Jump to content

gumiak9

 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

270 profile views
 1. Wgrałem system w wersji Extreme, działa wyłączenie okienka potwierdząjacego usunięcie z kosza o którym trułem w wątkach 20H2 i H2 Extreme Po instalacji 80 procesów, następnie ustawiłem Set above ram w WinaeroTweaker ilość spadła do 54 przy domyślnych ustawieniach usług. RemoveSpy opcja najwyższa 5. Procesów mam 55-65, po podłączeniu do sieci. Co robisz jeszcze po instalacji że schodzisz do 30 procesów? Mam domyślne ustawienia usług, nimi można zjechać ale ile, 5-10? Tą opcje zazwyczaj zostawiam na koniec bo przy kombinowaniu z usługami kiedyś miałem problem z wgraniem antywirusa. Jakbyś mógł rzucić okiem na procesy co można jeszcze wywalić, to jest stan przed instalacją sterowników, programów itd.
 2. Zainstalowałem wersję Extreme, domyślne ustawienia usług. Działa antywirus, Office, sprawdziłem 3 gierki i wszystko gra. Procesów domyślnie mniej niż na 20H2. Wszystko super.... Ale żeby pomarudzić i nie było za słodko znowu nie działa usuwanie z kosza bez wyskakującego okna dialogowego, takie g***o a potrafi zjeść mnóstwo nerwów, ktoś znalazł rozwiązanie? W temacie 20H2 jeden z użytkowników pokazał screena i u niego ta opcje była domyślnie aktywna, u mnie od wielu wersji tego nie było dopiero pojawiła sie przy 20H2 i teraz Extreme. Zainstalowałem wersje Pro, zaznaczyłem że system jest na dysku ssd i dałem domyślne ustawienia usług, poniżej screeny i opis. I jak zna ktoś może jeszcze inny sposób na wyłączenie tego okna dialogowego przy usuwaniu? Próbowałem zmienić w regedit przez dodanie wpisu ConfirmFileDelete ale również nic to nie dało. Konto lokalne, administrator, opcja "wyświetl okno podczas usuwania plików" jest nieaktywna. Mała rzecz ale przy usuwaniu setek zdjęć bardzo ułatwia.
 3. Próbowałem wszystkich 3 sposobów i u mnie też nie działa. Nie wiem czy WinAeroTweaker lub Dism++ nie blokuje zmiany tej opcji.
 4. I jak zna ktoś może jeszcze inny sposób na wyłączenie tego okna dialogowego przy usuwaniu? Próbowałem zmienić w regedit przez dodanie wpisu ConfirmFileDelete ale również nic to nie dało. Konto lokalne, administrator, opcja "wyświetl okno podczas usuwania plików" jest nieaktywna. Mała rzecz ale przy usuwaniu setek zdjęć bardzo ułatwia.
 5. Zainstalowałem system, wersja Home Lite chodzi sprawnie na domyślnych ustawieniach usług. Antywirus działa, Office zainstalowany, gry działają i nie ma spowolnień i chwilowych skoków obciążenia procesora podczas bezczynności. Jedna rzecz której nie mogę przestawić to wyskakujące okno dialogowe przy usuwaniu plików, jest nieaktywne. Próbowałem przestawić w Szablonach administracyjnych jak na screenie ale nadal wyskakuje okienko przy usuwaniu. Czy może trzeba coś przestawić w DISM++ albo WinAero Tweaker ?
 6. Miałem system Prezesa, po aktualizacji się popsuł więc postawiłem zrobić format, Sromotnik trafił z terminem więc pobrałem na szybko windows 8.1 i zainstalowałem Core- dla mnie rewelacja. Coś mi nie grało z grafiką, sprawdzam a tu niespodzianka- mój rx560 utracił wsparcie dla windowsa 8.1, stery tylko pod 7 i 10, a pierwszych "instalacja zakończona powodzeniem" po odpaleniu instalatora i nadal wisi podstawowy sterownik ekranu, na win10 nie wykrywa sprzętu amd Długa zabawa, porażka i akurat wrzucona została dziesiątka 3w1. Oczywiście wersja core, wywalony windows update mie zaskoczył na plus bo często jest o niego obawa, żadnych kominkatów wyskakujących okienek itp. system świetny. W przypadku dziesiątki ta baza jednak będzie stanowiła wyzwanie, na czysto coś koło 50-60 procesów. Z takich moich pytań - w folderze tuning są aż 3 programy do wyłączenia szpiegowania itp., jak Ty z nich korzystasz? Ja znałem do tej pory DWS i O&O Shut Up, tutaj doszedł jeszcze trzeci. Czy chcąc maksymalnie wywalić to co zbędne muszę korzystać ze wszystkich 3 czy któryś z nich ma wszystko a wrzuciłeś żeby był wybór? Pytam w tym sensie czy puszczenie 3 programów nie spowoduje, że będą się w jakiś sposób gryzły. - czy planujesz wprowadzić jakieś uporządkowane nazewnictwo przy kolejnych modach? Na razie jest ich niewiele, jednak gdy wchodziłem na chomika w poszukiwaniu starych wersji to można się zakręcić, TH1 TH2 każda w wielu wariantach itp.
 7. Ja mam pentium g3220, 8gb ram radeona 7750 i dysk ssd i w tej konfiguracji jak dla mnie lepiej sprawdza się 10 od 7. Teraz siedzę na pociętej 10 od Mr. T, wszystko działa aktualizacje wyłączone (dla mnie plus), telemetria wywalona. System jest wyraźnie odchudzony, ale w przypadku asrocka b85m nie musiałem instalować nic, na zwykłej 7 Ultimate nie działał mi internet, karta dźwiękowa na pci i kontroler usb.
×
×
 • Create New...

Important Information