Jump to content

Norbi71

 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 1. Norbi71

  Problem z NAS

  Przepraszam za opóźnienie, praca i obowiązki .... Na ten moment jestem w miejscu gdzie odzyskałem większość (ale nie wszystkie co widać na załączonym obrazku) plików i mam je zapisane na trzech dyskach zewnętrznych. Dodatkowo zrobiłem odzyskiwanie jeszcze raz i wszystkie odzyskane pliki zapisałem na tym drugim dysku 6 TB. Teraz porównuję foldery z dysków i tego 6 TB czy mają taką samą zawartość (waga, ilość plików i tak dalej). Przez weekend powinienem się z tym uporać a później oba dyski 6 TB wylądują w NAS, zostaną ustawione w tryb RAID 1 i przerzucę na nie wszystkie dane. Pytanie: z t
 2. Norbi71

  Problem z NAS

  Zastanawiam się czy się trochę nie pospieszyłem z odzyskiwaniem danych i nie narobiłem zamieszania. Teraz jestem na etapie odzyskiwania poszczególnych folderów i zapisywaniu ich na kilku różnych dyskach a czy nie lepiej byłoby gdybym za pomocą jakiegoś oprogramowania w wersji LiveCD zrobił kopię całego dysku 6 TB na którym mam dane i po prostu skopiował go na ten drugi 6 TB który jest aktywny i pusty? Generalne pytanie czy takie oprogramowanie w wersji LiveCD będzie widziało ten dysk który nie jest przydzielony?
 3. Norbi71

  Problem z NAS

  @XT66 nie przepraszaj, każdemu się może zdarzyć coś przeoczyć ale to jest właśnie to o co prosiłem wcześniej - aby uniknąć takich sytuacji zaczekajcie proszę z postami. @jarexpol na ten moment (u mnie jest 20.35) według tego co pokazuje EaseUS odzyskałem folder Muzyka i Obrazy. Oba foldery są zapisane na dysku C:/ czyli na dysku systemowym. Pod trzeci port USB podpiąłem kolejny dysk o pojemności 1 TB i odzyskuję/zapisuję folder Windows (programy, kopie itd.) Nie mam jak sprawdzić czy odzyskane foldery faktycznie zawierają to co powinny ponieważ cały czas pracuję na EaseUS LiveCD. Na dzis
 4. Norbi71

  Problem z NAS

  Przepraszam ale jestem w pracy i nie mam dostępu do laptopa. Teraz pracuje EaseUS więc jeśli chcesz jakiekolwiek zrzuty to mogę to zrobić dopiero jak zakończę pracę na LiveCD. Z całym szacunkiem ale nie czytasz tego co napisałem wcześniej. Próba zapisu folderu Dokumenty na dysku o którym wspomniałeś kończy się komunikatem iż na tymże dysku nie ma wolnego miejsca pomimo tego że folder Dokumenty ma kilkošć kilkuset MB a dysk pojemność 512 GB. Panowie, z całym szacunkiem dla waszej wiedzy i cierpliwości ale wstrzymajcie się z komentarzami bo znowu zaczyna się robić bałagan. Niech
 5. Norbi71

  Problem z NAS

  Dokładnie, nie da się. Jedno co mogę zrobić to pod trzeci port USB za pomocą "przejściówki" podpiąć ten drugi dysk 3,5 cała o pojemności 6 TB i wtedy sprawdzić dlaczego tajemniczy folder Dokumenty ma aż taką wielkość. Jeszcze jedno, wychodząc rano do pracy EaseUS zaczął odzyskiwanie folderu Obrazy na którym najbardziej mi zależy. Jak się domyślasz mam tam zdjęcia, olbrzymią ilość zdjęć a jako miejsce zapisu odzyskanego folder wskazałem dysk C:/ czyli Samsung 512 GB na którym fizyczne jest zainstalowany Windows 10 Pro. To czy odzyskam wszystkie zdjęcia mogę sprawdzić dopiero jak wrócę z pracy.
 6. Norbi71

  Problem z NAS

  Panowie, uściślijmy temat. Nazwa NAS i system plików podałem na początku. Na dzień dzisiejszy całe połączenie dysków wygląda tak: laptop a w laptopie jest Samsung SSD 512 GB plus zamiast napędu DVD siedzi kolejny czysty i bez żadnych danych SanDisk SSD 512 GB. Do laptopa pod USB jest podpięty napęd DVD z którego pracuje EaseUS jako system LiveCD. Pod drugi port USB jest podpięty wspomniany dysk 6 TB który jest zamontowany w tak zwanym enclosure a nie w NAS. EasuUS przez 36 godzin pracy na dysku o pojemności 6 TB znalazł ponad 12 TB danych. Ciekawe jakim cudem tych danych jest 2 x wi
 7. Norbi71

  Problem z NAS

  Po 36 godzinach "rycia" dysku przez EaseUS pokazał że na 6 TB dysku znalazł ponad 12 TB danych. Ciekawe jakim cudem skoro dysk jest fabrycznie nowy i nie był wcześniej uzywany.
 8. Norbi71

  Problem z NAS

  EaseUS Data Recovery pobrane i nagrane na płycie, zobaczymy co dalej. Lektura z linku który podałeś do przeczytania. Dziękuję, dam znać co z tego wynikło.
 9. Norbi71

  Problem z NAS

  W tym momencie pracuje na uruchomionym ActiveLiveCD. Fajne distro, ma kilka narzedzi ale niestety nie posiada polskiej wersji jezykowej dlatego nie bedzie polskich znakow. Wracajac do sedna tematu: uruchomilem Active Partition Recovery i jak widze jest opcja odzyskania calej partycji czyli calego dysku 6 TB tyle tylko ze nie bardzo wiem czy jest to wyjscie z sytuacji. Jak pisalem wczesniej dysk nie zostal sformatowany tylko jest nieprzydzielony wiec nie wiem jak bedzie przebiegalo odzyskiwanie partycji. Chodzi mi o to zebym sobie nie narobil jeszcze wiekszego balaganu niz juz mam. Nast
 10. Norbi71

  Problem z NAS

  Rozumiem że masz na myśli ActiveLiveCD. Ok, spróbuję bo nie mam innego wyjścia. Zależy mi żeby odzyskać dane a przy okazji mam nauczkę.
 11. Norbi71

  Problem z NAS

  Co masz na myśli? Próbowałem odzyskać pliki pod jedną z dystrybucji Linux-a (Manjaro) ale efekt ten sam, system wie że ''coś'' jest podłączone ale nie pokazuje co. Podejrzewam że gdyby udało mi się przydzielić literę do dysku to pewnie wtedy pokazałaby się jego zawartość chociaż pewności żadnej.
 12. Norbi71

  Problem z NAS

  Niestety ale u mnie nie działa, na dokładkę Norton tak się drze że go chyba u sąsiadów słychać. Dzięki za podpowiedzi i poświęcony czas, w wolnej chwili spróbuję DMDE ale już widzę że jest trochę ''skomplikowany''.
 13. Norbi71

  Problem z NAS

  AOMEI sam używam, resztę masz na obrazku. Co do EaseUS to ma ograniczenie odzyskiwania plików (500 mb) a klucz nie działa. Na tym dysku 6 TB mam kopie całego systemu i są to obrazy dysku o wielkości kilkunastu GB. Próbowałem Hand Recovery który pokazał generalnie całą strukturę folderów które są na hdd ale ..... to wersja trial i trzeba kupić licencję. Przypomnę tylko że dysk nie jest sformatowany tylko nie przydzielony więc dane na dysku są, problemem jest ich odzyskanie.
×
×
 • Create New...

Important Information