Skocz do zawartości

czesioanonim

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  53
 • Posty z Chatbox

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O czesioanonim

 • Tytuł
  Zaawansowany użytkownik

Ostatnie wizyty

285 wyświetleń profilu
 1. Podpinam się do prośby, sam aktualnie zachowałem kompletny ale EX81 i EX100
 2. Dla mnie najlepszą jest "Enterprise LTSC 2019" - brak kafelków, stabilność, pewność wsparcia i niezmienności komponentów systemu do 2029 r. jednak na chwilę obecną wolę "Enterprise LTSB 2016" Powód: Mogę sobie NTLitem zmodyfikować jak mi się podoba, a do 1.6+ nie ma jeszcze witaminki.
 3. Można również wypróbować ChromiumOS, polecam wersję special stąd: https://chromium.arnoldthebat.co.uk oczywiście 32 bit. Powinien śmigać lepiej od największego kastrata Windows 10 pod warunkiem, że lapek ma być wykorzystany głównie do internetu.
 4. czesioanonim

  Aktywacja

  Dodam od siebie że niekiedy np. wersja LTSC wymaga doznaczenia KMS19 (przynajmniej przy aktywacji offline).
 5. Liberton, nie można tak porównywać systemów. Windows XP kiedyś na 256 Mb śmigał i to było dużo, ale kluczem jest tutaj przeglądarka internetowa - dawniej IE6, obecnie w XP (również bezużyteczna) IE8. Sama aktualna przeglądarka potrzebuje dziś minimum 1 Gb Ramu do poprawnego wyświetlania stron. Stąd system ChromiumOS w tym przypadku jest drugoplanowym minimum. Nawet gdyby system wymagał 1 Mb Ramu to i tak po uruchomieniu przeglądarki wszystko klapnie.
 6. m4s - dokładnie. Bunio Ty też masz rację obecnie nazwa usługi też widnieje pod SysMain. Po dłuższym czasie pracy przestał mielić, ale zrobię ponownie formacik, aby się upewnić, że to od tego. Być może niepotrzebnie tyle wyłączane wszystkiego. Dzięki.
 7. Dzięki bunio1. To teraz gorsza sprawa będzie bo wychodzi, że to: Host usługi: system lokalny (ograniczony do sieci) --> SysMain. Nadmienię też, że po odłączeniu od Wi-Fi nic nie muli - siedzi cichutko. Co dalej?
 8. Mam taki problem - system oryginalny OEM, zaktualizowany, niekrojony Windows 10 Pro 1809 x64. Po kilku minutach bezczynności zaczyna pełną parą wiercić po dysku (HDD) przez co nie da się nawet posłuchać muzyki, bo przerywa przez to obciążenie. Dodatkowo kursor myszy migające kółeczko bez przerwy. Lista rzeczy wykonanych w systemie to: 1. Narzędzia administracyjne --> Optymalizacja i defragmentacja --> Wyłączone. 2. Ochrona systemu i instalacja sterowników urządzeń --> Wyłączone. 3. Chmura OneDrive --> Odinstalowane. 4. Harmonogram zadań --> TaskScheluder --> Puste. 5. Szablony administracyjne --> Program Windows Defender --> Wyłączony. 6. Menadżer zadań --> Uruchamianie - Wszystko --> Wyłączone. 7. Szablony administracyjne --> Windows Update --> Kongiguracja --> 2. Powiadom... 8. Ustawienia --> Prywatność --> Wszystkie pozycje --> Wyłączone 9. Windows Store --> Ustawienia --> Wszystko odznaczone. 10. Konta lokalne 1x administrator 1x ograniczone do normalnego użytkowania. 11. Windows Update --> Godziny aktywnego użytkowania --> 5:00 - 23:00. 12. Bateria --> Oszczędzanie, Opcje zasilania wygaszanie --> Nigdy. Da się coś jeszcze tradycyjnie zrobić, tak żeby bez idiotycznych odpałów dało się na tym bublu pracować? Nie wspominając już o edycji Home, która ma zapewne więcej miejsc niedostępnych. nagranie.mp4
 9. A jakby ktoś chciał zainstalować. 1. Wyczyścić wszystkie partycje i pozostawić obszar niepodzielony na dysku twardym. 2. Po ukazaniu się ekranu logowania wcisnąć CTRL + ALT + F2 3. Wpisać chronos 4. Wpisać /usr/sbin/chromeos-install --dst /dev/sda 5. Restart.
 10. Dokładnie tak ma być. Ten system występuje tylko i wyłącznie w takiej postaci. Pendrive powinien poprawnie bootować. Zainstalowanie tego systemu w komputerze "kopiuje" te same partycje, natomiast ostatnia z nich jest do użytku i jej rozmiar zależy od pojemności pozostałej części dysku twardego, na którym został zainstalowany (później dostępnego z przeglądarki Ustawienia --> Pobrane pliki). Oczywiście z konta gościa system nie zapisuje żadnych zmian. Jak się pobawisz i będziesz chciał "naprawić" sobie pendrive polecam MiniTool Partion Wizard Free. Nim usuniesz wszystko i zrobisz jedną podstawową, fabryczną partycję (Primary i FAT32).
 11. Wystarczy zwykły, bezpłatny AnyBurn. Jeśli chodzi o ChromiumOS nie na każdym sprzęcie to jednakowo działa. Najlepiej pobrać edycję special stąd https://chromium.arnoldthebat.co.uk/ - ma wbudowane dodatkowe sterowniki, co daje większe szanse na poprawne działanie. Jeśli chodzi o instalację - tylko terminal, ale jest to świetny i najlżejszy zamiennik XP-ka na jaki dotąd trafiłem. Przy 2 Gb RAM na Youtube w 1080p nie ścina, na XP już na 720p nie da rady obejrzeć.
 12. Ja polecam użyć Office 2013-2019 C2R Install v6.4.5 do pobrania stąd: https://douploads.com/gtpa8twlywu9 Zbudowałem sobie nim cały instalator offline na bazie wersji RTM (Retail) z możliwością wyboru komponentów. Potem zakładka Utilities "Retail -> VL", odznaczamy "Online KMS" i "Activate Office". Zezwolić tylko w Zaporze systemu Windows, bo inaczej nie przejdzie. Obecnie jedyna sprawdzona metoda na 180 dni, potem czynność należy powtórzyć.
 13. Zamiast takich kombinacji, lepiej użyj programu WinToHDD - sprawdzony osobiście sposób. Pełen automat i 100% powodzenia.
 14. Ktoś wie czy będzie finalna wersja VL PL 2019 taka jak 2016 VL co działa wiecznie nieaktywowana? Konwersja Retail na VL 2019 RTM nie daje tego efektu, czyżby to był załatany bug? Pozdrawiam.
 15. Masz w BIOSIE włączoną opcję wirtualizacji? Może to być pod nazwą VT-x czy coś podobnego. U mnie rozwiązało problem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie