Jump to content
WinClub

user1

Użytkownik
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

About user1

 • Rank
  Zaawansowany użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witanko. Na laptopach Lenovo z serii ThinkPad od zawsze jest problem ze sterownikami myszki i klawiatury, po prostu każdy Windows7 (nawet oryginalny) który startuje (instalator) nie widzi myszki ani klawiatury. Z problemem radzi sobie Windows7 w którym podmienionio oryginalne sterowniki klawiatur/touchpadów i myszek podłączanych przez usb na te z Windows 8.1. Dopiero wtedy instalator działa poprawnie. Mógłby kolega podmienić te stery w kolejnych edycjach MODa? Byłoby ok. Dołączam adres bezpośredniego ppbierania wersji POLSKIEJ x64 przez torrenty (bo google disk padł): https://files.fm/torrent/get_torrent.php?file_hash=hytvccyr
 2. 1. Program Minitool Partition Wizard Free pobrać, zainstalować. 2. Przekopiować wszystko z dysku GRY na partycje DANE 3. uruchomić w/w program 4. nadać litery partycji LENOVO oraz WINRE_DRV 5. przekopiować wszystko z partycji WINRE_DRV na partycję LENOVO do katalogu WINRE_DRV (stworzyć sobie taki) 6. usunąć partycję GRY 7. usunąć partycję WINRE_DRV 8. zmienić wielkość partycji DANE i rozciągnąć pasek tak aby pokrył wolne miejsce pozostałe po partycji GRY 9. zmienić wielkość partycji LENOVO i rozciągnąć pasek tak aby pokrył pozostałe miejsce po partycji WINRE_DRV 10. usunąć literę partycji LENOVO i po wszystkim... Partycja WINRE_DRV jak sama nazwa wskazuje = Windows Restore Drivers, ona ma 1000MB więc tam są tylko sterowniki, najczęściej stare... Po operacji system partycji będzie wyglądał tak: C = 125GB D = 800GB ukryta LENOVO = 26GB Wtedy w MBR zyskasz dodatkowe dwie partycje ... PS. A tak naprawdę to ktoś powinien postawić tam czysty Windows, tworząc pendrivea za pomocą MediaCreationTool z najnowszym systemem. Ten ktoś winien odpalić komputer (bootować) w trybie UEFI z pliku bootx64.efi tak aby instalator stworzył przy instalacji windows partycje GPT a nie MBR, wtedy nie będzie ograniczeń co do ilości partycji. Stawiając czystego Windows zrób kopię partycji LENOVO a także WINRE_DRV, wtedy te partycje przy instalacji Windowsa stwórz a po instalacji windows użyj Partition Wizarda aby je NAZWAĆ i potem ukryć. Nazwa partycji musi być identyczna jak te które teraz masz albowiem do tych partycji pewnie przypisane sa klawisze w biosie (albo i nie, nie wiem).
 3. Nie wiem czy coś zmieniło się w temacie przez ostatni rok lecz ja u siebie na wszystkich ubuntopodobnych + archopodobnych zawsze robię tak: Mam dwa dyski, jeden jako systemowy (SSD, 512GB) a drugi jako dysk temp/cache/swap (M.2, 128GB). Zawsze montuję sobie pierwszą partycję o wielkości 300MB (fat32) na dysku 512GB, oznaczam jako /boot/efi... Dalej montuję sobie partycję Ext4 o wielkości np. 250GB i tam podpinam /home i całą resztę... (tu flaga esf) Na tym dysku tworzę sobie także dodatkową partycję na swoj epliki i zabawki (różnie, ext4 lub ntfs) Na drugim dysku robię swapa o wielkości 2x pamięci RAM i partycje ext4 na download itp. Ostatnią partycją na tym dysku jest Download (ext4 lub ntfs) Gdy bawię się różnymi dystrybucjami linuksa to nigdy już nie zmieniał partycji. Zostają takie same, formatuję je tylko ale nie wszystkie. Kilka dni temu testowałem kilka distro opartych na archu i wszystko cacy było. Ubuntopochodne też ładnie działają. Mowa oczywiście tylko o systemach bootwalnych z bootx64.efi (w trybie uefi), w legacy nie próbowałem ...
