Jump to content

jou300

 • Content Count

  256
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jou300

 1. Fakt, że wszystkie macbook itd... to wysoką półka a producenci PC i składaki potrafią być szrotami. Wciskają celeron dyski HDD itd... Załuszmy, że MacOS miał by wymagania. Nie działał by na procesorach typu celeron Pentium Gold czy np nie wydajnych prockach AMD. To producenci PC musieli by się dostosować do MacOS a nie tak jak Windows musi się dostosować do producentów PC
 2. Zastanawiam się nad tym. Co by było gdyby MacOS był by sprzedawany też na zwykłych PC? Czy Windows poszedł by do lamusa? Bo w sumie jak porównam win10 z Big Sur to win10 wychodzi jak bieda i coś topornego. Wracając do tematu, wiem, że to by zalezało od kosztów itd...
 3. To powinno kosztować Max 50zł, chociaż i tak uważam, że zdzierstwo. Poza tym z tego co widzę ten pendrive plastikowy , chociaż mógł by być metalowy. Poza tym jak ktoś używa Windows to raczej nie przejdzie na Linuxa. To jak najbardziej oszustwo. Nie wierzę, że wszyscy co to kupiom to są zachwyceni. Raczej rozczarowani.
 4. Najgorsze, że pełno ludzi nabiera się. Powinno to być karane.
 5. A czytałeś co napisałem? Uwaga na oszustwo. Ją na pewno się nie nabrałem. Tylko chciałem ostrzec. Nigdy bym tego badziewia nie kupił.
 6. Od pewnego czasu w sieci jest reklamowane super urządzenie co przyspieszy ci komputer. Nazywa się xtra-pc. Sprzedawany za około 140zł. A w rzeczywistości to zwykły pendrive za około 30zł z zainstalowanym linuxem co za darmo można sobie zrobić programem np. Rufus.
 7. Sprzęt z 2009 roku. Z tego co czytałem, BigSur wspiera sprzęt od 2013r.
 8. A jeśli sprzęt nie będzie pozwalać na to? Chodzi o to,że kolega korzysta z macos kapitan, w sumie to nic takiego nie instaluje tylko www. Nie może zrobić upgrade bo sprzęt nie pozwala. Ciekawi mnie ile czasu będzie mógł korzystać?
 9. Czyli jak ktoś używa macos 10.11 to jakie to niesie zagrożenia? Nie będzie mógł zainstalować nowych wersji programów ze strony producenta?
 10. Witam, ciekawi mnie jak to jest z tym systemem macOS. wiem, że Apple wypuszcza co roku nową wersje systemu. Co roku wypuszcza nowe Macbooki itd... np: 2020 czy 2021r. 1. Dajmy, że system Catalina macOS 10.15 ma już ponad rok. Ile Catalina będzie wspierana? Jak długo będą na niej działać najnowsze programy? 2. Która wersja macOS najstarsza jest wspierana? Pytam się bo w ogóle nie wiem jak to funkcjonuje.
 11. Napisałeś, że byłeś z niego zadowolony. Czyli, że go miałeś. No a miałeś ten model?
 12. Byłeś zadowolony? Czyli już go nie masz?
 13. Pendrive mały, lekki. Górna część metalowa, dolna część plastikowa. Z opisów producenta wynika,że dzięki metalowej obudowie pendrive jest wzmocniony. Nigdzie nie ma napisane jak mocna jest ta część plastikowa? Co o tym pendrive myślicie?
 14. Jak dla mnie to płyta główna świruje. Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 15. jou300

  Scloud chmura

  Znalazłem MEGA i całkiem raczej OK Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 16. jou300

