Skocz do zawartości

czesioanonim

Użytkownik
 • Zawartość

  42
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O czesioanonim

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik
 1. czesioanonim

  Tylko 32-bitowe systemy w VirtualBox

  Masz w BIOSIE włączoną opcję wirtualizacji? Może to być pod nazwą VT-x czy coś podobnego. U mnie rozwiązało problem.
 2. czesioanonim

  Windows 7 Pro a NT Lite

  Wczytaj do programu NTLite tylko plik sources\install.wim - zrób swoje. Następnie podmień ten plik w iso programem PowerISO lub jak wolisz za free AnyBurn i nimi możesz też utworzyć bootowalny Pendrive z ISO.
 3. czesioanonim

  Jak odczytać klucz zainstalowanego Office 2013?

  W takim przypadku dobrze by było powrócić z kopii zapasowej do Windows 7 przed aktualizacją. Jeśli nie da rady to ja zawsze używałem tego programu do sczytywania kluczy to wszystkich popularnych programów http://www.sterjosoft.com/key-finder.html W opisie Office 2013 jest pogrubiony, więc może warto na szybko spróbować.
 4. czesioanonim

  Windows 10 całkowite wyłączenie aktualizacji

  To jest jak siedzenie na minie. Załóżmy, że ktoś znajdzie następny "obecnie działający" sposób wyłączenia, nigdy nie wiemy czy w kodzie źródłowym nie ma, że za kilka miesięcy ma nastąpić uaktywnienie pobierania aktualizacji za pomocą innego sposobu / z użyciem następnej, innej metody.
 5. czesioanonim

  Windows 8.1 Enterprise x64 [PL]

  Proszę http://bc.vc/i6n2QCP (wyłącz adblock i prawy, górny róg - SkipAD)
 6. czesioanonim

  Instalacja sterowników ze starszych systemów

  Uważam, że nie. Może czasem się i tak zdarzyć, bo w tej dziedzinie to różne bywa, ale to raczej rzadkość. Sterownik XP - może było więcej sterowników lub w tym instalatorze/folderze też zawarta była wersja na Windows 7?. Prędzej z Vista - 10 o tej samej architekturze będą pasowały, bo te systemy są na jednej podstawce z pewnymi zmianami, a XP to już inna bajka. Miałem kiedyś netbooka, do którego oficjalnie były dostępne sterowniki wyłącznie na Windows8.1+ i udało mi się fartem dopasować w ten sposób brakujące, pasujące na Windows 7, ale co chwila miałem BlueScreeny, tylko teraz nie wiem czy to sterowniki czy kompatybilność Windows 7 z dyskiem eMMC, możliwe, że to drugie.
 7. czesioanonim

  Windows 10 całkowite wyłączenie aktualizacji

  Tutaj macie jeszcze jakieś cacko do sprawdzenia: https://greatis.com/blog/stopupdates10 U mnie działa, sprawdzone na szybko, ale na 1709 Pro, obecnie nie mam Home żeby sprawdzić.
 8. czesioanonim

  Instalacja sterowników i aplikacji przed pierwszym startem Windows

  Chodzi Ci o tzw. zapieczętowanie sprzętu, aby było wszystko wgrane, ale prośba o akceptację licencji, nazwę konta użytkownika itp. - tzw. pierwsze uruchomienie. Robi się to programem o nazwie "SysPrep" dołączonego do systemu.
 9. czesioanonim

  Jak mieć trochę prywatności w win10 i jak zmienić ip ?

  "Mam windows10 OEM" - (masz szpiega w domu i nie chcesz być śledzony) - okrój go z komponentów szpiegowskich, zabezpiecz się programami firm trzecich i przesuń suwaki w ustawieniach prywatności (to wydłubie mu oczy) - jeśli chcesz mieć "trochę" prywatności wystarczy, ale przecież ma jeszcze uszy, które słuchają, a jak go ogłuszysz to przecież i tak będzie chodził na nogach i śledził po omacku szpieg dlatego jeśli chcesz mieć więcej prywatności pozbądź się "Wirusa 10" i jego zainfekowanych pomocników typu np. BitLocker - http://www.zawszeczujni.pl/2015/12/windows-10-bez-wiedzy-uzytkownika.html i wybierz Linuxa, ale łapy z daleka od Ubuntu, bo Microsoft ma go na oku, najlepiej Linux Mint i Luks oraz unikanie Google, Facebooka i wszystkiego SMART (szczególnie fonu) na początek i w granicach zdrowego rozsądku. Chyba, że jesteś paranoikiem 1 poziomu to wtedy tylko coś ala Tails na bazie wolnego Trisquel z Torem, zaufanym VPN ewentualnie GPG etc., ale musisz sobie jeszcze napisać brakujące sterowniki Open Source i BIOS. A jak osiągniesz już drugi poziom paranoi to kolego... odłącz kompa od sieci, wymontuj baterię, kamerę, mikrofon, zalej usb, owiń wszystko w folię i zakop, potem odetnij prąd i broń Boże nie ruszaj się z domu, bo przecież SATELITY!
 10. czesioanonim

  Dysk zewnętrzny zawiesza laptopa.