 4. Czysty to on będzie kolego gdy wyjmiesz dysk, wrzucisz na innego kompa, przczyścisz gutmanem, następnie zzerujesz (nadpiszesz) zerami wszystkie bloki i ponownie zainstalujesz na tym system (najlepiej jakiegoś moda). Wtedy będzie czysty bo ... formatowanie to nie jest kasowanie wszystkich danych, formatowanie robi tylko zapis w pierwszym bicie bloku na 0 tak aby system wiedział że dane zawarte dalej mogą być zastąpione. Fakt, w dzisiejszych czasach gdy bloki zawierają 0 nic zwykłemu userowi się nie stanie, każdy system bedzie uznawał takowe za "czysty" dysk i nadpisywał zwolnione formatowaniem komórki. Niemnie jednak, wystarczy 1>4h aby przywrócić 80% zawartości starych śmieci i odzyskać takowe. PS. W windows jeśli zrobicie sobie partycję systemową C: w FAT32 to ta pierwsza rozruchowa EFI może nie istnieć. Najpierw instalujecie system na wcześniej stworzonej partycji FAT32 (stworzona programem zewnętrznym bo windows przy instalacji zawsze robi NTFS), następnie n auruchomionym juz systemie otwieracie partcję rozruchową nadając literę, przenosicie wszystko z tejże partycji na C:\ a następnie kasujecie te rozruchową a miejsce po niej łączucie z partycją C. Komputer normalnie bootuje majac wtedy jedną partycję i rozruch w całości na C nawet w trybie UEFI z bootx64.efi.
 5. Że ludziom nie szkoda czasu na coś, czego inni ludzie nie czytajommm to ja nie wiem
 6. Najnowszy MediaCreationTool + odpalamy setup. Zczytuje licencje, grzebie w bebechach i zaczyna pobieranie właściwego ISO. Mamy dzisiaj 10.10.2019 ... zatem po zassaniu człowiek łudzi się iż otrzyma naj najnowszą wersję windows10 a tu d*pa. Takie cyrki tylko w Microsofcie. Przerzucamy ISO na pena, instalujemy i zonk: pobrała się kompilacja z grudnia 2018 z pominięciem wszystkiego co wydano od grudnia 18 do teraz, heheh. Następnie p****ny Windows zaczyna tańce z aktualizacjami, najpierw ssa wszystko co do lutego wydali a potem uznaje że to już stare i ssa kwiecień 2019. Cała przygoda trwa niebagatela 2-3h. Oci**eć idzie, w tym Microsofcie to same p***y pracują. Nie dało rady integry strzelić z poprawkami i dużymi "poprawkami" tak aby ściągając ISO pobrać już gotowca???? Dobrze że w Microszicie chociaż pasjansa ukończyli. No i instalujemy sobie systemik naj najnowszy czyli z której strony jużby nie zerknął - będzie 2k19 ... no i ??? No i nadal braki, braki i braki. W czasach iPhoneów/Androidów gdy milionyyy ludzi użytkuje codziennie takowe - w Windows10 zapomniano zapodać standardowe stery aby Windows choćby wykrywał pamięci wewnętrzne urządzeń. Linuksowych i macOSowych systemów plików też nie ma na "dzień dobry", nawet k*a 4K w natywnym w MediaFrajerze nie hula bo przecież namazać swoje kodeki H265 cieżkoooo byoooo... Podłączasz kamerę video 4K która w RAW nagrała filmiki ... a Windows mówi: nie możemy ropoznać tego typu plików... ale i tak najbardziej w*****a mnie: - oceń te aplikację - poleć te aplikację - udostępnij aplikację... - oceń nas - przyślij opinię - podoba ci się ta aplikacja? - pracujemy, zaraz wszystko będzie gotowe - własnie dla ciebie tworzymy... Od kiedy KOMPUTER PRACUJĄCY to MY??? MY komputer pracujemy dla Ciebie? Oni dla mnie pracują czy mój blaszak pod biurkiem?? W tym Microszicie to chyba wszyscy podstawówek nie ukończyli... System tak p****lony że szkoda rwać gardło. - nie masz uprawnień - dostęp zabroniony - ta aplikacja nie będzie działać w win10 Do windows10 powinni dodawać gratis talony na odpoczynek w jakimś spa na tydzień i to tak minimum raz na kwartał aby człowiek mógł uspokoić głowę.
