Jump to content
WinClub

Izythor

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

About Izythor

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale po co to piszesz? Referat jaki to ten sprzęt słaby. Żeby mnie uświadomić że to g**no czy jak? Ja przyszedłem w przyjaznym nastawieniu, rozumiem, że jesteś "mega użytkownikiem", ale po co ten passive-agressive? Na jakiej podstawie snujesz takie wnioski? Tak narazie we wszystkich Twoich komentarzach jest jedno zdanie na temat wątku, czyli o systemie.
 2. Chyba się nie rozumiemy do końca, temat który utworzyłem, a nawet całe to forum powstało chyba dla modyfikacji systemu, także dla starszych maszynek. Nie zakładałem tematu, aby dowiedzieć się, że to słaba specyfikacja sprzętowa i mam dokładać ram. Za propozycję modyfikacji dziękuję i sprawdzę to co mogę, ale na tego netbooka żadnych pieniędzy wydawać nie będę i tyle.
 3. Ja wiem, że podobno nie potrzebują sterowników, ale co poradzę, że próbowałem na 2 penach przy takich samych ustawieniach bios zarówno przez rufus i wintoflash i dziwnym trafem zadziałało dopiero jak dodałem te sterowniki. W każdym razie po instalacji win hp mini zjada 250Mb ram, ale chodzi mniej płynnie niż JG7 ThinPC.
 4. Dzięki za propozycje, postaram się sprawdzić co i jak. Aktualnie pobieram to: Raczej upierałbym się, aby to był win 7 gdyż program, który chcę zainstalować po prostu lepiej z nim współpracuje. Pozdrawiam
 5. Chyba nie do końca wszystko źle. Instalator ruszył na AHCI dopiero wtedy, kiedy przez Win Toolkit dodałem sterowniki od sata i chipsetu. Teraz ten system chodzi, zaraz po instalacji było ponad 50 procesów i pobierało ponad 500Mb ram. Teraz jest 25 procesów i 320Mb pamięci ram. Zastanawiam się, czy jakiś inny system oparty na win 7 mógłby jeść mniej pamięci operacyjnej, bo tej brakuje najbardziej.
 6. To mam instalować win 7 na IDE i wtedy jak zmienie na AHCI to będzie działać?
 7. Chciałem zainstalować Win JG7 ThinPC, ale wykrywa pendrive tylko na IDE. Na AHCI nie rusza, dodatkowo chciałem dograć sterowniki za pomocą Win Toolkit ale to także nic nie daje. Co robię źle?
 8. Witam, stary netbook ma służyć przede wszystkim jako urządzenie diagnostyczne do aut, dobrze aby działał w nim internet, nie wiem jednak czy jego parametry podołają. Oryginalnie miał Windows XP, szukam czegoś co będzie chodzić co najmniej płynniej i zabierać będzie mniej ramu. Najlepiej jakaś okrojona wersja Win 7 albo XP. 1. Model: Acer Aspire One D250 (KAV60) 2. Intel Atom N270 1.60GHz HDD Hitachi HTS543216L9A300 - 160GB 1GB RAM DDR2 Video ma chyba 8MB, ale nie jestem pewien 3. Windows XP Homs sp3 4. Okrojone Windows 7 lub XP. Ponadto czy system ma być instalowany ze sterownikami IDE czy AHCI, oryginalnie było AHCI, ale po reinstalu nie wykrywało dysku. Aktualnie jest na IDE, a na AHCI nie chce załadować systemu, potrzebuje do tego jakieś sterowniki? Nie mogę znaleźć sterowników do modelu, ale jak już znajdę, to lepiej instalować je z dysku zewnętrznego, czy można to jakoś zrobić przez nlite (nigdy tego nie robiłem)? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information