  Spróbuj podczas podłączania trzymać wciśnięty Shift, jeśli dalej będzie blue screen to podłącz go na odpalonym Linux Mint Live z płyty lub pendrive.
 11. czesioanonim

  Integrowanie aplikacji UWP

  Jakim programem i w jaki sposób zintegrować do swojej modyfikacji Windows 10 wybraną aplikację uwp .appx z Windows Store?
 12. czesioanonim

  Firefox Quantum i niemożność wczytywanie stron

  Ja też polecam wersję stabilną ESR https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/, chociaż też zdarzą się dodatki wymagające nowszej wersji ( Quantum), w sumie to zależy czego używasz bo np. Nano Defender (do Nano Adblocker) - lepszy następca Ublock Origin nie jest dostępny dla Firefoxa, a znów Firefox ma takie których brakuje pozostałym przeglądarkom. Ja najchętniej używam Open Sourcowego Chromium - https://chromium.woolyss.com/
 13. czesioanonim

  Programy do partycjonowania dysku (1)

  Nigdy mnie nie zawiódł MiniTool Partion Wizard jeśli chodzi o te sprawy, podczas gdy niektóre inne np. Aomei czy systemowe Zarządzanie dyskami bywały bezradne. Natomiast Aomei wolę od "przerośniętego" dotychczas Acronis True Image.
 14. czesioanonim

  Windows 10 całkowite wyłączenie aktualizacji

  Powoduje, dlatego należy dokładnie rozważyć tą decyzję: Na Minus: System nieaktualny = większa ilość niezałatanych luk i większa podatność na infekcję, systemowy antywirus nie pobiera aktualizacji - pozostaje używać swojego (jeśli chcesz), chociaż użytkownik jest najsłabszym ogniwem, a w praktyce program antywirusowy i SmartScreen to tylko 60% ochrona przed realnymi zagrożeniami, a 90% ochrona przed odpaleniem "piratów" lub nawet bezpłatnych zamienników np. DoubleCommander, żeby narzucić kupno płatnego TotalCommandera, bardziej skomplikowane oprogramowanie od MS np. Visual Studio, Unity, Sklep itp. może wymagać konta MS i aktualizacji w przeciwnym wypadku nie będzie działać. Na Plus: Nie masz (w przypadku wersji Home i Pro) narzucane przez MS siłą używania najnowszej wersji = masz większą kontrolę nad tym co masz na komputerze instalowane / usuwane / zmieniane (co normalnie dzieje się bez twojej wiedzy i zgody - chociaż w umowie licencyjnej musiałeś się na to zgodzić, więc jest na legalu), brak straty czasu na aktualizację, brak obaw że w systemie coś było/działało a po aktualizacji nie ma / nie działa / zostało zastąpione czymś innym do czego nie przywykłeś + np.brak zbędnych kafelków, utracona zgodność z twoimi niszowymi/starszymi aplikacjami (np. ClassicShell,) w przyszłości. To oczywiście nie wszystko, napisane tak na szybko, jednak coś za coś. Ja nie mam problemów z napędem po wyłączeniu, jeśli podejrzewasz, że to infekcja to na start polecam skan https://free.drweb-av.pl/download+cureit+free/
 15. czesioanonim

  Windows 10 całkowite wyłączenie aktualizacji

  Nic nie przejmuje na własność - U mnie na wersji 1709 nie zastopuje Windows Update tradycyjnie samym poleceniem "/c net stop wuauserv" jako administrator "Trwa zatrzymywanie... potem lipa - nie udało się", stąd to przypuszczenie (jeśli nie mam racji) - sorki za błąd i proszę o poprawę. Co do reszty się zgadzam, oczywiście pewne w skutek tych poleceń zmiany zachodzą z automatu w rejestrze, a niektóre są nieistotne typu LastOperation, MRU, recent itp. (nie podaję dokładnie tak jak Ty bo teraz piszę z pamięci) oraz zmienione atrybuty i zawartość plików temp, logów. Jeśli już wchodzimy w szczegóły można do tego dorzucić co z czym się łączy przez sieć, albo (nie wiem jak jest teraz) ale pamiętam, że kiedyś (wersja RTM) jak się bawiłem bo to moje hobby - svchost.exe wbijał do wykonania target.exe i za jego pomocą następowało pobieranie WU. Jednak jego blokada "gotowała" procka, jak svchost próbował kilkaset razy na sek go wbić po nieudanym odpaleniu target-a, stąd też o tym nie wspomniałem. A co jeżeli ktoś używa oprogramowania Antywirusowego z własnym firewallem? - to może być strzałem w 10-tkę - gratuluję. Jednak co 2 głowy to nie jedna. P.S. W tym momencie jeszcze mi coś zaświtało - chyba zapomniałem wyłączyć UAC, a to czasami to bywa powodem nieprawidłowego wykonania.
×

Powiadomienie o plikach cookie