 7. Wywal zabawki i użyj Microsoft Toolkit Activator w wersji od 2.0.X Toolkit posiada serwer, w usługach po użyciu widnieją KMSserver i podobne. Nie wyłączaj tego, jest to po to aby imitować/emulować microsoftowe serwery gdy windowsowi zachce się sprawdzić licencję online a robi to średnio kilka razy w miesiącu. Najpierw (1) klikasz ikonkę WINDOWS, potem (2) wybierasz każdą opcję z rowizjanego MENU i klikasz pod spodem INSTALL a potem po prawej ACTIVATE i po ptakach. Użytkuję tego od lat dla Win7/8/10 i nigdy aktywacja się nie wysypała. Serwer musi zostać i emulować Microsoft bo: windows w ZADANIACH ma zabawki które niewyłączone będą sprawdzać licencję co jakiś czas. Do wyłączenia użyj CCLeanera w trybie zaawansowanym lub pogrzeb w gpedit.msc.
 8. W hp robiliśmy to sieciowo tyle że dotyczyło to laptopów które miały możliwośc bootowania z sieci LAN (ipv4/6), wtedy zapodawało się instalator W10 w sieć i szło po lanie nawet na 200 lapków jednocześnie. Poczytaj w necie o korporacyjnych instalacjach sieciowych tyle że nie wiem czy jest na forum jakis Windows10 zdatny ruszyć z serwera..., dawno się w to nie bawiłem.
 9. Nie ma znaczenia o czym tu mowa, HDD to dzisiaj SZIT i tyle, bez względu na to jaki najnowszy by niebył. HDD tylko do przechowywania plików ale nie do pracy. Każdy system bez względu na to jaki - staje się piekłem jeśli ma pracować na HDD. Dziwię się że ludzie w ogóle jeszcze coś takiego jako systemówki użytkują, trzeba miec anielską cierpliwość i tacy maja jedynie ci którzy na ssd nie pracowali. Dla mnie dalsza gadka na ten temat = off.
 10. No to trzeba matmę powtórzyć... Mój ssd = 480MB/s 50% = 240MB/s 40% = 192MB/s 192MB/s = Toshiba P300 wpięta w SATA3
 11. Dziwna sprawa albowiem przy Windows10 moje Lumie 640 pokazują iż tylko na sam system użytko 600-650MB i zostaje zaledwie 350-400MB wolnej pamięci. U mnie niestety nie, pomimo poprawnych konfiguracji od operatora nagminnie dostaję SMS o otrzymaniu MMS + link do pobrania. Telefony z automatu nie chcą odbierać MMS. Walczyłem z tym ponad rok i dałem na luz. Tutaj jest lepiej, nowa bateria (oryginał) działa od 6 do 8dni bez wyłączania na noc, to znaczy w nocy w trybie samolotowym a na dzień telefon tylko w 2G ręcznie. Nie używam 3G bo zasięg słaby wewnątrz budynków. Bateria to najlepsze co siedzi w tych telefonach. No i jest jeszcze jedna przykra sprawa, za każdym razem kiedy przywracamy ustawienia fabryczne to tracimy takowe jak kalkulator, kalendarz i masę innych. Microsoft zapomniał dodać do softu i za każdym razem po resecie fona trzeba to pobierać ze sklepu. PS. Kolega ma windows10 w tych telefonach w najnowszej kompilacji czy starszy?
