Jump to content
WinClub

NieRobot

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Posty z Chatbox

  0
 • Joined

 • Last visited

About NieRobot

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chodziło mi przede wszystkim o kontakt z kimś, kto też miał taki sam problem.
 2. Wszystko skonfigurowane identycznie jak w OE6 pod XP., ale skonfigurowane ręcznie od nowa, nie jako export-import. Jeszcze raz sprawdzone - jest identycznie.
 3. No właśnie. A ja pytam o konkretny program.
 4. Oczywiście, że wiadomości są wysyłane prawidłowo. Czasami nawet zdarza mi się je mieć, gdy ktoś odpowiadając zacytuje mojego e-maila. Naprawdę sądzisz, że pytam bez sprawdzenia czy wiadomości wychodzą? Gdzie zapisują się e-maile wysyłane przez Ciebie?
 5. W programie Windows Live Mail 2012 pod Windows 10 Home nie zostaje żaden ślad wysyłanych e-maili. Nie są one zapisywane do folderu "Elementy wysłane", ani do żądnego innego folderu. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem? Jak?
 6. Niestety nie. Dokładnie jest tak: na liście Ekran blokady > Tło > Obraz są 4 obrazy: to zrobione przeze mnie kamerą laptopa zdjęcie i 3 obrazy, które występują w folderze C:\Windows\Web\Screen. Są to obrazy o nazwach: img100.jpg, img102.jpg i img103,jpg. Sa w tym folderze także 3 inne obrazy o nazwach: img101.jpg, img104.jpg i img105.jpg, których nie ma na liście Ekran blokady > Tło > Obraz. Mojego zdjęcia w podanym przez Ciebie folderze nie ma. Być może nie ma mojego zdjęcia w podanym przez Ciebie folderze dlatego że zostało ono usunięte przeze mnie z folderu Ten komputer > Obrazy > Z aparatu. Jedak gdzieś musi być zapisane, bo laptop wyświetlając je na liście Ekran blokady > Tło > Obraz i co jakiś czas korzystając z niego jako tła okna do logowania - musi skądś je brać. Pytanie skąd? Nie pamiętam nazwy pliku z moim zdjęciem usuniętego z folderu Ten komputer > Obrazy > Z aparatu i dlatego mam dodatkowo utrudnione szukanie. P.S. Pliki ukryte są w moim systemie Win 10 Home wyświetlane. Po pierwsze nie chodzi o tło z Centrum uwagi Windows tylko o tło z obraz, o czym wyraźnie piszę za każdym razem. Ponadto, podany w filmie link był już w tym wątku wymieniany co najmniej 3 razy. Tam mojego zdjęcia nie ma. Chociaż tych zdjęć jest tam dużo, a ich nazwy nic nie mówią, zostały przejrzane kolejno wszystkie.
 7. Czytałeś mój post zakładający ten wątek, a także następny z moich postów? Nie. Nie ma tam zdjęć z listy Ekranu Blokady dla tła w postaci obrazu.
 8. Żeby zmniejszyć ilość cykli: ładowanie - rozładowanie (częściowe). Od tej ilości zależy żywotność baterii. Gdyby to było nieważne, to byłoby ustawione na 99%, a nie tak, jak jest ustawione w tej chwili czyli 90%, jak wynika z obserwacji. Laptopy takich firm jak Asus czy Lenovo, pozwalają to ustawiać niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego. Na klawiaturze jest specjalny przycisk, po naciśnięciu którego pokazuje się rozwijalne menu, m.in. z ustawieniami dla baterii.
 9. To okno jest mi znane, ale pomimo rozwinięcia wszystkich pozycji nie widzę możliwości ustawienia, że np. chcę by bateria zaczęła się ładować dopiero po spadku do 60%.
 10. Gdzie w Win 10 Home można ustawić po spadku do ilu % naładowania bateria ma zacząć się ładować?
