawdzone. Owszem jest Personal ale 2019, a nie 365 i co jeszcze oznaczają dopiski typu E1, E3, E5, bo jeśli czymś się różnią te edycje to dlaczego nie można pobrać instalek w tych wariantach? Pomóżcie bo oszaleć idzie, gdyby chodziło o pirata to sprawa jest jasna ProPlus i mamy wszystko co M$ oferuje.
 7. 1. Nowy build jest "niesprawdzony". Osobiście w wersji Pro nie miałem żadnego z większości rzekomo występujących problemów typu znikające pliki (pomijając aktywatory), dyski, czcionki po wydaniu 1809, ale warto wziąć to pod uwagę. Z drugiej strony na podstawce 1809 stoi LTSC 2019, więc teoretycznie nie powinna być ona zbugowana. 2. Polecam NTLite z witaminką i DISM++. Jeśli modyfikujesz w NTLite kompilację nowszą od 1709 zrób co możliwe w wersji FREE, natomiast każdą inną opcję testuj czy się po tym coś nie wysypie. 3. Do wyszukiwania z menu start służy właśnie Cortana - lepiej wyłączyć zamiast usuwać lub zastąpić StartIsBack++/ClassicShell . Nie mam pewności czy Sklep jest wymagany do aktualizacji Windowsa, do aplikacji MODERN UI na pewno. Jeśli jest wymagany to pozostaje tylko wersja specjalna LTSB/C bez sklepu i innych bzdur METRO. Poza tym za aktualizację Windowsa odpowiada głównie Windows Update, które również warto skonfigurować na "ręczny" (Powiadom, ale nie pobieraj i nie instaluj aktualizacji automatycznie). Od siebie dołożę wyłączenie usługi SysMain (w przypadku dysku HDD ryje bez przerwy, że nie da się w ogóle pracować. 4. Defendera i SmartScreen usuniesz w NTLite FREE, a całe Centrum akcji i Centrum zabezpieczeń wersją z witaminką - testowane, działa świetnie z 1809. Dziwne jest że korzystasz z Office365 i nie chcesz OneDrive, bo głównie o niego w nim chodzi. Office poszczególne składniki możesz odznaczyć jeśli zdobędziesz wersję 2016 VL lub najnowszą ale instalowaną przez C2R Install. Jeśli chcesz już używać skryptów śmiało mogę polecić od nas z forum RemoveSpyAIO. Sory za pomyłkę, późna pora i zmęczenie dało się we znaki. Aktywacja zapewne odbywa się przez Sklep, ponieważ po podaniu klucza np. przy aktualizacji ze starszych systemów pokazuje informację o kupieniu licencji w Sklepie Windows 10.
 8. Podpinam się do prośby, sam aktualnie zachowałem kompletny ale EX81 i EX100
 9. Dla mnie najlepszą jest "Enterprise LTSC 2019" - brak kafelków, stabilność, pewność wsparcia i niezmienności komponentów systemu do 2029 r. jednak na chwilę obecną wolę "Enterprise LTSB 2016" Powód: Mogę sobie NTLitem zmodyfikować jak mi się podoba, a do 1.6+ nie ma jeszcze witaminki.
 10. Można również wypróbować ChromiumOS, polecam wersję special stąd: https://chromium.arnoldthebat.co.uk oczywiście 32 bit. Powinien śmigać lepiej od największego kastrata Windows 10 pod warunkiem, że lapek ma być wykorzystany głównie do internetu.
 11. Dodam od siebie że niekiedy np. wersja LTSC wymaga doznaczenia KMS19 (przynajmniej przy aktywacji offline).
 12. Liberton, nie można tak porównywać systemów. Windows XP kiedyś na 256 Mb śmigał i to było dużo, ale kluczem jest tutaj przeglądarka internetowa - dawniej IE6, obecnie w XP (również bezużyteczna) IE8. Sama aktualna przeglądarka potrzebuje dziś minimum 1 Gb Ramu do poprawnego wyświetlania stron. Stąd system ChromiumOS w tym przypadku jest drugoplanowym minimum. Nawet gdyby system wymagał 1 Mb Ramu to i tak po uruchomieniu przeglądarki wszystko klapnie.
 13. m4s - dokładnie. Bunio Ty też masz rację obecnie nazwa usługi też widnieje pod SysMain. Po dłuższym czasie pracy przestał mielić, ale zrobię ponownie formacik, aby się upewnić, że to od tego. Być może niepotrzebnie tyle wyłączane wszystkiego. Dzięki.
 14. Dzięki bunio1. To teraz gorsza sprawa będzie bo wychodzi, że to: Host usługi: system lokalny (ograniczony do sieci) --> SysMain. Nadmienię też, że po odłączeniu od Wi-Fi nic nie muli - siedzi cichutko. Co dalej?
 15. Mam taki problem - system oryginalny OEM, zaktualizowany, niekrojony Windows 10 Pro 1809 x64. Po kilku minutach bezczynności zaczyna pełną parą wiercić po dysku (HDD) przez co nie da się nawet posłuchać muzyki, bo przerywa przez to obciążenie. Dodatkowo kursor myszy migające kółeczko bez przerwy. Lista rzeczy wykonanych w systemie to: 1. Narzędzia administracyjne --> Optymalizacja i defragmentacja --> Wyłączone. 2. Ochrona systemu i instalacja sterowników urządzeń --> Wyłączone. 3. Chmura OneDrive --> Odinstalowane. 4. Harmonogram zadań --> TaskScheluder --> Puste. 5. Szablony administracyjne --> Program Windows Defender --> Wyłączony. 6. Menadżer zadań --> Uruchamianie - Wszystko --> Wyłączone. 7. Szablony administracyjne --> Windows Update --> Kongiguracja --> 2. Powiadom... 8. Ustawienia --> Prywatność --> Wszystkie pozycje --> Wyłączone 9. Windows Store --> Ustawienia --> Wszystko odznaczone. 10. Konta lokalne 1x administrator 1x ograniczone do normalnego użytkowania. 11. Windows Update --> Godziny aktywnego użytkowania --> 5:00 - 23:00. 12. Bateria --> Oszczędzanie, Opcje zasilania wygaszanie --> Nigdy. Da się coś jeszcze tradycyjnie zrobić, tak żeby bez idiotycznych odpałów dało się na tym bublu pracować? Nie wspominając już o edycji Home, która ma zapewne więcej miejsc niedostępnych. nagranie.mp4
×
×
 • Create New...

Important Information