Jump to content
WinClub

DawidEs666

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

About DawidEs666

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli zwykła 7 x64. Szkoda, bo chętnie bym zainstalował coś, co obsługuje dotyk, ale jest też wykastrowane z różnego badziewia. Mody sromotnika są świetne, gdyby tylko ten cholerny dotyk działał to byłoby super. Dzięki wszystkim za pomoc, jeszcze coś pokombinuję. Będę jeszcze testował tego moda, ale to już chyba moje ostatnie podejście.
 2. Właśnie że nie, dotyk nie działa na tym systemie. Nie można nawet wejść w funkcję systemu, bo są ograniczone przez administratora. Próbowałem już wszystkiego i dotyk nie działa, nie mam już pomysłu jak to zrobić.
 3. Korzystam ze zbyt wielu aplikacji dedykowanych wyłącznie Windowsowi żeby przerzucić się na Ubuntu. W dodatku nie wiem czy ta emulacja na wine czasem nie spowalnia aplikacji. Korzystam z platformy Steam, której chyba nie ma na Linuxa? A dłubię bardzo dużo w Clickteam Fusion 2.5, który właśnie zakupiłem na tej platformie + programy do pixelartów. Póki co nie mam pomysłu jaki system postawić na tym laptopie, na tym ThinPC nie działa dotyk w ogóle, ram wykastrowany na dodatek, a kiedy chce wejść w funkcję systemu Windows, to system krzyczy o ograniczonych prawach przez administratora... Zaraz sprawdzę jak sobie będzie radził z aplikacjami i kilkoma grami, bo lubię sobie wygodnie w łóżku pograć np w taką Terraria, żeby nie ślęczeć przy stacjonarce pół nocy.
 4. Pojawił się problem, po zainstalowaniu systemu 32 bitowego, komputer korzysta zaledwie z 2,66 GB ramu na 4 GB. Za cholerę nie wiem o co teraz chodzi, nie wiem już jaki system postawić na tym złomie, żeby był dostatecznie użyteczny.
 5. Rozumiem, a kwestia procesora? Nie odczuję mniejszej wydajności przy 32 bitach, skoro procesor jest 64 bitowy? Bo i tak nie jest zbyt wydajny, więc nie wiem jak będzie się zachowywał na takim systemie.
 6. A proponujesz na ten mój sprzęt wersję 32 czy 64 bit?
 7. Czy jest duża różnica między tym systemem a wersja Embedded Standard x64? Bo powiem szczerze, że korzystam z tego drugiego i jestem pod wrażeniem jak dużo dałem radę wycisnąć z tak słabego laptopa na którym go postawiłem. Jeśli ta wersja jest jeszcze lepsza, to nie zawaham się jeszcze raz sformatować dysku. Tak btw. Drogi autorze modyfikacji, jeśli to czytasz, to czy mógłbyś w wolnej chwili zajrzeć do mojego tematu w dziale "hardware"? Opisałem tutaj pewien problem z obsługą ekranu dotykowego, jestem ciekawy co o tym sądzisz. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za kawał dobrej roboty.
 8. Ale nie mam pojęcia jaki wpis niestety.
 9. Wrzuciłem to w autostart, jak znajdę moc, to może spróbuję jeszcze raz wgrać tę drugą modyfikację od sromotnika opartą na zwykłym Windowsie. Zaraz zapytam, dzięki,
 10. Sęk w tym, że sprawdziłem tak podstawowe rzeczy. Natomiast w narzędziu autoruns odkryłem brak tego pliku, najlepsze jest to, że w tym samym folderze gdzie powinien znajdować się ten plik można znaleźć aplikację do pisma odręcznego, po której uruchomieniu dotyk znowu zaczyna działać. Do teraz nie znalazłem sposobu jak zmusić system do automatycznego uruchamiania tego procesu w tle, szukałem nawet w internecie jakichś sterowników, czy tego brakującego pliku i nic. Nie mam już pomysłu.
 11. Próbuję już wszystkiego, ale zakres mojej wiedzy i pomysłów się skończył. Do szczęścia pozostała mi tylko obsługa dotykowa, bo system śmiga jak petarda, rewelacyjnie. Dotyk działał przez dosłownie moment, po czym przestał działać. Nie mam pojęcia co jest grane, bo po załadowaniu się systemu świeżo po formacie nie działał, a po chwili działał bezbłędnie, po czym znowu ekran nie reaguje. Macie jakieś pomysły co jest grane? Edit. To jest niewiarygodne, znowu na chwilę dotyk zaczął działać, po czym zrestartowałem komputer i znowu zero reakcji. Tak jakby chodziło o jakiś sterownik, próbowałem już nawet doinstalować jakieś sterowniki od Lenovo ale bez skutku. Najgorsze jest to, że gdybym potrafił dojść do tego czemu raz działa, a raz nie to bym rozwiązał ten problem, ale nawet nie wiem od czego zacząć. Edit 2. Ok, udało mi się dojść do tego co powoduje uruchomienie obsługi dotykowej. Na pasku jest widoczna ikona sterowników Intel HD, kiedy w nią klikam i wybieram właściwości grafiki to dotyk zaczyna działać, a obok owej ikonki pojawia się ikonka nazwana "szybkie ruchy" - wtedy ekran reaguje na dotyk i wszystko wspaniałe działa. Zastanawiam się czy mógłbym ten proces dodać jakoś do autostartu, żeby za każdym razem nie musieć wchodzić we właściwości, żeby dotyk zaczął trybić. Btw. Osobiście polecam ten system na słabe urządzenia, ultra wydajny i gry działają nieporównywalnie lepiej niż na 10 czy zwykłej 7.
 12. Zainstalowałem ten system, widzę że to wersja bardzo odchudzona na urządzenia o bardziej niskiej specyfikacji, jak kasy itd. Mam rację? Na tej wersji systemu chyba nie jestem w stanie używać dotykowego ekranu? W funkcjach systemu widnieje tylko Internet Explorer.
 13. Próbuję jeszcze tę drugą opcję z tych które proponowałeś, tym razem w trybie MBR. Mam nadzieję, że będzie śmigał jak należy.
 14. Niestety po zainstalowaniu systemu od sromotnika, system zawiesza się na ekranie ładowania. Zainstalowałem go w trybie uefi, szkoda bo oczekiwania miałem spore po przeczytaniu postów.
 15. Właśnie pobieram to ale nie wiem czy pobieranie się nie przerwie w trakcie, bo Mega krzyczy o jakichś limitach. Rozumiem, że polecasz właśnie ten system, tak? Co dokładnie będę musiał włączyć w panelu sterowania, żeby zadziałał dotyk? BTW. dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information