 11. Gdzie w systemie mogę sprawdzić które aktualizacje, w tym która ostatnia aktualizacja, została u mnie zainstalowana? Czy ta ostatnia aktualizacja 1903 wniosła coś istotnego odnośnie sterowania oszczędzaniem baterii? Jeśli nie, to która aktualizacja jako ostatnia coś w tej sprawie zmieniła?
 12. Na szczęście nie trzeba odzyskiwać plików żeby je obejrzeć, bo to dyskwalifikowałoby w ogóle tę metodę, gdyż znalezionych plików i to tylko jpg są dziesiątki tysięcy. Mogę sobie wyobrazić, że jeśli ktoś usunie przypadkowo jakiś plik i chce go odzyskać to może to być dobra metoda. Ale nie dla mnie. Mnie nie chodzi o odzyskanie usuniętej fotki, a jej znalezienie dałoby mi tylko tyle, że pozwoliłoby mi przypomnieć sobie nazwę usuniętego pliku i ewentualnie znalezienie jego kopii w innej lokalizacji. Ale nawet to nie jest pewne. Do tej pory znalezienie fotki nie było możliwe. Słabą stroną programu DiskDigger jest niemożność prawidłowego posortowania wyników wg dat modyfikacji. W przypadku plików jpg, tylko mnie więcej połowa znalezionych plików ma podaną datę modyfikacji, a tych, które mają nie da się posortować wg daty. Kolejność wyników po posortowaniu jest przypadkowa. Dziwi mnie, że miejsce zapisywania fotek, które pokazują się na Ekranie blokady w przypadku wybrania tła w postaci obrazu jest jakąś wielka tajemnicą, której nigdzie nie można odkryć. Poznaję dopiero Win 10, więc nasuwa mi się pytanie, czy wynalazek pod nazwą Windows 10 jest pełny takich zasadzek?
 13. Dzięki. Spróbuję, ale to się stało w końcu maja (tyle trwały moje poszukiwania rozwiązania problemu), więc nie wiem czy zapis tego pliku nie został już przykryty. Ponadto, nie znam nazwy tego pliku, czy więc mam odzyskać wszystkie usunięte pliki?
 14. Takim miejscem z definicji jest "Ten komputer > Obrazy > Z aparatu" i nic nie było zmieniane. Z tego folderu zostało to zdjęcie jednak przeze mnie usunięte i nie ma go także w koszu. Gorzej, że nie pamiętam jak się ten plik nazywał. Nazwa była nadana przez laptopa. Jakie nazwy nadaje laptop zdjęciom zrobionym jego kamerą gdy użytkownik niczego nie zmienia? Podstawowe pytanie jednak brzmi gdzie jeszcze poza folderem "Z aparatu" laptop przechowuje zdjęcia zrobione jego kamerą gdy nic w ustawieniach dotyczących kamery nie było zmieniane? W szczególności, gdzie przechowuje te zdjęcia, które są wykorzystywane w Ekranie blokady przy ustawieniu tła jako obraz? Nie ma tego zdjęcia w: C:\Users\moja-nazwa\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets Przeszukanie całego komputera jako zaawansowane z zaznaczeniem "obraz", ani programem FileSearchy też jako "obraz", nic nie dało.
 15. Gdzie Windows 10 zapisuje zdjęcia zrobione kamerą laptopa? Wiem, że przechowuje je w "Ten komputer > Obrazy > Z aparatu", ale musi je przechowywać jeszcze gdzieś, bo po usunięciu zdjęcia z tego miejsca nie usuwa go np. z listy zdjęć Ekranu blokady. Niestety, nie pamiętam jaka była nazwa tego pliku ze zdjęciem przed usunięciem z folderu "Z aparatu", co utrudnia teraz szukanie. Nie przechowuje go także w folderze: C:\Users\moja-nazwa\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets bo to zostało sprawdzone. Nie używam chmury, więc tam także go nie ma. Gdzie zatem jest? Chyba Microsoft powinien takie informacje gdzieś w dokumentacji podawać.
×
×
 • Create New...

Important Information