Jump to content
WinClub

jou300

Mega użytkownik
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jou300

 1. W Windows 10 gdy usypiamy system może się zdarzyć, że urządzenie np: karta sieciowa może bez naszej wiedzy wybudzić system. Aby zapobiec wybudzaniu. 1. wpisujemy w pole cmd. 1.1. Klikamy na wiersz polecenia. 2. komenda powercfg –lastwake (wciskamy enter). Pokazuje na urządzenia, które ostatnio wybudziły system Windows. W tym przypadki nie było takiego zdarzenia. 2.2. komenda powercfg -devicequery wake_armed (wciskamy enter). Urządzenie, które ma możliwość wybudzanie systemu Windows. Aby zapobiec wybudzaniu przez urządzenie z listy pkt. 2.1 to : 3. W polu wpisujemy panel sterowania. 3.1. Wybieramy panel sterowania. 4. W polu po prawej wpisujemy system . 5. Wybieramy System. 6. Klikamy na Menedżer urządzeń . 7. Urządzenie, które ma możliwość wybudzania. 8. Klikamy prawą myszki na urządzenie i wybieramy Właściwości. 9. Wybierały zakładkę Zarządzanie energią. 9.1. Od ptaszkujemy: Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera. Zezwalaj tylko pakietowi Magic na wznawianie pracy komputera. 9.2.Klikamy na OK.
 2. Uwaga: 1 sekunda to 1000ms. Czyli aby sprawdzić ile sekund uruchamia się system trzeba ilość milisekund podzielić przez 1000 Jeśli chcesz diagnozować ile milisekund uruchamia się twój system to : 1. Klikamy na lupę. 1.1. Wpisujemy panel sterowania. 2. Wpisujemy podgląd zdarzeń. 3. Wybieramy Wyświetl dzienniki zdarzeń. 4. Rozwijamy Dziennik aplikacji i usług. 5. Rozwijamy Microsoft. 6. Rozwijamy Windows. 7. Rozwijamy Diagnostics-Permomance. 8. Klikamy na Działa. 8.1. Klikamy na ostatni na górze błąd. 8.2. Sprawdzamy wyniki ms uruchomienia systemu Windows. 81289:1000= 81,289 sekund(zaokrągleniu 81 sekund) 1 minuta i 21 sekund.
 3. MXLinux dobry jest bo jest na debian Buster (stabilnej wersji Debiana) Debian Buster sam używam i jest git, bardzo stabilny. MXLinux ma dużo swoich autorskich konfiguratorów ale aktualizacje bierze z Buster. Ma jedną wadę. MXLinux nie można aktualizować do nowszej wersji. Śmieszne w dokumentacji MXLinux zalecają zainstalować od nowa. W Debian wystarczy komenda apt-get dist-upgrade.
 4. Ani Mint ani Ubuntu nie jest Debianem. Mint i Ubuntu żyją swoim życiem. Jedynie coś warty jest ubuntu server i LTS. A w sumie po cholerę jak jest Debian
 5. Zacznij używać Debiana, slackware czy archa to zobaczysz, że Mint i ubuntu to porażka. Wiadomo, że jak ktoś tylko używa Minta to będzie go chwalił bo w sumie nic nie wie. Aby coś wiedzieć trzeba przetestować deb, rpm, pacman itd... a zapomniałem o Manjaro, bardzo fajna dystrybucja, stabilna i łatwa to taki łatwy arch.
 6. Kolejna dystrybucja co nic nie wnosi. Jak ktoś chce coś łatwego i sprawdzonego to wybierze mageia lub mxlinux. Jak ktoś bardziej się zna to wybierze Debiena. A spec Slackware lub Arch Linux. Pomiędzy nich jest fedora i ubuntu. Najlepiej było by większość olać tych nowych dystrybucji. Jeśli w Polsce jest 1-2% procent użytkowników Linuxa, a dystrybucji 600 a może więcej to ile tych użytkowników jest np: Debiana czy Fedory? Osobiści używam Debiana teraz. Ale dla początkujących polecam mageia lub mxlinux, Nie polecam ubuntu i Minta. Uważam, że są nie stabilne. Używałem też te dystrybucje i są porażką. Takie niby łatwiejsze niedorobione debiany.
 7. Najpierw instaluj windowsa . Minimum 32 GB wolne dysku na Linuxa. Potem zainstaluj Linuxa. Przy starcie komputera będziesz miał menu z wyborem debiana i Windowsa.