  Scloud chmura

  Witam, szukam darmowej chmury o dużej pojemności za darmo. W Sklep Google znalazłem Scloud unimited FREE Cloud Storage & Backup. Co myślicie o tym? Daje 500gb. Z tego co widzę są też płatne opcję. A może znacie sprawdzoną chmurę? Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 17. Gdy tworzysz nowe konto lokalne. To system ustawia tak jak jest fabrycznie. Services i regedit to narzędzia, które zmieniają parametry globalnie. Czyli na nowym koncie będą te same usługi ładować co na starym koncie. Regedit lepiej zostaw. Łatwo popsuć a podkręca nie parametrów nic nie daje. Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
 18. Najpierw to opisz swoje umiejętności z linux? Bo jak np. Jesteś początkujący to tylko Manjaro. A jak zaawansowany ty czystego archa najlepiej.
 19. W Windows 10 gdy usypiamy system może się zdarzyć, że urządzenie np: karta sieciowa może bez naszej wiedzy wybudzić system. Aby zapobiec wybudzaniu. 1. wpisujemy w pole cmd. 1.1. Klikamy na wiersz polecenia. 2. komenda powercfg –lastwake (wciskamy enter). Pokazuje na urządzenia, które ostatnio wybudziły system Windows. W tym przypadki nie było takiego zdarzenia. 2.2. komenda powercfg -devicequery wake_armed (wciskamy enter). Urządzenie, które ma możliwość wybudzanie systemu Windows. Aby zapobiec wybudzaniu przez urządzenie z listy pkt. 2.1 to :
 20. Uwaga: 1 sekunda to 1000ms. Czyli aby sprawdzić ile sekund uruchamia się system trzeba ilość milisekund podzielić przez 1000 Jeśli chcesz diagnozować ile milisekund uruchamia się twój system to : 1. Klikamy na lupę. 1.1. Wpisujemy panel sterowania. 2. Wpisujemy podgląd zdarzeń. 3. Wybieramy Wyświetl dzienniki zdarzeń. 4. Rozwijamy Dziennik aplikacji i usług. 5. Rozwijamy Microsoft. 6. Rozwijamy Windows. 7. Rozwijamy Diagnostics-Permomance. 8. Klikamy na Działa.
 21. MXLinux dobry jest bo jest na debian Buster (stabilnej wersji Debiana) Debian Buster sam używam i jest git, bardzo stabilny. MXLinux ma dużo swoich autorskich konfiguratorów ale aktualizacje bierze z Buster. Ma jedną wadę. MXLinux nie można aktualizować do nowszej wersji. Śmieszne w dokumentacji MXLinux zalecają zainstalować od nowa. W Debian wystarczy komenda apt-get dist-upgrade.
 22. Ani Mint ani Ubuntu nie jest Debianem. Mint i Ubuntu żyją swoim życiem. Jedynie coś warty jest ubuntu server i LTS. A w sumie po cholerę jak jest Debian
 23. Zacznij używać Debiana, slackware czy archa to zobaczysz, że Mint i ubuntu to porażka. Wiadomo, że jak ktoś tylko używa Minta to będzie go chwalił bo w sumie nic nie wie. Aby coś wiedzieć trzeba przetestować deb, rpm, pacman itd... a zapomniałem o Manjaro, bardzo fajna dystrybucja, stabilna i łatwa to taki łatwy arch.
 24. Kolejna dystrybucja co nic nie wnosi. Jak ktoś chce coś łatwego i sprawdzonego to wybierze mageia lub mxlinux. Jak ktoś bardziej się zna to wybierze Debiena. A spec Slackware lub Arch Linux. Pomiędzy nich jest fedora i ubuntu. Najlepiej było by większość olać tych nowych dystrybucji. Jeśli w Polsce jest 1-2% procent użytkowników Linuxa, a dystrybucji 600 a może więcej to ile tych użytkowników jest np: Debiana czy Fedory? Osobiści używam Debiana teraz. Ale dla początkujących polecam mageia lub mxlinux, Nie polecam ubuntu i Minta. Uważam, że są nie stabilne. Używałem t
 25. Najpierw instaluj windowsa . Minimum 32 GB wolne dysku na Linuxa. Potem zainstaluj Linuxa. Przy starcie komputera będziesz miał menu z wyborem debiana i Windowsa.
×
×
 • Create New...

Important Information