 12. Czy ja wiem czy one takie cacy? Mam Lumię 640 Dual SIM i Lumię 640 LTE. Mam też Lumię 625. Obecnie wszystkie z Windows10 (zabawy testowe). Zarówno na Phone 8.0 czy Win8.1 czy 10 działały identycznie. A jak działają? Przy 1GB RAM śnić idzie o połowie WWW na EDGE, low memory i nie ma na to rady. Przy Lumii 625 i 512MB RAM internet nie istnieje, każda przeglądarka działająca pod W8.0/8.1/10 robi resety nawet przy jednej stronie OLX. Telefony trupy, były zresztą trupami od początku. W porównaniu z HTC Wildfire S z Andkiem 4.2.2 po roocie - Lumie szans nie maja a HTC ma dodatkowe 768MB RAM na SD postawine (Cyanogenmod 10). Lumia obłąkana jest, tnie się równo nawet gdy szybko przewijasz menu a o pisaniu MMS/SMS już nic nie mówię bo.... ehh, szkoda słów. Zobacz, każdy z systemów na Lumię nie miał Videorozmów w UMTS. Ani jednej apki ... a telefony zwały się przecie MICROSOFT LUMIA. Skajp z kamerą przednia? Śnić idzie! GPS? Też śnić idzie bo Windows nie obsługiwał niczego prócz chorych HERE MAPS. TO samo było na tablecie Kiano Intelect 3G MS z Windows 8.1. Tablet miał GPS, instalowałeś AUTOMAPĘ i zero widoczności portu COM! To jest właśnie Windows który wszystko ma a nic nie działa!
 13. Z jednej storny budują najnowszego Windows10X mówiąc że ten starszy ich już nie interesuje a poprawki i buildy wysyłają? Pachnie mi to ściemą...
 14. A czemu oni tak perfidnie kłamią? A w ogóle był najważniejszy? Kiedy? Pewnie wtedy gdy Billy G. trzymał dyskietki z napisem MS-DOS przed kamerami i krzyczał: MS-DOS nie jest już dla nas najważniejszy, nadchodzi nowa era, era okienek, teraz będzieta mieli Windows. I kurna, facet miał rację... bo Windows istniał... ale to było w czasach gdy na 80486DX100 mówili rakieta a 2 x 32MB EDO RAM kosztowało tyle co pół Fiata 126p.... @m4s Jak myślisz, pralki, kuchenki, lodówki ... z logo Microsoft byłyby spoko, nie? Systemu operacyjnego nie umieją zrobić... Smartfonów nie umieli ... (Lumia) Dobrych i za uczciwą kasę tabletów też nie... Cholera, może z lodówkami im się uda? Ciekawe jakby wyglądała lodówka MICROSOFT INSIDER PREVIEW BETA w czasie pobierania aktualizacji ... Windows 10X, piszą że NOWY hahahhaha a piszą jeszcze: cyt. Wiemy również, że Windows 10X zapewni zgodność z klasycznymi programami Win32. Jednak będą one musiały być podpisane." Czyli bez zgodności ??? Osobiście myślę że MICROSOFT w czasie najbliższej dekady rozdupcy całkowicie rynek oprogramowania i systemów. Skończy się sielanka znana dotychczas. Za 10lat przestaną istnieć komercyjne softy i M$ zacznie władać światem. Oni ku temu idą.... Dzisiaj być może to śmieszne słowa ale ... M$ od kilku lat umiejętnie wydupca z rynku małych developerów. Połowa softu działającego na W2K i XP dzisiaj na W10 nie działa, chodzi o soft pisany do pracy z maszynami itp. (programatory, sterowniki i inne). Próbowałem na W10 odpalić soft do kalibracji ploterów, soft pisany na W2K/XP. Niestety, komunikacik: ten program został zablokowany w Windows 10 i nie będzie działać. Skontaktuj się z dostawcą i uzyskaj UPDATE. Za 10lat będzie tak ze wszystkim.
×
×
 • Create New...

Important Information