 8. Musisz pobrać odpowiednią wersje debian buster tą z napisem xfce Obrazy Live debiana 64bit https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/ Obrazy Live debiana 32bit https://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/i386/iso-hybrid/ Możliwe , że środowisko lxde będzie lepsze dla twojego kompa jak to dziadzio.
 9. Bardzo prosto, jeśli masz słaby sprzęt to wybierz środowisko xfce a jak mocny komp co bez problemu działa np: win7 to kde. klikasz na ikonkę sieci koło zegarka , wybierasz sieć wifi , podajesz hasło i gotowe.
 10. Na co ci sieć bezprzewodowa w xpud? Jak chcesz z Linuxa coś zainstalować i lekkiego to antix lub MXLinux. xpud to raczej jak jest awaria i chce się na szybko wyciągnąć plik itd... Ja osobiście mam debiana.
 11. Ale gdzie w xpud czy winXP?
 12. Windows 10 też się rozrasta tym bardziej jak się aktualizuje dlatego czasem warto. 1. Klikamy na eksplorator plików. 2.Klikamy na Ten Komputer. 3. Prawą myszki klikamy na Dysk lokalny (C:) i wybieramy Właściwości. 4. Wybieramy Oczyszczanie dysku. 5. Zaznaczamy wszystkie pozycje. 5.1. Klikamy na Oczyść pliki systemowe. 6. Sprawdza ile miejsca będzie po oczyszczeniu. 7. Zaznaczamy wszystkie pozycje. 7.1 Klikamy na Więcej opcji. 8. Wybieramy Oczyść. 9. Klikamy na usuń. 10. Zapyta nas czy na pewno chcemy usunąć pliki? Klikamy Usuń pliki. 11. Teraz będziemy musieli poczekać, zależności od ilości plików operacja może długo trwać. Zapewne sporo zaoszczędzisz miejsca.
 13. Nie widzę tego musisz poszukać tego pliku. Jak znalazłeś c: i d: w katalogu mnt to i masz i dysk f:.
 14. Kliknij na file i poszukaj pliku co chcesz skasować.
 15. To zależy czy twoja płyta (Bios) obsługuje botowanie z USB? xpud jest tak lekki, że dobrze działa na CD. Bo np: zabotować fedora czy Ubuntu na DVD to czekasz i czekasz.
 16. Pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić czy nie masz błędów na dysku. Start ---> Uruchom ----> wpisz cmd i kliknij enter. W terminalu wpisz chkdsk c: /f i kliknij enter. Potwierdź wybierając T. Uruchom ponownie komputer. Po przeskanowaniu użyj jeszcze raz unlocker. Jak nie poradzi sobie to zostaje np: zabotować linuxa. Jak to jest Windows xp to pewnie będzie CD. Możesz xpud pobrać i wypalić iso na CD.
 17. Powinno ci to pomóc Link
 18. Pokaż ustawienia? Start - panel sterowania - system i zabezpieczenia - opcje zasilania - wybierz działanie przycisku zasilania i ustaw aby przycisk power wyłączał komputer.
 19. Problem został naprawiony, teraz powinno wszystko ok działać.
 20. Po co dodałem? Aby sprawdzić czy wszystko jest ok.
 21. Z was takie informatyki jak nie powiem co dodałem inny adres e-mail do grupy bez problemu. Spróbujcie jeszcze raz jak mi się udało to wam też powinno.
 22. Nie wiem czemu masz problem. U mnie działa. Spróbuj jeszcze raz. No i oczywiście nie ma cię w grupie
 23. Co się nie da pisać? ja normalnie piszę. a jesteś w grupie? No raczej nie.
 24. Uwaga : pytanie z grupy : https://groups.google.com/forum/#!topic/pc-it/qEOOzDgvjbg aby odpowiedzieć powinieneś wejść na grupę. Informacje dla admina: Użytkownik grupy został poinformowany o forum winclub Witam czy jak odłączę kabel hdmi od komputera lub telewizora jak oba urządzenia są włączone to czy coś się stanie? Podobno zaleca się wyłączać oba urządzenia?
×
×
 • Create New...

Important Information